Filtreleri Temizle
Marka
Altus

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

BTU Değeri

Başka bir kelime deneyin

Soğutma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı-Soğutma

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı-Isıtma

Başka bir kelime deneyin

Isıtma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Altus Klima

için 5 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Altus Klima

Altus, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış satış noktaları ile geniş bir dağıtım ağına sahiptir. Basit dizaynların da rahat kullanabileceğiniz özellikler yaratırken, mantıklı bir ürün seçilimi yapmanıza da yardımcı olmaktadır. Müşterilerine yalın teknolojiyi sunmayı kendisine görev haline getirmesiyle birlikte ürün de dayanıklılığı arttıracak özellikleri ile de beyaz eşya sektöründe kendisine başarılı bir konum elde etmiştir. Ürün gamı ile beyaz eşya sektöründe geniş bir çeşitlilik ve model sunarak, müşterilerinin yaşam alanlarına birbirinden farklı ürün seçeneği sunmaktadır. Ürettiği küçük ev aletleri, beyaz eşyalar, elektrikli süpürgeler, ankastre setlere kadar uzanan ürün gamı, kendi sektöründe artı puanla devam etmesine yol açarken, müşterilerini de bu farklılıklar içinde kendisine en doğru ürünü seçmesine yardımcı olmaktadır. Satış sonrası destekleri ile de üründe oluşabilecek herhangi bir sorunda başarılı bir şekilde müdahale edip, müşteri memnuniyetini elden bırakmazlar. Basit kullanımı olan ürünler her yaş teknoloji severlerin, rahatlıkla kullanabileceği tarzda tasarlanmış olup, basit işlemlerle karmaşık talimatlara son vermektedir. Uyguladığı bu yalın sistem sayesinde teknoloji kullanımında zorlanan kitleyi de kendi saflarına çekmeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmişlerdir. Altus klima da rahatlıkla kullanılabilen, Altus ürünlerinin en popülerlerinden biri haline gelmiştir. Rahat kullanımı ve basit tasarımıyla kendi kategorisinde yarışan komplike ürünlerle aynı performans ve güce sahip olması ve teknolojinin yalınlığıyla da etkili bir sonuç alınabileceğinin bize kanıt niteliğindedir.

 Altus Klima ile Soğutma İhtiyacını Karşılamak Artık Daha Kolay

Altus Klima ile Soğutma İhtiyacını Karşılamak Artık Daha Kolay

Kapalı alanlarda, kullanıcı istediği mevsim ısısına göre ortamın ısı değerini ayarlamaya yarayan, günümüz teknolojinin insan hayatını kolaylaştıran buluşlarından biri olan klima, artık birçok yaşam alanında yerini almaya başlamakla birlikte insanların olmazsa olmaz dediği cihazları arasında kendisine yer edinmiştir. Eskiden lüks diye anılan bu icat, şimdi ihtiyaçlar listesine girmiştir. Ortamı soğutan, nemini alan bu cihazlar ofislerden okullara, evlerden alışveriş merkezlerine kadar insanların yaşama alanı olarak benimsediği tüm ortamlarda yerini alıp yaşam kalitesinin verimliliğini arttırmışlardır. Yaşam alanlarına doğru klima seçilirken dikkate almamız gereken önemli bir konu BTU değerleridir. Klimayı kullanacağınız ortama göre seçilen BTU değerleri, bilinçli bir kullanıcının hangi değere sahip ürünü seçmesi gerektiğini karar verme aşamasında oldukça yardımcı olacaktır. Seçilen BTU değerli klima, suyun sıcaklığını fahrenhayt değerinden 1 derece arttırmaya yarar. Daha büyük ortamlarda yüksek BTU değerleri kullanılırken, daha küçük ortamlarda ideal bir BTU seviyesine sahip bir klimada yeterli olacaktır. Öncelikle klimayı kullanacağımız alan çok önemlidir. Normal metrekareye sahip üstün ısılarda mevsimsel değişikliklerin yaşanmadığı bir alan için Altus klima 12000 BTU modelleri ideal bir seçimdir. Ortamı soğutma ihtiyacınızı karşılamak adına farklı BTU değerleriyle oluşturulmuş klima seçenekleri de bulunan Altus’un, aynı zamanda tüm şartları dikkate alarak birbirinden farklı dizaynla üretilmiş klima çeşitleri de mevcuttur. Standart ortam büyüklüğüne ve normal hava şartlarına göre tasarlanmış Altus klima 18000 BTU modelleri yalın bir kullanım tarzıyla sizin rahatlıkla kullanabileceğiniz bir mekanizmadır. Genellikle bu BTU çeşidi klima kullanıcıları tarafından seçilerek günlük yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Ürünün içinde çıkan kullanım talimatlarına göre ısı ayarı yapabileceğiniz bu modeller sevdiklerinizle birlikte ferah bir şekilde yaşamanızı sağlamaktadır. Ayrıca soğutma ihtiyacınızı kendiniz de hesaplayıp buna uygun bir klima seçebilirsiniz. Soğutma ihtiyacını bulurken, bulunduğunuz bölgenin kat sayısını soğutulacak alanın metrekare cinsinden değeriyle çarparsanız size uygun bir BTU değer aralığı bulabilirsiniz. Soğutma ihtiyacınızı üst seviyelerde karşılayacak olan Altus klima 24000 modelleri ile size son teknolojinin nimetlerini basit ve mantıklı bir şekilde sunmaya devam etmektedir. Sizde size en uygun BTU değerine sahip klima modellerine bakmak isterseniz sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Altus Klima Hayatımzı Kolaylaştırmak İçin Vardır

Altus Klima Hayatımzı Kolaylaştırmak İçin Vardır

Günümüzde yaşam alanlarında kendisine yer edinen ürünlerden biri haline gelen klimalar hayatımızı pek çok yönden kolaylaştırmıştır. İnsan hayatının bu denli kolaylaştıran ve yaşam kalitesini arttıran ürünlerin en büyük faydalarından biri ortamdaki nemi çekerek insanların yaşam alanlarını konforlu bir hale getirmeye yardımcı olmasıdır. Sıcak ortamlar bilimsel bir gerçektir ki insanların fiziki ve bedensel fonksiyonlarının kullanımında olumsuz bir etki yaratır. Klima kullanımı bu etkileri ortadan kaldırarak insanları ergonomik açıdan daha sağlıklı ortamda bulunmasına yardımcı olmaktadır. Hatta uyku kalitenizde bile büyük bir artış gözlemlenir. Gerek iş yerinde olsun gerek ev ortamında olsun Altus klima ortamda bulunan insanların fiziksel ve bedensel aktivitelerini arttırarak daha verimli bir çalışma ortamı sağlar, iş performanslarının en üst düzeye çıkmasına yardımcı olur. Eğer alerjik reaksiyonlarınız var ise Altus klima filtreleme özelliği sayesinde bu harici alerjenlerden kurtulmanıza yardımcı olur, alerjik reaksiyonlara yakalanmanızı önler. Polenlerden kurtulursunuz. Düşük sıcaklıklarda böcek ve bakteri üremesinin artışında bir azalma olur veya tamamen ortamdan uzaklaşılır. Klimalı ortamlarda insanlar daha az terler ve bu durum olası su kaybı dehidrasyona uğrama olasılığını önemli derecede azaltır ve sizin daha sağlıklı kalmanızı sağlar. Eğer klimanızın kurulumu tam yapılmışsa ve düzenli olarak bakımını yaptırıyorsanız soluduğunuz havanın kalitesi yüksek olacaktır ve bu da stres ve oluşabilecek diğer psikolojik sıkıntıları yaşamanızı önleyecektir. Ayrıca ortamınızda bulunan bir klima hava kalitesine bağlı kalarak yaşayabileceğiniz hastalıkları engellemektedir. Altus klima nasıl tercih edilmelidir gibi sorulara verilebilecek en iyi cevaplardan birisi klimayı kullanacağınız ortamı analiz etmektir. Analiz edilen ortama göre seçilen klima her zaman daha fazla yarar sağlayacaktır. Daha fazla verim elde edeceğimiz klimayı seçtikten sonra diğer önemli bir hususta klimayı nasıl kullanacağımızdır. Bunun için aldığımız ürünle birlikte gelen kullanım kılavuzunu detaylı bir şekilde okumalıyız. Altus, klimalarını üretirken basit ve yalın bir teknoloji kullandığı için bu yönden müşterilere kullanım kolaylığı sağlamıştır. Klimayla birlikte gelen Altus klima kumandası da aynı kullanım kolaylığına sahiptir. Siz de basit ve yalın klima kullanım tarzıyla tanışmak istiyor ve Altus klima fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz.

Altus Klima ile Akıllı Teknoloji

Altus Klima ile Akıllı Teknoloji

Dört mevsimde de ideal oda sıcaklığına ulaşabilmek büyük bir konfordur. Bu konfora ulaşabilmek klima ile mümkündür. Ancak klimaların sadece yaşam alanımızı istenilen sıcaklığa ulaştırmasının yanı sıra bulunduğumuz ortamda, soluduğumuz havanın, temiz ve fresh olmasını sağlaması da oldukça önemlidir. Klimalar, havanın nem seviyesini olması gerektiği düzeyde ayarlamalı ve maksimum konfor sağlamalıdır. Aynı zamanda enerji verimliliği sağlayarak uzun vade de tasarruf sağlamamıza olanak sunmalıdır. Dolayısıyla klima satın alırken fiyatından önce ilk olarak model ve çeşitlerine bakmamız daha doğru olur. Klima satın almadan önce hangi klimanın bize ne kadar fayda sağlayacağını, ne amaçla kullanacağımızı, kullanacağımız mekânın hangi büyüklükte olacağını, istediğimiz ısıtma ve soğutma derecelerini belirlemeye yardımcı olan hangi teknolojiye sahip olacağına karar verip ona göre klima tercih etmeliyiz. Öncelikle klima takmayı düşündüğünüz odanın hacmine göre uygun kapasite de klima belirlenmelidir. Duvar tipi, Taşınabilir, salon tipi ve kasket tipi gibi birçok farklı özelliklerde ve görünümlerde klima çeşidi vardır bunlardan yaşam alanınıza ve beklentilerinize en uygun klima çeşidi belirlenmelidir. Bu kararlar belirlendikten sonra ise sonra klimaların çalışma prensibi, sebep olduğu ses miktarı, enerji verimliliği, çalışma aralığı, montaj ve fiyat gibi faktörler göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır. Klima kullanımının en önemli özelliklerinden biri kesinlikle soluduğumuz havanın kalitesini arttırmasıdır. Bu özelliği ile kullanıcıların sağlık açısından oldukça faydadır. Çünkü klimalar gelişmiş bir filtreleme sistemine sahip olduğu için ortamdaki tozu ve alerjenleri havadan uzaklaştırır. Özellikle bazı klimaların iyonizer özelliği sayesinde, hava kalitesi oldukça artar ve solunum problemleri yaşanlar ile alerji sorunu olan kişiler oldukça rahat ederler. Altus klimalar üstün performansları ve eşsiz özellikleri ile klima almak isteyenler için oldukça iyi bir alternatiftir. Tasarımları ve donanımlı teknik özellikleri sayesinde, konforlu bir deneyim sağlar. Düşük ses seviyeleri ile uykuda bile sizi rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Her bir mevsim istediğiniz sıcaklığa Altus 18lik klima ve Altus 12lik klima modelleri ile ulaşabilir, keyfini çıkartabilirsiniz. Üstün performansa sahip Altus klimalar, hızlı soğutma ve hızlı ısıtma özellikleri sayesinde zamandan tasarruf sağlamaktadır. Altus klima 12000 btu hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Altus Klima Çeşitleri

Altus Klima Çeşitleri

Yaşadığınız alana en uygun klimayı bulmak için birçok farklı özelliklerde, klima modelleri ve çeşitlerini araştırmak gerekir. Piyasada çeşitli müşteri taleplerine ve farklı kullanım alanlarına göre üretilmiş klima çeşitleri bulunur. Klima çeşitleri genel olarak kullanım amaçlarına göre belirlenir. Klima çeşitleri nerede, nasıl ve ne amaçla kullanacağınıza göre farklılık gösterir. Klima çeşitlerinden ilki ev ofis klimalarıdır. Ev ve ofis klimaları tercih ederken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey kullanım amacı ve beklenen ısı kazanımıdır. Ofis için klima alırken binanın kullanımı, hava hareketi, yatırım maliyeti, mevsim geçişleri, enerji maliyet paylaşımları, iç dekorasyon, kullanım saatleri, havalandırma kabiliyeti, radyatörle ısıtma, servis ve filtre değişimi, işletme özelliği dikkate alınması gereken hususlardır. Eğer ev kullanımı için klima alınacaksa odanın büyüklüğüne uygun kapasiteli bir klima tercih edilmelidir. Altus 12’lik klima modellerimiz ofis klimaları için oldukça uygun bir seçim olacaktır. Bir diğeri ticari klimalardır. Ticari klima dendiği zaman aklımıza ilk gelen iş yerleri için kullanılan klima modelleri gelir. Uzun yıllar boyu kullanmak istediğimiz ticari klimaları seçerken belli başlı özellikleri bulunan modelleri seçmemizde fayda var. Bunlar; güçlü hava akımına sahip olması, otomatik kullanımı olan, soğutma fonksiyonları gelişmiş modellerdir. Klima çeşitleri arasında en dikkat çekenlerden bir multi klimalardır. Multi klimalar, çoklu split anlamına gelmektedir. Tek bir üniteden kontrolle mekânların iklimlendirilmesini sağlarlar. Son yıllarda A sınıfı kalite gösteren multi klimalar tek dış üniteyle çalışmasından dolayı sessiz bir şekilde performans gösterirler. Güçlü yapısı sayesinde aynı anda farklı mekânların havasını değiştirebilirler. Bu nedenle daha çok geniş mekânların kullanımında tercih edilirler. Multi split klimalar evlerden spor salonlarına kadar birçok farklı mekânlarda kullanılabilir ve mükemmel bir iklimlendirme deneyimine sahiptirler. Son klima çeşidi ise VRF klimalardır. Bunlar özellikle konut ve ticari alanlarda enerji tasarrufu sağlayan, çevre dostu ve bölgesel iklimlendirme kontrolü sayesinde konfor şartlarını kişilerin kendi isteklerine göre ayarlama fırsatı sunmaktadır. İşlem maliyetlerini azaltır ve enerji verimliliğini arttırır. Bu nedenle de genellikle otellerde, hastane ve ofislerde, alışveriş merkezlerinde, tiyatro, sinema vb. gibi büyük yapıların kullanımına uygundurlar. Küçük alanlara monte edilebilmesi ve tasarım esnekliği sayesinde bu klimalar tercih edilirken avantaj sağlayacaktır.

 Altus Klima Modelleri

Altus Klima Modelleri

Çeşitli tasarımlarda klima modelleri mevcuttur. Kendi zevkinize ve ihtiyacınıza göre en uygun modeli seçmelisiniz. Bu modellerden ilki duvar tipi klimadır. Duvar tipi klimalar, bir iç ve bir dış üniteden oluşan ve duvara monte edilen klimalardandır. Duvar tipi klima modelleri sessiz çalışabilme ve yüksel performans gösterebilme özelliğine sahiptirler. Ekonomik klima kullanımı ve diğer modellere göre düşük maliyetli bir model olması açısından tercih edilmesi gereken klima çeşididir. Salon tipi klima, geniş mekânların kullanımı için tercih edilen bir klima modelidir. Ayaklı ve dikey görünüme sahiptirler. Toplantı ve konser salonları, okul ve dershaneler gibi büyük ve geniş mekanlarda kullanıma uygundurlar. Bağımsız çalışma modu sayesinde sıcaklığını kendisi belirler ve kullanan kişinin yorulmasına gerek kalmaz. Eğer tek bir tuşla çalıştırıp en iyi ısıtma ve soğutma performansı istiyorsanız bu tip klima modeli sizin için ideal bir klima olacaktır. Kaset tipi klima, eşit hava salınımı istenen mekânlar için tasarlanmıştır. Kaset tipi klima modelleri yüksek standartları ve gelişmiş özellikleri sayesinde her mekânda konfor sağlaması mümkündür. Bu özellikler arasında; otomatik yeniden başlama, 2a saat zaman ayarlayıcı, uyku modu, otomatik yeniden başlama, sessiz çalışma modu, nem alma modu, otomatik defrost gibi özellikleri barındırır. Tavan tipi klimalar, isteğe bağlı olarak tavana veya pencere altı seviyesine monte edilebilirler. Tavana monte edilirlerse tavana paralel üfleme yaparlar ve bu sebeple yarı bölmeli alanlarda tercih edilirler. Tavan tipi klimalar montaj pratikliği sayesinde kolayca tercih edilebilir bir modeldir. Bu tip klimalar elektrik kesintilerinden sonra da kullanılabilme özelliğine sahiptirler. Kanallı klimalar kompakt yapıya sahiptirler ve havayı ortama homojen bir şekilde dağıtabilirler. Kompakt yapıları sayesinde tavan aralarına gizli bir şekilde monte edilebilirler ve monte edilmesi oldukça kolaydır. Gizlenebilme özelliği sayesinde mekândaki dekorasyonu bozmamaktadır. Ve varlığını hissettirmeden çalışırlar. Kanallı klima tipi klimalar da sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle büyük alanlarda tercih edilen bu model konforun ön planda olduğu alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Yer tipi klima, farklı olarak yere monte edilen ve ince, şık bir görünüme sahip olan bir modeldir. Kapalı alanlarda kullanıma oldukça uygundur. Bu tip klimalar diğer klima çeşitlerine göre kirli havayı ve kötü kokuyu yok etmede daha uygundurlar. Kendini temizleyebilen iç üniteye sahiptirler. Bu sayede yorulmadan rahatça kullanabileceğiniz ev ve iş yerlerine uygun bir klima modelidir.

 Altus Klima ve Klima Temizliği

Altus Klima ve Klima Temizliği

Modern çağımızın vazgeçilmez bir teknolojisi haline gelen klimalar, kışın bizi ısıtmaya yardımcı olurken, yazın ise bizi sıcak ve bunaltan havalardan kurtarmaya yardımcı olurlar. Her mevsim kullanılabilen klimalar, kullanım sıklığına göre belirli aralıklarda belirli yöntemlerle temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. Düzenli sürelerde bakımı ve temizliği yapılan Altus klimaların, ömrü oldukça uzun olur. Aynı zamanda bakımı yapılan Altus klimaların, çalışma standartlarında herhangi bir düşüş yaşanmaz. Yazın ve kışın en büyük kurtarıcımız olan klimalar, düzenli bakım sayesinde uzun yıllar, üstün performans ile çalışmaya devam ederler. Klimalarda yaşanan en büyük problemlerden biri koku sorunudur. Temizliği uzun süre yapılmayan klimaların yaşaması muhtemel olan koku sorununun önüne düzenli yapılan temizlik ile geçmek mümkündür. Klimanın içinde hava sirkülâsyonu olmasından kaynaklı biriken kir ve tozların kötü kokulara sebep olmasının yanı sıra klimaların çalışmasında aksaklıklara ve hatta bozulmalarına da sebep olabilir. Altus klimalar bu tip aksaklıklar yaşamamak adına belirli aralıklarla nazikçe temizlenmelidir. Klimalar oldukça hassas elektrikli aletlerdir. Bu yüzden bakım aşamasında oldukça dikkatli ve nazik olunmalıdır. Evde klima bakımı yapmak istersek; öncelikle klima temizliği yapmadan önce klimanın elektrik ile olan bağlantısını kesmeniz çok önemlidir. Bu güvenliğinizi sağlamak açıdan ilk yapmanız gereken şeydir. Sonrasında kullanım kılavuzlarında da belirtildiği gibi klimanın öndeki kapağı dikkatlice açılarak öndeki filtrelerini çıkarttıktan sonra duru su ile yıkamak sonrasında da kurutmak yararlı olacaktır. Bu temizliği Altus klima üzerinde 2 haftada bir yapmak yeterli olur. Filtreler en çok kirlenen bölüm oldukları için temizlenmeleri klimanın çalışma performansının düşmesine engel olur. Bu bakımları yaparken dikkatli olmak oldukça önemlidir. Filtreyi yıkarken herhangi bir temizlik maddesi kullanmanıza gerek yoktur. Klimalarının kendine özel spreyleri vardır ve bunlar klimanızı temizlemenize yardımcı olur. Klimanın iç ünitesini kuru ve hassas bir bezle temizleyebilir aynı zamanda klimanızın fonksiyonlarından olan otomatik temizleme ile 30 dakika klimanızın kendisini temizlemesini sağlayabilirsiniz. Altus inverter klima ve Altus 18000 btu inverter klima çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sayfamıza göz atabilirsiniz.