Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Uyumlu Model

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kılıf Türü

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Uyumlu Marka

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Telefon & Aksesuarları

için 1,376,924 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Telefon ve Aksesuarları

Günümüz teknoloji pazarında her geçen gün yeni model akıllı cep telefonlarıyla tanışıyoruz. Her yeni modelde bir öncekine göre ya da pazardaki rakiplerine daha farklı teknolojiler, geliştirmeler sunuluyor. Akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız beklentilerinize göre bu farklı teknolojileri kategorize etmelisiniz. Bazı modellerde kamera özellikleri ön plana çıkarken, bazı modeller güçlü performans, hızlı şarj desteği, dayanıklılık ya da veri gizliliği gibi çok farklı alanlarda ihtiyaca yönelik çözümler sunuyorlar. Son yıllarda ise bu yeni teknoloji rekabeti en fazla kamera kalitesi ve güç performansı alanlarında öne çıkıyor. Bununla birlikte seçilecek cihaz modeli kadar, o modele uyumlu telefon aksesuarları da önem arz ediyor. Hemen elektronik kategori sayfamıza ilerleyerek tüm telefon modellerini ve aksesuarları incelemeye başlayabilirsiniz.

Telefon Koruyucu Aksesuarlar

Telefon Koruyucu Aksesuarlar

Gün içerisinde akıllı telefonlarla uzun vakitler geçirmenin bir sonucu olarak düşmeler, kırılmalar ve ekran çatlamaları yaşanabiliyor. Bu cihazların hassas gövde ve ekran yapıları nedeniyle yaşanan bu can sıkıcı durumlara karşı koruyucu telefon aksesuarları kullanmak zorunlu bir hal alıyor. Akıllı telefonların ilk versiyonlarında aksesuar olarak yalnızca arka gövdeyi koruyan silikon ve deri kılıflar tercih edilirken artık hem arka yüzeyi hem ön yüzeyi hem kamerayı hem de kablo giriş çıkışlarını koruyan kılıflar kullanılıyor. Bununla birlikte telefonu sabit tutma özelliği bulunan, cüzdan ve kartvizit olarak kullanılabilen kılıflar da piyasa yer alıyor. Deri, silikon, plastik, alüminyum vb. farklı çeşitleri bulunan kılıflar dayanıklılıkları ile de birbirinden ayrışıyor. Daha kalın kenarlı kılıflar akıllı telefonlar için tam koruma sağlarken; daha ince ve saydam kılıflar da dikkatli telefon kullanıcılarının ihtiyacı olan orta düzey korumayı sağlayabiliyor. Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden bir diğeri de çok kısa yüksekliklerden de olsa düşen cihazların ekranlarında kırılma ve çatlamaların yaşanması. Bu durumun önüne geçmek için kılıf aksesuar ile birlikte üretilen kırılmaz ekran camları / filmleri de rağbet görmeye başladı. Kırılmaz camlar da yine kendi içlerinde farklı modellere ayrılıyor. Hafif darbelere, orta şiddetli darbelere ve ağır darbelere dayanıklılığı olan farklı kırılmaz cam çeşitleri mevcut. Bununla birlikte bu kırılmaz camlar telefon ön yüzeyini tamamen kaplayan ya da sadece ekran kullanım alanını kaplayan versiyonlara da sahip. Tüm bu seçenekler farklı fiyat aralıklarıyla sunuluyor. Telefon koruyucu kılıfları her tarzdan kullanıcıya hitap etmek amacıyla farklı tasarım alternatifleri ile satışa çıkmaktadır. Basic kılıflarda göreceğimiz renk alternatifli seçeneklerin yanı sıra film – dizi karakterlerinden, özlü sözlerden ya da daha teknolojik çizgilerden oluşan kılıflar da mevcuttur. Kullandığınız cihazın koruyucu kılıf türlerini ve kırılmaz cam filmi alternatiflerini görüp, değerlendirmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Şarj ve Güç Aksesuarları

Şarj ve Güç Aksesuarları

Akıllı telefonların hem iş ortamlarında hem de sosyal hayat alanlarında sık kullanımı, hızlı tükenen şarj problemlerini de beraberinde getiriyor. Bu durum nedeniyle artık standart şarj cihazları tek başına yeterli olmamaya başladı. Son yıllarda hızlı şarj adaptörleri ve kabloları, hızlı şarj standları ve kablosuz şarj standları da akıllı telefon aksesuarları arasında boy gösteriyorlar. Hızlı şarj adaptör ve kabloları, güç aralıklarına göre uyumlu oldukları telefonları 10 – 15 dakika gibi kısa sürelerde tamamen şarj edebiliyorlar. Bazı hızlı şarj adaptörlerinde birden fazla telefonun aynı anda şarj edilmesi için çift USB girişi de yer alıyor. Bununla birlikte kablosuz hızlı şarj standları da özellikle anlık telefon kullanma ihtiyaçlarında kablo tak – çıkar sirkülasyonunun önüne geçerek hızlı ve etkili bir kullanım sağlıyor. Kablolu ve kablosuz şarj cihazlarının yetmediği noktalarda ise harici güç sağlayıcılar devreye giriyor. Bu güç sağlayıcılar, powerbankler. Farklı güç (mAh) aralığındaki powerbankler 1’den başlayıp 4 ya da 5 adet cihaza kadar standart veya hızlı şarj desteği sunabiliyorlar. Powerbanklerin taşınabilir olması şarja ani ihtiyaç duyulan her alanda akıllı telefon kullanıcısı için fayda sağlıyor. Bu powerbankler aracılığıyla, farklı güç sağlayıcılarını da (ÖR: kablosuz şarj standları) şarj ederek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Powerbanklerin de akıllı telefonlar gibi aksesuarları bulunuyor. Çizilme ve darbelere karşı powerbank kılıfları sık tercih edilen aksesuarlar arasında yer alıyor. Akıllı telefon üreticisi markaların kendilerine ait powerbankleri bulunurken, teknoloji üretse bile bu pazara girmeyen markalar da powerbank pazarına dahil olmuş durumdalar. Elektrik, otomotiv vb. sanayi kuruluşları kendi markalarını taşıyan güç bankaları üretmekten geri kalmıyorlar. Powerbankleri çekici kılan en büyük özellik, mAh değeri yüksek olanların, cep telefonlarını birden fazla şarj edebiliyor olmaları. Uzun yolculuklarda, etkinliklerde, kablolu şarj cihazlarının kullanılamayacağı tüm alanlarda powerbankler birden fazla şarj edebilme olanaklarıyla öne çıkıyorlar. Akıllı telefon kullanma sıklığınıza ve şarj ihtiyaçlarınıza göre powerbankler, standart şarjlar, hızlı şarjlar ve Bluetooth şarj standları arasında seçim yapabilirsiniz. Seçenekleri incelemek için Xiaomi cep telefonu sayfamıza göz atabilirsiniz.

Giyilebilir Teknolojiler

Giyilebilir Teknolojiler

Her geçen gün gelişen yeni teknolojiler ile akıllı cep telefonları tek başlarına kullanılmamaya başladı. Bu cihazlarla entegre olan giyilebilir teknolojiler, son yılların en trend cihazları olarak kendilerini gösteriyorlar. Akıllı telefon üreticileri tarafından piyasaya sürülen akıllı bileklikler, akıllı saat modelleri ve VR teknolojileri, kullanıcıların ilgisini çekerek onlara yeni, teknolojik ve fütüristik deneyimler sunuyor. Akıllı bileklikler, akıllı telefonların günlük standart rutinlerine destek olmaları ve uygun fiyatları ile öne çıkıyorlar. Arama ve mesaj bildirimlerinin gelmesi, mesajların okunabilmesi, kalp ritmi ölçümü, uyku saati hesaplamaları, raporlamaları ve adımsayar özellikleri ile bir bileklikten beklenebilecek birçok özelliği sunan bu giyilebilir ürünler, akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan ufak işlemler gerçekleştirmenize olanak tanıyor. Akıllı bileklikler adımsayar, uyku saati hesaplama, kalp ritmi gibi verileri, takıldığında bileğe denk gelen yüzeydeki alıcıları vasıtasıyla sunuyorlar. Bu alıcı, akıllı bileklik kullanıcısının vücut hareketlerinden yola çıkarak hesaplamalar yapıyor. Akıllı saatler ise, akıllı bileklik teknolojisinin ötesine geçen teknolojileri ile, akıllı telefonlar üzerinde gerçekleştirilen birçok işlemin, saat üzerinden gerçekleştirilmesini sağlıyor. Arama ve mesajların yanıtlanabilmesi, telefonda mevcut olan uygulamaların tümünün saat üzerinden kullanılabilmesi (ÖR: YouTube, Spotify, Instagram vb.) hareket ve egzersiz anımsatıcıları, video görüşmeleri vb. özellikleri ile Samsung akıllı saat modelleri, neredeyse birebir akıllı telefon deneyimi sağlıyor. Ayrıca bu akıllı saatlerde eğlenceli zaman geçirmek için oyun da oynayabiliyorsunuz. Bilekliği sürekli aktif şekilde kullanmak, akıllı telefonlarda da olduğu gibi erken şarj bitme sorunları yaratabilir. Buna karşı önlem almak için akıllı saatinizin -eğer varsa- özel şarj standını ya da kablosunu yanınızdan ayırmamanız gerekiyor. Giyilebilir teknolojinin en gerçekçi ve eğlenceli yansımalarından biri olan VR gözlükler (sanal gerçeklik gözlükleri), kullanıcılarına eşsiz deneyimler yaşatmak için tasarlanmışlardır. VR gözlükler, telefon ekranlarında yer alan görüntüyü, daha gerçekçi bir görünümle yansıtır. İlk olarak mini oyunlar ve kısa filmlerle deneyimlenen VR gözlükler ile akıllı telefonlarda popüler birçok oyunu gerçeğe en yakın şekilde oynayabilirsiniz. Bunun yanında VR teknolojilerinin ilerlemesi ile artık akıllı telefonlara ihtiyaç duymadan da oyun ve video deneyimleri yaşanabiliyor. Siz de Huawei cep telefonu ürün sayfamızdan, markanın cep telefonu ve aksesuar seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Müzik ve Eğlence Aksesuarları

Müzik ve Eğlence Aksesuarları

En çok kullanılan akıllı telefon aksesuarları müzik dinlemek ve video izlemek için kullanılan kulaklıklardır. Kulaklıklar sadece video izlerken ve müzik dinlerken değil, uzun telefon konuşmaları yaparken ya da oyun oynarken de rahat bir kullanım sağlarlar. Bu kulaklıklar çoklukla cihaz satın alındığında kutunun içinden çıkarlar ancak kutu içerisinde gelen kulaklıklar orta düzey kalitede olabilir. Bu nedenle akıllı telefon kullanıcılarının tercih edebileceği, harici satılan birçok kulaklık modeli bulunmaktadır. Kulak içi kablolu kulaklıklar taşınması hafif, diğer kulaklıklara göre (kafa bantlı kulaklıklar, Bluetooth kulaklıklar vb.) uygun fiyatlarıyla sık tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Her cep telefonu üreticisi markanın, cep telefonu ile birlikte gönderdiği standart kulak içi kablolu kulaklık modeli bulunmaktadır. Daha önceki yıllarda, her cihazda ortak jak girişleri sayesinde farklı marka kulaklıklar, farklı marka telefonlarla uyumlu olarak çalışabiliyordu ancak artık iOS ve Android telefonların kendilerine has kulaklık girişleri bulunuyor. Yine de dönüştürücü kullanarak bu kulaklıkları kendi cep telefonlarınıza uyumlu hale getirebiliyorsunuz. Bunun yanında, özellikle son dönemde popüler olan kablosuz, Bluetooth bağlantılı, kulak içi kulaklılar mevcuttur. Kabloların birbirine dolanması, aşınması, kopması gibi sorunları ortadan kaldıran kablosuz Bluetooth kulaklıklar, tüm cihazlara uyumlu yapıları ile günlük hareketlerinizi engellemeyen bir kullanım imkanı sunar. Kablosuz Bluetooth kulaklık pazarında dünyanın önde gelen telefon üreticileri rekabet halindeler ve her geçen gün bu teknolojiyle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Kafa bantlı kulaklıklar ise müzik zevkini daha üst seviyelerde yaşamak istiyorsanız tercihiniz olabilir. Kafa bantlı kulaklıklar ergonomik, kulağınızı saran yapısı ile size kaliteli bir kulaklık deneyimi sunar. Yalnızca cep telefonu üreticilerinin değil, müzik endüstrisindeki markaların da piyasaya sürdüğü, yüksek müzik kalitesi sunan kafa bantlı kulaklık modelleri bulunmaktadır. Kulak içi kulaklıklarda olduğu gibi kafa bantlı kulaklıkların da kablosuz Bluetooth versiyonları bulunmaktadır. Akıllı telefonunuza belirli bir mesafede olduktan sonra dilediğinizce hareket ederek müzik zevkinizi sorunsuz yaşayabilirsiniz. Hem kulak içi kulaklıklar hem de kafa bantlı kulaklıklar, akıllı telefonlarda olduğu gibi kablolu ya da kablosuz şarj ediliyor. Kulak içi ve kafa bantlı kulaklım modelleri hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Araç Aksesuarları

Araç Aksesuarları

Araç sahibi kullanıcılar için araç içi telefon aksesuarları önem arz ediyor. Anlık gelen aramalar, mesajlar ve bildirimleri görmek için sürüş dikkatini dağıtmadan buna olanak tanıyan araç içi aksesuarları konfor ve kullanım kolaylığı sunmaktadır. Sabitleyici mıknatıs magnetler ya da ön cama ve ön konsola sabitlenebilen telefon tutucular sürücüler için kolaylıkla arama cevaplamayı, bildirim görüntülemeyi ve mesaj okumayı sağlamaktadır. Mıknatıs magnetler, telefonunuzun arkasına yapıştıracağınız ikinci bir mıknatıs yardımıyla telefonunuzu sabitlemektedir. Bu magnetler tutucular çoğunlukla aracın ön kısmındaki klima ızgarasına sabitlenirken; bazı alternatiflerde aracın ön konsoluna da yapıştırılabilmektedir. Cama sabitlenen telefon tutucular ise kenarlardan esnetme ve bırakma yoluyla telefonunuzu sıkıştırarak sabitlemektedir. Bununla birlikte araçların çakmaklık bölümlerine özel olarak tasarlanan araç içi şarj cihazları da bulunmaktadır. Bu, usb girişi bulunmayan otomobillerde telefonunuzu şart etmenize olanak sağlar. Bu çakmak girişli şarj cihazlarının da hızlı şarj edebilen türleri mevcuttur. Kısa yolculuklarda bu hızlı şarj cihazlarını kullanarak verim elde edebilirsiniz. Kullandığınız akıllı telefonun kablosuz şarj özelliği mevcut ise, araç içleri için özel olarak geliştirilen kablosuz şarj standlarını da kullanabilirsiniz. Araçların bardaklık ya da vites önü, konsol bölümlerine uyumlu olan kablosuz şarj standlarını tercih edebilirsiniz. Yolcu koltuğunda seyahat edenler için konsol bölümünde kullanılan ve kaydırmama özelliği bulunan telefon tutucular, cihazı sürekli elinde ya da cebinde tutmak istemeyenler için kullanışı bir alternatif. Özellikle son dönemlerde taksi ve özel araçlarda kullanılan bu kaydırmaz plastik standlar için sayfamıza göz atabilirsiniz. Araç içlerinde kullanılan bir diğer mobil aksesuar ise müzik dinlemek için radyoların jak girişine takılan AUX kabloları. Eğer aracınızda Bluetooth ile bağlantı kurma desteği bulunmuyorsa AUX kabloları kullanarak telefonunuzdan açacağınız müzikleri dinleyebilirsiniz. Kendiniz için en uygun akıllı modelleri görmek; seçtiğiniz akıllı telefon modellerinin uyumlu olduğu standart ve hızlı şarj standlarını, kulaklık aksesuarlarını, araç içi aksesuarlarını ve yine telefon modellerine uyumlu giyilebilir teknoloji ürünlerini incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Akıllı Telefon Aksesuarları Hangileridir?

Akıllı telefon için üretilmiş pek çok aksesuar bulunmaktadır. Standart kablolu şarjlar, kablosuz şarj standları, farklı güç aralıkları (mAh) sunan powerbankler, kablolu kulak içi kulaklıklar, kablosuz (Bluetooth) kulaklıklar, kablolu kafa bantlı kulaklıklar, kablosuz (Bluetooth) kafa bantlı kulaklıklar, giyilebilir teknoloji ürünleri olarak akıllı bileklikler, akıllı saatler ve VR gözlükler, araç içerisinde kullanmak üzere telefon tutucular, sabitleyiciler, çakmaklık uyumlu şarj cihazları, özel kablosuz şarj standları ve oyun oynayanlar için konsol görevi gören eklentiler akıllı telefonlar için üretilmiş aksesuarlar arasında yer almaktadır. Kablolu ve kablosuz aksesuar tercihlerini yaparken telefonunuzun hangi Bluetooth versiyonlarına uyumlu olduğunu araştırmayı unutmayın.

Yeni Telefon Aksesuarları Nelerdir?

Akıllı telefon aksesuarlarının ilk çıkan standart versiyonları, ağırlıklı olarak kablolu olan modellerdir. Kulaklıklarda, şarj cihazlarında ve harici eklentilerde kullanılan teknoloji kablolardan geçiyorken son yıllarda akıllı telefonların Bluetooth özellikleri geliştirilmiştir. Bu geliştirmeler ile birlikte akıllı telefonların uyumlu oldukları yeni nesil Bluetooth aksesuarlar da üretilmiştir. Bu aksesuarlar kablosuz (Bluetooth) bağlantılı kulaklıklar (kulak içi ve kafa bantı), şarj standları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte yalnızca Bluetooth bağlantılı yeni aksesuarlar geliştirilmemiştir. Hızlı şarj imkanı sunan kablolu şarj cihazları da sık tercih edilen yeni nesil akıllı telefon aksesuarları olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknolojisi yükseltilen ve daha kaliteli müzik deneyimi sunan kablolu yeni nesil kulaklıklar da halen akıllı telefon kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.

Telefon Çeşitleri Nelerdir?

Cep telefonundan beklentinize göre düşük, orta, standart, yüksek versiyonlarda telefon çeşitleri bulunmaktadır. Ağırlığını iOS ve Android telefonların oluşturduğu akıllı telefon pazarında birçok telefon üreticisini görmemiz mümkün. Yeni akıllı telefon çeşitleri günlük kullanım ve oyun performansı, kamera performansı, şarj performansı gibi kırılımlarla birbirlerinden ayrılmaktadır. Son dönemde özellikle kamera performansı ile birbirleriyle yarışan akıllı telefon markaları, profesyonel fotoğraf makinelerinin sunduğu klasmanda kaliteler sunmaktadırlar. Bu da akıllı telefon pazarının sürekli hareketli kalmasını sağlıyor ve kullanıcılar için de her zaman seçenek alternatifleri oluşturuyor.

Telefon Aksesuarı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefonlarınız için aksesuar seçimi yaparken, uyumluluk konusunda dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Sahip olduğunuz telefonun batarya gücü, ekran çözünürlüğü, kasa / ısınma durumları, Bluetooth versiyonu, şarj desteği, 4,5G ya da 5G uyumluluğu, yazılım / donanım gücü ve dış yazılımlara uyumluluğu dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardır. Alacağınız aksesuarı belirlerken yalnızca yazılım detayları içerisinde dolaşmamalısınız. Alacağınız aksesuarın tasarım olarak da cep telefonunuzla uyum taşıması önemlidir. Günümüzde telefon aksesuarları yalnızca kullanım faydasıyla değil, moderni yakalayan tasarım çizgileriyle de tercih edilmektedir. Bütçeniz dahilinde kıstaslar yapacağını telefon aksesuarları arasında kullanıcı yorumlarını okumak, fiyat – performans ölçümü yapmak çok önemlidir. Bununla birlikte telefon üreticileri, satışını yaptıkları telefonlar hakkında detaylı aksesuar analiz ve önerileri de sunmaktadır.