Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Video Oyun & Konsol

için 13,659 sonuç bulundu.

Video Oyun & Konsol

İleri seviyede oyun oynama imkanı sunan ve çoğunlukla bir görüntü ünitesine bağlanarak kullanılan oyun konsolları, günümüzde her yaştan insanın yoğun ilgisini çekmektedir. Veri tabanı bilgisayar kökenli olan bu eğlence cihazları, bilgisayarların desteklemediği birçok oyunu oynama imkanı sunması nedeniyle de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Oyun konsolların amacı, kullanıcıya ileri seviyede bir oyun oynama deneyimi yaşatmaktır; bu konsollar sayesinde kullanıcılar, oldukça gerçekçi oyun simülasyonları elde etme şansını yakalarlar. Oyun severler, kaliteli bir oyun oynama deneyimi için yüksek donanımlı bir bilgisayar almak yerine çoğunlukla oyun konsollarına yönelirler. Bilgisayar teknolojilerinin gelişiminden çok önce hayatımıza giren oyun konsolları günümüzde hala oyun severlerin bir numaralı tercihidir. Geniş bir yelpaze içerisinde birçok farklı markanın farklı modellerde oyun konsolları bulunmaktadır. Her kullanıcının, kendi bütçesine ve ihtiyaçlarına göre seçebileceği bir oyun konsolu bulmak mümkündür. Piyasaya ilk sürülen oyun konsolları yalnızca oyun oynamak amacıyla üretilmiş olsa da günümüzde bu oyun istasyonlarının bazıları çoklu medya yürütme kapasitesine de sahiptir. Bunun yanında, oyun konsollarının atası olan atarilerin günümüzde yeniden üretim modellerine ulaşmak mümkündür. Nostalji yaşamak isterseniz bu konsolları da gözden geçirebilirsiniz. Ürünlerin büyük bir çoğunluğu, geçmişte sahip olduğunuz oyun kasetlerinin içerisindeki oyunlar ile yüklü haldedir. İçerisinde yüzlerce farklı oyunun bulunduğu bu konsollar ile çocukluğunuza dönme şansını yakalayabilirsiniz. Eğer kendinizi gerçekçi bir oyun simülasyonunun içinde bulmak isterseniz yeni nesil oyun konsollarına yönelebilirsiniz. Bu konsollar sayesinde kısa süreliğine de olsa hayat koşuşturmacasından sıyrılabilir, dilerseniz arkadaşlarınız ile birlikte dilerseniz tek başınıza keyifli zaman geçirebilirsiniz. Oyun konsolları yalnızca çocukların değil, her yaştan insanın kullanımına uygundur. Günümüzde yalnızca yetişkinlerin kullanımına uygun oyunlar piyasada mevcuttur. Size uygun oyun konsolunu seçtikten sonra siz de video oyunu oynamanın zevkine varabilirsiniz.

Oyun Konsolları ile Sınır Eğlence Garantisi

Oyun Konsolları ile Sınırsız Eğlence Garantisi

Günümüzde video oyunu oynamak yediden yetmişe birçok insanın tutkusu haline gelmiştir. Özellikle yeni nesil oyun konsollarının sunduğu yüksek görüntü kalitesi, oyuncuyu adeta oyunun içine almaktadır; bu gibi nedenlerden ötürü, yorgun geçen bir günün ardından oyun konsolu ile oyun oynamak, kullanıcılar tarafından oldukça dinlendirici bir aktivite olarak görülmektedir. Her yaştan insanın her türlü ilgisine göre video oyunu piyasada mevcuttur. Örneğin kısıtlamalardan hoşlanmayan bir karaktere sahipseniz, açık dünya oyunları size özgür bir hareket imkanı sunarak keyifli zaman geçirmenizi sağlayabilir. Yaşadığınız dünyanın sınırlarını aşmak istiyorsanız, RPG oyunları sizin için uygun seçenek olabilir. Bu oyunlar sayesinde fantastik bir karaktere bürünebilir, olduğunuzdan farklı bir varlığın deneyimlerini tecrübe edebilirsiniz. Adrenalin tutkunuysanız yarış oyunları sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bazı oyun konsolları hareket sensörü sayesinde size oldukça gerçekçi bir oyun oynama deneyimi yaşatırlar. Eğer kablo kalabalığından bunalmışsanız kullanacağınız oyun konsolu bluetooth özelliğine sahip olmalıdır; böylece kablosuz oyun kolları sayesinde kablo derdiyle uğraşmak durumunda kalmazsınız. Oyun konsolları tv ünitesine bağlanarak çalışmaktadır ve televizyonunuzun görüntü kaltesi ve genişliği ne kadar yüksekse, oyun oynama tecrübeniz de bundan olumlu yönde etkilenecektir. Oyun konsolları PC ile karşılaştırıldığında, kullanıcıların tercihleri doğrultusunda açık ara önde yer almaktadırlar. Çünkü yeni oyun konsolları hareket sensörü gibi özellikler sunarken bilgisayarlar bu özellikleri karşılayamamaktadırlar. Bunun yanında birçok oyun yalnızca oyun konsolu ile oynanabilmektedir; bilgisayarlar oyun oynama konusunda çoğu zaman yetersiz kalmaktadırlar. Birçok oyun bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor olsa da oyun konsolu ile oyun oynamanın keyfi oldukça farklıdır. Örneğin bilgisayar üzerinden platform oyunları oynamak oldukça keyifsizdir. Geniş bir LCD televizyonda 4K özellikte oyun oynamakla bilgisayarda oyun oynamak arasında kabul edersiniz ki oldukça büyük bir fark vardır. Bu nedenle kullanıcılar video oyun ve konsol seçeneklerine yönelirler.

Rahat Bir Oyun Deneyimi İçin Oyun Konsolları ve Aksesuarları

Rahat Bir Oyun Deneyimi İçin Oyun Konsolları ve Aksesuarları

Oyun konsolları geçtiğimiz elli yılda oldukça hızlı bir gelişim göstermiştir. İlk konsollar kullanıcılara en az iki kişi ile oyun oynama imkanı tanırken, yapay zekanın gelişimi ile birlikte oyuncular konsollarıyla tek başlarına yapay zekaya karşı oyun oynayabilmektedirler. Günümüzde birçok farklı ilgiye karşılık gelen farklı oyun konsolu modelleri vardır. Oyun konsolunuzu arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirmek amacıyla kullanıyorsanız, multiplayer özelliği geliştirilmiş konsollara yönelmenizde fayda var. Ancak konsolunuzla tek başınıza oyun oynamayı tercih ediyorsanız, seçiminizi buna göre yapmanız gerekir. Oyun oynamak sizin için bir tutuysa ve yeni çıkan oyunları aralıksız takip ediyorsanız, üst segment ürünler sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ancak oynadığınız belirli türde oyunlar varsa ve kendi tarzınızın dışına pek çıkmıyorsanız, son çıkan oyun konsollarını takip etmenize lüzum yoktur; alt modeller de sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Eğer açık dünya oyunlarından hoşlanıyorsanız, konsolunuzu bağlayacağınız görüntü ünitesinin kalitesi oyun oynama zevkinizi etkileyecektir; zira açık dünya oyunları gelişmiş tasarımları ve küçük detaylarıyla oyuncuyu içine almak üzerine tasarlanmıştır, kullanacağınız görüntü ünitesinin yüksek çözünürlükte olması bu nedenle bir avantajdır. Bazı oyun konsol modelleri hareket sensörüne sahiptir; bu konsollarda, örneğin, dövüş sporları ile ilgili oyunları oynamak oldukça keyiflidir. Yarış oyunu tutkunuysanız direksiyon gibi konsol parçaları ilginizi çekebilir; bu direksiyonların yanında vites ve fren gibi aksesuarlar da bulunmaktadır. Bu gibi parçalar sayesinde kendinizi gerçek bir araba yarışı içerisinde hissedebilirsiniz. Böyle aksesuarlar ilginizi çekiyorsa, alacağınız oyun konsolu modelinin bu parçalar ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Ancak bu ek parçaların kullanımı şart değildir. Standart bir oyun kolu ile de bahsi geçen oyunlar oynanabilir. Standart oyun kolları farklı bir tutkudur; birçok insan bu alışkanlığından vazgeçmek istemez. Eğer siz de onlardan biriyseniz, üst segment bir ürün yerine mütevazi bir atari de tercih edebilirsiniz.

Oyun Konsolları Kimler İçindir?

Oyun Konsolları Kimler İçindir?

Oyun konsolları her yaştan insanın kullanımına uygundur. Oyun oynamayı sevmeyen insanlar, henüz oyun oynamakla tanışmamış insanlardır. Piyasada her türlü ilgiye hitap eden bir oyun bulmak mümkündür. Örneğin hikaye anlatıcılığını başarılı bir biçimde gerçekleştiren video oyunlar mevcuttur; bu oyunlarda bir anlatıcı bulunur ve anlatıcı çoğunlukla ana karakterdir. Hikaye ilerledikçe oyun size seçenekler sunar ve sizin tercihleriniz doğrultusunda hikaye şekillenir. Böylece kendinizi interaktif bir filmin içerisinde bulursunuz. Bu tarz oyunlar film severlerin ilgisini çekebilir; ancak henüz böyle oyunlarla tanışmadıkları için bu onlarda bir tutku haline gelmemiştir. Günümüzde oyun denildiğinde çoğu insanın aklına strateji oyunları gelir; ancak oyun dünyası bunun çok ötesindedir. Oyun oynamak modern yaşamın neden olduğu streslilik halini azaltmaya yardımcı olur; insanı eğlendirir ve sorunlarından uzaklaştırır. Bu nedenle her insanın kendisine uygun tarzı bulması ve günün belli zamanlarında az da olsa oyun oynamaya zaman ayırması gerekir. Böylece kişinin ruh sağlığı da bundan olumlu anlamda etkilenecektir. Oyun oynamanın küçük çocuklara zarar verdiği düşünülür; oysa günde sınırlı bir süre için kendilerini geliştirecek oyunları oynamaları onların zekalarını ve yaratıcılıklarını geliştirir. Özellikle strateji oyunları onların aktif düşünmesini sağlar ve sosyal yaşamlarında da kriz anlarında doğru kararlar verebilmelerine yardımcı olur. Ancak çocuğun oyun konsolu karşısında geçireceği sürenin kısıtlanmasında fayda vardır. Çünkü uzun süre oyun oynamaları onların gerçeklikle olan bağlarının zayıflamasına neden olabilir. Yaşadıkları dünyanın koşullarından kopmalarına müsaade etmeden günün belli saatlerinde çocuğun oyun oynamasına izin vermek gerekir. Bunun yanında yetişkinlerin de strateji oyunları oynamaları, karar alma yetilerini güçlendirecektir. Bu nedenle hem çocukların hem de yetişkinlerin oyun konsolları oyunları oynaması onların gelişimine olumlu yönde katkıda bulunur. Bu oyunları ise oynayabileceğiniz en iyi araç oyun konsollarıdır. Bir kere alacağınız bu aletin size uzun yıllar arkadaşlık edeceğini akılda tutmak gerekir. Sayfamızdan Sony Playstation 3 modellerine ve fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Oyun Konsolu Nasıl Olmalı?

Oyun Konsolu Nasıl Olmalı?

Oyun konsolu seçimi kullanıcının kendi taleplerine göre değişiklik gösterecektir. Sık sık oyun oynayan ve bu alana yıllarını veren insanların karşılaşmaktan en çok bunaldığı sorulardan biri de herhalde budur. Zira bu soruyu sorduğunuz kişi, sizin zevklerinizi, tercihlerinizi, önceliklerinizi bilmediği için size uygun oyun konsolunun hangisi olduğuna da karar veremez. Bu nedenle oyun konsolu almadan önce konsolu ne amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Oyun dünyasında birçok farklı ilgiye hitap eden farklı oyunlar vardır; bu oyunların oynanacağı oyun konsolları da doğal olarak farklılık gösterir. Örneğin konsolu açık dünya oyunlarını oynamak için mi kullanacaksınız yoksa araba yarışı oynamak için mi? Eğer yarış oyunlarına tutkunsanız buna uygun konsol aksesuarlarını destekleyen ürünleri almanız tavsiye olunur. Açık dünya oyunları ile ilgiliyseniz yüksek görüntü kalitesini destekleyen bir oyun konsolu almanız size daha keyifli bir oyun deneyimi yaşatacaktır. Eğer yeni çıkan oyunları sıkı sıkıya takip ediyorsanız üst segment ürünler sizin işinize yarayabilir. Online tabanlı oyunları mı seviyorsunuz yoksa arkadaşınızla rekabet edebileceğiniz çevrimdışı oyunları mı? Bu soruların cevapları sizi uygun oyun konsoluna yönlendirecektir. Yeni nesil oyun konsolları bluetooth özelliği ile kablosuz oyun kolu ile oyun oynama imkanı sunarken alacağınız eski bir oyun konsolu kablolu olacaktır. Bu seçenekler arasından seçim yapmak biraz da sizin bütçenize bağlıdır. Bunların yanında eğer oyun konsolunuzdan beklentiniz size nostaljik bir deneyim yaşatması ise, içerisinde çocukluğunuzda oynadığınız oyunların yüklü olduğu yeniden üretim atarilere göz atabilirsiniz. Bu modellerin üzerlerinde bir görüntü ekranı bulunmaktadır; ancak bunun yanında bir görüntü ünitesine de bağlanabilmektedirler. Yanlarında gelen ikinci kol ile multiplayer özelliğe sahip oyunlarda arkadaşlarınızla rekabet edebilirsiniz. Kısacası, sizin için en uygun oyun konsolu, ihtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda değişiklik gösterir. Öneriler kişiye özel yapılmalıdır. Bu nedenle oyun konsolu almadan önce isteklerinizi net bir şekilde belirlemeniz ve buna yönelik araştırmalarınızı kendiniz yapmanız gerekir. Size uygun seçenekleri gözden geçirmek ve bir karara varmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Her Bütçeye Göre Oyun Konsolları

Her Bütçeye Göre Oyun Konsolları

Oyun konsolu alırken en çok kaygı duyulan meselelerden biri de konsol fiyatlarıdır. Her çocuğun hayallerini süsleyen bu konsollar, aileler tarafından bütçeyi aştığı gerekçesiyle incelenmez bile. Yetişkinler de oyun konsolunun lüks olduğunu düşünerek konsol fiyatlarına karşı oldukça ön yargılıdır. Oysa araştırıldığında, her bütçeye uygun bir oyun konsolu seti olduğu görülecektir. Oyun konsolları fiyatları bazen gerçekten kişinin bütçesini aşabilir. Yeni nesil oyun konsolları, olağan biçimde geçmiş senelerde çıkan ürünlerden biraz daha yüksek fiyatlıdır. Ancak bazen, bu yeni nesil konsolların özellikleri gözden geçirildiğinde bu konsolların kişinin taleplerini fazlasıyla aştığı görülür. Eğer yeni çıkan oyunları sıkı sıkıya takip eden ve fazla oyun aksesuarına ihtiyaç duyulan oyunları oynayan biri değilseniz, üst segment ürünler sizin bütçenizi lüzumsuz yere aşabilir. Bu nedenle, konsol almadan önce ihtiyaçlarınızın neler olduğunu belirlemeli, buna göre araştırma yapmaya başlamalısınız. Bu şekilde alışveriş yaptığınızda, size mutu edecek ve bütçenize uygun bir ürünle mutlaka karşılaşırsınız. Bunun yanında, eğer tutkunuz oyun oynamak ise ve yeni nesil oyun konsolları sizi mutlu edecekse, buna gerekli bütçeyi ayırmak gerekir. Çünkü herkes biraz şımartılmayı hak eder. Bir kere alacağınız bu ürün, uzun yıllar size arkadaşlık edecek, stresli olduğunuz günlerde stresinizi atmaya yardımcı olacaktır. Bunların dışında, yeniden üretilen ve atari adıyla da bilinen oyun konsolları oldukça bütçe dostudur. Bu konsollar ile metroda evinize dönerken ya da bir kafede arkadaşınızı beklerken bile oyun oynayabilirsiniz. Aynı zamanda görüntü ünitesine bağlayabildiğiniz bu ürünler size profesyonel bir şekilde oyun oynama imkanı da sunmaktadırlar. Sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız yeniden üretim atariler oldukça uygun seçeneklerdir.

Oyun konsolu nasıl oynanır?

Oyun konsolları çoğunlukla oyun CD’si ile çalıştırılmaktadır ancak bazı ürünlerin kendine ait bir depolama alanı bulunmaktadır. Bu depolama alanı sayesinde, oyun satın alma işlemlerinizi online platformlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Oyunların büyük bir çoğunluğu standart oyun kolu ile oynanırken bazı oyunlar farklı oyun konsolu aksesuarlarının kullanımını gerektirmektedir. Örneğin bir yarış oyunu oynarken direksiyon, gaz pedalı ve vites gibi oyun malzemelerinin kullanımı gerekli olabilir. Bunun gibi, bazı dövüş oyunları ise oyun konsolunun hareket sensörüne sahip olmasını gerektirir. Bu şekilde, karşınızda gerçek biri varmış gibi oyununuzu sürdürebilirsiniz. Ancak oyunların büyük bir çoğunluğu bu tür aksesuarları gerektirmez. Konsolunuzu kullanmak için standart bir oyun kolu, oyun CD’si ve bir görüntü ünitesine sahip olmanız yeterlidir. Görüntü ünitesi olarak televizyonunuzu ya da bilgisayar ekranınızı kullanabilirsiniz.

Oyun konsolu nasıl kullanılır?

Oyun konsolunuza bir oyun CD'si yerleştirerek veya online platformlardan satın aldığınız oyunlar ile kullanabilirsiniz. Dilerseniz çeşitli aksesuarlar ile de oyun oynama deneyiminizi çeşitlendirebilirsiniz.

Hangi oyun konsolu alınmalı?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir; zira her kullanıcının beklentisi birbirinden farklıdır. Bu nedenle, konsol almadan önce isteklerinizin neler olduğunu net bir biçimde belirlemeniz gerekir. Örneğin, yeni çıkan her oyunu oynamak istiyor musunuz? Öyleyse eski model oyun konsolları sizin ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır. Bu türden bir talebi karşılamak için üst segment bir ürün tercih etmek gerekir. Ancak oynadığınız oyunlar belliyse ve yenilikten pek hoşlanmıyorsanız, oyun oynamak sizin için bir tutkudan ziyade bir boş zaman değerlendirme aktivitesi ise, birkaç sene önce piyasaya sürülmüş bir ürün ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Eğer araba yarışı tutkunu iseniz, bu tür oyunları oynamak için direksiyon, vites ve gaz pedalı gibi aksesuarları kullanmanıza imkan sağlayacak oyun konsollarını tercih etmeniz gerekir. Anlaşılacağı üzere, kişinin hangi oyun konsolunu tercih edeceği, kendi istekleri doğrultusunda belirlenir.

Oyun konsolu nasıl çalışır?

Oyun konsolunuzu bir görüntü ünitesine bağlayarak çalıştırabilirsiniz. Oyun oynamak için bir oyun CD'sine ve oyun koluna ihtiyacınız vardır.

Oyun konsolunda ne tür oyunlar oynanır?

Oyun konsolu bir görüntü ünitesine bağlanarak çalıştırılır ve oyun oynayabilmeniz için oyun satın almanız gerekir. Oyun konsolu bir tür oynatıcı görevi görür. Oyun konsolunuz ile oynayacağınız oyunlar, konsolun modeline göre değişir. Yakın zamanda piyasaya sürülmüş bir ürün ile, piyasadaki hemen hemen bütün oyunları oynayabilirsiniz. Ancak oyun piyasası hızlı bir gelişim göstermektedir. Bu hıza yetişmeye çalışmak kullanıcıları yorabilir. Bu nedenle hangi tür oyunlardan hoşlandığınıza karar vermek ve buna göre bir oyun konsolu seçmek daha avantajlıdır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

1C Company (37)
2K (316)
50 Games (1)
505 Games (49)
704 Games (1)
Activision (551)
Agetec (2)
Alawar (1)
Anbernic (3)
Arcade (4)
Artdink (1)
Atari (156)
Atlus (10)
Aurumdust (1)
Axcess (20)
Bandai Namco (158)
Batlofty (1)
Bethesda (165)
Bigben (23)
Bioware (6)
Bircan (1)
Blizzard (32)
Blue Side (1)
Bluehole (1)
Bluepoint (9)
Capcom (214)
Ci Games (19)
Coolbaby (3)
Crytek (5)
Cygames (1)
D3 (1)
Daedalic (1)
Devolver (2)
Disney (71)
Diwu (1)
(3334)
Dmm Games (1)
Dobe (229)
Dotemu (2)
EA Sport (5)
EA Sports (191)
Ea Sports (77)
Eidos (17)
Enhance (1)
Extreme (2)
Fangamer (1)
Focus (15)
Freesty (1)
Freestyle (1)
Frogwares (1)
Frontier (1)
Furyu (2)
Game Box (1)
Gameboss (2)
Gamerloot (1)
Gearbox (5)
Gun Media (2)
H2 (1)
Harmonix (2)
Havok (2)
HORI (35)
Illfonic (6)
Imagineer (1)
Insomniac (50)
Ipega (3)
Jafatoy (1)
Jowood (1)
Justdan (1)
Kalypso (7)
Koei (5)
Kojima (9)
Konami (195)
KONTORLAND (54)
Kontorland (16)
KT (12)
Logitech (14)
Lucasarts (12)
LucasArts (7)
Mad Dog (2)
Majesco (1)
Majong (3)
Marvelous (4)
Mastiff (1)
Mbg (1)
Merge (4)
Merliane (1)
Microids (6)
Microsoft (385)
Midway (9)
Milestone (33)
Mindscape (4)
Mm2 (5)
Modus (3)
Moenovel (1)
Mojang (29)
MP5 (2)
Mtv Games (2)
Nacon (9)
Namco (5)
Neogeo (1)
Nflpa (1)
Nhlpa (2)
Nicalis (1)
Nintendo (606)
Numskull (1)
O Games (1)
Obsidian (1)
Oivo (71)
PC Engine (1)
Pik Pok (1)
Pikii (1)
Pixelopus (9)
Planet (3)
Play It (3)
Players (1)
Playful (2)
Playstack (1)
Polyphony (17)
Powkiddy (1)
Pqube (5)
Prototype (1)
PS5 Games (3)
Psyonix (2)
PXP3 (3)
Re-Logic (1)
Rebellion (2)
Retro-Bit (1)
Rockstar (24)
Rockstars (12)
Roka Play (2)
Romix (2)
Rovio (1)
Ruihoxin (1)
Schulzz (1)
Sega (133)
Sierra (3)
Snail (1)
Snk (9)
Soedesco (2)
Sold Out (2)
Sony (2954)
Square Enix (256)
Sup (95)
Surge (1)
Swan (1)
System 3 (7)
Take 2 (3)
Taleworlds (10)
Team 17 (4)
Team Ninja (19)
Techland (3)
Thq (111)
Thq Nordic (14)
Trion (2)
Ubisoft (647)
Valve (1)
WB Games (385)
Wildcard (5)
Xbox (43)
Yoostar (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(2,189)
ve üzeri (3,152)
ve üzeri (3,366)
ve üzeri (3,431)
ve üzeri (3,536)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL