TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Külçe Altın

için 310 sonuç bulundu.

Külçe Altın

Son zamanlarda giderek değerlenmesiyle ilgiyi üzerine çeken altın, yatırımcıların gözdesi haline geldi. Her gramdaki altının külçe olanlarını bulabilirsiniz. Külçe altın nedir diye düşünür iseniz külçenin kelime anlamına bakıldığında eritilmiş olarak kalıba dökülen maden manasına geldiğini görebilirsiniz. Altın bir takı seti sahibi olmak istiyorsanız ama henüz modeline karar vermediyseniz ve uygun altın fiyatlarını da değerlendirmek gibi bir düşünceniz var ise külçe altın tercih etmek en doğru karar olacaktır. İşlenmek için en elverişli olan bu altın çeşidini ileride istediğiniz takılara dönüştürebilirsiniz. Altına yaptığınız yatırımın da sizi asla zarara uğratmayacağına emin olabilirsiniz. Bir ev parasını biriktirmek günümüz koşullarında oldukça zor iken üzerine kredi çekip para ekleme fikri de faiz oranlarını gördükten sonra pek mümkün değildir fakat biriktirdiğiniz parayı altına yatırım yapmak durduğu yerde değerlenmesini sağlayacağından akıllıca olabilir.

Külçe Altın ile Takı Trendi

Külçe Altın ile Takı Trendi

Özelikle önemli günlerde takılan altın gerdanlıklar, bilezikler ya da farklı tarzdaki takıların yerini daha çok külçe halindeki altınlar almaya başladı. İhtişamlı görünüşleriyle görenlerin dönüp dönüp tekrar bakacağı bu modeller şık kıyafetlerinize de uyum sağlayacaktır. Daha çok gelinlerin tercih ettiği ve aile büyükleri tarafından takılan bu model 24 ayar külçe altın olup üçü bir yerde veya beşi bir yerde olarak tercih edilebilir. Uzun zincirlerle kombin edilerek kullanılabilen bu modellerin boyutları da grama göre değişkenlik gösterir. En küçük gramlarını günlük tarzdaki kombinlerinizde de rahatça kullanırken modaya da uyum sağlamış olursunuz. Bijüterilerde imitasyonları fazlaca mevcut olan bu modern tarzdaki minik külçe kolyeler, cildiniz için zararlı olabileceği için deriniz çeşitli reaksiyonlar gösterebilir. Fakat külçe altınların orijinali cildinizin asitlik dengesiyle uyum sağlayacağından bu ve benzeri durumlara maruz kalmazsınız. Takınızda da oksitlenmeye bağlı herhangi bir kararma meydana gelmeyeceğinden siz istemedikçe üzerinizden çıkarmanıza gerek kalmaz. Oldukça modern bir görünüm elde edeceğiniz bu takıların üst üste birden fazla takılması da günümüzde epey trend oldu. Basic tişörtlerinizin altına giydiğiniz kotlarınızla da gayet uyumlu olacak bu görünüş size farklı bir hava katacaktır. Hem şık hem de kombinlediğiniz kıyafetlere göre spor bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacak bu aksesuarlar ayrıca değerli bir maden olması suretiyle de vazgeçilmez takılarınız arasında listenin başına oturabilir. İhtiyaç halinde kayıpsız şekilde kolayca nakde çevirebileceğiniz ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız. Takı sahibi olurken bir yandan da kendinizi güvence altına alabileceğiniz bu akıllıca davranışla acil maddiyat gereken durumları krize çevirmeden atlatabilirsiniz. Külçe altın ağırlığı gramına göre değişebileceği gibi genel itibarıyla çok hafif sayılmaz. Fakat sizi zorlayacak kadar fazla bir ağırlıkta da değildir. Yastık altında duran birden fazla gram külçe altın var ise onları da bir an önce bütünleştirmeniz tavsiye edilir. Sonrasında kendinize gardırop içi mini bir kasa edinerek takılarınızı ve yaptığınız küçük çaplı altın yatırımlarınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmek sizin yararınıza olacaktır.

Külçe Altın Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Külçe Altın Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Altın metal bir element olup çok değerli bir madendir. Değerli olması sebebiyle yatırım amaçlı olarak kullanılabilir. İnsanların da sevdiği bir maden olan altın takılarda önemli yer tutar. Üzerinizde taşıyabileceğiniz bu değerli eşyalar şıklığınızın da bir parçası olur. Diğer değerli madenlerden oluşan takılara nazaran altın içerikli olanlar satmak istediğinizde sizi en az zarara uğratan hatta bazen kara geçmenizi sağlayan seçeneklerdir. Yuva kuran sevdiklerinize de yeni yaşamlarında maddi zorluklarını çabuk atlatmaları için altın takılar takılarak rahat etmeleri sağlanır. Altın ayarı takıların değerini gösteren bir kriterdir. On dört, on sekiz, yirmi iki ve yirmi dört olmak üzere ayar seçenekleri mevcuttur. Sahip olduğunuz takınız yirmi dört ayar altın ise yüzde yüz saf altından oluşmaktadır. Diğer ayarlarda giderek azalan bu orana ek olarak içlerinde bakır gibi farklı madenlerin karışımı bulunur. Bu durum da saflığı azaltacağından değer de haliyle biraz düşer. Söz gelimi yatırım amaçlı altın alacaksanız yirmi dört ayar almanız size ve cebinize fayda sağlayacaktır. Yatırımınızın boşa gitmemesi için de doğru zamanı kollamanız oldukça mühimdir. Birkaç gün külçe altın gram fiyatı değişimlerini takip ederek ve tespitlerini doğru bulduğunuz ekonomistleri dinleyerek yatırımınızı ona göre şekillendirmeniz tavsiye edilir. Zira emeklerinizin çöp olması istenmeyecek bir durumdur. Bir külçe altın ticaret amaçlı da kullanılabilir. Vergiye tabi tutulmamaları büyük şirketler açısından cazip olan bir diğer noktadır. Üstelik üretimi madeni paralardan bile daha az maliyetlidir. Ticari külçelerde standart kabul edilen belli bir tip vardır. Buna uygun olması gerekir. Üzerlerinde ek olarak güvenlik numaraları da bulunur. Ayrıca sadece Türkiye içinde değil tüm dünya şirketleriyle bu yoldan ticaret yapabilirsiniz. Fakat küçük külçe altın yatırım konusunda pek cazip olmayabilir. Büyük külçelere göre üretim maliyeti daha yüksek olan bu ürünler pek tercih edilmez. Sadece yatırım ya da takı olarak değil koleksiyon yapmak suretiyle de külçe altın tutkunu insanlar olabilir. Çoğunun eşi benzeri olmayan eski zamanlara ait külçeler açık arttırmalarda ederlerinin çok daha üstündeki fiyatlara satılabilirler. Mücevher & Saat kategorisinin en önemli ürünlerinden biridir. Böylelikle yüzyıllık bir koleksiyonun parçası haline gelirler.

Külçe Altın Yatırımın Akıllı Şekli

Külçe Altın Yatırımın Akıllı Şekli

Herkesin amacı, bugün rahat bir yaşam sürmek ve geleceğini de güvence altına almaktır. Fakat dalgalanan ekonomi, artan enflasyon oranları yatırım yapmak isteyenlerin kafasını hayli bulandırdı. Banka faizlerinin dengesiz artışları da konut ya da araç yatırımlarına yanaşmaya imkan vermez halde. Tüm bunlar göz önüne alındığında en akıllıca yöntem altına yatırım yapmak. Paranızın durduğu yerde artması ya da yıllar sonra bozdurduğunuz da bile değerini kaybetmemesi sizler için oldukça karlı olacaktır. Hem gelecek adına kendi imkanlarınız dahilinde iyi bir yatırım yapmış olur hem de paranıza para katarsınız. Gram külçe altın fiyatı daha uygun olup yatırıma yeni başlayanlar için iyi bir birikim yöntemi olabilir. Ayrıca diğer seçeneklere göre uygun fiyatlı olması açısından da düğünlerde veya törenlerde bütçenizi zorlamadan sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Yeni doğan bebek ziyaretlerine götürebilir ailenin masraflarına değerli bir hediye vererek yardımcı olabilirsiniz. Ülkemiz altın rezervi yönünden de dünyada iyi bir sıralamaya sahiptir. Altına yatırım yaparken uzun vadeli düşünmelisiniz. Döviz yükseldiği anlarda altın fiyatlarının arttığını türk lirası olarak yaptığınız yatırımın kur farkı karşısında değer kaybetmesini de engellersiniz. Sayfa üzerinde ister ticaret amaçlı ister yatırım için isterseniz de koleksiyonunuza eklemek için tüm modelleri detaylıca inceleyebilir altın alırken nelere dikkat edilmeli öğrenebilir ve bu doğrultuda akıllıca yatırımlar yapabilirsiniz. Meyvelerini uzun vadede verse de beklenilen zamana değecek olan bu yatırımlar geleceğinizi güvence altına alacaktır. Yatırımlık Altın & Gümüş kategorisi üzerinden farklı seçeneklere erişebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

İAR (136)
ISGOLD (17)
Nadir (60)
NZP Gold (29)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Maden Ayarı

24 Ayar (230)
22 Ayar (74)
Başka bir kelime deneyin

Toplam Gram

(82)
(60)
(25)
(18)
(18)
(17)
(16)
(15)
(12)
(11)
(9)
(7)
(5)
(5)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(111)
ve üzeri (154)
ve üzeri (165)
ve üzeri (167)
ve üzeri (169)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL