Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Tsc
Fam
3M
ART
Bod
Bmw
3D
3C
SPJ
MTC
Art
GVA
Pnd
Hbh
Bsg
Nyf
207
Gkl
Yes
OMZ
C9
6D
GKL
Omz
MGA
BSG
Erl
NYF
MKM
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Malzeme

Başka bir kelime deneyin

Ölçü

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kasa Tipi

Başka bir kelime deneyin

Seçenek 1

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Aksesuar & Tuning

için 1,430,089 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Aksesuar ve Tuning

Tuning ve modifiye kelimeleri, yabancı dilden Türkçeye kişiselleştirme ve değişiklik yapma olarak çevriliyorlar. Orijinal bir ürün üzerinde kişisel zevklere göre yapılan değişiklikler yapılarak modifiye edilen araçların başında otomobiller geliyor. Tuning aksesuar , otomobillerin görünümünü araç sahiplerinin zevkine, beğenisine ve isteklerine göre dizayn etmek için yapılan ve aksesuarlar ile aracı tamamen yenileyip kişiselleştiren değişiklikler olarak biliniyor. Hem iç hem de dış araçlara uygulanan modifiye de motor ve motor performansı için yapılan, genelde hız ve güç artırmaya yönelik yapılan değişiklikler oluyor. Estetik açıdan bir değişiklik yaratmayan bu teknik, iç modifikasyon olarak da nitelendiriliyor. Araçların dış kısmında yapılan değişiklikler, direkt olarak estetik görünümle ilgili olduğu için dış modifiye olarak bilinen tuning, yani ‘’giydirme’’ tekniği kullanılıyor. Bu bilgi dâhilinde tuning nedir sorusu da kullanıcılar için cevap kazanmış oluyor. Oto aksesuar konusunun son dönemde yaygınlaşması ile oluşan ve yeni olan bu sektör, araç sahipleri için de bir tutku haline geliyor. Birçok otomobil kullanıcısının dikkatini çeken tuning oto aksesuar konusunda, bu alanda fuarlar düzenleniyor, özellikle bu iş ile ilgili yerler açılıyor ve her geçen gün gelişme ve ilerleme kaydeden bir alan haline geliyor. Araçlar modifiye edilirken dikkat edilmesi gereken şeyler bulunuyor ve bu işlemler; istenmeyen herhangi bir durumun oluşmasını, araç performansının düşmesini, araç fonksiyonlarının düşmesini önleyebilmek için özenle ve itinalı bir şekilde yapılması gerekiyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu iş için oldukça revaçta olan pek çok aksesuar ilgililerin karşısına çıkıyor. Çok geniş fiyat yelpazesine sahip olan ve iç modifikasyonda yapılan değişikliklerden ekonomik olan tuning aksesuarlar, fiyatlarıyla kullanıcıların ulaşabileceği bir noktada konumlanıyor. Modifiye tuning aksesuar ve performans üzerinde yapılan uygulamalar da dış görünüme yaptığı katkılarla maliyetli bir iş oluyor. Modifiye türü az olduğu için hız tutkunu olanların ilgi duyduğu bir alanda olmak sınırlanıyor.

Oto Aksesuar Ürünleri ile Araçlarınızı Yenileyin

Oto Aksesuar Ürünleri ile Araçlarınızı Yenileyin

Aksesuar ürünleri içerisinde yer alan ayna kapaklar, kapı kolları, spot lamba çerçevesi, yan korumalar ve cam çıtalar gibi pek çok çeşit ve seçenek piyasada yer alıyor. Birçoğu krom maddeden üretilen aksesuarları satın alırken; aracın modeline uyumlu olmasına, yüksek kaliteli ve paslanmaz metalde olmasına, garanti kapsamına dâhil olmasına, demonte aşamasında aracın orijinalliğine zarar vermemesi ve montajının pratik bir şekilde yapması gibi etkenlere dikkat edilmesi gerekiyor. Otomobillerin daha estetik ve dikkat çekici bir forma ulaşmasını sağlayan küçük ayrıntılar sayesinde araçların görünümü yenileniyor. Bu nedenle araçlara göre özel olarak üretilen oto aksesuar ürünleri ile araçların görünümü daha şık ve dikkat çekici bir hal alıyor. İç ve dış oto aksesuarlar olmak üzere ikiye ayrılan araç oto aksesuar seçenekleri, her iki grup içerisinde de araçların görünümü ve konforunu değiştiren modellerde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Çeşitliliğin fazla olduğu ve yaygın olan ürünler arasında bulunan oto aksesuar tuning modellerinden biri jant kapağı, klasik jantları geride bırakarak, araçlara özgün bir görünüm kazandırmak için tercih edilen ve tekerleklerin iç kısımlarına takılan ürünler oluyor. Metalik görünümlü olan kapaklardan klasik modelli olan jant kapaklarına kadar birçok seçenek ürün yelpazesinde mevcut oluyor. Yoğun olarak rağbet gören ürünlerden bir diğeri de cam filmler. Araçların camlarına takılan koyu renkli cam filmler sayesinde araç dışından bakıldığı zaman içerisi görünmeyecek ya da az görünecek şekilde ayarlanan seçenekler oluyor. Araçlara şık bir görünüm katmak açısından da ideallik gösteriyorlar. Aynı zamanda cam açıkken içeriye yağmur veya rüzgârın girmesini önleyen ve hoş bir görünüm kazandıran cam rüzgârlıkları, plastikten yapılan aksesuarlardır. Şık görünüm elde etmenin ötesinde koruma ve emniyet amaçlı kullanılan oto aksesuar çeşitleri de bulunuyor. Ön kaput rüzgârlıkları, yoldan otomobile gelebilecek cisimlere karşı aracı ve boyayı koruyor. Bunun yanı sıra direksiyona yapılan deri kaplamalar, koltuk giydirme işlemleri, araç içerisinde kol koyma yerleri gibi değişiklikler de araç sahibinin kişisel zevklerine ve seçimlerine göre dizayn edilerek, aracın kişiselleştirilmesini sağlıyor.

Araçlara Yenilikçi Bir Dokunuş Gerçekleştiren Oto Aksesuarları

Araçlara Yenilikçi Bir Dokunuş Gerçekleştiren Oto Aksesuarları

Araç içi aksesuarları çoğunlukla aracın hareket halinde içindeki sürücü ve yolcuların konforu ve rahatlığı için tercih ediliyorlar. Bu ürünlerden birisi olan araç içi cepler, otomobilin kullanım alanını genişletiyor. Gazete, cep telefonu, anahtarlık gibi her türlü eşyayı muhafaza etmek ve rahatça koyabilmek için araçların koltuk yanlarına takılıyorlar. Aracın bagaj kısımları için üretilen bagaj havuzları da bu aksesuarlardan biri oluyor. Dayanıklı ve sert yapıdaki havuzlar, araçların bagaj kısmında taşınan su ve kum gibi dökülebilen unsurlar için koruyucu oluyor. Yine bagaj bölgesi için fileler ve tutucu ipler bulunuyor. Aynı zamanda araç direksiyonları için üretilen farklı desenlere sahip olan kılıflar da iç aksesuarlar listesinde yerini alıyor. Dış oto aksesuar parçaları da iç aksesuarlar kadar beğeni ile kullanılıyor. Yan bantlar ve arka korumlar bu anlamda öncelik kazanıyor. Aracın darbeye karşı korunması amacıyla üretilen aksesuarlar ayrıca estetik bir görüntü oluşumuna da ortam hazırlıyor. Cam rüzgârlıklar ve cam filmler bu unsurların başında geliyor. Izgaralar ve jant göbekler de araçlara kaliteli bir görüntü kazandıran aksesuarlardan oluyor. Tüm bu seçenekler, araçları hem daha konforlu hem de daha şık yapıyorlar. Araba koltuk kılıfı da ürün seçenekleri içerisinde sık tercih ediliyorlar. Deri veya farklı tekstil malzemeleri kullanılarak tasarlanan kılıflar, araçların daha uzun süre temiz kalmasını ve koltukların zarar görmemesini sağlıyorlar. Arabaların iç dekoru için kullanılan kılıflardan ekstra rahatlık sağlanan özel dokulu destek süngerler yer alıyor. Genelde düz renk olarak tasarlanan kılıfların desenli seçenekleri de bulunuyor. Kişilerin tercihine, zevkine ve tarzına göre seçtikleri parçalar, aracın tamamen kişiselleştirilmesine büyük oranda katkıda bulunuyor. Günümüzde kullanımı artan ulaşım araçlarından olan otomobillerin, düzenli aralıklarla özel bakımdan geçmeleri gerekiyor. Böylece her bir parçanın kullanım süresi ve şekli doğru olarak tespit edilmeli. Tuning malzemeleri ve aksesuarlar içerisindeki tüm ürünler, bu süreç içerisinde dayanıklılıkları ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Aksesuar kategorisinin geniş ürün yelpazesine sahip olması, aynı zamanda istenen özelliklere sahip olan modelleri kolayca bulmaya yardımcı oluyor.

Faydalı ve Kullanışlı Özellikleriyle Tuning Parçaları

Faydalı ve Kullanışlı Özellikleriyle Tuning Parçaları

Arabaların iç ve dış tasarımını, araç sahibinin zevki doğrultusunda kişiselleştirmeye yardımcı olan tuning parçaları ve ürünleri ile birçok aksesuara ulaşım sağlanabiliyor. Sağ ve sol parçalar ile takım olarak da yer alan ürünlerden biri olan emniyet kemeri adaptörleri, aracın güvenliğini koruyan önemli gereçleri araca monte ederek yıpranan ve zamanla bozulmuş parçalarla değiştirilebiliyor. Silikon yapıya sahip oldukları için ellerin kaymasını engelleyen vites kılıfları, otomobil vitesine ayrıca şık bir görünüm katıyor ve ergonomik bir kavrayış desteğinde bulunuyor. Tuning araba ürünleri arasında yer alan vites kılıfları, dikkat çekici tasarımları ve tırtıklı yüzeyleri ile keyifli bir sürüş deneyimine katkıda bulunuyor. Bunun yanı sıra tuning set seçenekleri ve bu setler içinde bulunan debriyaj, fren ve gaz pedalını kaplayan kılıflar ile de ayakların kaymasını engelleyerek, güvenli bir şekilde yolculuk yapılabiliyor. Parlak ve şık görünümlü bu ürünler aynı zamanda güvenli bir sürüşe de katkı sağlıyor. Ürünler, kullanışlı ve yararlı olmalarıyla hem araçlara hem de araç sahiplerine destek oluyorlar. El frenini de vites gibi kaplayan ve kaymasını engelleyen kılıflar ürün çeşitliliği içerisinde yer alıyor. Vücudu tahriş etmeyen emniyet kemeri kılıflarının da yanı sıra kaplama şeritleriyle arabaların ön kısmında estetik bir görüntü yaratmak mümkün oluyor. Motor verimliliğini artıran hava filtreleriyle de aracın performansını artırarak daha başarılı bir hava girişinin önü açılabiliyor. Ayrıca kaput kısımlarında kullanılabilen rüzgârlıklar, arabaların rüzgârdan minimum düzeyde etkilenmesini sağlıyor ve dikkat çekici bir tasarıma sahip oluyorlar. Ürünlerin tamamını hem görselleriyle hem de tüm teknik özellikleriyle beraber detaylı bir şekilde inceledikten sonra seçenekler arasında ideal tercihler yapılabiliyor. Seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken detaylar baz alınarak en doğru seçim kısa süre içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Kişisel araçlara katkı bulunmaya ek olarak, oto aksesuar hediyelik seçenekleriyle tanıdıkların araçlarında kullanmaları için ürün alımı gerçekleştirilebiliyor.

Arabaların Hem İç Hem de Dış Kısımlarına Tuning Malzemeleri

Arabaların Hem İç Hem de Dış Kısımlarına Tuning Malzemeleri

Paslanmaz çelikten yapılan modelleri bulunan hava filtrelerinin, araç motoruna daha fazla oksijen girmesini sağlamakla birlikte toz tutma problemini de üst düzey bir performans ile önlemeye yardım ediyor. Tuning ürünleri oto aksesuar malzemeleri arasındaki dayanıklı yapıdaki sibop kapaklarını kullanarak, hava kaçırma durumunun önüne geçilebiliyor. Öte yandan kaput koruyucu ekipmanlarından satın alarak, araç kaputlarını çarpışma veya diğer dış faktörlere karşı etkili bir koruma alanı yaratılabiliyor. Arabaların dikkat çekiciliğini artıran bir dizayn yaratmak için de oto aksesuar malzemeleri arasında yer alan arka tampon ekleri araçta sıkça kullanılıyor. Yapışkanlı özellikleriyle istenen veya gerekli olan noktalara kolay bir şekilde monte edilen ürünler, dekoratif görünümlü havalandırma kapak modelleriyle araçlar daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Emniyet kemeri kılıflarının sünger kaplı olması da emniyet kemeri kullanımlarında boyun kısmında kızarıklık oluşmasını engelleyerek, yolculukları daha güvenli bir hale getiriyor. Uzun yolculuklar için ideal bir kullanım avantajı sağlayan kemer kılıfları, güvenli yolculuğun da temelini oluşturuyor. Tuning modifiye işleminden başlayarak oto aksesuar isimleri listesinde yer alan tüm ürünler otomobil sahiplerinin zevklerine ve ihtiyacına uygun olacak şekilde seçilip, yapılıyor. Araçların iç ve dış kısımlarında görsel açıdan beğeni toplayan her bir aksesuar ürünü ve modelleri, konfor ve rahatlık açısından da istenen düzeye erişebilme fırsatı yaratıyorlar.

Araçlarda Değerlendirilebilecek Fonksiyonel Oto Aksesuarları

Araçlarda Değerlendirilebilecek Fonksiyonel Oto Aksesuarları

Oto tuning isimleri ve aksesuarları arasından satın alınabilen radyo göstergeleri, araçlara monte edilerek, radyo dinlerken yararlanılabilecek kullanış bir gereç oluyor. Arabaların ızgaralarını kullanarak tampon kısmına, sis farlarına veya dış kısmında yer alan diğer noktalara takılabilecek ürünler, çeşitlilik içerisinde bulunuyor. Bunlardan biri de tuning jant kapakları oluyor. Taşıtları koruyan ve delikli yapıları sayesinde dinamik bir görüntü ortaya çıkaran araba ızgaraları, uyumlu ve hafif yapıları ile verimli bir kullanım desteğinde bulunuyor. Motorların hangi devirde çalıştığı, basınç düzeyi ve yağ oranını gösteren saatler kullanılarak da aracın performans bilgilerine anında erişim sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra tuning 3D havuzlu paspas modelleri de hem konforlu hem temiz hem de şık bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Arabaların ön ve arka kısımlarına koyulan paspaslar, renk seçenekleriyle de arabanın rengine uyumlu ve estetik bir duruş yaratacak seçimlerde bulunmaya olanak tanıyor. Oto aksesuar LED ışıklı ürünler de bir diğer fonksiyonel aksesuarlardan biri oluyor. Panjurların iç kısmına veya tamponların iç kısımlarına monte edilen dekoratif bir görüntü oluşturmak için tercih edilen aksesuarlar ve tuning ürünlerinden biri olan tel ızgaralar, hava olaylarına ve paslanma gibi durumlara karşı dayanıklılık gösteriyor. Aynı şekilde el freni kolları için üretilen kılıflar da el frenini kullanırken son derece ergonomik bir deneyim yaşatıyor. Vites körükleri de ilgili bölgenin daha temiz kalmasına ortam hazırlıyor. Tüm bu ürünler model, marka, kullanım amacı ve yeri gibi faktörler oto aksesuar fiyatları ve ücretlendirmelerinde değişiklikler meydana getirebiliyor. Hemen her bütçeye uygun modelin yer aldığı ürün yelpazesinden arabaların dekoruna katkıda bulanacak ve aynı zamanda konforu da getirecek çeşitlilik mevcut olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Tuning Ne Demek?

Taşıt tuning veya araç tuning, araçların performansını artırmak ya da sürüş özelliklerine dair iyileştirmeler yapmak için, motosiklet ve diğer araçlardaki bireysel değişiklikleri ifade ediyor. Pek çok durumda akustik ve görsel tasarım da buna dâhil oluyor. Tuning’in Türkçe anlamı ‘’ince ayar’’ olarak biliniyor. Daha dar anlamda ise motora, gövdenin aerodinamiğine ya da sürüş karakterine ince ayar yapılarak, araç performansını iyileştirerek üst düzeye çıkarmak denilebiliyor. Tuning, karmaşık kaporta ve motor değişikliğinden başlayarak, basit bir görsel dokunuşa kadar her şeyi kapsıyor. Ancak asıl odağı araçların motor kısımları oluyor.

Tuning Nasıl Yapılır?

Tuning uygulamaları günümüzde iki farklı şekilde yapılıyor. Bunların ilki orijinal parçaların sökülerek yerine yeni modelinin takılması ve ikincisi de orijinal olan parçaların programlanabilir olması dâhilinde modifiyeli program aktarılma işleminin yapılması olarak ilgili kitlenin karşısına çıkıyor. Bu programlamalar sayesinde genel anlamda performansta artış gözlemlenirken, günlük kullanım koşulları esnasında daha canlı ve hızlı tepkiler ile karşılaşılıyor. Hem dizel hem de benzinli araçlara yapılabilen tuning işlemleri, tamamen araçların performansına ve konforuna etkide bulunuyor.

Kullanışlı Oto Aksesuar Çeşitleri Nelerdir?

Oto aksesuarları alınacağı zaman akla ilk gelen işlemlerden biri olan modifiye dışında, araç içine ve dışına yapılacak küçük dokunuşlar, çeşitli aksesuarlar ile mümkün oluyor. Arabaların içine konulan telefon tutucu, oto aksesuar çeşitleri içinde son dönemde kullanışlı olanlar arasından öne çıkıyor. Telefonla konuşmak, müzik dinlemek veya çeşitli işlemler yapmayı kolaylaştıran ve sürücü güvenliğini de sağlayan parçalar oluyorlar. Oto aksesuarlar iç ve dış olarak ikiye ayrılıyor. Oto iç aksesuarlar; kadran ışıkları, iç aydınlatma, cam filmi, deri döşeme, ses ve görüntü sistemi, koltuklar, ön panel giydirme olarak çeşitleniyor. Pedallar, vites topuzu ve aracın iş yerleşiminde olan tüm parçalar aksesuar olarak yerini alıyor. Dış aksesuarlar ise body kit, farların değişimi, araç renk değişimi, stopların değişimi ve jant değişimi ile ilgili olarak yapılıyor. Tüm ürünlerin renk ve model çeşitliliği bulunuyor.

Oto Aksesuar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok alanda olduğu gibi oto aksesuarı seçimi yaparken de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Bunlardan ilki arabaların orijinal yapısını bozmayacak ve uyum gösterecek bir aksesuar seçiminde bulunmak oluyor. Gerek iç gerek dış aksesuar olsun aracın modeline ve şekline uyumlu bir seçenekten yana tercihte bulunmak gerekiyor. Teknik ve konfor açısından beklentileri karşılayacak bir aksesuar almaya özen göstermek de avantajlı oluyor. Aksesuar ve oto aksesuar parçalarının araca doğru bir şekilde uygulanması ve doğru monte edilmesine de dikkat etmek gerekiyor. Aksi halde aracın orijinal yapısı zarar görebiliyor. Son olarak da fiyat aralıklarına da önceden göz gezdirilmesi kullanıcı tarafından faydalı oluyor.