Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Sx
Vox
Mxr
Cox
Akg
Nux
Lea
Rhn
Bg
Lag
Jts
Fox
Saz
Fom
Ctt
Dmc
Pal
Dw
Bam
Esp
Dmm
Eno
Kun
Dpa
Ssp
Add
Eva
Ghs
K&m
Bos
Jbl
Tvm
Jim
Rca
K&M
Mp
Art
Em
Goa
Ncy
Neo
Bsx
Sti
3M
Axl
Dk
Sas
Tap
Abs
Ace
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Format

Başka bir kelime deneyin

Piyano Türü

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Müzik

için 82,303 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Müzik

Müzik, insanlığın eski çağlarından beri geliştirdiği önemli sanat dallarından birisidir. Günümüzde de öne çıkan sanat dallarından biri olma özelliğini korumaktadır. Müzik olgusu, seslerin belli bir dizilim ile bir araya getirildiği ve farklı biçimlerde harmanlanarak belirli bir anlam kazanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bahsedilen bu dizilimler ve birbirinden farklı olan tekrarlı melodiler, farklı biçimlerde müzik türlerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu alanda zevkinize uygun müzik türünde bir enstrüman çalabilir ya da beğendiğiniz müzik türlerinin sadece dinleyicisi olabilirsiniz. Müzik dalında sanat icra edenler için en önemli şey doğal olarak enstrümanlar ve eklentileridir. Dinleyiciler için ise bu alanda öne çıkan şeyler albümler, plaklar ya da kasetlerdir. Beğendiğiniz sanatçının müziğini istediğiniz her an dinleyebilmeniz, zevkinize uygun türdeki müzikleri bulunduğunuz ortamda açabilmeniz albüm ve diğer kayıt araçlarıyla oldukça kolaylaşmaktadır. Müzik aletleri çeşitli kültürler ve coğrafyalarda oldukça farklı şekillerde göze çarpmaktadır. Gelişen teknoloji ile dünyadaki iletişimin artması da belli başlı enstrümanların farklı toplumlar tarafından kullanılmasını ve benimsenmesini sağlamıştır. Müzik kültürleri bir araya getirme özelliği ile de oldukça popüler bir sanat dalı olmaktadır. Müzikte yaratılan uyumun en büyük sağlayıcıları müzik aletleridir. Müzik aletleri genel anlamda vokale eşlik etmek ya da sadece müzik seslerini çıkarmak amacıyla kullanılan aletlerdir. Diğer bir deyişle enstrümanlar, müzik tarihinin başlangıcından beri kullanılmıştır. Çok farklı yöntemlerle belirli sesleri çıkarmaya yarayan bu aletler ile sesi kontrol altına alarak kulağa hoş gelen melodiler ortaya çıkarılır. Belli başlı müzik aletleri evrensel olarak kullanılmakta olduğu gibi yerel olarak da kullanılan müzik aletleri vardır. Gitar, piyano , keman gibi evrensel enstrümanların yanında kemençe, bağlama, zurna gibi yerel aletler de öne çıkar. Bu aletler yaylı, nefesli, telli, vurmalı, tuşlu gibi kategoriler altında bulunurlar. Bu kategorileri oluşturan temel unsur sesi çıkarmada kullanılan yöntemdir. Bu yönteme göre çıkan sesler bu aletler tarafından kontrol edilerek tonlarda değişiklikler yapılır. Gitar gibi telli enstrümanlar, davul gibi vurmalı çalgılar, klavye ya da org gibi tuşlu çalgıların yanı sıra mixer, synthesizer gibi stüdyo aletleri de müzik kategorisi altında öne çıkan aletlerdir. Bu kategoride kayıt alma esnasında işe yarayan kulaklıklar ve mikrofonlar da önemli bir yer tutmaktadır. Müzik aletleri aksesuarları da bu kategori altında öne çıkan diğer bir başlıktır. Kullanılan enstrümanlara entegre edilebilen ve ses üzerinde etkisi bulunan aksesuarların yanı sıra estetik açıdan da etkili pek çok aksesuar bulunmaktadır.

Her Bütçeye Uygun Fiyatlarla Ruhun Gıdası

Her Bütçeye Uygun Fiyatlarla Ruhun Gıdası

Her müzik aleti belli bir sistem ile sesleri çıkarmaktadır. Bu sistemlerin en önemli noktalarından biri aletin sesi çıkarmasında etkili olan malzemelerdir. Tahta, metal, plastik ve benzeri malzemeler kullanılarak yapılan enstrümanlar, üretim malzemesi ve üretim sürecine göre belli bir fiyatlandırmaya sahiptirler. Sesin çıkmasına etki eden sistemin temel mekanizmasının karmaşıklığı da ürün fiyatına etki etmektedir. Müziğin dünyada oldukça yaygın olması sebebiyle enstrüman çalmaya olan ilgi de yoğundur. Bu ilgiye karşılık olarak enstrüman üreticileri de her bütçeye uygun ürünler ortaya koymak için çeşitli çözümler üretmektedirler. Bu çözümler sayesinde herhangi bir enstrüman çalmak isteyen kişiler kendi bütçesine göre bir enstrüman edinebilir. Bu açıdan herhangi bir müzik aletine ilgi duyan kişi uygun fiyatlı bir ürün alarak kendisini geliştirmeye başlayabilir ve ilerleyen süreçte daha yüksek fiyatlı ürünlere de başvurmaya karar verebilir. Müzik aletleri fiyatları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Pek çok farklı çeşit müzik aleti için pek çok farklı fiyatta ürünler satışa sunulmaktadır. Çalınmak istenen enstrümanlar üretim yöntemlerine göre de fiyat çeşitliliğine sahiptir. El işçiliği ile üretilen özel üretim müzik aletlerinin yanı sıra belli bir hızla üretim yapabilen atölyelerde üretilen müzik aletleri de vardır. Bu üretimdeki çeşitlilikler fiyatlandırmaya da doğrudan etki etmektedir. Müzik aletlerine ek olarak müzik kategorisinde fiyat çeşitliliği olan diğer ürünler de müzik albümleridir. Müzik albüm fiyatları da üretim yılından, üretici firmaya, üretilen ülkeden, sanatçıya kadar pek çok faktör tarafından şekillenmektedir. Bu çeşitlilik içerisinde dilediğiniz müzik türündeki albümlerden bütçenize uygun olanları edinebilmeniz mümkündür. Albümler sanatçıların belli şarkılarının bir arada yayınlandığı genel olarak CD ya da plaklara kaydedilen toplu eserlerdir. Pek çok farklı müzik dalından pek çok sanatçının icra ettiği albümler arasından zevkinize uygun tercihler yapmak mümkün hale gelmektedir. Fiyatları ile bütçenizi zorlamadan müziğin tadını çıkarabileceğiniz pek çok albüm mevcuttur. Kendi müzik tarzınıza uygun bir sanatçının güzel bir albümünü edinmek ya da fiyatlarını öğrenmek için sayfamıza göz atabilirsiniz. Dayanıklı plastik muhafaza kutularında bulunan CD albümler kullanım açısından hem güvenli hem de uzun ömürlü kullanıma imkan sağlar. Sevdiğiniz bir sanatçının albümünü uygun koşullarında senelerce muhafaza etmeniz ve dinleyebileniz mümkündür. Böylece tek bir ücret ödeyerek uzun süreli ve sınırsız müziğe erişiminiz olacaktır. Yerli ve yabancı albüm seçenekleri ile yurtdışından da beğendiğiniz sanatçıların eserlerini edinebilme imkanınız vardır.

 Müzik Aletleri ile İçinizdeki Sanatçıyı Ortaya Çıkarın

Müzik Aletleri ile İçinizdeki Sanatçıyı Ortaya Çıkarın

İlk çağlardan beri insanlık müziği gündelik hayatın bir parçası haline getirmiştir. Taşları ve tahya parçalarını birer enstrüman olarak kullanan ilk çağ uygarlıkları zamanla modern müzik aletlerini geliştirmiştir. Bu müzik aletleri belirli bir ses rengine sahip ve tonlamalarda değişiklik yapmaya imkan sağlar. Aynı zamanda pek çok farklı materyalden üretilen müzik aletleri, üretildikleri materyalin cinsine göre çok geniş bir ses çeşitliliği sunar. Müzik kategorisi altında öne çıkan pek çok müzik aleti bulunmaktadır. Müziğin temel unsurlarından biri de Müzik aletleri çeşitleri olmaktadır. Bu çeşitler çok farklı müzik türlerinde ve çok farklı kombinasyonlarla kullanılmaktadır. Müziğe ilgisi olan insanların kendileri için en uygun müzik aletleri nelerdir sorusunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Gitarlar ve gitar aksesuarları bu kategori altında öne çıkmakta olan ürünlerdir. Teknik olarak telli ve tahta gövdeden oluşan gitarların günümüzde pek çok farklı çeşidi de bulunmaktadır. Dünyada pek çok kullanıcının tercih ettiği müzik aletlerinden biri olan gitarlar temel olarak altı adet telden oluşan, perdeli bir enstrümandır. Bu kategori altında öne çıkan ürünler akustik gitarlar, klasik gitar , elektro gitarla, bas gitarlardır. Bütün bunların yanında kendini geliştirmek isteyen kişiler gitar aksesuarlarına başvurabilmektedirler. Akort yapmak için akort aleti, gitar askısı, gitar teli, pena, gitar kılıfı ve benzeri pek çok ürün gitar aksesuarları kategorisine girmektedir. Diğer enstrüman çeşitlerinden biri olan yaylı çalgılar da aynı şekilde teller bulundurmaktadır fakat burada sesi çıkarmayı sağlayan şey tele sürtünen yaydır. Tel üstünde kayarak hareket eden yayın oluşturduğu sürtünme ile çıkarılan titreşim belirli sesler ortaya çıkarır. Yaylı çalgılarda öne çıkan müzik aletlerinden bazıları keman, viyola, çello ve kontrbastır. Türkiye’de de yaylı çalgılar arasında yerel enstrümanlardan biri olan kemençe öne çıkmaktadır. Kemençe gibi yerel çalgılar ve elektronik yaylılar gibi son teknolojik ürünler aynı kategori altındadır. Nefesli çalgılar da bir diğer öne çıkan enstrüman ailesidir. Müzisyenin enstrüman içine üflediği hava ile yaratılan titreşim enstrümanın için ses yaratır. Bu kategori altında pek çok ürün bulunmaktadır. Başlıca olarak bu ürünler; klarnet, yan flüt, mızıka, saksafon, blok flüt, ney, zurna, kaval ve benzeri gibi ürünler olarak çeşitlenmektedir. Müzik kategorisinde öne çıkan müzik aletleri vurmalı çalgıları da içermektedir. Bu enstrümanlar el, baget ya da başka bir cisim ile alete vurmak ya da sürtmek vasıtasıyla ses çıkaran aletlerdir. Ritim tutma konusunda oldukça faydalı olan bu enstrümanlar arasında öne çıkanlardan birisi de davuldur.

Müzik Kültürünün Eskimeyen Yüzü: Plaklar

Müzik Kültürünün Eskimeyen Yüzü: Plaklar

Müzik eserlerinin kaydedilmeye başlandığı ilk dönemlerde oldukça öne çıkan plaklar, insanlığın her an müziğe erişiminde en temel ürünlerdendir. Günümüzde halen müzik dinlemek için başvurulan plaklar, sağlamlıklarıyla öne çıkmaktadır. Plaklar dönen bir platform üstünde içerisinde kayıtlı olan sesi dışarıya aktarmaktadır. Bu klasik yöntem ile müzik dinlemek isteyen kullanıcılar için pek çok sanatçı günümüzde halen plaklar çıkarmaktadır. Pek çok koleksiyoncu plaklara oldukça ilgi göstermektedir, bu nedenle oldukça eski plaklar halen günümüze kadar muhafaza edilmiştir. Antika bir havaya sahip olan pek çok plak, arşivlerde ve uygun muhafaza şartlarında çalışabilir durumda tutulabilmektedir. Hayatta müziğe önemli bir pay ayıran kişiler ya da bu klasik yöntemle müzik dinlemek isteyen kişiler için keyifli bir deneyim sunmaktadırlar. Eski zamanlarda üretilmiş ve belirli bir klasik akımın temelini oluşturan plaklar, eski tarz ürünlerin yanı sıra günümüzde yapılan şarkıların da kaydedilerek satıldığı bir alandır. Müziğe telefon, bilgisayar ya da diğer benzeri cihazlardan ulaşılması günümüzde oldukça kolay olsa da nostaljik öğeleri barındıran ve farklı bir ortama farklı bir hava katan bu ürünler halen oldukça tercih edilmektedir. Pikaplar, gramofon ya da pikap denilen müzik seti vasıtasıyla çalınabilmektedir. 45’lik plaklar günümüzde pek çok koleksiyoncu ve sanatsever için oldukça büyük bir değere sahiptir. Bunun sebebi hem antika ürünler olması hem de halen çalışabilir olmalarıdır. Türkiye’de müzik kültürünün gelişmesine bağlı olarak Cumhuriyet sonrası dönemde öne çıkan plaklar tercih edilebileceği gibi 60’lı yıllarda aranjman müzik tekniklerinin öne çıktığı dönemden 80’li yıllara kadar üretilen pek çok müzik albümleri de tercih edilebilmektedir. Eskimeyen bir kültürün parçası olan plaklar, dolgun ve doğal bir müzik sesi sunmaktadır. Rock ya da caz müzik aletleri kullanılarak üretilen eserler de plak kayıtlarında göze çarpmaktadır. Üretilen besteler ve kullanılan müzik aletlerinin uyumla bir araya getirildiği eserler etkin bir sanat açısından değerli kavramlardır. Genel itibariyle birkaç boyutta üretilen plaklar arasında boyut farklılıkları pek gözlenmektedir. Üretilen gramofon ve pikapların her plağı çalması amacıyla boyut çeşitliliğinin az olması bir avantajdır. Plakların kullanımında önemli noktalardan bazıları, ürünü nemden uzak tutmak, kirlenme ve aşınmalara karşı muhafaza etmek ve kırılma ya da benzeri durumlar için uygun bir kılıfta tutulmasıdır.

Yerli ve Yabancı Albümler İle Müziği Keşfedin

Yerli ve Yabancı Albümler İle Müziği Keşfedin

Dinlemekten hoşlandığınız sanatçının eserlerini dinlemenizi sağlayan yerli ve yabancı albümler gündelik hayatınıza etkileyici bir dokunuş yapabilmektedir. Sevdiğiniz müzik tarzını icra eden sanatçıların albümlerini edinerek günün her anında beğendiğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Dilerseniz evinizde dilerseniz arabanızda dinleyeceğiniz albümler müziğe kaliteli bir şekilde erişmenize imkan sağalıyor. Yolculuklarınızı beğendiğiniz müzik eserlerini dinleyerek daha keyifli bir hale getirebilir. İstediğiniz zaman istediğiniz sanatçının şarkılarını açarak yolu seyretmek güzel bir deneyim olabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak yabancı albümlere erişim de oldukça kolaydır. Yerli ve yabancı sanatçıların eserlerini barındıran bu albümler pek çok insanın tercihi olabilmektedir. Günümüzde yabancı müzik dinleyen kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Müziğin oldukça çeşitlenmesi ve gelişen teknoloji ile kültürlerin etkileşimlerinin artması sayesinde dünyanın herhangi bir yerinde üretilen eserleri evinizde ya da arabanızda dinlemeniz mümkündür. Üretilen müziğe etki eden en önemli faktörlerden biri de müzik aletleri seti olmaktadır. Tercih edilen enstrümanların birbiri ile olan uyumu müziğe oldukça etki etmektedir. Aradaki uyum müziği icra edenler tarafından kontrol edilerek değişikler ve farklı çalma teknikleri ile geliştirilmektedir. Buna ek olarak müziğin kayıt şartları da albümlerde bulunan eserlerin kalitesine etki etmektedir. Yerli albümler kategorisinde Türkiye’de icra edilen eserleri dinlemeniz mümkün olmaktadır. Pek çok insanın dinlemekten oldukça hoşlandığı özgün müzik albümleri de kolayca edinilebilmektedir. Dinlemeyi sevdiğiniz sanatçının albümlerini edinmek için sayfamıza göz atabilirsiniz. Bununla beraber Türkiye’de oldukça ilgi gören diğer bir müzik türü olan pop müzik albümleri de oldukça geniş bir çeşitlilik ile müzikseverlerin tercihine sunulmaktadır. Her müzik türünün birbirinden ayıran özel bir yanı vardır. Kişiler üzerinde bıraktığı etki ve kişilerin kulak zevkine göre müzik tarzları değişim göstermektedir. Bu tarzların çeşitliliği pek çok kişi için uygun müzik türünün bulunabilmesine imkan sağlar. Dönemden döneme değişiklik göstererek öne çıkan türler pek çok dinleyiciye sahiptir. Yapılan araştırmalar müzik dinleyen her insanın en az bir favori müzik tarzı olduğunu ortaya koymuştur. İnsanlar kendi tarzlarına uygun müziği sadece onları dinlemeyi deneyerek bulabilmektedirler. Yerli ve yabancı albümler günümüzde pek çok sanatçının eserlerinin bulunduğu geniş bir kategoridir. Albümlerin kapakları ve tasarımları da estetik görünüş açısından pek çok farklı çeşit sunmaktadır. Birçok sanatçı icra ettikleri eserlerin içerikleriyle paralel olarak albüm kapağı seçimini de titizlikle yapmaktadır. Üretilen müziği mümkün oldukça güzel temsil etmeye yarayan albüm kapakları pek çok dinleyicinin ilgisini çekmektedir.

Müziğin Çeşitliliği ile Sesin Kulağa Yolculuğu

Müziğin Çeşitliliği ile Sesin Kulağa Yolculuğu

Her insanın kendine özgü bir müzik zevki vardır. İnsanların müzikte ne aradığı seçtikleri tarzlarda oldukça etkilidir. Kişiden kişiye değişen bu etkileşimler sonucunda belli tarzlar ortaya çıkmıştır. Müzik evrensel olduğu kadar kişisel olarak öne çıkan bir sanat dalıdır. Sanatçılar belirli sesleri bir araya getirmek için müzik aletlerini ve de seslerini kullanırlar. Sanatçının ses tonuna göre uyumlu sesler çıkaran enstrümanların tercih edilmesiyle ortaya çeşitli pek çok eser çıkmaktadır. Tercih edilen müzik aletleri müziğin havasına etki etmektedir. Böylece ortaya çıkan sesler insanların duygularına hitap ederek insanlarda belirli etkiler uyandırırlar. Bu etkiler müzik tarzları arasında farklılık göstermektedir. Keskin geçişler ve uyarıcı seslerin bulunduğu tarzlar olduğu gibi seslerin arasında yumuşak geçişler ve hafif bir etkiye sahip tarzlar da mevcuttur. Kullanılan enstrümanlar da tarzdan tarza değişiklik göstermektedir. Müzik aletleri üflemeli ise müzisyenin dikkat etmesi gereken unsurlar nefesin doğru kullanımı ve enstrüman içine havayı üfleme şekli gibi unsurlar olmaktadır. Müziğin yarattığı etkiyi güçlendirmek amacıyla vokal ya da müzik aletleri kullanımında çok farklı teknikler geliştirilmiştir. Telli çalgılar arasında yer alan 6 telli müzik aletleri de pek çok alanda tercih edilmektedir. Tel sayısı ve enstrümanın yapısı da çıkan sese oldukça etki etmektedir. Müzik üretiminde yetenek kavramı belirli bir düzende uygun sesleri bir araya getirmek ya da uygun bir şekilde müzik aletinden o sesleri çıkarmakla alakalıdır. Sanatçıların kişisel tercihleri ve kendi yöntemleri ile dinleyicilerin tercihlerinin kesiştiği noktalar müzik için önemli bir bağ noktası oluşturur. Herhangi bir tarzın kendine has sesleri ve ritimleri bulunmaktadır. Kimi insan sakin ve dinlendirici türleri tercih ederken kimileri daha sert ve uyarıcı türleri tercih edebilmektedir. Bunların hepsine ek olarak yerel kültür de müzik tercihlerinde oldukça etkilidir. Kişilerin çocuklarından itibaren dinledikleri yerel çalgılar ve eserler müzik tercihlerine yön verebilmektedir. Yerel müzikler yine yerel enstrümanların kullanımı ile öne çıkarlar. Coğrafi şartlar ve bölgedeki materyal çeşitlerine göre pek çok farklı yerel müzik aleti geliştirilmiştir. Günümüzde popüler olan pek çok modern evrensel müzik aleti bulunulan bölgenin etkisiyle üretilmiştir. Kültür içinde ilerleyerek günümüze kadar ulaşan pek çok tarz günümüzde yaygın olan tarzların oluşmasına temel oluşturmuştur.