Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Nuk
Nip
Ezh
Wee
Clz
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Set

Başka bir kelime deneyin

Kapasite

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Cam
Başka bir kelime deneyin

Yaş Aralığı

Başka bir kelime deneyin

Yaş Grubu

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Dijital Ekran

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Biberon ve Aksesuarları

için 5,205 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Biberon ve Aksesuarları

Ebeveyn adayları ve aile yakınları bebekler dünyaya gelmeden önce olası ihtiyaçlar için bebek ürünleri satın almaktadırlar. Yeni doğan bebekler ve ebeveynler için çeşitli ihtiyaçlara yönelik yüzlerce ürün bulunmaktadır. Bebeklerin temel ihtiyaçlarından biri olan beslenme ihtiyacına uygun ürünlerden birisi de 'biberon' olarak öne çıkmaktadır. Anne sütü ve anne sütüne ek olarak paketli ek gıdaların bebek beslenmesinde yer aldığı bilinmektedir. Genellikle başlık ve gövde olarak iki bölümden oluşan biberon modelleri bebeklerin beslenmesinde bir aracı görevi üstlenmektedir. Bebeklerin sağlıklı gelişim göstermesine olumlu katkıları olan bir üründür. Bebeklere ve çocuklara yönelik ürün geliştiren markaların biberon çeşitleri oldukça farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Beslenmenin aracı görevi üstlenen bu ürünlerinin farklılaştığı birçok özellik bulunmaktadır. Biberon modelleri malzeme kullanımı olarak sağlıklı ve güvenli ürünler tercih edilerek üretilmektedir. Ana üretim maddeleri cam, silikon ve plastik olarak şekillenmektedir. Her model sahip olduğu yapı ile belirli avantajlara sahiptir. Düz ürünler ve el tutuşuna göre olan ürünler modeller arasında farklılaşma noktalarındandır. Modellerin diğer farklılaşma noktası uç kısımlarının yapısı ile ilgili olarak gelişmektedir. Ürünlerin uç bölgeleri bebeğin gıdayı ağızdan direkt olarak vücuduna aldığı kısımdır. Bu açıdan önem arz etmektedir. Uç bölgesi sahip olduğu delik sayısına bağlı olarak modeller arası fark oluşturur. Genel olarak bir, iki ve üç deliğe sahip modeller satışa sunulmaktadır. Delik miktarı ile biberon emziği besin akışının hızını belirleyebilmektedir. Bebek sağlığı açısından önem arz eden bu ürün modellerinin farklılaştığı bir diğer nokta ise emziğe bağlı akıştır. Yavaş, orta ve hızlı besin akışı özellikleri tercihlere göre değişebilmektedir. Bu ürünler satın alınırken yardımcı aksesuar ürünler de tercih edilmektedir. Biberon fırçası, emziği, kurutucusu, ısıtıcısı, sterilizatörü, başlığı gibi aksesuar modelleri mevcuttur. Her aksesuarın farklı bir işlevi bulunmaktadır. Biberon temizleme fırçası ürünlerin hijyeni ve dolayısıyla bebek sağlığının korunması için üretilmektedir. Yedek emzikler olası zor durumlar için kullanıma uygunlardır. Isıtıcı modelleri hassas bir bağışıklık sistemine sahip olan bebeklerin sütlerinin ve mamalarının olması gerektiği ısının sağlanması için kullanılmaktadır. Başlık kısmı olarak kullanılan ürünler taşımaya yöneliktir. Biberonların ağız kısmının hijyeni açısından önem arz etmektedir. Başlıklar taşıma durumlarında uc kısmın korunması amacıyla satışa sunulmaktadırlar. Sitemizde hijyen ve kalite standartlarını esas alan ürün modelleri ebeveynlerin ve diğer alıcıların beğenisine sunulmaktadır. Modeller ve aksesuarlar farklı fiyat aralıklarında bulunmalarıyla her bütçeye uygundur.

 Biberon ve Aksesuarları Neden Kullanılmalıdır?

Biberon ve Aksesuarları Neden Kullanılmalıdır?

Yeni doğan bebeklerin ve gelişim döneminde olan çocukların beslenme şekilleri sağlıklı olmalarını etkilemektedir. Bazı bebekler ilk aylardan itibaren anne sütü emmeyi bırakmaktadır. Bazı bebekler ise anne sütü ve ek gıda alımı şeklinde beslenme tarzını benimsemektedir. Yeni doğan bebeklerde görülen bu iki farklı durum biberon kullanımını gerekli bir ihtiyaç olarak ortaya çıkarır. Yeni doğan bebek beslenmesi bebeğin büyümesi ve gelişimi açısından oldukça önemlidir. Biberon çeşitleri ise bebek beslenmesinde aktif rol oynayan ürünler olarak satışa sunulmaktadır. Anne sütünü hiç emmeyen bebeklerin emme reflekslerinin ve damak yapılarının sağlıklı bir şekilde gelişmesi aşamasında da rol oynamaktadır. Bu ürünler sahip oldukları özelliklere göre bebekler için özelleştirilebilirler. Özelleştirilebilmesi kullanımı açısından avantajlı bir durumdur. Çünkü her bebek farklı yapıda ve hassasiyette dünyaya gelmektedir. Bebeklerin de beğeni standartları bulunmaktadır. Biberon markaları ürünlerini bebekler kadar ebeveynlerin de ihtiyaçlarına yönelik tasarlamaktadırlar. Bebek açısından birçok durumda kullanım avantajı sağlayan biberon çeşitler ebeveynler açısından da pek çok avantaja sahiptir. Bu avantajlar bebek sahiplerinin gündelik hayatta karşılaşabileceği sorunların çözüm ortağıdır. Yeni doğan ve emzirmeyen bebeklerin anneleri kaygılı olabilmektedir. Bebeğin temel ihtiyaçlarından biri olan beslenme ihtiyacı ebeveyn açısından elzemdir. Farklı özelliklerde olan ve doğru kalitede satın alınan bir model bebek sahiplerinin kaygılarını giderme etkisi göstermektedir. Kaliteli ve sağlıklı model kullanımları ile hem bebek hem de ebeveyn sorunsuz bir beslenme deneyimi gerçekleştirir. Biberon kullanımı emzirmekte olan ve ek gıda şeklinde beslenme desteği tercih eden ebeveynler için de kullanım avantajı sağlar. Taşınabilir formda üretilen ürün modelleri kullanım açısından pratik görülmektedir. Ev ortamı dışında olunan zamanlarda annelerin bebeklerini emzirmek için uygun ortam bulamaması durumunda biberon kullanımı kurtarıcıdır. Zaman ve mekan fark etmeksizin bebeklerin beslenme ihtiyaçları sorunsuz bir şekilde giderilebilir. Böylelikle bebeklerin huzuru ve mutluluğu korunmuş olur. Bu durum ise gelişimleri açısından olumlu etkiler yaratmaktadır. Emmeye devam eden bazı bebeklerin anneleri ise çalışma hayatında aktif bir şekilde yer almaktadır. Bebekleri için önceden sağıp dolaplarda sağlıklı bir şekilde saklarlar. Annelerin stokladığı sütleri ise bebeklere uygun bir şekilde vermek gerekmektedir. Biberon kullanımı bu durumda oldukça gereklidir. Bebeklerin geliştirdikleri emme reflekslerini tatmin etmeleri ürün kullanımı ile mümkündür. Aynı zamanda anne sütüne alıştıkları şekle en yakın tarzda ulaşmaları da sağlanmış olmaktadır. Bu durum da yine gelişim açısından önemli bir ürün avantajı olmaktadır.

 Biberon ve Aksesuarları Nasıl Temizlenmelidir?

Biberon ve Aksesuarları Nasıl Temizlenmelidir?

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde gelişim göstermesinde beslenme şekli oldukça önemli bir noktadır. Doğumdan önce anne karnında iken kullandıkları beslenme şekilleri ile doğumdan sonra gelişen beslenme şekilleri gelişimleri üzerinde çok etkilidir. Yeni doğan bebekler ilk olarak anne sütü ile tanışmaktadırlar. Direkt annelerinin sütü ile beslenmeleri beklentiler arasındadır. Çoğu bebek emme işlemini kabul ederken bazı bebekler ise emmeyi reddetmektedirler. Anne sütünü emme davranışı reddedilince anne göğüs yapısına en yakın biberon modelleri tercih edilerek bebeğin beslenmesi sağlanır. Yeni doğan bebeklerin hassas bir bağışıklık sistemine sahip olması biberon temizliğine önem verilmesini gerektirmektedir. Besinlerin vücuda en sağlıklı şekilde alınması için kullanılacak aracı ürünün steril olması lazımdır. Hijyenik bir şekilde steril kullanılan ürünler bebeklerin gelişiminde görünmez kahraman rolü oynamaktadırlar. Biberon temizleyicisi ve biberon temizleme fırçası ürünlerin temiz kullanımlarına hizmet etme amaçlı satışa sunulmaktadırlar. Satın alınan model kullanım öncesinde ve sonrasında oldukça iyi bir şekilde temizlenmelidir. Kullanıldıktan sonra içerisinde süt birikintileri kalan biberonların bol su ile iyice yıkanmaları uzmanlar tarafından önerilmektedir. Biberonun arındırılması için kullanılacak olan temizleyici maddenin içeriğine ekstra olarak dikkat edilmesi gerekmektedir. Süt kalıntıları gibi temizleyici madde kalıntıları da sağlıksız olabilmektedirler. Bakteri ve mikropların hızlı bir şekilde üreyebildikleri besin maddelerinin kalıntıları bebek sağlığı açısından tehlikelidir. Bu durumda kullanılan biberonun her parçasının özenle hijyenik hale getirilmesi elzemdir. Parçalar bir bütün olarak yıkanması sakıncalı olabilmektedir. Parçalar sökülüp ayrı ayrı yıkanmalıdırlar. Yıkama aşamasında Biberon temizleme fırçası özellikleri ön plana çıkmaktadır. Derinliği fazla olan modellerin besin kalıntılarını temizlemeye yardımcı olacak uzunlukta fırçalar gerekmektedir. Fırçaların sahip oldukları temizleme kıllarının yapısı da kirlerin temizlenmesi açısından önemli bir etkendir. Yıkama sürecinde sterilizatör gibi ürünlerin kullanılması da avantajlı olmaktadır. Sterilizatör ile derinlemesine temizlik yapmak mümkündür. Ürünlerin sahip olduğu emziklerin temizliği ise kap temizliği gibi oldukça gereklidir. Emme davranışını direkt olarak bu alan ile gerçekleştiren bebekler besinleri emzik aracılığı ile alırlar. Emziklerin iyice ve bol su ile yıkanması sağlık açısından önemlidir. Besin akışını sağlayan emzik bölgelerini yıkarken delik bölgeleri nazik bir şekilde sterilize edilmelidir. Yıkama işlemi sağlıklı ve doğru bir şekilde gerçekleştikten sonra biberon kurutucu modelleri öne çıkmaktadır. Evde bulunan bulaşık kurutma sepetinden ayrı bölgeye konulması gereken biberonlar içindir. Kurutucular, bir nevi bebeklere özel ürünlerdir .Islak ve nemli olan biberonların doğru şekilde kurumasını sağlamaktadırlar.

 Biberon ve Aksesuarları Nasıl Seçilmelidir?

Biberon ve Aksesuarları Nasıl Seçilmelidir?

Bebek ve çocuk beslenmesinde aktif rol oynayan biberon seçimi ebeveynler açısından oldukça önemlidir. Satın alımlardan önce gerçekleştirilen seçim aşamasında detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Biberon modelleri birçok çeşit içerisinden uygun olanın seçilmesi için farklı özelliklere sahiptir. Bebek sahipleri model seçerken öncelikle bebeklerinin gelişim dönemlerini dikkate almaktadırlar. Bebeğin aylık olarak bulunduğu aralık hangi modelin kullanıma uygun ve doğru model olduğunu anlayabilmeyi sağlamaktadır. Farklı ay aralıklarına bağlı olarak kullanılacak modelin emzik numarasında da değişim meydana gelmektedir. 0-6 ay aralığında olan bebekler için 1 numaralı emzik modeli, 6-18 ay aralığında olan bebekler için 2 numaralı emzik modeli ve 18 aydan daha büyük olan bebekler için 3 numaralı emzikler önerilmektedir. Tercih edilecek emzik numarası dışında biberon emziği bebeğin damak yapısını bozmayacak şekilde olmalıdır. Biberon parçalarından olan emziklerin sahip olduğu delik sayıları ise seçim yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer almaktadır. Yeni doğanlarda bir delikten fazla olan emzik çeşitleri uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Çünkü delik sayısı fazla olunca besin akışı daha fazla olabilmektedir. Bebeklerin hassas bağışıklık sistemi sürekli olarak önem verilmesi gereken bir durumdur. Bu noktada ürün modelinin yapımında kullanılan malzeme çeşidini bilmek gerekir. Cam, plastik ve silikondan yapılan ürün modelleri bebekler için satışa sunulmaktadır. Bu aşamada her ürün çeşidinin kendine has avantajları bulunmaktadır. Seçim sırasında kullanım ihtiyacına ve sağlık koşullarına uygun modeller tercih edilmelidir. Biberon çeşitleri oluşturulurken hacim olarak farklılaşmaktadırlar. Hacim özelliklerinin hangi gelişme dönemi aralığına uygun olduğunu bilmek doğru seçim yapmak için gereklidir. Yeni doğan bebekler ve gelişimi daha fazla olan bebekler için hacim ölçüleri farklılaşmaktadır. Biberon seçimi kadar ek aksesuar seçimi de bebek beslenmesi için dikkatli yapılmalıdır. Hijyen ve sağlık koşullarına bağlı aksesuarlar tercih edilmelidir. Hijyen açısından ilk akla gelen ürünlerden biri temizleme fırçası olmaktadır. Fırça seçiminde ürünün sahip olduğu hijyenik temizleme kıllarının yapıları dikkate alınmaktadır. Maksimum hijyen için kıl yapısı doğru olmalıdır. Bebek sütünün ısısının optimize edilmesini sağlayan ısıtıcılar ise model özelliklerine bağlı kalarak seçilmektedir. Bazı modeller klasik iken bazıları dijital göstergeli olabilmektedir. Biberon emzik bölgesinin seçiminde yine delikler, besin akış hızı ve malzeme yapısı öne çıkmaktadır. Emziklerin yedekli kullanılabilir olması ebeveynler açısından avantajlı bir durumdur. Tüm seçim işleminde dikkate alınması gereken en önemli husus her zaman için sağlıklı malzeme yapısıdır.

/
 Bebekleri Biberon ve Aksesuarlarına Alıştırma Süreci

Bebekleri Biberon ve Aksesuarlarına Alıştırma Süreci

Bebek bakımında öne çıkan temel unsur beslenmedir. Beslenme şekilleri ise yetişkinler gibi bebeklerde de farklılaşmaktadır. Ailenin yeni üyelerinin de kendilerine has seçim kriterleri ve verilen bakımdan maksimum tatmin alma istekleri bulunmaktadır. Biberon çeşitleri, bebeklerin doğru ürünler ile sağlıklı bir şekilde büyümesi için satışa sunulurlar. Yüzlerce seçeneğin arasından ebeveynler bebeğin ihtiyaçlarını gözeterek seçim yapılmalıdır. İhtiyaca en uygun olan ürün modeli bebeğin biberon kullanma sürecinde oldukça etkili olan bir olgudur. Seçilen modelin uygun olması ile alıştırma sürecinin ilk aşaması sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Emziklerin sahip olduğu delikler, ürünün malzeme yapısı, tasarımın tutuşa uygunluğu gibi öne çıkan hususlara seçimlerde dikkat edilmesi doğru ürünü tercih etmeyi sağlamaktadır. Doğru üründen sonra gelecek alıştırma süreci aşamaları ve önerileri de ebeveynler için faydalı olmaktadır. Yapılan biberon seçimi uygun olsa bile bazı bebekler anne sütünü veya formül mamayı buradan emmek istemeyebilirler. Ebeveynlere emmeyi reddeden bebekleri için alışma aşamasında bazı pratik yöntemleri kullanmaları önerilmektedir. İlk olarak bebeklerin açlık ve tokluk durumları dikkate alınmalıdır. Aç olmayan bebeklerin biberon reddetme davranışları sıkça görülen bir durumdur. Durumun ve ruh hallerinin başarılı bir şekilde gözlemlenmesi gerekmektedir. Bazen aç olsa bile emmeyi reddeden bebekler olabilir. Uzmanlar tarafından anneler için tavsiye edilen çözüm önerileri ise bu aşamada uygulanabilmektedir. Sağlıklı alışma süreci için beslenmeye uygun bir pozisyon önerilmektedir. Bu pozisyon ise bebeğin yabancılık hissetmediği emzirme pozisyonudur. Emzirme pozisyonu beslenmeyi çağrıştırdığı için alışma sürecinde kolaylık sağlamaktadır. Biberon modelleri doğallığa da destek olacak şekilde seçilmelidir. Çünkü biberonlar emme işlemine kıyasla daha çok kas hareketi gerektiren beslenme araçları olarak bilinmektedirler. Biberon emziği dokusunun anne göğsüne yapı olarak benzediği ürünler alışma sürecini hızlandırmaktadır. Kullanımlardan önce emzik parçasının ten hissi oluşturması için sıcak olmayan derece ılık ve temiz bir su ile yıkanması önerilmektedir. Ilık su ile yıkanan emzik parçası bebek açısından yapaylık algısını düşürmektedir. Böylelikle süreç bebek tarafından doğal algılandığı için hız kazanmaktadır. Alışma süreci ilerlerken istenilen davranışın oturması için düzenli olmaya özen gösterilmelidir. Tıpkı yetişkinler gibi bebekler de alışkanlık rutinleri ile davranış şekli geliştirmektedirler. İstenilen uyum süreci için beslenme ve biberon kullanımının rutin düzende ilerlemesi önerilmektedir. Tüm faktörlere dikkat edildiği halde alışma gerçekleşmediyse son olarak formül mamanın içeriği ele alınmalıdır. Bebeğe uygun ve doğru formül mama seçimi de süreci etkilemektedir. Sayfamız üzerinden Lansinoh bebek biberon seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

 Her Bütçeye Uygun Biberon ve Aksesuarları

Her Bütçeye Uygun Biberon ve Aksesuar Fiyatları

Kullanıcı kitlesi olarak bebekleri benimseyen birden fazla marka vardır. Markalar, giyimden beslenmeye değin farklı ihtiyaçlar için ebeveynlere farklı ürün çeşitleri sunarlar. Bu ürün çeşitlerinden biri olan biberon, beslenme söz konusu olunca ebeveynlerin ve bebeklerin ilk ihtiyaçlarından birisi olarak öne çıkmaktadır. Ailenin küçük üyeleri için değişik biberon modelleri geliştiren birçok kaliteli marka bulunmaktadır. Markaların farklı özelliklere bağlı kalarak geliştirdikleri beslenme araçlarının fiyatları ise bu özelliklere göre değişebilmektedir. Temelde gıdanın konulacağı kap bölmesi ve emzik kısmı olarak iki parçadan oluşan çeşitler bu parçaların farklılaşması ile belirli kullanım durumlarına uygun hale getirilmektedirler. Fiyat aralığını etkileyen ilk faktör tercih edilecek malzeme yapısı ile ortaya çıkmaktadır. Biberon markaları , üretim aşamasında farklı malzemeler kullanmaktadırlar. Kullanım açısından sağlıklı olması baz alınan malzemeler genelde cam, silikon ve plastik olarak sıralanmaktadır. Seçilecek modelin gövde malzemesi ile birlikte biberon emziği kısmının da malzeme yapısı modeller arası etiketlendirme aralığını etkilemektedir. Emziklerin delik sayısı ve sahip oldukları akış hızı onları kullanımları açısından değiştirebilmektedir. Kullanılacak olan emzik çeşidinin fonksiyonları ihtiyaçlara uygun olmakla birlikte fiyatta değişiklikler yaratmaktadır. Tek olarak ya da set olarak satın alınabilen çeşitler uygun fiyat aralıkları ile ihtiyaç durumunu giderebilmektedirler. Set paketleri içerisinde bulunan özellikli ürünler farklı sayılarda ve modellerde bulunmaktadırlar. Setlerin tercih edilecek olan paket içerikleri satın alımlara ayrılacak ebeveyn bütçeleri için uygun olarak belirlenmektedir. Ek olarak alınabilen aksesuarın fiyatları ise aynı özellik ve kalite temelinde değişmektedir. Biberon fırçası , temizleyicisi, kurutucu, başlığı derken kullanım durumlarına bağlı olarak birden fazla aksesuar ihtiyacı oluşabilmektedir. Avent bebek biberon sayfamızda satışa sunulan kaliteli aksesuarlar arasından ihtiyaç durumuna en uygun özelliklerdeki olan aksesuarları satın alabilirsiniz. Markaların üretici pazarında sahip oldukları duruş ise biberon fiyatları aralığının belirlenmesinde etkili olan bir diğer faktördür. Uzun yıllardır sağlıkları ve gelişimleri için bebeklere yönelik üretim yapan markalar alıcı nezdinde güven uyandırmaktadır. Güven çağrıştıran markaların tercih edilebilirlikleri yüksek olduğundan dolayı fiyatlandırma politikaları farklı olabilmektedir. Markaya yönelik tüketici algıları, yorumları ve değerlendirmeleri gibi faktörler de tercih aşamasında bütçeye uygun olmaktan önce gelmektedir. Ebeveynler açısından fiyattan önce güvenilirlik unsuru çocukların sağlığı için önem arz etmektedir. Dr. Browns bebek biberon sayfamızda her bütçeye uygun biberon fiyatları ve ek aksesuar fiyatları bulunmaktadır. Sağlıklı malzemeleri baz alan ve bebeklerin ihtiyaçlarına uygun modeller ebeveynlerin sepetlerinde yıldız parça olarak yer almaya hazır bulunmaktadırlar.