Külçe Altın

Geleceğinizi güvence altına almak ve ileride de yaşam kalitenizi aynı şekilde sürdürmek için sağlam yatırım adımları atmanız şart. Kolay işlenebilen ve hava şartlarından etkilenmeyen benzersiz bir element olan altın en mantıklı yatırım araçlarından biridir. Onun en değerli hali ise 24 ayar külçe altınlardır.

Külçe Altın Nedir?

Külçe Altın Nedir?

Külçe altın 24 ayar, yani 955 milyem saflığındaki altındır. Külçe, sadece altın değil gümüş ve diğer değerli metaller için de kullanılan bir terim. Yüksek sıcaklıklarda eritilmiş saf metaller özel üretilmiş kalıplara dökülerek soğutulur, ardından piyasada yerini alır. Külçe altın oldukça esnek bir eşyadır. Basınçlı bir makineyle çok rahat ezilebilir. Ama eritilip tekrar külçe haline getirildiğinde pek değer kaybetmeden serüvenine devam eder. Bundan dolayı külçe altın yatırım için harika bir seçenektir. Külçe altınların üstünde onu satan firmanın adı, gramajı, saflığı ve diğer bilgileri bulabilirsiniz. Hangi ağırlıkta olursa olsun külçe altın ölçüleri içim bir standart vardır, dikkat ederseniz kalıplarda o oran ve orantı korunur. Klasik külçe altın dışındaki külçe altın çeşitleri altın paralar ve daha nadir de olsa külçe altın kolyeler dahil altın takılardır. Bazı firmaların iki, dörtlü veya daha fazla gram altın veya paradan meydana gelen külçe altın setleri mevcut.

Külçe Altın Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Külçe Altın Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Külçe altın ağırlıkları da merak edilen konulardan. 1 külçe altının ağırlığı akla standart olarak 1 kilogram, yani 1000 gramı getirir. Ne var ki bütün “külçe altın kaç gram?” sorularının cevabı 1000 gram değil. 1000 gram külçe altın dışında kalan gram külçe altınlar, taşınabilirlik ve satın alınabilirlik açısından avantajlıdır. 0,1 gram, 0,25 gram, 0,5 gram, 1 gram, 2,5 gram külçe altın, 5 gram külçe altın, 8 gram külçe altın, 10 gram külçe altın, 20 gram, 25 gram, 50 gram ve 100 gram gibi çok çeşitli ağırlıklarda satışa sunulur. Amerikan filmlerinde geçen kalıplar ise ons hesabı üzerinden yaklaşık 12-13 kilograma denk gelir. Gramajlı külçe altınlar hologramlı ambalajlarla paketlenerek güvence altına alınır ve adınıza faturalanır. Hologramsız ve hasar görmüş ambalajlarla sertifikasız ürünlerden uzak durmalısınız.

Külçe Altın Fiyatları

Külçe Altın Fiyatları

Külçe altın fiyatları piyasalardan takip edilebilir. Gram altın fiyatlarından yola çıkarak elinizdeki külçe altının değerini hesaplayabilirsiniz. Külçe altın fiyatları her değerli eşya gibi düşebilir ama büyük ekonomik krizler haricinde sabit kalma veya yükselme eğilimindedir. Ne kadar külçe altın alırsanız o kadar yatırım yapmış olursunuz. Bu yatırımlarınızı evinizde bir çelik kasada veya bir banka kasasında güvence altına alabilir, daha sonra ihtiyaç durumunda altın satan yerlerde bozdurabilirsiniz. 22bilezik, Bilezikhane, Cephaneci, Cigold, İAR (İstanbul Altın Rafinerisi), ISGOLD, Nadir, NZP Gold, TC Darphane, Tuğrul Kuyumculuk, ve Gramatin markalarının külçe altınlarını burada bulabilir, hemen sipariş verebilir ve kargoyla teslim alabilirsiniz. 22 ayar bilezik, koleksiyon altın, ziynet altın, cumhuriyet altını ve külçe gümüş için Yatırımlık Altın & Gümüş kategorimiz sizi bekliyor.

Külçe Altın

için 244 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Toplam Gram

(36)
(29)
(28)
(22)
(22)
(16)
(15)
(14)
(13)
(12)
(10)
(9)
(8)
(5)
(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Maden Ayarı

24 Ayar (201)
22 Ayar (39)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(106)
ve üzeri (127)
ve üzeri (132)
ve üzeri (133)
ve üzeri (135)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL