Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Toplam Gram

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Maden Ayarı

Başka bir kelime deneyin

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Külçe Altın

için 255 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  İar 10 Gram 24 Ayar Külçe Altın

  (1,651)
  26.634,81 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  İAR 24 Ayar Külçe Altın 5 G

  (813)
  13.509,17 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  24 Ayar Külçe Altın 2.5 G

  (689)
  6.738,40 TL
  +
 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Külçe Altın

Altın bir değerli madendir. Bu değerli maden tarihin farklı dönemlerinde etkin bir şekilde kullanılmıştır. Altın kimya sektöründe saflığı yüzde ile ifade edilen bir madendir. Ancak altın mücevher endüstrisinde karat şeklinde ifade edilir. 24 ayar külçe altın yüzde yüz saflıkta olan altını temsil ederken 22 ayar külçe altın yüzde 91,6 oranında saf altın içerir. Bu durumda 24 ayar altın 22 ayar altına göre daha değerlidir. 24 ayar altın en üst seviyedir. Git gide sayı azaldıkça altının saflık derecesi de azalır. Altın, kolay işlenebilir bir ürün olması nedeniyle çok fazla tercih edilmiş bir madendir. İnsanlar çok eski dönemlerden beri altını ziynet eşyası yapımında kullanmışlardır. Altın kullanıldığı her dönem gösterişi temsil etmiştir. Altının saflık derecesinin farklarını göre çeşitleri vardır. Bunlar 24 ayar, 22 ayar, 18 ayar, 14 ayar ve 8 ayar olarak gösterilebilir. Altın ve gümüş çeşitleri olan bir üründür. Ziynet eşyası için kullanılan altınla saat yapımı için kullanılan altın aynı değildir. Yatırım için olanla Takı gibi kullanılan da aynı değildir. Farklı saflık derecelerinde ürünler mevcuttur. Yatırım amaçlı daha çok yüzde yüz saflık oranı barındırdığı için 24 ayar altın kullanılır.

 Külçe Altının Gramı

Külçe Altının Gramı

Külçe altının gramı sabit bir değerde değildir. Altın fiyatları sürekli artış ve düşüş halindedir. Külçe altın yatırım olarak kullanılan bir üründür. Külçe altın yatırım olarak daha çok kadınlar tarafından kullanılır. Ancak sadece kadınlar değil erkekler de altını bir yatırım aracı olarak kullanırlar. Altın uzun vadede getirisi yüksek olan bir üründür. Külçe altın gramı ve yarım gramı da bulunan bir üründür. Külçe altın gramı 22 ayar olabileceği gibi 24 ayar da olabilir. Saflık dereceleri farklı olduğu için külçe altın fiyatları da buna göre farklılık gösterir. Külçe altın fiyatları bu nedenle farklılık gösterir. 22 ayarın fiyatı 24 ayar olan altına göre daha düşüktür. Çünkü 22 ayar altının saflık derecesi 24 ayara göre daha azdır. 24 ayar altın daha saf bir yapıdadır. Külçe altın fiyatları da altının saflık derecesine ve altının miktarına göre farklılık gösterir. Altının saflık derecesi ayarına göre farklılık gösterir. Genellikle ziynet eşyaları için 22 ayar, 18 ayar ve 14 ayar altın kullanılır. Yatırım niyetiyle altın kullanılacaksa da 24bayar tercih edilir. 24 ayar yüzde yüz saflık derecesi olan bir ürün olduğu için değer kaybı olmadığından yatırım alanında tercih edilir. 24 ayar külçe altınlarda saflık derecesi bakımından farklılık olmasa da ağırlık bakımından farklılık barındıran ürünler vardır. Günümüzde de altın hem ziynet eşyası hem de bir yatırım aracı olarak kullanılır. Yatırımcısına uzun vadede iyi kazanımlar getirir. Sayfamızdan 22 ayar bilezik seçeneklerine göz atabilirsiniz.

 Külçe Altının Gram Fiyatları

Külçe Altının Gram Fiyatları

Külçe altının gram fiyatları farklılık gösterebilir. 24 ayar altın yüzde yüz saflıktadır. Bu anlamda bir fiyat değişimi söz konusu olmaz ancak farklı miktarlardaki altınlarda fiyat farkı olur. Külçe altının gram fiyatları 1 gram olan üründe farlı yarım gram olan üründe farklıdır. Külçe altının ağırlığı bu durumda önem kazanır. Külçe altının ağırlığı 1 gramsa ürün daha yüksek fiyatlı olsa da yarım gramsa daha uygun fiyatlıdır. Külçe altın ağırlığı bu nedenle fiyatların oluşmasında oldukça büyük bir etkendir. Eğer bir altında külçe altın ağırlığı aynı olup saflık derecesi farklı olursa da ücretler değişir. 22 ayar olan ürün 24 ayara göre daha uygundur. Külçe altın 10 gram olursa fiyat farklı külçe altın 20 gram olursa fiyat daha farklı olur. Bu külçe altın 10 gram ve külçe altın 20 gram ürünleri çoğunlukla yatırım amaçlı kullanılan ürünlerdir. Altın kolay işlenebilir bir ürün olduğu için eski çağlardan bu yana tercih edilen bir maden olmuştur. İnsanlar bu madeni ziynet eşyası yapımında kullanmışlardır. Sadece ziynet eşyası yapımında değil farklı birçok alanda da altın kullanımına rastlanır. Saflık oranı en az olan altın 8 ayar daha sonra sırasıyla 14 ayar, 18 ayar, 22 ayar ve 24 ayardır. 24 ayar altının saflık derecesi %100'dür. 24 ayar altının saflık derecesi %100 iken, 22 ayar altın da bu derece %91,6'dır. Yine altın ayarlarından 18 ayar altında saflık derecesi %75 olmakla beraber 14 ayar altında saflık derecesi %58,5'tir. Altın alırken bu özelliklere dikkat ederek almak önemlidir. Fiyatlar da buna bağlı olarak değişir. Saflık derecesi arttıkça fiyatta buna bağlı olarak artış gösterir. Ancak sağlık derecesi yüksek olan çeşitlerdeki altın geri sarıldığında da değer kaybı yaşanmaz. Bu nedenle genellikle yatırım amaçlı alınacağında yüzde yüz saflık oranı olan 24 ayar altın tercih edilir.

 Külçe Altın Nedir?

Külçe Altın Nedir?

Külçe altın nedir diye incelediğimizde ilk önce altının ne olduğu bilgisine bakmak gerekir. Altın periyodik tabloda Au sembolü ile gösterilen, Aurum adıyla bilinen bir elementtir. Aurum Latince ‘de ışıldayan ve parlayan anlamına gelmektedir. Altın bu anlamda doğada bulunan bir elementtir. Değerli bir madendir. Külçe altın nedir diye baktığımızda ise külçe altın, altın şirketleri tarafından var olan işlenmiş altınları yeniden değerlendirmek ve piyasaya yeniden kazandırmak amacıyla eritilip külçe şekline dönüştürülmüş halidir. Külçe altın çeşitleri olan bir üründür. Külçe altın çeşitleri incelediğimizde karşımıza külçe altın 100 gr, rkülçe altın 500 g, külçe altın 1000 gr, külçe altın 1 kg, külçe altın 5 kg çeşitleri çıkar. Külçe altın 100 gram ürünü külçe altın 500 gr ürününe göre ağırlığı daha az olduğu için daha düşük fiyatlıdır. Bu altınlar 24 ayar olup bu anlamda bir fiyat farklı bulunmaz. Sadece ağırlıklarına göre fiyat farkı oluşur. Külçe altın 1000 gr ürünü ise külçe altın 1 kg ürünüdür. Altın genelde gram şeklinde telaffuz edildiği için 1000 gram olarak söylenmesi daha yaygındır. Altın ziynet eşyası için kullanıldığında genellikle yüzde yüz saflık aranmaz. 22ayar, 18 ayar ve 14 ayar altınlar yaygın olarak kullanılır. Külçe kavramı altının saf olduğunu temsil eder. Külçe altınlarda da farklılıklar olduğu bilinir. Buradaki değişken saflık derecesi değil ağırlıktır. Her bütçeye göre külçe altın seçenekleri mevcuttur. 1 gram ile 1 kilogram gibi farklı miktarlarda gram altın tercih edilebilir. Bu kadar çeşitli miktarlarda gram altın bulunması farklı gelir düzeyi olan insanlar için avantajlı bir durumdur. İsteyen istediği miktarda altın alarak yatırım yapabilir. 1 gram altın ile 1 kilogram altın arasında değişen külçe seçenekleri mevcuttur. Ancak bu altınlarda fiyat doğru orantılı olarak artmaz. 20 gram üzeri külçe altınlar basım maliyetinden kaynaklı daha avantajlı fiyatlardadır.

 Külçe Altın Boyutları

Külçe Altın Boyutları

Külçe altın boyutları incelendiğinde 20 gram üzeri olan altınlar daha düşük olanlara göre daha avantajlıdır. Bu avantaja üretim esnasındaki basım maliyetleri neden olmaktadır. Külçe altın boyutları arasında tercih yapacak olduğunuzda bu durumu göz önünde bulundurmanız sizlerin avantajına olacaktır. Külçe altın 5 kg ürünü almak için 5 adet 1 kilogram olan külçelerden satın alabilirsiniz. Gram külçe altın alarak yatırım yapabileceğiniz gibi gram külçe altın yerine büyük külçe altın da alarak yatırım yapabilirsiniz. Büyük külçe altın basım maliyetleri de düşünüldüğünde daha avantajlı olacaktır. 1 gram altın fiyatı sabit değildir. Kura göre farklılık gösterir. Ancak 1 gram altın fiyatı için sadece kur değil piyasa da bulunma oranı da etkilidir. Altın gram olarak alınıp yatırımı yapılan değerli bir madendir. Altın gram fiyatları değişkenlik gösterir. Uzun vadede yatırımcısına iyi kazançlar sağlar. Bu anlamda gram külçe altın almak uzun vadede iyi kazanç sağlayacağına tercih edilen bir üründür. Gram külçe altın bu anlamda iyi bir yatırım aracıdır. Her bir külçe altın için bir seri numarası belirlenir. Zaman zaman da özel işaretler ile bu ürünün kalitesi tescil edildiği bilinir. Yatırım aracı olarak kullanılan bu ürünler katma değer vergisine tabi değildir. Katma değer vergisine tabi olmadığı için de ürün bir yatırım aracı olarak oldukça fazla tercih edilir. Altın bu anlamda uzun vadede iyi getirdiler sağlayan bir üründür. Yatırımcılar altın almayı düşündüğü zaman seçeneklerinin fazla olması onları seçim yapmaya zorlayabilir. Burada uzmanların görüşleri büyük önem kazanır. Uzmanlar altına yatırım yapılacaksa külçe altın almanın daha iyi olacağını söylerler. Bu ürün, saflık derecesi yüzde yüz olduğu için her zaman altın değerinde olması nedeniyle önerilir. Ayrıca üründen herhangi bir işçilik ücreti de alınmadığı için alıcısı kazançlı çıkaran bir araçtır.

 Gram Altın

Gram Altın

Gram altın fiyatları yatırımcıları tarafından sürekli takip edilir. Gram altın fiyatları düştüğünde altın alınırsa daha yüksek kazanç elde edilir. Bu nedenle sürekli altın piyasasını takip etmek önemlidir. Bu anlamda 24 ayar külçe altın almak içeriği yüzde yüz saf altın olduğundan doğru bir tercih olacaktır. 24 ayar külçe altın yatırım amaçlı en çok tercih edilen altın türüdür. Gram altın örnekleri incelendiğinde bu apaçık görülebilir. Alıcılar bütçeleri doğrultusunda 50 gram altın, 100 gr külçe altın gibi ürünler tercih edebilir. Ancak sadece 50 gram altın ve 100 gr külçe altın değil istenilen miktarda altın alınabilir. Burada dikkat edilmesi gereken bir unsur da 20 gram üstü altınlarda basın maliyetinin de düşük olmasıdır. Buna dikkat ederek yatırım yapmak alıcısını her zaman kazançlı çıkaracaktır. Bu nedenle gram altın örnekleri incelenmesi gerekir. Sayfamızdan gram altın çeşitlerinden en çok tercih edilen 24 ayar gram altın seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Altın göze hitap eder aynı zamanda dayanıklı bir yapıdadır. Asitlere karşı dayanıklı bir yapıda olan altın, doğada serbest halde bulunur. Doğada serbest halde bulunan bu ürün kolay işlenebilir bir özelliktedir. Ürün aynı zamanda demir gibi paslanmaz. Çok ince malzemelerde dahi kullanılabilir. Bu anlamda sağlam bir yapıda olduğu söylenebilir. Altın alaşım ayarları ülkeden ülkeye değişiklik gösteren bir yapıdadır. Bu alaşımlardaki saflık oranı karat şeklinde ifade edilir. Saf altın dediğimiz altın 24 karat yani yüzde yüz saflık içeren altındır. Ayar ise üründe bulunan altın miktarına göre belirlenir. 24 ayar olan altın 100 miligramdır. 22 ayar 916 mg, 18 ayar ise gram başına 750 mg altın içerir. 14 ayarda ise 583 mg altın bulunur. Altın alırken öncelikle alınacak yerin güvenilir olduğuna dikkat etmek gerekir. Her yerden altın alınmamalıdır. Ürünün sertifikalı olması ayrıca basım tarihi ve kalafat kontrolünün yapılmış olması önemlidir. Sayfamızdan külçe gümüş seçeneklerine de bakabilirsiniz.

Külçe Altın Kaç Kilo?

Külçe altın farklı miktarlarda satın alınabilir. Tek bir külçe altın yoktur. Külçe altınlar 24 ayar saf altındır ve bu nedenle yatırım amaçlı kullanılır. 24 ayar olan altında 100 miligram altın bulunur. 22 ayar altında 916 miligram bulunurken 18 ayar altında ise gram başına 750 miligram altın içerir. Yine 14 ayar altın ürününde de 583 miligram altın bulunur. Altının ayarına göre içeriğindeki altın oranı değişir. Farklı miktarlarda külçe altın alınabilir. Burada önemli olan ve dikkat edilmesi gereken bir nokta 20 gram üzerindeki külçe altınlarda basım maliyetleri daha az yansıdığı için alıcısına daha uyguna gelir. Bu nedenle uzmanlar 20 gram üstü külçe altın almayı önerirler. Yine yatırım amaçlı değer kaybı olmaması için uzmanlar 24 ayar olan içeriğinde yüzde yüz saf altın barındıran külçe altın almayı önerirler.

Külçe Altın Kaç Gramdır?

Külçe altının farklı miktarlarda üretilir. Her bütçeye ve alım gücüne uygun külçe altın alınabilir. 10 gram, 20 gram, 100 gram, 500 gram, 1000 gram külçe altın alınabilir. Altın şirketleri altınları tekrar değerlendirmek ve piyasaya yeniden kazandırmak için eritip külçe altın şekline dönüştürürler. Bunun yanı sıra piyasanın isteği üzerine de 1 gramdan 10 grama kadar çeşitli ağırlıklarda külçe altın dökümü ve satışı gerçekleştirilmektedir. Alıcılar bu anlamda ihtiyaçları doğrultusundaki miktarda altın alabilirler.

Gram Altın Nedir?

Gram altın, İstanbul Altın Rafinerisi'nin üretmiş olduğu 0.5 gram, 1 gram, 2.5 gram, 5 gram, 10 gram, 20 gram, 50 gram, 100 gram şeklinde satın alınabilen sertifikalı olarak satın alınabilen ürünlerdir.

Gram Altın Ne Kadar?

Gram altın fiyatları sabit bir fiyat da değildir. Piyasa değişkenlik gösterir. Altın fiyatlarında artış ve çıkışlar yaşanır. Her bütçeye uygun altın üretimi yapılmaktadır. 0.5 gram altından 100 gram altına kadar farklı miktarlarda altın alınabilir. Gram altın fiyatları miktarına göre farklılık gösterir. En uygun gram altın 0.5 gram altındır. Altına yatırım yapmak isteyen kişiler altın fiyatları her gün farklılık gösterdiği için piyasayı yakından takip etmesi gerekir. Külçe altının gramı sabit bir değerde değildir. Altın fiyatları sürekli artış ve düşüş halindedir. 14 ayar altın 18 ayar altından, 18 ayar altın 22 ayar altından, 22 ayar altın 24 ayar altından daha uygun fiyattadır.