Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Mam
FM
Fm
Oem
Zzn
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Zincir Uzunluğu

Başka bir kelime deneyin

Model

Yüzük Ölçüsü

Başka bir kelime deneyin

Tema – Koleksiyonlar

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Yüzey Tipi

Başka bir kelime deneyin

Taş Cinsi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Çelik Takılar

için 30,050 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çelik Takılar

Takının insan hayatına girişi eski Mısır'a kadar dayanmaktadır. Takılar günlük hayatı ve özel günleri eğlenceli ve daha da güzel kılan eşyalardan bir tanesidir. Takı takarak kişiler kendilerini özelleştirilirler ve kimliklerini ortaya koyarlar. Bu bağlamda takılar aslında insan kişiliklerinin bir parçası haline gelmektedirler. Tarih boyunca takıların sahip olduğu çeşit çeşit anlamlar var olmuştur. Kimi dönemlerde kölelik ifade etmiş kimi dönemlerde özgürlüğün simgesi olmuştur. Tarihin tozlu sayfalarında zaman zaman toplumsal sınıf ayrımlarına dahi hizmet etse de günümüzde takı takmak oldukça hoş karşılanan bir durumdur. Küpeler yeri gelmiş köle olmanın simgesi olarak kullanılmıştır. Fakat bazı kültürlerde sadece soyluların kullandığı bir takı olmuştur. Bizim toplumumuzda ise özellikle evlilik aşamasında yeni çiftlere alınan takılar Onların ne kadar önemsendiğine dair bir gösterge olarak kabul edilmektedir. Evliliklerde kullanılan alyansların tarihi ise ilk olarak Eski Mısır'da başlamıştır. Bu tarih yaklaşık olarak günümüzden 5000 yıl öncesini isabet etmektedir. Eski Mısırlıların geometriye olan düşkünlüğü nedeni ile alyansları yuvarlak şekilde tasarladıkları belirtilmektedir. Çünkü yuvarlak yüzüğün neresinin başı neresinin sonu belli olmadığından başlangıcı ve sonu yoktur. Eski Mısırlıların fikrine göre yuvarlak bir çelik yüzük ile evlenen çiftler birbirlerine sonsuz aşkın sözünü vermektedirler. 5000 yıldır insan hayatında olan bu gelenek takıların insanoğluna sanıldığından çok daha fazla etki ettiğinin kanıtlarından biridir. Günlük hayatta sade takılar kullanılırken Özel günlerde çok daha şık ve taşlarla süslenmiş takılar tercih edilmektedir. Takı takmak bazı kültürlerde henüz bebek yaşta başlamaktadır. Türkiye’de de belli bir yaşa ulaşmış çocuğa ismi yazılı künye almak ya da kulağını deldirmek gelenek haline gelmiştir. Takılar altın, gümüş, çelik, nikel, krom, bakır gibi madenlerden yapıldığı gibi çeşitli taş ve boncuklardan, ahşaptan hatta plastikten de yapılabilmektedirler. Takı üretimi dünyada oldukça büyük sektör payına sahiptir. Çelik takılar da bu payın içine dahildir. Bu pay gün geçtikçe daha da artmaktadır. Gümüş ve altın gibi çelik de kendine ait bir alan oluşturmaya başlamıştır. İlk başlarda dünyada popüler olan madenlerden altın zamanla daha uygun fiyatlı olması ile kendisine alternatif olarak anılmaya başlayan gümüş madeni ile popülerliği paylaşmaktadır Bugünlerde ise onlardan üç özelliği ile ön plana çıkan çelik madeni ve o madenden yapılan takılar gümüş ve altına rakip olacak gibi görünmektedirler.

  Çelik Takı Üretimi

Çelik Takı Üretimi

Çelik takılar kuyumcular tarafından el işçiliği ile üretilir. El işçiliği ile üretilen takılar oldukça uzun bir sürede meydana gelmektedirler. Bu nedenle el işi takıları çok değer görmektedirler. İstenilen tasarım ne kadar ayrıntıya sahipse üretim süresi de ayrıntıların oranında artacaktır. Fakat ayrıntılı takılar oldukça ağır ve klasik bir görüntüye sahiptir. El işi ile yapıldıkları için istenilen şekillerde ve tasarımlarda üretilmektedirler. Fakat aynı zamanda fabrikalarda üretilen çelik takılar da bulunmaktadır. Çelik, demirin işlem görmüş halidir. Paslanmaz çelik takı üretmek için krom eklenerek paslanma sorunun önüne geçilmektedir. Çelik takı üretiminin birden fazla yolu vardır. Bazı kuyumcular çelik takılar için özel kalıplar kullanmaktadırlar. Çoğunlukla takılar özel tasarım olarak üretilmektedirler. Bazı markalar kişiye özel ürünleri de sipariş sistemi üzerinden üretmektedirler. Bu hizmet sayesinde özellikle kendine has alyans almak isteyen çiftlerin arzuları yerine getirilmektedir. Çelik takı tasarım oldukça zengin bir alandır. Sayfamızda yüzlerce marka tarafından üretilen 19,455 ayrı çelik takı ürünü bulunmaktadır. Kadın, erkek, unisex, çocuk, çift kategorileri için çelik takı ürünleri üretilmekte ve satışa sunulmaktadırlar. Mat ve parlak olarak iki tip çelik takı modeli bulunmaktadır. Erkek kullanıcılar genellikle mat ürünleri tercih etmektedirler. Çelik takıların bir başka olumlu yönü ise geri dönüştürülebilir olmalarıdır. Üretilen çeliklerin yüzde ellisi geri dönüştürülmüş maddelerden oluşmaktadır. Geri dönüştürülebilir ürün demek dünyaya daha az zarar vermek demektir. Bu nedenle çelik aynı zamanda doğa severler tarafından da ilgi görmektedir. Türkiye’de satış yapan birçok yabancı Çelik takı markası olduğu gibi yerli üretim yapıp kullanıcıların hizmetine sunan birçok yerli marka da bulunmaktadır. kullanıcılar bu markalar ve ürünler arasından beğendiklerini seçe bilmektedirler. Çelik takı oldukça zengin bir alan olduğu için müşteriyi memnun etmek konusunda büyük bir avantaja sahiptir.

 Çelik Takı Özellikleri

Çelik Takı Özellikleri

Özellikle son zamanlarda gittikçe çok daha fazla popüler olan çelik takı çeşitleri birçok olumlu özelliğe sahiptir. Çelik takının sahip olduğu en güzel özelliklerden bir tanesi paslanmaz oluşudur. Bunun yanında kullanım sırasında tende kararma yapmamaktadır. Çünkü çelik madeni, yapısı gereği insan teni ile etkileşime geçmemektedir. Bu özelliği sayesinde altın ve gümüş gibi oldukça popüler takı madenlerinin dahi önüne geçmektedir. Çelik takının başka bir özelliği ise alerjik reaksiyon göstermemesidir. Bazı insanların takı alerjisi bulunmaktadır. Takı alerjisi kişinin cildinde ileri seviyede yaralara neden olabilecek kadar ciddi bir durumdur. Bu yüzden sadece belli madenlerden yapılmış takılar kullanabilmektedirler. Bu durum gümüş ve altın gibi madenlerden üretilmiş takıları tercih etmelerine neden olmaktadır. Fakat gümüş ve altın zamanla kararır ve çok fazla bakım gerektirir. Ayrıca maliyeti de oldukça yüksektir. Çelik sentakının bir başka pozitif yönü de maliyetinin diğer madenlerden yapılan takılara göre çok daha uygun olmasıdır. Bu yönüyle kısıtlı bütçeye sahip kullanıcılara büyük imkan sağlamaktadır. Çelik takılar oldukça sağlam yapıda üretilmektedirler. Çelik takı faydaları sıralanmak istendiğinde düşük maliyet, sağlıklı yapı, az bakım gerektirmesi, uzun süreli dayanıklılık sayılabilir. Paslanmaz çelik takı bakım için fazla zaman üretemeyen kullanıcılara sunulan çok büyük bir hizmettir.Çelik takı kullananlar bir kez kullanmaya başladıktan sonra bir daha kullanmayı bırakamadıklarını belirtmektedirler. Pembe ve kırmızı gibi sıra dışı renklere sahip olması çelik takıları çekici kılmaktadır. Aynı zamanda çok renkli tasarımlar da yenilikçi görüntüleri ile müşterilerin ilgisini çekmektedir klasik tasarımlardan sıkılanlar için bu avangart tasarımlar oldukça güzel birer fırsattır. Fakat aynı zamanda klasikten vazgeçmeyen kullanıcılar için de çelik takı üreten markalar klasik yüzük, bilezik, çelik bileklik , kolye ve küpe üretimi yapmaktadırlar. Alerjik Reaksiyon göstermeyen Çelik küpeler özellikle takı alerjisi olan kişiler için çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Çelik küpeler sayesinde hem takı edinebilmektediler hem de bütçeleri zorlanmaktadır.

 Çelik Takı Çeşitleri

Çelik Takı Çeşitleri

Sayfamızda birçok farklı çelik takı modeli modelleri bulunmaktadır. maden rengi olarak metal, sarı,çift renk, gri, beyaz, siyah, rose, bronz, 3 renk, kırmızı, pembe gibi renklerden üretilen çok fazla çok fazla çeşide sahip çelik takı bulunmaktadır. Renkli çelik takı oldukça hoş bir görünüme sahiptir. Çelik kolye , çelik bilezik, çelik bileklik, çelik yüzük, çelik küpe, çelik set ve takımlar sayfamızda kullanıcıların hizmetine sunulan ürünlerdendir. Çelik takı zinciri Çelik takı üreticileri tarafından kullanılan ana malzemelerden bir tanesidir. Oldukça farklı temalara sahip Çelik takılar bulunmaktadır. Erkek çelik takıları, kadın çelik takıları, çocuk çelik takıları, sembol şeklinde çelik takılar, aşk temalı çelik takılar, isimler ve harflerden yapılmış çelik takılar, hayvan temalı çelik takılar, burç temalı çelik takılar, çiçek temalı çelik takılar, din temalı çelik takılar, yıldız şeklinde üretilmiş çelik takılar, kar taneleri şeklinde üretilmiş çelik takılar, Türk ve Osmanlı temalı çelik takılar, yusufçuk ve kelebek şeklindeki çelik takılar, otantik temaya sahip çelik takılar,doğal taşlı çelik takılar, Melek peri gibi figürlerden yapılma çelik takılar, sonsuzluk simgesinden yapılma çelik takılar, nazar boncuğu çelik takıları, inciden yapılmış çelik takılar çelik takı kategorisinde bulunan temalardan bazılarıdır. Çelik takı tipleri hayatın her alanında kullanılmaya müsait yapıya sahiptirler, Spor, klasik, zincir deri, kordonlu, kolye ucu, charm, kauçuklu, halep sayfamızda bulunan çelik takı model tiplerindendir. Birçok renk ve temaya sahip çelik takılar sahip oldukları bu özellikler sayesinde özellikle son dönemlerde kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmektedirler. Üzerinde isim yazan çelik çubuk kolye en çok tercih edilen çelik takı çeşitlerinden bir tanesidir. Yine çelik zincirler ve bileklikler erkek kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görmektedirler. Erkek kullanıcılar tarafından bir başka ilgi gören çelik ürün ise kıskaçlı küpelerdir. Bu küpeler kulak delinmeden rahatlıkla kullanılabilmektedirler. Deri kaplamalı çelik bileklikler yine erkek kullanıcılar tarafından çok tercih edilen çelik takı modellerindendir. Bunların yanı sıra bazı dizi ve filmlerde karakterlerin kullandığı takıların çelik versiyonları da bu dizi ve film hayranları için üretilmektedir. Hayranlar için üretilen bu karakter takıları da çok rağbet gören bir başka çelik takı modelidir. Bu çelik takılar sayesinde sevilen dizi ve film karakterlerinin takılarını kullanabilen kullanıcılar kendilerini daha mutlu hissetmektedirler.

 Çelik Takı Kullanımı

Çelik Takı Kullanımı

Çelik ve kullanımı diğer takımlara göre oldukça kolay ve avantajlıdır. Diğer takılara göre çok daha az bakım istemesi nedeniyle kullanıcılar tarafından evde basit yöntemlerle temizlenebilmektedirler. Kararma yapmadığı için gönül rahatlığı ile kullanabilmektedirler. Çelik takı bakımı oldukça basit bir şekilde yapılabilmektedir.Çelik takı parlatma birkaç farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir. Öncelikle çelik takı parlatmak için üretilen özel ürünler bulunmaktadır. Bu solüsyonlar kullanılarak evde basit bir şekilde çelik takılar parlatılabilir ve yeni almış gibi görünebilir. Özel solüsyon almak yerine evde hazırlanacak doğal karışımlar da takıları parlatmak için kullanılabilmektedirler. Sıcak su ve sıvı sabun kullanarak da çelik takılar eski parlaklıklarına kovuşturulabilir. Fakat bu yöntem de dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Öncelikle sıcak su ile işlem yapılacağı için koruyucu eldiven giyilmesi muhakkak gerekmektedir. Çelik takılar sıcak su ve sabunla birlikte bir bez yardımıyla nazikçe temizlenmeli ardından durulanmalı ve sıvı sabundan tamamen arındırılmalıdırlar. Karbonat sıcak su ve fırça yardımı ile de çelik takı bakımı yapılabilmektedir. Karbonata bir miktar su eklenerek oluşturan oluşturulan karışım ile fırça yardımıyla çelik takılar fırçalandıktan sonra su ve bez yardımı ile durulanır. Kurutulduktan sonra yeniden kullanıma hazır hale gelmektedirler. Çelik takılara bakım yapmak oldukça kolay ve pratiktir. Çelik takı kullanıcıları bu avantajlı yönlerin keyfini sürmektedirler. Çelik takı kullanıcı yorumlarına bakıldığında genel olarak olumlu bir tablo görülmektedir. Çelik takı kullanıcıları aldıkları takıların uzun zaman boyunca hiç kararma yapmadığını ve gayet şık göründüklerini belirtmektedirler. Her yaştan kullanıcı bu takıları rahatlıkla kullanabilmektedir. Çünkü çelik takı üretimi yapan markalar her yaş grubu ve her toplum grubu için tasarım yapmakta, bunları piyasaya sürerek müşterilerin beğenisine sunmaktadırlar. Bu sayede insanlar kendi zevklerine ve bütçelerine göre istedikleri kadar çelik takı, bularak alabilecek fırsata sahiptirler. Özellikle üzerine kişi ismi ya da yıl dönümü tarihi yazılan çelik takı tasarımları kullanıcılara kendilerini özel hissettirerek mutlu olmalarına yardımcı olmaktadır.. Bu noktada birçok kullanıcının olumlu yorumları karşımıza çıkmaktadır. Ömürlerinin bu kadar uzun oluşu aynı zamanda kendinden sonra gelecek kişilere hediye etmek amacıyla bırakmak için de oldukça hoş bir seçenektir. Bir insandan başka bir insana geçtiğinde bile hala ilk günkü gibi kullanılabiliyor olması çelik takının ne kadar sağlam olduğunu ve ne kadar anlamlı olduğunu bizlere göstermektedir.

 Çelik Takı Fiyatları

Çelik Takı Fiyatları

Çelik takı fiyatları çelik takıları diğer takıların arasında ön plana çıkaran başlıca özelliklerinden biridir. Diğer takılara göre çok daha uygun fiyatlara sahiptirler. Daha daha avantajlı fiyatlarla üretimi gerçekleştirilen çelik takılar kullanıcılara da daha avantajlı fiyatlarla sunulmaktadırlar. Set tercihlerinde bulunabilir ya da ürünleri tek tek seçerek yaratıcı kombinler oluşturabilirsiniz. Sayfamızda çelik takı sevenler ve hediye etmek isteyenler için bir çok çeşit bulunmaktadır.