Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

BTU Değeri

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Klima Tipi

Başka bir kelime deneyin

Soğutma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı-Soğutma

Başka bir kelime deneyin

Klima Teknolojisi

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı-Isıtma

Başka bir kelime deneyin

Isıtma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Klima

için 742 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Klima

Bulunulan kapalı ortamın sıcaklığı, mevsimden mevsime göre değişiklik göstermektedir. Kapalı ortamda daha rahat hareket edebilmek için bu sıcaklığı kontrol altına almak gerekir. Çok sıcak bir alanda rahat hareket edilemeyeceği gibi çok soğuk bir ortamda da rahat hareket edilmesi söz konusu değildir. Klima, kişinin bulunduğu ortamda rahatça nefes alması ve rahatça hareket etmesi için oldukça yararlı bir üründür. Bundan dolayı, bu ürünler ile çok sıcak olan havayı nötr hale getirmek mümkündür. Ortalama olarak 16 ile 32 derece arasında sıcaklık ayarı yapabildiğiniz cihazlar, bulunduğunuz alanı en hızlı şekilde istediğiniz ısı düzeyine getirmek için çalışmaktadır.

Her Alana Uygun Klima Seçenekleri

Her Alana Uygun Klima Seçenekleri

Her evin, her alanın boyutu farklı olduğu için her klimadan aynı verim alınmaz. Daha büyük alanlar için daha güçlü olanları tercih etmek; o alanın daha kolay ısınmasını veya soğumasını sağlar. Aynı şekilde herkesin bu cihaz için ayıracağı alan aynı olmayabilir. Kimisi duvara montelenen seçenekleri tercih ederken, kimisi yalnızca belirli alanı, belirli kişiyi rahatlatmak amacıyla satın alınan, taşınabilen minik modelleri tercih edebilir. Klima çeşitleri arasında çok sevilen bu minik ürünlerden biri; mobil olarak da bilinmektedir. Beyaz renkli tasarıma sahip olan bu küçük cihaz; oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Yan kısmındaki su haznesi ile çalışan bir modeldir. Üst kısımdaki dokunmatik ekran ile ürün kapanıp açılabilir. Aynı şekilde ekrandaki artı ve eksi işaretlerine basılarak ayarı ile oynanır. Bu klimanın 3 tane modu bulunmaktadır. Bunlardan biri doğal rüzgar, diğeri zamanlama, diğeri ise uyku modudur. Buz küpleri eklenerek soğutma özelliğine sahip bu cihazın 99 hız ayarı mevcuttur. Bu model, enerji tasarrufu yapması için gerekli özellikler ile piyasaya sunulmaktadır. C tipi şarja sahiptir. Oldukça minimal tasarımlı olmasının yanı sıra yine de kişinin kullanacağı alanı etkileyebilecek bir üründür. Bunun yanı sıra, duvara monte edilen seçenekleri, özellikle kişinin kullanacağı alan konusunda kullanışlı oldukları için oldukça fazla tercih edilmektedir. Hepsi kumandalı olarak üretildiği için ne kadar dokunulması zor bir yerde olsalar dahi tek bir tuş ile istenilen ayarların yapılması mümkündür. Çok büyük olmayan ve çok küçük olmayan alanlar için genellikle duvara takılan modelleri tercih edilir. Duvara takılan modellerin dışında, çok sevilen bir başka model ise portatif denilen seçeneklerdir. Taşınabilen portatif modeller, her odada kullanılmak için oldukça ideal seçeneklerdir. En fazla satın alınan portatif klima modellerinden biri; beyaz, sade bir tasarıma sahiptir. Alt kısımdaki 4 tekerleği ile portatif olma özelliğini gerçekleştirmektedir. Bu model, üst kısmında mevcut olan dokunmatik alan ile kullanımı oldukça kolay bir hale getirmektedir. 16 derece ile 32 derece arasında çalışma sıcaklığına sahip olan bu ürünün nem alma özelliği de mevcuttur. Nem alma özelliği sayesinde, özellikle yaz aylarında bulunduğunuz ortamda daha rahat nefes almanız mümkündür. Enerji verimliliği olarak A+ sınıfında olan bu modeli, oldukça ekonomik kullanımlıdır. Anti bakteriyel ağ filtresi ile hijyenik ve sağlığa zararsız bir çalışma yöntemine sahiptir. Farklı çalışma modları sayesinde ortama ayak uydurarak, istenilen sıcaklığa kavuşulmasına olanak sağlar.

Düşük Enerji Tüketimi ile Klima Sahibi Olun

Düşük Enerji Tüketimi ile Klima Sahibi Olun

Kullanılan ürünün, çok fazla enerji ve elektrik tüketmesi hem doğaya hem de kişinin bütçesine olumsuz bir etkidir. Bundan dolayı satın alınacak ürünün ekonomik kullanımlı olması tercih edilir. Bu cihazları satın alırken, enerji sınıfını görmek mümkündür. Bu enerji sınıfları A, A+, A++, A+++, B, ve C olmak üzere değişir. Çok fazla satın alınan A+++ enerji sınıfı modeller de duvar tipleri arasındadır. Klimanın kendi kumandası ile uzaktan ısı derecelerini ve modları ayarlamak mümkündür. Duvar tipi bir model olduğu için oldukça az yer kaplaması da bu klimanın avantajlı noktalarından biridir. Klima A+++ enerji sınıfında olduğu için oldukça düşük maliyetli bir kullanım söz konusudur ve çevreye zarar vermesi mümkün değildir. Tasarruflu bir rahatlık söz konusudur. Düşük enerji tüketimine sahip olan klima modelleri, çalışma esnasında daha az enerji tüketimine neden olur ve dolayısıyla daha düşük maliyet ile çalışırlar. Bu da kullanan kişi için ekonomik olarak kar sağlamaktadır. Aynı zamanda satın alınabilecek klimanın çeşitli mod seçeneklerine sahip olması da daha az elektrik tüketmesi için oldukça kullanışlıdır. Uyku modu, hızlı mod gibi birçok moda sahip klima seçeneği mevcuttur. Ses çıkartan bir model, havayı nötrleyerek rahat arttıracağına sesi ile kişileri rahatsız edebilmektedir. Bu da faydadan çok rahatsız edici bir etkisi olmasına neden olur. Sessiz çalışması, dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biridir. Klima alışverişi yaparken, bulunan yerin dış ortamı, iklimi de göz önüne alınmalıdır. Bazı cihazlar 0 derece ile 35 derece dış ısı ile çalıştığında daha verimli olurken, bazıları ise -15 ile +46 derece arasında bile oldukça verimli bir şekilde çalışabilir. -15 ile +46 derece arasında değişen ısıya sahip bazı modeller; A++ enerji sınıfındadır. Klima 12000 ve 18000 arasında değişen bir soğutma kapasitesine sahiptir. Duvar tipi olarak tasarlanan bu model, geniş açısı bir şekilde çalışarak bulunan alanın her kısmını eşit ısıda eşitlemeyi amaçlar. 49 dB ses seviyesi ile oldukça sessiz bir ortam havadaki ısıyı istenilen kıvama getirir. İnsan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Aksine, ortamı ideal ısı seviyesine getirmeye çalışırken, aynı zamanda ortamdaki havayı temizler ve kişilerin daha rahat nefes almasına olanak sağlar.

Her Bütçeye Uygun Klima Modelleri

Her Bütçeye Uygun Klima Modelleri

Her evin gelir durumu ve klimaya ayırmayı düşündüğü bütçe aynı olmayabilir. Bundan dolayı sayfamızda, sizler için birçok klima fiyatları seçeneği bulunmaktadır. Özelliklere göre çeşitli fiyat seçenekleri arasından kendinize en uygun klimayı satın almanız mümkündür. Stok oranı çok hızlı yenilenen klima seçenekleri; 18000 ile 24000 arasında soğutma kapasitesine sahiptir. Duvar tipi cihaz olması nedeniyle fazla yer kaplamaz ve oldukça rahat bir kullanımı vardır. Mevcut kumandası sayesinde kişi, yerinden bile kalkmadan mevcut havayı dakikalar içinde değiştirebilir. A++ enerji sınıfı ile oldukça ekonomik kullanımlı, oldukça az enerji tüketen seçeneklerdir. Isı pompalı olarak havayı ısıtan bu ürün, uyku modu ile daha deliksiz, daha konforlu uyumanıza olanak sağlar. Uyku moduna sahip olan klimaların hepsi; havayı temizleyerek havanın belirlenen sıcaklıkta kalmasını sağlar. Bunun yanı sıra uyku modundayken stabil halde çalışan modeller, oldukça az enerji harcar. Uyku modu gibi oldukça popüler olan ve günümüzün gelişen teknoloji sayesinde çoğu modelde bulunan modlardan biri; nem alma modudur. Özellikle çocuklu, bebekli ailelerin, çocukların hassas bünyesini korumak amacıyla oldukça fazla tercih ettiği bir özelliğidir. Bu özellik ile ortamdaki nem oranı, insanı bunaltmayacak ve ona rahatsızlık vermeyecek şekilde düzenlenir. Ürünün sahip olduğu modların yanı sıra, çalışma sistemi de oldukça önemlidir. İnsan ve çevre sağlığına zararsız bir şekilde çalışan modeller; çok daha fazla tercih edilmektedir. Ürünlerin özelliklerine bakarken; en verimli şekilde kullanılabilmesi için kaç kişinin klimadan yararlanacağına, klimanın kullanım şekline ve büyüklüğüne de dikkat edilmesi gerekir. Kullanılan alanın büyüklüğüne ve faydalanacak kişi sayısına göre BTU denilen değeri karşılayabilecek kapasiteye sahip bir model satın alınması gerekir. Alan ve klimayı kullanan kişi sayısı arttıkça ortamın ısının istenilen dereceye gelmesi daha zor olacağı için daha fazla güce sahip olan klima modellerinin tercih edilmesi gerekir. Alana ve kullanacak kişi sayısına göre alınan model ile daha ekonomik bir kullanım sağlamak söz konusudur. Sayfamızda inceleyebileceğiniz birçok Arçelik klima modeli mevcuttur.

Klima ile Her Mevsim İstediğiniz Sıcaklığı Yaşayın

Klima ile Her Mevsim İstediğiniz Sıcaklığı Yaşayın

Klima, bulunulan ortamdaki ısıyı, en rahat edilen dereceye çevirerek ortamdakilerin daha rahat hissetmesine olanak sağlar. Yazın bunaltıcı sıcağında dışarıda nemden ve sıcaktan nefes almaktan zorlanıyorken, klimalı bir ortamda rahatlamak herkesin yaşadığı ve yaşamak istediği bir durumdur. Kışın ise havanın soğukluğundan hareket edemiyorken, böyle bir ortamın sıcaklığı ile rahat bir nefes almak, ısınmak herkesin yaşamak istediği durumlardan bir başkasıdır. Klima modelleri arasında, her mevsim ideal havayı solumanızı sağlayacak çok sevilen bir model; A++ enerji sınıfına sahiptir. Oldukça ekonomik enerji tüketimi ile kullanan kişinin çok fazla maliyete katlanmasının önüne geçilir. 12000 soğutma kapasitesi ile oldukça ideal bir güce sahiptir. Duvar tipi olarak tasarlanan bu ürün, oldukça pratik ve ergonomiktir. Kumandası ile yakınına yaklaşmadan bile komut verebileceğiniz bir teknolojiye sahiptir. Kumandasının bozulması veya kaybolması durumunda, yenisini temin etmek de oldukça kolaydır. Bu ürünün ısıtma ve soğutma verimliliği de A+ sınıfındadır. Sergilenen klimaların verimlilik oranına bakmak istiyorsanız ve klimaları verimliliklerine göre satın almak istiyorsanız; sol taraftaki filtreleme kısmında filtreleme yapmak mümkündür. Hava şartları fark etmeden, istenilen sıcaklığa ulaşılmasını sağlayan seçenekleri; mobil, salon tipi ve duvar tipi olmak üzere birçok farklı tasarıma sahiptir. Duvar tipi modeller, genellikle alışılmış duvara monte edilen seçeneklerdir. Salon tipi olarak üretilen modeller ise özellikle restoran, işyeri, etkinlik salonu gibi büyük alanlar için tercih edilir. Büyük alanları en ideal şekilde istenilen ısıya ulaştırmak için gerekli teknolojiye sahip olan bu ürün, yaz aylarında da kış aylarında da ortamın ısısını sabit tutmak için en ideal seçeneklerden biri olacaktır. Mobil olanlar da genellikle daha küçük alanlar için tercih edilir. Bebekli evlerde oldukça kurtarıcı bir serinleme yöntemidir. Taşınabilir olması ve hafif olması nedeniyle birçok alanda kullanmak mümkündür. Boyutlarının yanı sıra, sahip olduğu hava filtresinin kalitesi de oldukça önemlidir. Ne kadar kaliteli bir hava filtresi varsa, bulunan ortamdaki havanın temizliği de o kadar başarılı olur. Kaliteli hava filtresi, aynı zamanda alerjisi olan kişilerin nefes alıp vermesi konusunda daha rahat hissetmelerine de olanak sağlar. Sayfamızdan Mitsubishi klima çeşitlerine de kolayca göz atabilirsiniz.

Ortamın Konforunu Arttırın

Ortamın Konforunu Arttırın

Her mevsim, rahat nefes alınabilen, fiziksel anlamda rahat hissedilen bir ortamda daha konforlu hissedilir. Klima, mevsimlerden etkilenmeden bulunduğunuz ortamda en konforlu şekilde hareket edebilmeniz, uyuyabilmeniz için en ideal ürünlerden biridir. Konforu arttırmak için en fazla tercih edilen seçenekleri; A++ enerji sınıfındadır. Klima 18000 ile 24000 arasında değişen bir soğutma kapasitesine sahiptir. En çok tercih edilen bir tür olan; duvar tipi klimalar arasındadır. Sezonsal inverter özelliği olan bu klima; %20 daha fazla enerji tasarrufu yapmaktadır. Bir yere sabit üfleme seçeneğinin yanı sıra; otomatik her yere üfleme seçeneği de mevcuttur. Otomatik üfleme özelliğine sahip olan klimaların hepsi, cihazın kullanıldığı yerdeki her alana eşit miktarsa ısı dağıtımı yapar. Bunun yanı sıra çoğu klimada bulunan sabitleme özelliği ile belirli bir alana ısı dağıtımı yapmak da mümkündür. Klimanın ön kısmında oturma yeri varsa, kişi otomatik üfleme özelliğinden dolayı klimadan olumsuz etkilenebilir. Kişi klimadan olumsuz etkilenmesin diye, kişinin olmadığı alana klimayı sabitlemek en ideal çözüm olacaktır. Bunun yanı sıra inverter özelliğine sahip olan klimalar; yüksek teknoloji ile üretildikleri için bulundukları alanın en ideal ısıya sahip olmasına olanak sağlar. Kendi teknolojisi ve sistemi ile bunu sağlayan modeller, ortamın konforunu maksimize etmek konusunda oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Klima, bulunduğunuz ortamı daha güzelleştiren, daha kolaylaştıran bir ürün olduğu için klima markaları farklı olsa bile özelliklerine bakarak; ihtiyacınız olan ürünü sayfamızdan bulabilir, bütçenize göre satın alabilirsiniz. Sol tarafta bulunan filtreleme yöntemi ile düşündüğünüz cihazlara daha çabuk ulaşabilirsiniz. Aramanın üst kısmındaki sıralama ile de kullanıcıların yorumlarına göre veya fiyata göre ürünleri sıralamanız mümkündür. Böylelikle bütçenizin dışına çıkmadan, ihtiyacınız olan istediğiniz Daikin klima çeşitlerini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Doğru Klima Seçimi İçin:

  • Eğer klimanızın 24 saat içerisinde belirli saatlerde açılıp kapanabilmesini istiyorsanız 24 saat çoklu programlama özelliği olan klimaları tercih etmelisiniz.
  • Eğer çevre dostu bir model arıyorsanız R410A çevreci gazı kullanan klimaları tercih etmelisiniz.
  • Sağlıklı ve dengeli ısınan bir ortam arzuluyorsanız, değişken sıcaklık değerini otomatik olarak algılayan ve buna göre ısıtma-soğutma konumlarını ayarlayan klimalara yönelebilirsiniz.

Bunlara Önem Gösterin!

  • İdeal lonfor koşullarına uygun bir ortam için klimanızı seçerken uzman yetkili teknisyenlerden fikir alın.
  • Mekanınızın ihtiyacına göre bir klima tercihinde bulunamazsanız ortam çok çabuk soğuyacaktır ve kompresör sık aralıklarla açınılıp kapanacaktır.
  • Daha sağlıklı bir ortam için ürün satın almadan önce filtre donanımlarını iyi araştırın.

Klimanın Montajı Nasıl Yapılır?

Klimanın montajı, deneyim ve beceri isteyen bir işlem olduğu için yetkili servis tarafından yapılması gerekmektedir. Montaj için gerekli parçalar, satıcı tarafından sizlere eksiksiz olarak gönderilmektedir. Çoğu modeli satın alırken, beraberinde yetkili servis ile kurulum fırsatını da satın almış olursunuz. Eğer ücretsiz kurulum seçenekli bir model satın aldıysanız, montaj kuponu dış ünite kolisinin yan kısmına yapıştırılmış bir şekilde gelmektedir.

Klimada Hangi Mod Ayarları Bulunmaktadır?

Her klima için aynı mod seçenekleri bulunur denilmez. Bazı modellerde klasik, soğuk ve sıcak anlamına gelen cool ve heat modu vardır, nem alma modu denilen dry modu vardır ve son olarak otomatik olarak istenilen ısıya gelinmesini sağlayan auto modu mevcutken; bazı seçeneklerde ek olarak uyku modu, akıllı çalışma modu gibi farklı modlar da mevcuttur.

Kaç BTU Klima Tercih Edilmeli?

BTU, klimanın bir saatte ortamdan taşıdığı ısı, soğutma kapasitesi anlamına gelmektedir ve her klima için aynı BTU değerleri bulunmamaktadır. 9.000 soğutma kapasitesine sahip bir model ortama olarak 15-25 metre kareyi ısıtabilir, 12.000 soğutma kapasitesine sahip bir klima yaklaşık olarak 20-0 metre kareyi ısıtabilir, 18.000 soğutma kapasitesine sahip olan ürün yaklaşık olarak 30-45 metre kare bir alanı istenilen ısıya en verimli şekilde ulaştırabilir ve 24.000 soğutma kapasitesine sahip bir model; yaklaşık 40 ile 60 metre kare arasında değişen, daha geniş alanları ısıtabilir.

Hangi Klimalar Ekonomik Tüketim Özelliğine Sahiptir?

Satın alırken enerji tüketimi konusundaki sınıflandırmalara bakarak satın almak gerekir. A+++ en iyi enerji tüketimine sahip olan cihazın sınıfıdır fakat her iklimde bu verimliliği vermeyen klimalar da mevcuttur. İstanbul’daki A+++ özelliğe sahip modeller, İstanbul’un ikliminin çok sert geçmemesinden dolayı daha az çalıştığı için, Erzurum’daki A+++ tükettiği enerjiden daha az enerji tüketiminde bulunuyor, denilebilir.

Hangi Klimayı Almalıyım?

Her alana her model aynı verimi sergileyemez, bundan dolayı satın almadan önce cihazın kullanılacağı iklime ve alana bakmak gereklidir. Kışın sert geçtiği bir iklimde sıcak bir ortamı elde etmek için kullanılan klimanın enerjisi ile ılıman iklimde içerideki havayı normale indirgemek için kullanılan modelin enerjisi bir değildir. Öncelikle yaşadığınız iklime, sonra da ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz alana bakarak; hangi seçeceğin daha verimli olacağına karar vermeniz mümkündür.