Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Fe
Dvl
Duo
Qic
Lob
Opi
Sun
XP
MT
Xp
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Formu

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Renk Kodu

Başka bir kelime deneyin

Görünüm

Başka bir kelime deneyin

Ürün Faydası

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Etki

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Makyaj

için 24,686 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Makyaj

1880’li yıllarda teknolojinin ilerlemesi ve reklamında keşfedilmesi ile makyaj alanında yeni bir devrin başlangıcı olmuştur. Genel olarak kadınların birçoğu göz önünde olmayı veya fark edilmeyi sevmektedir. Kişiye göre değişen makyaj yapma isteği güzel ve bakımlı görünmek ya da var olan kusurları örtmek amacıyla yapılabilmektedir. Bulunan ortamla alakalı olarak makyaj yapan kadının, makyajsız kadınlara göre daha özgüvenli ve kendinden emin durduğunu göstermektedir. Genelde makyajlı görülmeye alışılan kadınların aynı ortama yüz makyajı olmadan bulunması değişik algılara neden olmaktadır. Genç yaşlarda başlayan makyaj merakı ile denenen malzemeler, kişinin kendine uyan renkleri ve tarzını oluşturmasında yardımcı olmaktadır. Kız çocuklarının annelerini izlerken deneyimlemeye başladıkları bu durum ilerleyen yaşlarda sahip oldukları birkaç makyaj malzemesi ile buluşmalarını sağlamaktadır. Deneyimsiz biri tarafından yüzünün şekli ve hangi tonların cildi ile uyumlu olduğunu bilmediğinden bu konuda deneyim sahibi kişiler tarafından makyaj önerileri alabilmektedir. Güzel ve alımlı görünmek isteyen kadınlar adına üretilen makyaj malzemeleri ürün grubu çeşitliliği oldukça fazla bulunmaktadır. Yüzün her bölümüne uygulanan malzemeler ayrı olduğu gibi bunun için kullanılan makyaj aletleri de farklılık göstermektedir. Bulunulacak ortama göre yapılan makyaj çeşitleri de birbirinden farklı tarzlarda ve ağırlıkta yapılmaktadır. Gündüz ve gece makyajı ya da özel gün makyajı birbirlerinden çok farklı olmaktadır. İş ortamında çalışan kadınların yaptıkları makyaj daha hafif olurken düğün esnasında davetli kadınların veya gelin makyajı daha abartılı ve ışıltılı olmaktadır. Özellikle gelinlere yapılan makyaj uygulamaları fotoğraf çekimlerinde ön plana çıkması için yüzün güzel yönlerini vurgulayıcı özellikte yapılmaktadır. Hemen hemen tüm gelinlerin evlilik öncesi yaptığı alışveriş içerisinde makyaj çeyiz seti bulunmaktadır. Her koşulda her kadın tarafından makyaj eşyası kullanılmak üzere veya makyaj tazeleme gibi durumlardan dolayı yanlarında taşınmaktadır. İş sonrası bir akşam yemeğine veya bir davete gidecek çoğu kadın tarafından mutlaka makyaj malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Makyaj Kullanımı

Makyaj Kullanımı

Kadınlar tarafından günün hangi saati olursa olsun kendini iyi hissetmek isteyenler için bile tek bir ruj veya bir allık yeterli olmaktadır. Farklı birçok ürünü barındıran makyaj malzemeleri tek tek alınacağı gibi çoğunu bir arada bulunduran makyaj seti ile kullanım veya yanında taşıma gibi pratik şekillerde satılmaktadır. Abartıdan uzak daha doğal görünmek isteyenler genellikle birkaç malzeme ile de mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir. Renk skalası ile farklı alanlarda kullanım kolaylığı sunan makyaj eşyaları özellikle podyum veya katalog çekimlerinde sıkça kullanılmaktadır. Bu gibi alanlarda kullanımı oldukça fazla olan makyaj sadece yüze değil aynı zamanda vücuda da yapılmaktadır. Bireysel alımlarda kişinin tercihe göre alınan makyaj malzemeleri set olarak alındığında daha uygun fiyatlara gelmektedir. İçerik olarak birden fazla malzeme ve alet bulunduran makyaj setleri ile kişi kendine uygun olanı seçilebilmektedir. Birbirinden farklı markaların makyaj seti fiyatları için sayfamızdan ihtiyaca yönelik ürünü seçerek yararlanabilirsiniz. Makyaj konusu oldukça geniş bir alan yayılan ve ince detaylarla bilinmesi ve uygulanması gereken bir durum olmaktadır. Hangi fırçanın nerede ve nasıl kullanıldığı konusunda bilgi edinip kullanmak gerekmektedir. Özellikle göz makyajı yaparken bile birkaç farklı fırça eşliğinde birbirinden değişik uygulamalar yapılmaktadır. Bu konuda uzman kişiler tarafından alınan bilgiler doğrultusunda ya da internet üzerinden uygulamalı videolar ile göz makyajı fırça seti alımı daha doğru olabilmektedir. Özellikle yüzün en önemli bölgesi olan gözler için tercih edilecek malzeme içeriği oldukça önem taşımaktadır. Sağlıklı ve güvenilir markalardan alınan makyaj malzemesi göz ile temas edeceği için far seçimi ona göre yapılmalıdır. Göz rengini ön plana çıkaracak tonlarda bir far ve kirpikleri daha dolgun ve uzun gösteren bir rimel ve kişinin isteğine bağlı olarak eyeliner ile inanılmaz bir göz makyajı yapılabilmektedir. Göz makyajı malzemeleri arasında bulunan kirpik kıvırıcılar ile de inatçı ve sert kirpiklere daha rahat rimel uygulaması yapılabilmektedir. Genel olarak kadınlar tarafından ön plana çıkarılmak istenen, kişinin göz şekli ile alakalı göz makyajı çeşitleri bulunmaktadır. Küçük gözleri büyüten efektler kullanılırken, düşük gözler için eyeliner uygulaması yapılmaktadır. Uygulama esnasında yapılacak makyaj için uygun olan göz makyajı fırçaları seçilmektedir. Yüz makyajı malzemeleri uygulanırken de farklı fırçalar kullanılmaktadır. Yüz daha geniş bir alana sahip olduğu ve farklı malzemeler kullanıldığı için fırçaları da buna göre üretilmektedir.

Makyaj Sırları

Makyaj Sırları

Her insanın yüz şekli, asimetrisi, cilt tonu ve saç rengi farklı olduğundan yapılacak makyaj da buna göre uygulanmaktadır. Özellikle göz makyajı kadınlar için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu durum kişinin göz şekline ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Yüz daha geniş bir alana sahip olduğundan bu durumda uygulama yapılacak ürün ve malzemeler de farklılık göstermektedir. Bu yüzden Makyaj fırçası seti her kadının sahip olması bir durum haline gelmektedir. Bununla birlikte sürekli olarak kullanılan makyaj malzemeleri tek tek alındığında epey maliyetli olabilmektedir. Sayfamız üzerinden markalar tarafından bir araya getirilmiş güvenilir makyaj takımı seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Genellikle kişiler yüz tiplerine ve ön plana çıkarmak istedikleri bölgeye göre makyaj yapmaktadırlar. Küçük veya daha ince dudaklara sahip kişiler genellikle dudak makyajı konusunda farklı ürünlerle istedikleri görünüme kavuşabilmektedir. Özel bir davet ve kokteyl gibi ortamlarda daha özenli giyinen kadınlar makyajları ile de ön plana çıkmak istemektedirler. Özel makyaj uygulamaları ile yüz daha aydınlık görünürken, özel teknikler ile daha dolgun elmacık kemiklerine sahip olabilmektedir. Göz makyajı ile küçük gözler daha büyük olurken, düşük göz kapağına sahip olanlar ise doğru eyeliner uygulaması ile daha çekik gözlere sahip olabilmektedir. Aynı zamanda gidilecek ortama ve kıyafete göre uygun renklerde göz makyajı ürünleri seçilmektedir. Makyaj esnasında var olan kusurları örterken yüzün güzel yanlarını da ön plana çıkarmak gerekmektedir. Kullanım alanı ve saatine göre yani gece veya gündüz olarak değişen yüz makyajı modelleri aynı zamanda kişilerin yüz hatları ile belirlenmektedir. Bazı kişiler daha sert ve asi görünmek isterken hatları daha çok ön plana çıkaran kontür uygulaması yapılırken, bazı kişiler daha soft ve doğal makyajı tercih etmektedir. Tam tersi olarak sadece gözlerin ön planda olduğu ve çoğunlukla buğulu bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bazen yapılan makyaj sade iken sadece kırmızı bir ruj ile kişi çok farklı görülebilmektedir. Doğal bir nemlendirici gibi görünen neredeyse dudak ile aynı tonlarda olan dudak makyaj malzemeleri de bulunmaktadır. Ayrıca dudak şeklini tamamlamak veya belirginleştirmek için dudak kalemleri de bulunmaktadır. Daha dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler için bulunan dudak malzemeleri daha akışkan ve rahat sürülmektedir. Sayfamızdan makyaj fırçası ve aplikatör ihtiyaçlarınızı da satın alabilirsiniz.

Makyaj Ürünleri

Makyaj Ürünleri

Her kadın muhakkak makyaj malzemeleri ne sahip olmaktadır. İhtiyaç olsun ya da olmasın yüzüne renk ve değişim katan ürünler ile kadınlar daha dinamik ve güzel hissetmektedir. Kişinin zamanla öğrendiği doğru renk ve uygulamalarla yüzünde yaratabileceği değişim ile kendini çok daha farklı ve iyi hissetmektedir. Burada önemli olan kişinin yüzünü tanıması ve doğru malzemeler ile makyaj modelleri oluşturabilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış uygulama ve malzemeler ile güzel görüneyim derken durum kötü bir hal alabilmektedir. Herkesin cilt yapısı farklı olduğundan özellikle makyaj ürünleri alımı yaparken doğru fondöten seçimi de oldukça önemlidir. Kişinin yağlı bir cildi var ise su bazlı fondöten ürünlerini tercih etmesi gerekirken aynı zamanda cilt tonuna uygun kapatıcıyı seçmesi gerekmektedir. Kuru bir cilt sahibi tarafından ise yağ bazlı fondötenler ve kapatıcılar da bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken özellikle fondöten uygulaması sırasında kullanılan fırça veya süngerlerin her kullanım sonrası temizleniyor olması oldukça önemli bir durum olmaktadır. Cildi nemli tutmak ve korumak adına kişiye makyaj öncesi pürüzsüz bir zemin hazırlamasına imkan sunan baz kullanımı oldukça önemli bir adım olmaktadır. Uzun süreli kalıcılık sağlaması için ki bu özellikle havanın sıcak olduğu yaz aylarında geçerli bir durum makyaj sabitleyici kullanılması gerekmektedir. Bu ürün sıcak havanın etkisi ile makyajın daha uzun süreli kullanımını sağlamaktadır. Sadece havanın sıcak olduğu durumlarda değil, aynı zamanda kapalı ortamlarda ve yoğun ışığın bulunduğu durumlarda da kullanılabilmektedir. Aynı zamanda dağınık ve gür kaşlara sahip olanlar tarafından da kullanımı bulunan kaş sabitleyici ürünlerde kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Genellikle far paletleri tekli veya çoklu olarak satılmaktadır. Tüm ürünleri bir arada bulundurmak ister ise makyaj paleti bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Kişiye uygun renklerin birçok tonunu barındıran bu paletler aynı zamanda, far, allık ve ruj malzemelerini de barındırmaktadır. Birçok markanın bulunduğu sayfamızdan makyaj paleti seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Genellikle kadınlar makyaj malzemelerini yanlarında taşıdıkları için kullanım açısından hepsinin bir arada bulunduğu paletleri daha az yer kapladıkları için tercih edebilmektedir. Makyaj sırasında ufak tefek hatalar olabilmektedir. Bu hataları düzeltmek için üretilen makyaj pamuğu kulak çubuğu şeklinde tasarlandığından kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra gün sonunda makyajı silmek için özel üretilen disk şeklinde veya farklı boyutlarda kullanım kolaylığı sağlayan makyaj pamuğu çeşitleri de bulunmaktadır.

Makyaj Temizleme

Makyaj Temizleme

Makyaj öncesi yüz temizliği oldukça önemli bir durum olmaktadır. Temiz cilde önce nemlendirici ve ardından cildi daha pürüzsüz göstermeye yarayan makyaj bazı kullanılmaktadır. Fondöten öncesi uygulanan makyaj bazı cildi daha pürüzsüz gösterirken aynı zamanda makyajın kalıcılığını da arttırmaktadır. Makyaj bazı seçimi yaparken cilt yapısına uygun yani yağlı bir cilde sahip olanlar tarafından mat özellikli, kuru ve normal cilde sahip olanlar ise nemlendirici özellikte olan bazları seçmeleri gerekmektedir. Baz sonrası uygulanacak fondöten ister fırça ile ya da makyaj süngeri ile uygulama yapılabilir. Çoğunlukla makyaj fırçası ile fondöten uygulaması yapılsa da son zamanlarda makyaj süngeri özellikle tercih edilebilmektedir. Kullanılan makyaj malzemesinin yoğunluğunu dağıtmak için makyaj fırçası yüzün her alanındaki uygulamalar için tercih edilmektedir. Özellikle makyaj uzmanları tarafından sıkça kullanılan makyaj fırçaları çeşitliliği oldukça fazla bulunmaktadır. Makyaj fırçası fondöten veya farı uygulanacak bölgeye eşit ve rahat bir şekilde dağıtmak için kullanılmaktadır. Sağlıklı bir cilt görünümü için gerekli temizliğin yapılması şarttır. Yapılan makyajın çıkarılması için özel formüle edilen makyaj temizleme suyu cildi tahriş etmeden nazikçe arındırmaktadır. Arındırırken cilde zarar vermeyen içeriği sayesinde aynı zamanda nemlendirici görevi de görmektedir. Çarpıcı bakışlara ve keskin göz hatlarına sahip olmak neredeyse tüm kadınların isteyeceği bir durum olmaktadır. Makyaj yapmayı seven kadınlar tarafından özellikle göz makyajı teknikleri konusu oldukça önem taşımaktadır. Göz makyajı kişinin sahip olduğu göz rengiyle alakalı bir durumdur. Kişi eğer kahverengi bir göze sahip ise hemen hemen tüm far renklerini kullanabilmektedir. Fakat ela gözlü ise mor, kahve, turuncu ve fuşya gibi renkler daha canlı görünüm katarken, gözlerin plana çıkmasını sağlayacaktır. Kişi mavi gözlü ise genel olarak kahve ve tonları yeterli olacaktır. Soft tonlarda bir far ve göz kapağına keskin hatlarla çekilmiş bir kalem ile farklı bakışlara sahip olunabilmektedir. Genelde büyük gözlü kişilere yakışan siyah kalem uygulaması küçük gözlerde pek tercih edilmemektedir. Nedeni ise küçük olan gözler içe sürülen siyah kalem ile daha da küçülecektir. Küçük gözlerin büyütme uygulaması için genel olarak göz kapağının iç kısmına açık renk far sürerken dış kısmına ise uygulanan orta koyulukta far ile mümkün olmaktadır. Birbirine yakın göz yapısı için göz pınarlarına uygulanan açık renk far ile de uzaklık sağlamak mümkün olmaktadır.

Saç Losyonu Bakımı

Makyaj Aksesuarları

Kadınlar, dışarıya yönelik dikkat çekme ve göz önünde olmak ikinci planda gelmektedir. İster kusur kapatmak olsun ister kendini daha iyi hissetmek için yapılan makyaj kadınları ruhsal anlamda daha mutlu etmektedir. Alımlı ve şık bir kadının tamamlayıcı olan makyaj hemen hemen her kadının vazgeçilmezi olmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile ilerleyen makyaj ve kozmetik sektörü özellikle kadınlar için cazip ürünler üretmektedir. Birçok ürünü muhafaza etmek isteyen kadınlar aynı zamanda düzen içinde ürün kullanımı istemektedirler. Makyaj malzemelerinin ayrı ayrı ve sağlığa uygun şartlarda saklanması kişinin sağlığı açısından oldukça önem arz etmektedir. Malzeme miktarı çoğaldıkça düzenlemesi bir arada bulundurması biraz zor olan bir durum olmaktadır. Makyaj malzemelerini düzene sokmak için tasarlanan makyaj organizeri birçok ürünü güven ve sağlığa uygunluk açısından kolaylıkla saklamayı sağlamaktadır. Bunun gibi birçok bölmeye sahip makyaj kutuları ve organizer çeşitleri bulunmaktadır. Makyaj silme aparatı olarak kullanılan pamuklar içinde ayrıca saklama kutuları üretilmektedir. Sık sık seyahatlere çıkan ve özellikle makyajı meslek haline getirmiş olanlar için özel olarak tasarlanan makyaj çantası ve bavulları, makyaj malzemelerinin zarar görmeden taşınabilmesini sağlamaktadır. Makyaj yapılan ortam ışığı önemli olmaktadır. Gün ışığı ile kapalı bir alanın ampul rengi aynı olmamaktadır. Bu yüzden makyaj aynası yardımı ile gün ışığına yakın alanlarda veya her yere taşınabilir oluşu ile istenilen alanda makyaj yapılmasına imkân sağlamaktadır. Birçok boy ve farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sabit duran makyaj aynası karşısında yapılan makyajlarda ise ayna etrafına takılabilen Led ışık sayesinde istenilen aydınlığa kavuşmak mümkün olmaktadır. İstenilen yere monte edilme özelliği bulunan duvar tipi makyaj aynası, esnek gövdesi sayesinde istenilen yere uzama özelliğine sahip olmaktadır. Akrobat gövdeli duvar tipi makyaj aynası isteğe göre çevresi Led ışıklı olanları da mevcuttur. Kullanılan makyaj fırçalarının temizliği aşamasında yardımcı olan makyaj fırçası temizleme aparatı çeşitlerine sayfamız üzerinden sahip olabilirsiniz. Makyaj yapımında en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden biri olan fırçalar çeşitlilik anlamında birçok ürün barındırmaktadır. Göz, yüz ve dudak için uygulanan fırça çeşitleri ayrıca yapılan uygulama içerisinde de değişiklik göstermektedir. Kişinin tercihine göre birçok çeşit barındıran takma kirpik ürünleri de bulunmaktadır. Birçok kadının ihtiyacı olan makyaj fırçaları için üretilen özel bölmelere sahip fırça çantalarda kullanım kolaylığı açısından tercih edilmektedir.