Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Genişlik

Başka bir kelime deneyin

Jant

Başka bir kelime deneyin

Marka

Kef
EMR
Hdf
Ans
Irc
Jom
SJS
Arc
kef
Dht
Cms
RC
Stw
CMS
Ugr
Cmc
OZ
Bkt
Sym
Tvs
Başka bir kelime deneyin

Ses Seviyesi (dBA)

Başka bir kelime deneyin

Yakıt Verimliliği

Başka bir kelime deneyin

Islak Zeminde Frenleme

Başka bir kelime deneyin

Üretim Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Kullanım Türü

Başka bir kelime deneyin

Yanak Kalınlığı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Lastik & Jant

için 82,973 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Oto Lastik & Jant

Araçların ya da otomobillerin zorlu şartlarda rahatlıkla uyum sağlamasına yardımcı olan bazı ekipmanlar vardır. Yakıt tasarrufu ve yolculuktaki güvenliği etkiledikleri için oldukça önemli olan bu ekipmanlardan bahsedildiğinde akla ilk oto lastik modelleri gelmektedir. Araçların lastiği, otomobil tekerleğinin etrafını saran kauçuk bir kaplamadan üretilir. Bu kauçuk kaplama sayesinde lastikler esnekliğini koruyabilmektedir. Oto lastik indiği zaman da şişebilecek şekilde tasarlanır. Lastik markaları çok çeşitli lastikleri sizlerin beğenisine sunmaktadır. Bazı lastik modelleri araç kullanımındaki çıkan gürültüyü azaltmak için üretilirken bazı lastikler frenleme mesafenizi kısaltabilecek türde üretilir ve otomobili durdurmayı kolaylaştırır. Bu gibi avantajlar sürücünün ve varsa yolcuların trafikteki güvenliğini olumlu yönden etkileyecektir. Ayrıca bulunduğunuz mevsime göre yaz ya da kış lastik seçimini yapmanız sürüş deneyiminizi etkilemektedir. Oto lastik & jant ekipmanlarına gelindiğinde bu ürünler trafikteki güvenliğinizi korumakta etkili ürünlerdir. Bulunduğunuz mevsime göre, direksiyon hakimiyetinizi ve yakıt tüketiminizi etkileyen bu ekipmanlar yolculuktaki güvenliğinizi artırmak amacıyla üretilir. Otomobilinizin dış görüntüsüne estetik bir hava kazandıran jantlar, lastiklerin de verimini artırarak aracın hareket etmesine katkıda bulunmaktadır. Siz de, aracınıza uygun oto lastik ve jant modellerini sayfamızdan inceleyebilir ve kendinize uygun olan ekipmana göz atabilirsiniz.

Oto Lastik & Jant Modelleri ve Özellikleri

Oto Lastik & Jant Modelleri ve Özellikleri

Çeşitli oto lastik modelleri ile kendinize ve aracınıza uygun modeli bulabilirsiniz. kış lastiği zorlu kış aylarındaki sürüş deneyiminizi kolaylaştırmak üzere tasarlanır. Derin biçimlerde tasarlanan kış lastiği modelleri ile ıslak ve nemli zeminlerde rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Yaz lastiği modelleri, yaz aylarındaki sıcak hava öngörülerek üretilir. Sıcak havaya dayanıklıdır ve harcayacağınız yakıt miktarını düşürmek için mevsim dönüşlerinde oto lastiği değişikliği yapmanız sizin için emniyetli bir tercih olabilir. Ek olarak, bazı lastik markaları dağ ve bayır gibi zorlu zeminlerde rahat bir sürüş deneyimi sunabilmek için lastikleri tırtıklı olarak üretmektedir. Yaz ve kış lastik modelleri gibi, dört mevsim boyunca da kullanılabilen oto lastik modelleri mevcuttur. Bu modeller sayesinde yıl boyunca aynı lastiği kullanabilirsiniz. Uzun süreli kullanım imkanı sunduğu için dört mevsim modellerini tercih edebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz mevsim şartlarına göre farklı lastik kullanmanız, hem yakıt tüketimini azaltmanıza yardımcı olur hem hava şartlarına uyum gösterebilmeyi kolay hale getirir. oto lastik ve jant çeşitleri genel olarak 3’e ayrılabilir. Bunlar iç lastikli, iç lastiksiz ve göbeksizdir. İç lastikli olanlar çapraz katlıdır. Jantlarda iç lastik kullanılır. Bu modelin kendine ait türleri de bulunmaktadır. Bu türler alüminyum alaşımlı, çelik alaşımlı ve magnezyumlu alaşımlı olanlardır. Alüminyum alaşımlı olan türün çoğunluğu alüminyumdan oluşmaktadır. Bu sebeple, sürüş deneyimini ve kullanılan yakıtın performansını artırmada etkili modellerdir. Araca estetik bir görünüm kazandırmanın dışında, hafifliği sebebiyle yakıt tüketiminin fazla olmamasına da katkı sağlar. Bir diğer çelik materyalden imal edilen model ise, alüminyum alaşım modeline göre daha az maliyetlidir. Bu sebeple, kalite oranı diğer modele göre daha düşük olmaktadır. Herhangi bir darbe ya da hasar aldığında bükülebilme ihtimali vardır. Çelik modeller, alüminyum alaşım modeline göre biraz daha ağır olabilmektedir. Bu ağırlık sebebiyle, kış ayları şartlarında otomobillerin yola daha iyi tutuş sağlayarak sürüş deneyimini kolaylaştırmasına imkan tanımaktadır. Uygun fiyatlara sahip olması nedeniyle çelik oto lastik modelleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Yeni nesil magnezyum alaşımlı modelin ise maliyeti diğer ürünlere göre daha fazla olduğu için üst segmentteki otomobillerde ya da spor otomobillerde tercih edilir.

 Oto Lastik & Jant Bakımı ve Gerekli Ekipmanlar

Oto Lastik & Jant Bakımı ve Gerekli Ekipmanlar

Araç temizliğini kendisi yapmak isteyen kişiler için bu iş bir zevk haline gelebilmektedir. Özellikle lastik ve jant bakımından avantajlı duruma geçebilmeniz mümkündür. Birkaç küçük detay ile kendi otomobilinizin lastik bakımını üstlenebilir ve uzun ömürlü bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Lastik temizliğini, aracınızı yıkarken kullanacağınız lastik yıkama şampuanı ile yapabilirsiniz. Bu şampuanı, hem araba gövdesinde hem de lastik temizliğinde kullanabilirsiniz. Lastik desenlerinin arasına girerek kolay bir temizlik imkanı elde edilebilmektedir. Yıkama sonrasında, satın alabileceğiniz oto lastik sprey parlatıcıları ile, aracınızın jantlarını da parlatabilirsiniz. Ayrıca, lastikler için özel üretilmiş cilalar ile aracınızın lastik değiştirme masrafından kurtulabilir ve lastiklerinizin daha yeni görünmesini sağlayabilirsiniz. Lastiklerde bulunan hava basıncını normal bir düzeye getirebilmek için kullanılan ekipmana hava kompresörü denir. Otomobilinizin bagajında da muhafaza edebileceğiniz bu ekipman, ihtiyacınız olduğu anda araç lastiklerinizi şişirebilmeniz açısından önemlidir. Lastiklerin zeminle olan aşınmasını ve yakıt tüketimini azaltmak için hava basıncının normal bir seviyeye getirmek gerekir. Bunu sağlamak için lastik basınç ölçer ekipmanını kullanabilirsiniz. Lastiklerin tamir anlarında, krikolardan da faydalanabilirsiniz. Araçları zeminden yukarıda tutmayı sağlayan bu ekipmanlar oldukça dayanıklıdır. Bir diğer ekipman olan tamir spreyleri lastiklerin kullanım ömrü açısından oldukça faydalıdır. Hava kaçtığını fark ettiğiniz lastiklerin delik kısımlarına lastik tamir spreyi kullanabilirsiniz. Ayrıca oto lastik bakımını yapmanızı sağlayan çeşitli spreyler aracınızın lastiklerindeki yabancı maddelerin temizlenmesinde değerlendirilebilir. Aracınızın lastik değiştirme ihtiyacı olduğu zaman düz bir zeminde park etmeye özen göstermelisiniz. Otomobili park ettikten sonra krikoyu kullanabilirsiniz.

 Yolculuk Esnasındaki Emniyetiniz için Oto Lastik ve Jant Modelleri

Yolculuk Esnasındaki Emniyetiniz için Oto Lastik ve Jant Modelleri

Kimi detaylar aracınızın konforlu bir şekilde sürüş imkanı sunması ve sizlerin güvenliği açısından önemlidir. Bu küçük detaylar sayesinde oto lastik ve jant değişiminin süresini erteleyebilirsiniz. Bu sebeple, seyahat öncesindeki olası tehlikeler için aracın lastik basınçlarını kontrol etmek ve ölçmek önemlidir. Ancak, zamanı geldiğinde aracınıza lastik almak isterseniz, bulunduğunuz mevsime göre bir tercih yapabilir ya da çok farklı mevsim şartlarının olduğu bir yerde yaşamıyorsanız dört mevsime uygun olan oto lastik modellerine yönelebilirsiniz. Ayrıca aracınıza ait lastik ölçüleri için var olan lastiklerin yanak kısmındaki bölümden yararlanabilirsiniz. 10 derece ve üzerindeki hava dereceleri için yaz lastiği , 10 derece altındakiler için kış lastiği çeşitlerine bakabilirsiniz. Ayrıca oto lastik fiyatları çeşitlilik gösterebildiğinden fiyat karşılaştırması da yapabilirsiniz. Araç lastiklerinizi daha uzun ömürlü kullanabilmek adına, araçta birbiriyle çapraz olarak konumlanan lastiklerinizin yerini değiştirebilirsiniz. Bu değişim, oto lastiklerinizin dengeli bir sürüş imkanı sunması ve emniyetiniz için önemli bir hale gelebilir. Aynı zamanda lastiklerinizin ömrünü uzatabilmek için aşırı hız yapmamaya özen göstermelisiniz. Tüm bu detayları otomobilinizin yakıt tasarrufu ve kendi güvenliğiniz için uygulayabilirsiniz.Sizler de kendi otomobilinizin ihtiyaçlarına göre çeşitli lastik markaları tarafından özel olarak tasarlanan oto lastik ve jant modellerini inceleyebilir, kendinize uygun oto lastik fiyatları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.