Filtreleri Temizle
Marka
Samsung

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

BTU Değeri

Başka bir kelime deneyin

Klima Tipi

Başka bir kelime deneyin

Soğutma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı-Soğutma

Başka bir kelime deneyin

Klima Teknolojisi

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı-Isıtma

Başka bir kelime deneyin

Isıtma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Samsung Klima

için 80 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Samsung Klima

Güney Kore’nin en önde gelen teknoloji firmalarından birisi olan Samsung, dijital teknoloji bakımından dünyanın en önde gelen şirketlerinden birisidir. Teknolojideki bu öncü çalışmaları her alanda kendini gösterse de bir alanda özellikle tüm dünyada Pazar payına sahip olup oldukça başarılı ürünler üretmektedir. Samsung klima alanında diğer alanlarda olduğu gibi kendinden sıkça bahsettiren ve oldukça beğenilen ürünler üreten bir marka olmuştur. Samsung klimalar hem güvenilirlik hem uzun süre kullanılabilirlik açısından oldukça tercih edilmekte olup yenilikçi ve teknolojik yaklaşımını klima alanında da tüm dünyaya sunmaktadır. Samsung, klimalarında sunduğu üst düzey ve en yeni teknolojilerle en konforlu ev ve iş yeri ortamları oluşturmanızı sağlamaktadır. Ev ve iş yeri kullanımı için ayrı ayrı tercih edilmesi gereken klimaları kullanıcıların, bu durumu dikkat ederek tercih yapmaları gerekmektedir. Ev kullanımlarında daha küçük ve kompakt modeller tercih edilebilirken, iş yerleri için daha geniş alanları daha uzun süre etkileyecek ve sürekli çalışma durumunda olumsuz etkileri olmayacak daha üst seviye modeller tercih edilmesi gerekmektedir. Sadece ev ve işyeri farkı değil iklim farkı da klima tercihlerinde değişmektedir. Sıcak ve nemli iklimler için farklı, soğuk iklimler için farklı klimalar tercih edilebilir. Genellikle bütün Samsung klima modelleri için ısıtma ve soğutma seçenekleri mümkün olsa da kendi durumunuza özel seçenekler için dikkatli olmanızda fayda bulunmaktadır.

Samsung Duvar Tipi Klima

Samsung Duvar Tipi Klima

Samsung klimalar farklı tip, boyut ve modellerde olmaktadır. Bunlar arasında en çok bilinen ve en çok tercih edileni Samsung duvar tipi klima olmaktadır. Bu klimalar evinizin veya iş yerinizin duvarında genellikle yüksek bir yere monte edilerek kullanılmaktadır. Bu klimalar 24000 BTU ile 9000 BTU arasında değişen kapasitelere sahiptir. BTU değeri en basit anlatımla klimanın soğutma kapasitesi olarak tarif edilebilir. Küçük alanlar için küçük BTU değerine sahip klimalar tercih edilirken, daha büyük alanlar için daha büyük BTU değerine sahip klimalar tercih edilmelidir. BTU tavsiyeleri ülkemizde bölgeden bölgeye değişmektedir. Güneydoğu Anadolu veya Akdeniz gibi çok sıcak iklime sahip bölgeler için normalden biraz yüksek BTU değeri tavsiye edilebilecekken, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu gibi nispeten daha serin iklime sahip bölgeler için daha düşük değerler tavsiye edilebilir. Burada bir fikir vermesi açısından ortalama olarak 25 metrekare bir oda için tavsiye edilebilecek BTU değeri 12000 olmaktadır. Ancak dediğimiz gibi bu sadece fikir verme amaçlıdır. Kendi değerlendirmenizi kendiniz için özel yapmanız tavsiye edilmektedir. Bununla beraber eğer daha büyük alan için kullanım olacaksa Samsung 24000 BTU klima bulmanız mümkün. Samsung 12000 BTU klima veya Samsung 18000 BTU klima arayanlar için de doğru adres kesinlikle burası, çünkü bu güçteki klimaların neredeyse tüm modellerini burada bulabilirsiniz. BTU değerlerini ilk önce anlatmamızın sebebi sizin için en uygun ve en doğru klimayı en uygun fiyata seçebilmenizi sağlamak. Samsung bu konuda oldukça titiz ve kullanıcılarına her alanda en iyi deneyimi yaşatmak istiyor. Bu yüzden klimalarda da kullanıcıları memnun etmek için doğru BTU değerlerine sahip klimayı aldığınız taktirde odanız veya işyeriniz doğru şekilde havalandırılmış olur. Ne gereğinden fazla para vermiş olursunuz ne de ürünü aldıktan sonra soğutmama veya yetmeme sorunu yaşarsınız. Sadece BTU değerine değil aynı zamanda tükettiği enerji, kapladığı fiziksel alan ve diğer özelliklere de tabii ki bakmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü tüm bunlar sizin gelecekte sorun yaşamamanız için önden kontrolünü sağlamanız gereken detaylardır.

Samsung Inverter Klima

Samsung Inverter Klima

Klima çeşitleri arasında enerji tasarrufu denildiğinde akla Samsung inverter klima çeşitleri gelmektedir. Bunun sebebi ise oldukça açıktır. Inverter klimalar enerji tasarrufunu çok üst düzeyde yapmaktadırlar. Bu da kullanıcıların özellikle inverter modellerine yönelmesine sebep olmaktadır. Klima ücreti diğerlerine göre biraz daha yüksek olsa da yıllar içinde kullanıcıların elektrik fiyatlarından yapacağı tasarruf hesaplandığında inverter klimalar kesinlikle verilen paranın karşılığını fazlasıyla sağlamaktadırlar. Samsung klima inverter modellerini geliştirirken diğer modellerden farklı bir yol izlemektedir. Öncelikle inverter teknolojisi ile çalışan klimalar sadece enerji tasarrufu sağlamaz. Aynı zamanda yaydığı ses daha az olur, daha hızlı ısınır ve daha hızlı soğur, düşük sıcaklıklarda dahi verimli şekilde ısınmanızı sağlar ayrıca oda sıcaklığının kararlı düzeyde kalmasını sağlar. Bunlar inverter teknolojisinin sağladığı faydalardan sadece birkaçı. Bu teknoloji sayesinde klimalar çok daha verimli ve daha fazla aile için kullanılabilir olmuştur. Çünkü genellikle klimalarda en büyük korku elektrik faturasının yüksek gelmesi olmaktadır. Ancak inverter teknolojisi bu korkuyu bertaraf eder ve elektrik faturalarından artık korkmamanızı sağlar. İnverter teknolojisi haricinde Samsung, kendisi aslen bir teknoloji firması olması sebebiyle oldukça fazla yeni teknolojiyi sürekli denemekte, geliştirmekte ve uygun gördüklerini klimalar üzerinde uygulamaktadır. Bu açıdan bakıldığında klimanız üstünde en son teknoloji donanımları görmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken marka yine Samsung olmaktadır. Samsung dijital inverter klima modelleri de zaten bu yüzden çokça tercih edilmektedir. Çünkü çeşitli teknolojik cihazlarla arasında rahatça bağlantı kurabileceğiniz, bazı modeller için telefonunuzdan yönetebileceğiniz veya hatta oda sıcaklığına göre otomatikleştirebileceğiniz teknolojilere sahiptir. Tüm bu teknolojiler modele göre değişmektedir. Ancak çağımızda çoğu kişi tarafından talep edilen bu özellikler yavaş yavaş neredeyse tüm klimalara yayılmaktadır. Samsung da bu yayılımın öncüsü olmaya yıllardır devam etmektedir. Sadece teknolojisi ile değil tasarımıyla da Samsung göz doldurmaktadır. Tasarım konusunda oldukça ileri giden ve tüm dünyada ürünleri neredeyse kapış kapış denilecek seviyede satılan Samsung kesinlikle insanların tasarım konusunda isteklerini anlıyor ve buna uygun olarak tüm ürünlerini tasarlıyor. Siz de seçim yaparken evinize, ailenize veya iş yerinize en uygunu bulabilirsiniz.

Samsung Wind Free Klima

Samsung Wind Free Klima

Wind Free terimi klimalarda son dönemlerde hayatımıza girmiş bir terimdir. Teknoloji daha eski olsa da günlük ürünlerde kullanımının yaygınlaşması için teknolojinin uygun fiyatlı olması gerekti. Ve artık bu teknoloji farklı klima modellerinde sizinle buluştu. Öncelikle Wind Free klimalarda mevcut bir seçenek olup eğer isterseniz hiçbir esinti yapmadan odadaki havanın soğumasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede klimalar hakkında en çok duyulan şikayet olan “klima çarptı” şikayeti tamamen mazide kalabilir. Hem evde küçük çocuğu olan aileler için çocukların soğuk rüzgardan olumsuz etkilenmemesi sağlanır, hem de iş yerlerinde sabit şekilde klimaya yakın oturanların düzenli soğuk hava dalgasına maruz kalması önlenir. Aslında her ortamda kullanılabilecek bu özellik kesinlikle oldukça kullanışlıdır. Zaman zaman klimaların önünde isteyerek veya istemeyerek duran, sonra da klimalardan şikayet eden kişilere rastlamışızdır. İşte Samsung Wind Free klima bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Wind Free Samsung klimalar klima esintisinden rahatsız olanlar için kesinlikle tercih edilebilecek ve esinti sorunundan kurtulmayı sağlayacak çözümdür. Bu özelliği yanı sıra klimaların verimlilik özellikle de çok önemli bir faktördür. Klimanızın A, A+ veya A++ gibi sınıfları mevcuttur. Bu sınıflar arasında tabii ki artısı fazla olan daha verimli bir performansa sahip demektir. Bu noktada şunu belirtelim, aynı klima ısıtma ve soğutma için farklı sınıflara sahip olabilir. Örneğin bir klima soğutma için A+++ sınıfına sahipken ısıtma için yalnızca A+ sınıfında olabilmektedir. Bu fark kullanım amacına göre dikkate alınması gereken bir farktır. En yaygın olan 12000 BTU ve inverter tip klimalar genellikle A++ ve üstü dereceye sahip olmaktadır. Zaten klimalarda belirli standartların üstünde olmayı hedefleyen Samsung için bu durum şaşırtıcı değildir. Çünkü oldukça rekabetçi olan bu sektörde standartlar olmadan bu seviyede beğenilmesi mümkün olmazdı.

Samsung Klimalar Sadece Serinletmez, Aynı Zamanda Isıtır

Samsung Klimalar Sadece Serinletmez, Aynı Zamanda Isıtır

Klima denince akla hemen soğutucu özelliği gelmektedir. Ancak klimaların diğer bir özelliği de ısıtmasıdır. Klimalar dışarıdaki bir teçhizata bağlanarak dışarıdan havayı çeker, onu istenen sıcaklığa getirir ve size üfler. İstediğiniz sıcaklık için belirli aralıkla tanımlanmıştır. Bunlar genellikle Low-16 ve High-28 gibi değerler olmaktadır. Bu dereceler klimadan klimaya değişse de genel itibariyle bu aralıktadırlar. Yani siz eğer isterseniz 16 derece soğukluğu da yapabilir, isterseniz 28 derece sıcaklığı da odanızda uygulayabilirsiniz. Isıtıcı özellik özellikle soğuk kış günlerinde tercih edilmektedir. Çoğu zaman doğalgazın ısıtma maliyetiyle klimanın ısıtma maliyeti karşılaştırılmaktadır. Bu gibi durumlarda hem ısıtılacak alanın büyüklüğü hem de klimanın tasarrufu göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer sadece tek oda ısıtılacaksa ve klimanızın verimi A++ üstü gibi yüksekse o zaman doğalgaza nazaran kazançlı çıkma olasılığınız yüksek olmaktadır. Kimi zamanda tüm ev için tek klima yeterli olmakta ve doğalgazı bütün evde yakmaktansa tek klima çalıştırmak daha tasarruflu olmaktadır. Bu ve bunun gibi durumlar tamamen kişinin kendisinin değerlendirmesi gereken durumlardır. Ancak bu tabii ki ortamda doğalgaz bağlantısı varsa geçerlidir. Eğer doğalgaz yok ise klima kesinlikle hem en kolay hem de en hesaplı çözüm olmaktadır. Çünkü çok aşırı ve uzun soğuğa sahip iklimler hariç klimalar soğuklarla beş ederken sıcaklarla baş eder gibi yüksek verim sağlamaktadır. Soğuk kış günlerinde sıcak esintilerle ısınmak ve kolayca bütün evinizi ısıtmak için siz de Samsung klima modelleri içinden size uygun olan kış klimasını seçmelisiniz. Sıcak tutma amaçlı klima seçerken yine BTU oranı önemlidir. Samsung klima 12000 ve ayrıca Samsung klima 18000 yine bu alanda da en kolay tercih edilebilecek seçenekler arasındadır. Ancak daha büyük alanlar için Samsung 24000 BTU klima gibi yüksek seçenekler de değerlendirilmelidir. Bu değerler yine ısıtma ve soğutma için farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden ürünü almadan önce ürün sayfasındaki açıklamalar kısmından ısıtma ve soğutma değerlerini ayrı ayrı kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Samsung İş Yeri – Ev Kliması Farkı

Samsung İş Yeri – Ev Kliması Farkı

Samsung ev tipi klimalar genellikle duvara monte edilen tipte olmaktadır. Bu tipteki klimalar ya evlere ya da küçük ofislere kullanılmaktadır. Ancak büyük ofisler, konferans salonları, toplantı odaları, camiler, restoranlar gibi büyük alanlarda salon tipi klima dediğimiz klimaların kullanılması gerekmektedir. Çünkü kapasite olarak böyle büyük alanlar için daha güçlü motorlar ve daha güçlü soğutucular gerekmektedir. Samsung salon tipi klima dediğimizde genellikle 48000 BTU güçte klimalardan söz etmekteyiz. Ancak çok daha güçlü klimalar mevcuttur. Bununla beraber bazı alanlar için bir tane bile yetmeyebilmektedir. O yüzden kurulum yapılacak alan iyi hesap edilmeli, gerekli BTU hesabı yapıldıktan sonra bir, iki veya daha çok gerekiyorsa ona göre alım yapılmalıdır. Yine salon tipi klimalarda ısıtıcı özelliği de ön plana çıkmaktadır. Çünkü büyük alanları ısıtmak büyük alanları soğutmaktan daha zor olabilmektedir. O yüzden soğutucu özelliğinin yanı sıra ısıtıcı özellikleri de dikkatle incelenmelidir. Zira bu özelliğinin de kullanılması düşünülüyorsa buna da ayrıca bir hesap yapılmalıdır. Soğuk kış günlerinde ısınmak için pek çok işletme ısınmak için yine salon tipi klimaları tercih etmektedir. Çünkü doğalgaz taktırma maliyeti yüksek olmaktadır. Ayrıca hesaplandığında fatura olarak klima daha avantajlı gelebilmektedir. Bu durumda tabii ki hem ısınma hem de soğutma ihtiyaçlarını tek seferde karşılayabilmek adına klimaları kullanmaktadır. Salon tipi klimaların önemli bir avantajı da aslında duvar klimalarına göre fiyat avantajı sunmasıdır. Çünkü çoğu zaman iki veya üç adet duvar klimasının yapacağı işi salon kliması tek başına yapmakta ancak iki veya üç adet duvar klimasından daha uygun fiyata gelmektedir. Bu da özellikle iş yeri sahiplerinin ek masraflardan kurtulmasını sağlamaktadır. Özellikle işyerleri için kullanılan salon tipi olanlarda kurulum, bakım gibi durumda özel olarak sorun olabilmektedir. Bu yüzden Samsung klima kurulum ve Samsung klima bakım gibi özel aramalar yapılmakta, bu gibi arayışlara girilmektedir. Bu noktada ürün detay sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Samsung Klima Fiyatları

Samsung Klima Fiyatları

Samsung klimaların güzelliklerinden bahsettik. Peki tüm bu güzellikler kullanıcılara neye mâl olacak? Aslında çok yüksek miktarlara değil. Çünkü Samsun koyduğu fiyat politikası sebebiyle ürünlerini neredeyse hiçbir zaman “uçuk” denilen seviyede satışa sunmamaktadır. Neredeyse tüm ürünleri makul ve kullanıcıların geneline hitap eden segmentte yer almaktadır. Dolayısıyla fiyat için etkenler ürünün kalitesi, modeli, gücü ve verimliliği gibi herkesin ortak paydada buluşabileceği değerler olmaktadır. Samsung’un sunduğu fiyatları değerlendirirken sizin kullanıcıların dikkat etmesi gereken hususlar gözden geçirelim. Öncelikle ürünün kalitesi gelmektedir. Ürünün kalitesi dediğimiz genel olarak ürünü ne kadar uzun süre kullanabileceğinizi belirlemek için kullanabileceğimiz bir etkendir. Aslında kullanım süresi sadece kalite kavramının altında kalsa da biz değerlendirme yaparken bunu göz önünde tutabiliriz. Samsung kalite olarak diğer klima markalarından üstün durumdadır. Özellikle belirli klima modellerinde diğer markalara fark atmıştır diyebiliriz. Bu durum kesinlikle ürüne ödeyeceğiniz fiyatın çok daha uzun senelerde çok daha fazla geri dönüşü olacağını ifade etmektedir. Diğer bir etken modelidir. Samsung klima yeni model olarak baktığınız zaman sürekli yenilenin çıktığını görebilirsiniz. Bazı modellerde senelik bazılarında ise bir seneden daha uzun sürede olmak üzere yeni modeller çıkmaktadır. Bu yeni modeller sürekli olarak yeni çıkan teknolojileri barındırmaktadır. Bu da tabii ki fiyatı doğrudan etkilemektedir. Ancak sadece bu değil, bazı modeller üretim amacı gereği ev tipi veya iş yeri tipi olabilmektedir. Bu duruma özellikle dikkat etmek gerekir. Örneğin, Samsung klima özellikleri yeni modellerde gitgide daha da ön plana çıkmaktadır. Standart klima özelliklerinin yanı sıra bilhassa akıllı ev ve akıllı ofis kavramlarının iyice gelişmesiyle bu kavramlarla eş zamanlı olarak klimalarda gelişmektedir. Bir diğer husus da güç meselesidir. Burada güçten kastımız tabii ki BTU olmaktadır. BTU fiyatı doğrudan etkileyen bir faktördür. Klimanın kullanılacağı alanın büyüklüğü ve kullanılacak coğrafyanın ne kadar sıcak veya soğuk olduğu bu değerin kaç olması gerektiğini etkiler. Yüksek BTU değerleri de tabii ki fiyatların yükselmesine sebep olur. Bu yüzden ihtiyacınızı tam ölçmeli ve ona göre klimada BTU seçimi yapmalısınız. Son olarak seçim yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar arasından bir tanesi de verimlilik meselesidir. Verimlilik öyle bir etkendir ki, doğru tercih edildiğinde neredeyse iki-üç yılda klimanın parasını geri çıkartmanıza imkan tanır. Çünkü B kalite bir klima ile yakacağınız elektrik ile A+++ klimada yakacağınız elektrik arasında çok fark vardır. Düşük verimlilikte almak yerine yüksek verimlilikte tercih ettiğiniz zaman daima elektrik faturası tarafında kazançlı çıkarsınız. Ancak bu durum tabii ki klimanın fiyat etiketine yansır ve klimanın fiyatını da yukarı çeker. Çoğu koşulda yine de yüksek verimlilikte klima satın almak uzun vadede yine sizin için kârlı olacaktır. Siz de Samsung klimalar hakkında detaylı bilgi almak için ürünleri inceleyebilir, modellerin detayları için ürün detay sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.