Kategoriler

Benzer Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Tox
Acr
KS
Can
Abc
Ony
2k
Efe
Lc
Edx
LC
Mam
Mgs
Net
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Müzik

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Tema

Başka bir kelime deneyin

Set

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bebek Oyuncakları

için 6,408 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bebek Oyuncakları

Bebeklerde motor ve zihinsel gelişim oldukça önemlidir. Ebeveynler bebeklerinin motor becerilerini ve zihinlerini geliştirmek için çeşitli aktivitelerde bulunurlar. Bu aktivitelerle bebekleri daha kolay dâhil edebilmek, ilgisini çekebilmek ve dikkatini toparlayabilmek için nesnelerden yararlanırlar. Burada etkili olan en iyi nesneler şüphesiz ki bebek oyuncaklarıdır. Bebek oyuncakları uzmanlar tarafından bebeklerin kişisel gelişimleri göz önünde bulundurularak üretilir. Bebek oyuncakları bebeklerin yaşlarına göre değişkenlik gösterir. Bebekler doğumlarından itibaren yaş aldıkça her ay farklı öğrenmeler gerçekleştirirler. Bebeklerin gelişimi hızlıdır. Oyuncaklar da bu durumlar göz önüne alınarak hazırlanırlar. Bebekler ve çocuklar oyuncaklar yardımıyla belirli şeyleri keşfederler. Oyuncaklar sayesinde bebeklerin problem çözme gibi becerileri gelişirken motor becerileri de gelişir. Çocuklar aynı zamanda duygularını da oyuncaklar yardımıyla aktarabilirler. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında bebekler ve çocuklar için bu oyuncakların faydalı olduğu apaçık ortadadır. Çocukların gelişimini desteklemek ve hızlandırmak için onlara farklı aktiviteler sunabilmek için sizlerde bu bebek oyuncaklarından faydalanabilirsiniz.

6 Aylık Bebek Oyuncakları

6 Aylık Bebek Oyuncakları

Bebek oyuncakları bebeklerin kişisel gelişimlerini geliştirmek için kullanılan araçlardandır. Bu nesneler birçok anlamda çocukların gelişimine katkı sağlar. Çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlarken bir yandan da belirli şeyler öğrenmesini ve keşfetmesine imkân tanır. 6 aylık bebek oyuncakları onların bu dönemdeki ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere üretilen oyuncaklardır. Çocuklar aydan aya farklı gelişim dönemleri içerisine girerler. Bu durumlar göz önüne alınarak oyuncaklar bebeklerin yaşlarına göre üretilir. 6 aylık bebek oyuncakları ile 2 yaş bebek oyuncakları arasında bu nedenle farklılıklar vardır. Oyuncaklar çocukların dönemlerine uygun olarak üretilir. Yine 18 aylık bebek oyuncakları da 18 aylık olan bir bebeğin kişisel gelişimi, ilgi duyabileceği nesneler gibi unsurlar göz önüne alınarak üretilir. Bebeğiniz için oyuncak temin edeceğinizde onun yaş grubunu ve gelişim dönemini göz önüne alarak tercihte bulunmanız gerekmektedir. Eğitici bebek oyuncakları bu nedenle çocukların gelişim düzeylerine göre tercih edilir. Bu sayede onların gelişimine ekstra katkı sağlar. Bebekler kendileri sözel olarak ifade edemediklerinden bunu davranışlarıyla gösterirler. Burada önemli olan bir durum da bu duygularını oyuncaklar yardımıyla aktarmalarıdır. Oyuncaklar sadece zihinsel değil aynı zamanda bebeğinizin fiziksel gelişimine de katkı sağlar. Bebeklerin taklit etmesine teşvik edecek oyuncak türleri bulunur. Yine emeklerine ve yürümelerine teşvik edecek oyuncaklar da bulunur. Bebekler için bu kazanımlar oyun oynarken aşılanır. Böylece eğlenirken öğrenmeleri de söz konusu olur. Çocuklar zihinsel ve fiziksel gelişim evrelerini bu oyuncakların eşlik etmesiyle daha iyi bir şekilde tamamlar. Bu tür oyuncaklar çocuklarınızın renkleri öğrenmesine de yardımcı olur. Kavramlar ve renkler arasında bağlantı kurmaları kolaylaşır. Bebeğiniz birbirinden farklı becerileri de bu oyuncaklar yardımıyla kazanabilir. Her çocuğun gelişimi ve ilgi duyduğu şeyler farklıdır. Belirli bir oyuncak her çocukta aynı etkiyi yaratmayabilir. Kimi çocuklar belirli nesnelerden en fazla verimi elde ederken kimi çocuklar bu nesnelere hiç ilgi duymaz. İlgi duymadığı durumda bu onun diğer çocuklardan geride olduğunu göstermez. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ilgi duymadığı nesneyi değiştirip başka oyuncaklara yönelebilirsiniz. İlgi duymadığı oyuncağı daha sonra tekrar vermeyi deneyerek ilgi duyup duymadığını gözlemleyebilirsiniz. Belirli bir döneminde ilgi duymadığı bir nesneye oyuncağa daha sonra çok fazla ilgi duyabilir. Çocuklar çok hızlı gelişen canlılardır. Bu durumlar göz önüne alınmalıdır.

Büyük Bebekler İçin Oyuncaklar

Büyük Bebekler İçin Oyuncaklar

Büyük bebek oyuncakları ve küçük bebek oyuncakları çocukların yaş grupları dikkate alınarak üretilen ürünlerdir. Daha küçük yaştaki bebeklerde ilgi çekici oyuncaklara siyah beyaz kartlar gibi oyuncaklara yer verilirken gelişimi daha yüksek olan daha büyük olan çocuklara renkleri öğreten, sayıları öğreten oyuncaklar verilebilir. 3 aylık bir bebeğe sayıları öğretmek doğru olmayacağı gibi bir yaşındaki bebeğe de daha düşük beceriler sağlayan oyuncaklar yetersiz gelecektir. Bu nedenle oyuncak seçimi yaparken bebeğinizin yaş grubunu, ilgilerini, ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız en doğru yöntem olacaktır. Yaş grubu daha büyük olan çocuklar için konuşan bebek oyuncakları yaygın bir şekilde tercih edilir. Çocuklar konuşma dönemlerinde tekrar ederek öğrendikleri için bu eğitici oyuncaklar onlara katkı sağlar. Temel kelimelerin öğrenilmesine yardımcı olur. Yine şarkı söyleyen bebek oyuncakları da bu dönemdeki çocuklara kelime öğretme konusunda oldukça verimli olan oyuncaklardır. Çocuklar hem bu şarkıları dinlerken eğlenir hem de yen kelimeler öğrenebilirler. Görüleceği üzere oyuncaklar sadece eğlenceli vakit geçirmek için kullanılan ürünler değildirler. Çocukları hem eğlendirir hem de gelişimlerine katkı sağlarlar. Bu nedenle farklı türde oyuncaklara çocuğunuzun gelişim döneminde yer vermek, onlara önemli katkı sağlayacaktır. Bu oyuncaklar bebeğinizin küçük ile büyük, alt ile üst gibi birbirinden farklı tanımları kavramasına yardımcı olur. Kavramlar, renkler gibi unsurları da oyuncaklar sayesinde kolayca öğrenebilirler. Bu oyuncaklar bir yandan bebeğinizin eğlenmesini, hoş vakit geçirmesini sağlarken bir yandan da gelişimine katkı sağlar. Hem fiziksel gelişimine hem de zihinsel gelişimine birçok yönden katkı sağlayan oyuncakları tercih ederek çocukların gelişim aşamasını oldukça başarılı bir şekilde geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Hareketli Bebek Oyuncakları

Hareketli Bebek Oyuncakları

Bebekler 3 aylık oldukları dönemde duyma yetisi, görme yetisi daha fazla gelişir. Bu dönemde bu yetkilerini geliştirecek oyuncaklarla gelişimlerini desteklemek gerekir. Hareketli bebek oyuncakları sayesinde göz koordinasyonlarının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Müzikli bebek oyuncakları kullanarak duyma yetkilerine katkı sağlayabilirsiniz. Yine sesli bebek oyuncakları ile duyumlarına ve ışıklı bebek oyuncakları sayesinde de hem görme duyularına katkı sağlayarak gelişmesine yardımcı olurken dikkatlerini toplamalarına da yardımcı olabilirsiniz. Üç aylık oldukları dönemde çıngıraklı oyuncaklarla ilgisini çekebilirsiniz. Bu dönemde çocukların tutma istekleri ve becerileri gelişir. Bebekler bu dönemde bazı şeyleri bilmese de zihinlerini bunu kaydedebilirler. Bu da ilerleyen dönemlerde gelişimini daha hızlı tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Bu dönemde oyuncak seçerken bebeğinizin kavrayabileceği büyüklükte oyuncaklar tercih etmek yararlı olacaktır. Çocuğunuzun diş çıkarma döneminde ellerine dişlerini kaşıyabilecekleri kaşınan damaklarını rahatlatacak oyuncaklar verebilirsiniz. Diş kaşıyıcı özelliği olan bu ürünleri sarın alırken çocuğun kavrayabileceği boyutta olanları tercih etmeniz yerinde olacaktır. Bu sayede çocuğunuz oyuncağı kendisi tutar ve damaklarını kaşımak için kullanabilir. Çocuklar ilköğrenimlerini oral yolla öğrenirler. Bu nedenle eline gelen hemen her nesneyi ağızlarına götürürler. Sadece dişi kaşındığı dönemler değil, normal bir döneminde de nesneleri anlamlandırmak için oyuncakları ağızlarına götürürler. Bu nedenle oyuncak seçerken çok dikkatli davranılması gerekmektedir. Öncelikle onların yutabileceği küçük parçaları olan oyuncaklara bu dönemlerde asla yer verilmemelidir. Yine sadece yutmak için değil, ağızlarına götürdükleri için oyuncakları seçerken sağlığa zararlı herhangi bir madde kullanılmadığını dikkat etmek gerekir. Doğal içeriği olan ve sağlığa zararlı olmayan maddelerden üretilen oyuncaklara çocuğunuzun sağlığı için yer vermek gerekmektedir. Oyuncak seçimi bu nedenle çok önemlidir. Tüm bu koşullar göz önünde bulundurularak çocukların gelişim dönemlerine uygun oyuncaklar tercih edilmelidir.

Minik Bebek Oyuncakları

Minik Bebek Oyuncakları

Minik bebek oyuncakları alınırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu oyuncaklar bebeklerinin yutabileceği boyutlarda olmamalıdır. Yine bu oyuncaklar sağlığa zararlı maddeler içermemelidir. Bebeğiniz bu öğrenme dönemlerini eğlenerek geçirdiğinde ileride yansıtacağı ve göstereceği davranışları da bu doğrultuda olur. Çocuğunuzun davranışlarını doğrudan doğruya etkileyen bu nesneler sayesinde eğlenceli vakitler geçirmek çocuklara her zaman olumlu olarak yansıyacaktır. Bebeğinizin ek gıda döneminde onlara yemek yiyen bebek oyuncakları alarak özenmesini sağlayabilir, bu sayede eğlendirirken bu davranışları kazanmasını da sağlayabilirsiniz. Gerçekçi bebek oyuncakları da bu anlamda çocukların bağ kurmasını kolaylaştırır ve öğrenmelerine doğrudan doğruya etki eder. Ahşap bebek oyuncakları sağlıklı oldukları gerekçesiyle oldukça fazla tercih edilen oyuncaklardandır. Bu oyuncaklar genellikle ahşapların oyularak şekil verilmesiyle elde edilen oyuncaklardır. Bebeğinin sağlığına dikkat eden ebeveynler tarafından bu nedenle oldukça fazla tercih edilir. Bebeğinizin gelişim döneminde onun gereksinimlerini eksik olmadan karşılamanız çocuğunuzun ilerleyen yaşlarda da psikolojik olarak da daha sağlıklı bir yaşam sürmesine olanak tanır. Bebeğinizin sosyal ortamlarda daha aktif ve girişken olması için de erken dönemde belirli becerileri kazanmış olması doğrudan doğruya erken olan unsurlardır. Erken yaşta oyunlar oynamak beynin gelişmesine katkı sağlar ve beyinde bağlantıların oluşmasına da katkı sağlar. Tekrar etmek bu bağlantıları canlı tutar. Tekrar edilmeyen, kullanılmayan bağlantılar yerleşemez ve uzun sure kalıcı olamaz. Bu nedenle tekrarlar yapmak bu dönemdeki çocukların hızlı öğrenmesi ve gelişimi için oldukça önemli olan unsurlardan biridir. Bebeklerin öğrenmelerime doğrudan doğruya katkı sağlayan bu oyuncaklar sağladıkları faydalar nedeniyle azımsanamayacak derecede önemlidirler. Farklı gelişim dönemleri için gelişim dönemleri göz önüne alınarak oyuncak tercih etmek gerekir. Doğru oyuncak tercihi her zaman bebeğinize olumlu sonuçları görmenize neden olacaktır. Oyuncaklar çocuğun gelişim dönemine paralel olarak seçilmesi gereken nesnelerdir. En yüksek verimi elde etmek için bu dönemlere, çocuğun isteklerine, ilgilerini ve ihtiyaçlarına dikkat etmek ve bu doğrultuda seçimler yapmak gerekir.

Peluş Bebek Oyuncakları

Peluş Bebek Oyuncakları

Oyuncaklar bebeklerin gelişimi dönemlerine göre birçok çeşit içerir. Oyuncaklar ürün yelpazesi çok zengin olan nesnelerdir. Bu ürünlerin birçok çeşidi bulunur. Oyuncaklar sadece bebeklerin yaşlarına göre çeşitlilik gösteren nesneler değillerdir. Üretildiği malzemeye göre olan oyuncaklar, işlevlerini göre oyuncaklar, renklerine göre oyuncaklar, boyutlarına göre oyuncaklar gibi birçok oyuncak çeşitliğine rastlamak mümkündür. Bunlardan en çok tercih edilen modellerden biri de peluş bebek oyuncakları ve örgü bebek oyuncakları modelleridir.Peluş bebek oyuncakları ve örgü bebek oyuncakları yumuşak malzemeden üretildiği için her yaş grubundaki çocuklara hitap etmesiyle tercih edilir. Yaş grubu ayrımı olmaması bu oyuncakların daha çok tercih edilmesine doğrudan doğruya etki eder. Yumuşak yapısı nedeniyle çocuğa herhangi bir zarar vermez. Sivri yerleri yoktur. Gönül rahatlığıyla çocuğunuzun kullanmasını sağlayabilirsiniz. Bir diğer en çok tercih edilen oyuncak türü de Japon bebek oyuncaklarıdır. Japon bebek oyuncakları çocukların oynamaktan en çok zevk aldığı oyuncaklar arasında yer alır. Bu modeller özellikle son dönemlerde yaygın bir şekilde tercih edilen modeller arasındadır. Oyuncaklar ayrıca farklı işlevleri sayesinde de ilgi çekerler ve talep edilirler. Bu oyuncaklardan yüzen bebek oyuncakları su yüzeyinde durabildiği için çocuklar tarafından ilgiyle karşılanır ve severek oynanır. Bebekler oyunlar oynayarak birçok beceri kazanabilirler. Hem oyun oynarlar hem de paylaşmayı öğrenirler. Parçaları birleştirme, parçalardan bütünler elde etme konusunda oyuncaklar fayda sağlarlar. Birbirinden farklı modeldeki oyuncakları çocuğunuzun ilgisi, isteği, ihtiyaçları doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Ürün geniş ve zengin yelpazesi nedeniyle sizlere seçim kolaylığı sağlar. Canlı renkli oyuncaklar tercih etmek her zaman çocuğunuzun ilgisini daha fazla çekecektir. Yine ışıklı olan modeller, sesli olan modeller, hareketli olan modeller de bebeklerin oldukça fazla ilgisini çeker. İlgisini bir noktaya verebilmesi onların dikkatinin de gelişmesine katkı sağlar. Peluş gibi yumuşak oyuncaklarsa konforlu bir oyun vakti geçirmesine imkân tanır. Oyuncaklar bu anlamda çok çeşitlidirler. Binlerce model içerisinden bu durumlar göz önünde bulundurularak tercihlerde bulunulabilir. Bebek oyuncakları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Bebek Oyuncakları Nasıl Temizlenir?

Bebek Oyuncakları Nasıl Temizlenir?

Bebek oyuncakları çok çeşitli modelleri olan ürünlerdir. Bu ürünler çeşitlilik gösterdiği için tek bir temizleme yöntemi her modele uygun olmamaktadır. En doğru temizleme yöntemi için ürün zerinde yer alan yıkama talimatlarını incelemeniz gerekmektedir. Genel olarak bilgi verilecek olursa ahşap oyuncaklar nemli bir bez yardımıyla temizlenebilir. Ahşap oyuncakları yıkamak dokularına zarar verebilir. Kimyasal kullanılmadan temizleme yapılmalıdır. Ahşap gözenekli yapısı nedeniyle kimyasalı içerisine çekebilir. Bu da çocuğunuzun sağlığına doğrudan doğruya etki edebilir. Çocuklar oral dönemlerinde oyuncakları ağızlarına götürdüklerinden, ağız yoluyla öğrenme gerçekleştirdiklerin oyuncakların temizliği oldukça önemli bir konudur. Temizleme sırasında çocuğunuzun sağlığına zararlı malzemeler kullanarak temizleme işlemi yapmamak bu nedenle çok önemlidir. Kimyasal olmayan bebekler için üretilmiş olan temizleyiciler kullanılabilir. Yine nemli bir bezle oyuncaklar silinerek temizlenebilir. En doğru temizleme yöntemi için her bir oyuncağın üzerinde yer alan yıkama talimatları göz önüne alınarak temizleme işlemi yapılması gerekmektedir. Bebekler onlara verilen nesneleri zararlı veya zararsız olarak ayırabilecek düzeyde gelişim göstermiş canlılar değildir. Bu nedenle oyuncak tercih ederken onların gelişim düzeyleri baz alınıp ebeveynler bu doğrultuda bir seçim yapmalıdır. Küçük yaştaki çocuklar için minik, yutulabilecek parçaları olan oyuncaklardan kaçınılması gerekmektedir. Yine kavrama becerisi gelişmiş olan bebekler oyuncakları tutabiliyorlarsa kendilerine zarar vermesinler diye sivri, sert köşeleri olan, çizebilecek unsurlar bulunduran sert oyuncaklardan kaçınmak gerekmektedir. Daha yumuşak dokudaki oyuncaklar bu dönemde tercih edilebilir. Bebek oyuncakları genel olarak gelişim dönemlerine göre farklılık göstermektedir. Farklı gelişim dönemleri için farklı oyuncaklar tercih edilmelidir. Oyuncakların üzerinde hangi yaş grubu için uygun olduğu bilgisi yer almaktadır. Yine oyuncakların üzerine kullanım talimatları da yer almaktadır. Bu bilgiler doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Bilgiler göz önünde bulundurularak çocuklara uygun seçimler yapılmalıdır. Bebekler için oyuncak alındığında birçok etkene dikkat etmek gerekir. Oyuncaklar bebeklerin gelişimlerine katkı sağlarken doğru seçimler yapmak da önemlidir. Yanlış seçimler geri dönülmez sonuçlara yol açabilir. Oral öğrenme döneminde olan bir çocuğa küçük, yutabileceği parçaları olan oyuncaklar verilmemelidir. Yine sert yüzeyi olan oyuncaklar, sivri köşeleri olan oyuncaklar, yırtabilecek, çizebilecek yüzeyleri olan oyuncaklar çocukların oyun oynarken kendilerine zarar vermelerine neden olabilir. Bu durumlar göz önüne alınarak seçimde bulunmak gerekmektedir. Daha küçük yaşlar için yumuşak olan, peluş oyuncaklara, örgü oyuncaklara, ipten yapılmış oyuncaklara yönelebilirsiniz. Her oyuncağın dikkat edilmesi gereken özelliği farklıdır. Bebek oyuncaklarında nelere dikkat edilmesi gerektiği, oyuncakların üzerindeki bilgilerde yer almaktadır. Bu bilgiler göz önünde bulundurulmalı ve dikkat edilmelidir. Her yaş grubu için farklı oyuncaklar bulunur. Her yaş grubu için de dikkat edilmesi gereken unsurlar farklıdır. Çocuğunuzun gelişim dönemi dikkate alınarak önlemler almak en sağlıklısı olacaktır.