Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Bsg
Gva
Trw
Oem
YTT
NGK
Cey
Fam
Gm
GKL
Mga
RBW
Ytt
MGA
GVA
AYD
CEY
Aba
TRW
BSG
Aeg
Ayd
Ngk
Ebc
INA
4U
Aft
SNR
Gkl
SKF
Psa
ABB
İT
GMB
Luk
LUK
GB
ART
Bmw
Ina
Oek
MTJ
SKT
Skf
Ckr
GSP
FAE
Gb
AKD
Art
Dpa
Snr
Fag
KRK
CM
GUA
PSA
Mtj
UFI
FKK
Cm
MY
WPI
Gmb
TKN
My
Gsp
FAG
LPR
Ysn
SGM
Tkn
Ate
SPJ
OEK
Fkk
Gua
Loe
WAI
RIW
SGR
NRF
FIL
VW
ERQ
OC
MAY
Fbm
Fae
Tyc
Hmc
GM
Ap
ABA
Skt
Klf
3D
Akd
ORS
Bap
Ulo
BMS
ETS
SWF
VOE
MKS
Aem
Lpr
DPA
GKN
Kks
Ae
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Sensör Tipi

Başka bir kelime deneyin

Litre

Başka bir kelime deneyin

Viskozite

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yedek Parça

için 2,438,736 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Fd Power 12v 60ah Akü

  (20)
  1.306,40 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Yedek Parça

Binek ve ticari araçların kullanım ömürlerinde bazı problemler ile karşılaşma durumu olasıdır. Araç sahiplerinin güvenli bir sürüşe ve aracın daha uzun bir ömre sahip olabilmesi için periyodik olarak belirli bakımlardan geçirilmesi gerekmektedir. Uzun süreli kullanılan araçlarda zaman içinde hem iç hem de dış donanımında belirli sorunlarla karşılaşılabilir bu yüzden aracın düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Eskiyen ve işlevini kaybetmiş parçaların araçtan uzaklaştırılıp yenisi ile değiştirilmesi birçok araç kullanıcısı tarafından bilinmektedir aksi halde hem sürücünün hem de aracın sağlığı tehlike altına girebilmektedir. Trafik kazalarında sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri olan eksik veya yetersiz ekipmanlar sürücülerin maddi manevi zarara uğramasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden otomobil yedek parça kullanımı yüksek bir öneme sahiptir. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan bu yedek parçalar aracın hem iç hem de dışındaki tüm parçalara genel olarak verilen isimlerdir. Aracı ilk aldığımız dönemden bu yana aracın genel ömrüne etki eden bu parçalar periyodik olarak değiştirilmelidir. Bazı parçalar siz her ne kadar iyi kullansanız dahi belirli bir kullanım ömrüne sahipken diğer yandan bazı parçalar istenmeyen durumlar sonrasında işlevlerini yitirmektedir. Bazı durumlarda ise aracın durumuna ve sizin ihtiyacına göre ek parçaların eklenmesi gerekebilmektedir. Aracın genel ömrünün daha uzamasına yardım eden bu parçalar teknoloji ile her geçen gün yenilenerek araç kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadırlar. Araçlardaki yedek parça ihtiyaçları dönemsel olarak görülebilmektedir. Bilinçli araç kullanıcıları hem araçlarının hem de kendilerinin ve etrafındakilerinin can ve mal güvenliğini korumak için araçlarına gerekli tüm bakımları yapmak zorundadırlar. Yasalar çerçevesinde de her yıl düzenli olarak yapılan araç muayeneleri neticelerinde araçlardaki donanım eksiklikleri rapor edilmektedirler veya trafik kontrollerinde tespit edilen aksaklıklar hakkında cezai işlem uygulanmaktadır. Sizler de otomobil yedek parça fiyatları hakkında daha fazla bilgi alabilmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Otomobil Yedek Parça Çeşitleri

Otomobil Yedek Parça Çeşitleri

Otomobiller birçok bileşenin bir araya getirilmesi ile oluşan mekanik cihazlardır. İnsan vücudu ile karşılaştırma yapacak olursak otomobil içerisindeki her parçanın mutlaka belirli bir görevi vardır. Elbette bu parçalardan bazıları eskidiğinde ilk zamanlar dikkatimizden kaçabilse veya erteleyebilsek dahi bazı parçalar çok daha yüksek öneme sahiptirler. İyi bir otomobil kullanıcısı aracının bu durumlarını sıkı bir biçimde takip ederek eskiyen veya görevini yerine getiremeyen parçayı mutlaka yenisi ile değiştirmelidir. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan araç yedek parçaları aracın yapım yılına veya içerdiği özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin günümüzden on yıl önce üretilmiş bir aracın ihtiyaç duyduğu parçalar ile günümüzde üretilmiş bir aracın parçaları arasında birçok farklılık bulunmaktadır veya araç modelleri arasında farklı fonksiyonel özellikler görülmektedir. Örneğin bir araçta park kamerası bulunmakta iken eski modellerde bu gibi donanımlara rastlamamamız oldukça olası görülmektedir. Diğer yandan bazı parçalar aracın sürüş kabiliyetinin veya dış cephesinin korunmasında büyük rol oynamaktadırlar. Bunlar aracın üretilmiş olduğu zamanda araçta bulunmayıp daha sonra kullanıcıların istekleri veya ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel ekipler tarafından eklenmektedir. Örneğin güvenlik nedeniyle bazı kullanıcılar araçlarına farklı oto alarmları ekleterek araçlarının daha güvende olmalarına olanak sağlamışladır. Diğer yandan sürüş güvenliğine yüksek katkısı olan süspansiyon araçların frenlerinin güçlendirilmesini sağlayan bir sistemdir. Hem araca hem de kullanıcıya birçok fayda sağlayan bu sistem günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedirler. Faydaları arasında zorlu zeminlerde ilerlenirken aracın yola tam bir hakimiyet sağlamasını ve sürücünün bu zeminden çok az bir biçimde etkilenmesini sağlayarak sürüş zevkini ve güvenliğini daha fazla yükseltmeye çalışmaktadır. Diğer yandan fren sistemlerinin gelişmesi sonucunda sizlere yolda tam bir tutunma ve keskin virajlarda sorunsuz bir manevra kabiliyeti vermektedir. Hem dış hem de iç donanım özelliklerine yüksek katkıda bulunan sistem ile birçok kullanıcı dilerse eskiyen araçlarını daha güvenli hale getirebilir veya yeni araçlarının kullanım ömürlerini dramatik bir biçimde uzatabilmektedirler. Bunun yanı sıra Varta akü modellerine de bakmanızı öneririz.

Otomobil İç Donanım Yedek Parça

Otomobil İç Donanım Yedek Parça

Araçların iç donanım özellikleri genel olarak motor ve fren sistemlerinden oluşmaktadır. Aracın yeterli ve güvenli bir sürüşe sahip olmasını isteyen kullanıcılar araçlarının belli iç donanım parçalarını düzenli olarak kontrol etmeleri gerekmektedir. Fren balatası araçlarımızın doğru bir biçimde fren yapmasına olanak sağlayan araç fren sistemlerinin en önemli parçalarından biridir. Özellikle dönemsel olarak kontrol edilmesinin yüksek öneme sahip olduğu bu ürün sizlere sürüş esnasındaki olası durumlarda aracınızın hareketini azaltan veya durmasına olanak sağlayan ürünlerin başında gelmektedir. Birçok kullanıcı belirli periyotlarda fren balatalarını yenilemek zorundadırlar aksi halde aşınmış veya işlevini yitirmiş balatalar büyük sorunlara yol açabilmektedirler. Fren balatasını almadan önce mutlaka bazı özelliklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan ilk olarak bilineni sıcaklık ve mevsim koşullarından hiç veya çok az biçimde etkileniyor olmasıdır. Diğer yandan aracınızın hızına uyum göstermesi sizlerin sürüş esnasındaki güvenliğine yüksek katkıda bulunmaktadır ve fren esnasında aracınızın balatalarının ses seviyeleri asgari ölçüde olmalıdır yüksek sese sahip balatalar hem sizi telaşlandırabilir hem de etrafa rahatsızlık verebilmektedir. Aracımızın fren sistemleri arasındaki en önemli parçalardan biri olarak görülen fren diski aracımızın fren esnasındaki en önemli denge unsurlarından biri olarak görülmektedir. Fren yapıldığı sırada aracımızın sürüş güzergahından çıkmamasına olanak vererek bizlere güvenli bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Birçok kullanıcı fren diskinin işlevini yitirdiğini araç muayenelerinde veya servislerde öğrenmektedir bu yüzden araçlarınızın fren disklerini mümkün olduğunca sık kontrol etmeniz gerekmektedir. Motor otomobil başta olmak üzere birçok taşıtın kalbi olarak görülmektedir. Aracın çalışmasına olanak sağlayan bu yapı ile araç kullanılabilmektedir. Araç içi donanımlarında en dikkat edilmesi gereken bölgelerden biri olan motor belirli bakımlar ile sizlere güvenli ve yüksek kalitede bir sürüş verebilmektedir. Bu yüzden motor yağı kullanımı sizlerin ve aracınızın güvenliği açısından yüksek öneme sahiptir. Her araç farklı nitelikteki motor yağına ihtiyaç duymaktadır örneğin bazı araçlar sentetik yağlara ihtiyaç duyarken bazı araçlar doğal üretilmiş yağlara ihtiyaç duymaktadırlar. Aracınızın motor yağı değişimini kesinlikle aksatmamalısınız. Diğer yandan hava filtresi motorlarımızın akciğerleri olarak görülebilir. İçeride dolaşan havanın araca zarar verebilecek partiküllerden arındırılmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede aracımızın motor sistemi zarar görmekten kurtulmaktadır. Ayrıca araç takip sistemleri için kategori sayfamıza bakınız.

Otomobil Dış Donanım Yedek Parça

Otomobil Dış Donanım Yedek Parça

Araç iç donanımlarının bakımının önemi olduğu kadar araç dış donanımlarının kontrolü de bir o denli önemli görülmektedir. Bazı araç sahipleri dış donanımdaki oluşan eskimeleri ve işlevini kaybetmiş parçaları ne yazık ki önemsememektedir. Ancak sizlere basit gelebilen bu eksiklik ve yıpranmalar olası birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Parçaların ömürleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir ancak araç kullanıcıları bilinçli olarak bu parçaların kontrollerini sıklıkla yapmalıdırlar. Silecek araçlarımızın camlarının önünde olan olası hava durumlarında veya cama gelebilecek istenmeyen partikülleri uzaklaştırabilecek dış donanım parçalarından biridir. Bu ince yapılı donanım ürünü bizler için basit ama hayati bir görevi yerine getirmektedirler. Sürüş esnasında oluşabilecek görüş kısıtlılığı bizlerin can veya mal kaybı yaşayabileceğimiz kazalara sebep olabilmektedir. Silecekler bizlerin kullanma ihtiyacına göre aracın içinde bulunan bir düğme veya kol yardımı ile çalıştırabilmektedir. Özellikle yağmurlu ve karlı havalarda bizlere yüksek sürüş güvenliği sağlamaktadırlar. Motora bağlı olan silecek mekanizmasının belirli dönemlerde sıklıkla kontrol edilmesi gerekmektedir. Bazı kullanıcılar yalnızca yağışın bol olduğu sonbahar ve kış aylarında silecek kontrolü yapmaktadırlar ancak bu olası yaz yağmurlarında veya tozlu yollarda silecek ihtiyacınızın olmayacağı anlamına gelmemektedir. Kauçuk veya yapışmaz plastikten imal edilen silecek lastikleri mutlaka kontrol edilmelidir. Yıpranan silecek yüzleri sizlerin araç camına ekstra zarar vererek daha fazla masrafa sebep olabilmektedir. Ayrıca araç camının temizliğinde büyük rol oynayan silecek su haznesinin herhangi bir soruna sahip olup olmamasına önem verilmelidir. Diğer bir dış donanım parçası olan direksiyon araçların en sık bilinen parçaları arasında yerini almaktadır. Araca sürüş anında manevra kabiliyeti verilmesine imkan veren bu parça mutlaka kontrol ve bakımdan geçirilmelidir. Özellikle manevra kabiliyetini kaybetmeye başlamış bir direksiyon vakit kaybetmeden değiştirilmelidir. Direksiyondaki olası hasar tekerleklerin tam bir tutunma yapmalarını önleyerek sizlerin can ve mal kaybına varabilecek kazalarla yüzleşmenize sebep olabilir. Diğer yandan bazı kullanıcılar direksiyonlarının kendi zevkleri doğrultusunda değiştirmek istemektedirler. Sizler de aracınızın havasında değişiklik yapmak istiyorsanız bu değişimi yapabilirsiniz. Araçların bağırsakları olarak görev yapan egzoz motorun yaktığı yakıttan kalan kötü havayı araç dışına atarak aracın ömrüne katkıda bulunmaktadır. Araç sağlığı için kontrolü ve bakımı belirli periyotlarda yapılmalıdır işlevini kaybeden egzoz mutlaka değiştirilmelidir.

Otomobil Aydınlatma Sistemleri

Otomobil Aydınlatma Sistemleri

Araç dış donanım özelliklerinden biri olarak görülen ancak araçların gerek sürüş gerek güvenliğini sağlayan oto aydınlatma sistemleri aracın etrafında bulunan aydınlatma ve uyarı ışıklarının tamamını içermektedir. Bu aydınlatma sistemleri ile karanlıkta sizlere güvenli bir sürüş imkanı sunmaktadır diğer yandan trafiğin önemli kurallarından biri olan sinyaller araçların belli yerlerine yerleştirilmiş irili ufaklı lambalar ile mümkün olmaktadır. Araçların aydınlatma sistemlerinin tam ve eksiksiz olması hem sizlerin hem de diğer sürücülerin güvenliklerini güvence altına almaktadırlar. Eksik veya yanmayan her bir araç aydınlatması sizlerin büyük sorunlar ile yüzleşmenize sebebiyet vermektedir. Oto far gerek aracınızın güvenliğini gerek estetiğini yansıtan otomobil dış donanım sistemlerinin başında gelmektedirler. Genel görevleri günün belirli saatlerinde trafik kuralları çerçevesinde aracınızın diğer sürücüler tarafından fark edilmesini sağlamaktadır. Diğer yandan farlar ışığın olmadığı yerlerde sizler için yolu aydınlatarak sürüşü sorunsuz bir biçimde tamamlamanıza olanak sağlamaktadır. Aracımızın ön ve arka kısmında bulunan farlar günümüzde LED ışık kullanımı ile sağlanmaktadır. Araçlarımızın farları belirli süre geçtikten sonra işlevini yitirmektedir veya far camları olası çarpmalarda zarar görmektedirler. Bunların değişimi yüksek derecede önemli görülmektedir. Stop lambası araçların arka kısmında bulunan ve araçların fren yaptıklarında arkalarında bulunan sürücülere uyarı olarak kullandıkları far türlerinden biridir. Özellikle trafikte çalışmayan ve görülmeyecek kadar az bir ışığa sahip olan far lambası tehlikeli olarak görülmektedir. Aracınız için park sensörü çeşitlerine de bakmanızı öneririz.

Otomobil İçin Yedek Parça Nasıl Seçilir?

Otomobil İçin Yedek Parça Nasıl Seçilir?

Araç bakımlarının en önemli kısımlarından biri olan oto yedek parça araçlarınızın tam anlamıyla bakımını yapmanıza olanak sağlayan iç ve donanımını dengede tutan parçalarının tamamına denilmektedir. Bilinçli araç kullanıcıları araçlarının ihtiyaçları doğrultusunda parça değişimlerini yapmaya özen göstermelidirler. Her araç farklı ömürlere sahip parçalara sahip olduğu gibi sizin aracınızı kullandığınız iklim ve yol şekillerine bağlı olarak aracınız parçalarında belirli deformasyonlar görülebilmektedir. Aracınız için farklı donanımsal yerlere göre parça seçerken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunmaktadır. İlk olarak aracınızın ihtiyaç duyduğu parçanın birebir aynısını bulamasanız bile mutlaka yakın bir ürününü satın almanız gerekmektedir. Örneğin ön far aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir ayrıca ön farlarınızdaki ışık renginizin aynı olmasına özen göstermelisiniz. İki farklı renkteki ışık sürüş esnasında sizin dikkatinizi dağıtabilmektedir. Diğer yandan araç uyarı sistemleri de dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Korna aracınızın iletişim dili olarak görülmektedir. Araç sinyalleri ile birlikte uyarı olarak yüksek öneme sahip olan bu parça yeteri kadar ses vermiyorsa veya korna bölümünüz çalışmıyor ise mutlaka değişimini yapmanız gerekmektedir. Bazı kullanıcılar ise araçlarının korna seslerini beğenmeyip zevklerine bağlı olarak değişim yapabilmektedirler. Park sensörü bazı araçlarda bulunan bir sistem olmakla birlikte eğer park etmekte zorluk yaşıyorsanız sizlerin ve aracınızın güvenliğini üst düzeyde tutmaktadır. Eğer park sensörlerini kullanmaya alışmışsanız çalışmadıkları taktirde vakit geçmeden bakımını yapmalı veya işlevini yitirmiş sensörü değişmelisiniz.

Otomobil Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Binek ve ticari araçları kullanım ömürleri birbirinden farklılık gösteren birçok parçaya sahiptir. Araçlardaki bu parçalar kullanım ömürlerine ve şartlarına göre belirli bir süre sonra yıpranmakta veya kullanılamaz durumu gelebilmektedir. Bu yüzden araç sahipleri oto yedek parçaları ile araçlarının genel bakımını sürdürebilmektedirler. Oto yedek parçası satın alırken aracımızın markasını ve modelini göz önünde bulundurmalıyız, farklı modele ve markaya ait bir aracın parçası sizler için uyumlu olmayabilir. Ayrıca aracın gereksinimi dışında herhangi bir parça almamalısınız. Örneğin önceki işlevine göre daha düşük bir işleve sahip olan parça aracınızın tam manası ile çalışmasını önleyecek veya sürüş esnasında sizlere zorluk çıkarabilecektir. Bunun yanı sıra aracınıza daha önce başka bir araç tarafından kullanılmış bir parça kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Otomobil Yedek Parça Ne İşe Yarar?

Otomobil yedek parçaları aracınızın ve sizlerin güvenliği açısından büyük rol oynamaktadırlar. Aracın değişmesi gereken parçası değiştirilerek aracınızın genel kullanımında hiçbir sorun olmadan kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Diğer yandan aracınıza farklı özellikler eklemek isterseniz oto yedek parçaları sizlere bu imkanı sunabilmektedir. Örneğin korna sesinin değiştirilmesi gibi yan özellikle bu parçalar sayesinde mümkün olabilir. Diğer yandan kaza sonrası aracınızın belirli bakımlarının yapılmasında ve tekrar kullanım imkanında oto yedek parçalarının payı büyüktür.

Oto Yedek Parça Nasıl Monte Edilir?

Araç içinde mevcut bulunan her parçanın kendine has bir görevi vardır. Bu parçaların değişimi söz konusu olduğunda araç kullanıcıları parçanın mevcut yeri ve durumuna göre bunu kendi başlarına yapabildikleri gibi bazı parçalar mutlaka servis veya profesyonel kişilerin yardımı ile monte edilebilmektedir. Birçok kişi silecek lastiğini kendi başına değişebilirken motor ile alakalı olan bir sorunda veya motor parça değişiminde mutlaka aracınızı servise getirmelisiniz. Diğer yandan aracınıza kendi başınıza parça değişimi yapmamalısınız aksi halde sürüş esnasında ciddi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bazı ürünleri kendiniz kolaylıkla ekleyebilirsiniz mesela motor yağının değişimi gibi.

Hangi Araçların Ne Tür Yedek Parçaları Vardır?

Araçlar genel olarak binek ve ticari olarak ikiye ayrılmaktadırlar. Bunun ana ayrımı binek araçlarının kullanım alanı sizlerin seyahat etmenize kolaylık sağlaması iken ticari araçların ana amacı malların belirli bir noktadan diğerine güvenle taşınması ve ulaştırılmasıdır. Araçların bu durumları göz önüne alınarak bu tip araçların yedek parça ihtiyaçları birbirinden farklılık gösterebilir. Örneğin süspansiyon her iki gruptaki araç için sıklıkla tercih edilse de ticari araçlar yük durumlarına karşı enine salıncak kolları, taşıyıcı mafsallar gibi onlara araca mal yükleme esnasında yardımcı olacak ek parçalara ihtiyaç duymaktadırlar.