Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Web
Ww
Jwl
Mcm
Spy
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Cam Tipi

Cam Rengi

Başka bir kelime deneyin

Ekartman

Başka bir kelime deneyin

Çerçeve Rengi

Başka bir kelime deneyin

Cam Tasarımı

Çerçeve Formu

Başka bir kelime deneyin

Çerçeve Materyali

Başka bir kelime deneyin

Burun Kemiği

Başka bir kelime deneyin

Sap Uzunluğu

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Güneş Gözlüğü

için 43,119 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Güneş Gözlüğü

Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için güneş insanlar için bir zorunluluk olmaktadır. Nitekim güneş ışınları insanların ihtiyaç duyduğu d vitaminini içinde barındırmaktadır. Ama deodorant ve sera gazlarının atmosfere hızla yayılması ile günümüzde ozon tabakası git gide incelmektedir. Bu yüzden güneş pek çok durumda yarardan çok zarar oluşturmaktadır. Vücudumuz için güneş kremleri onun zararlı ışınlarından korunmak mümkün olur. Ama bunun yanında dikkat edilmesi gereken önemli bir şey daha bulunmaktadır. O da insan vücudunda en değerli organlardan birisi olan gözler. Güneşten yayılan ışınlara uzun süre maruz kalınması durumunda gözlere zarar vermektedir. Bu yüzden uzmanlar insan sağlığı için bu duruma karşı önlem alınması gerektiğini belirtir. Gözlerimizi güneş ışınından korumak için alınacak en iyi önlem ise şüphesiz güneş gözlüğü kullanmak olur. Çeşitli filtreleri ve güneşi yansıtabilen camları ile güneş gözlükleri zararlı ışınlardan gözlerinizi korumak için en iyi çözüm olmaktadır. Tabi diğer bir avantajı ise şık görünüşleri ile tarzınıza tarz katmaktır. Sayfamızdan tüm giyim ve ayakkabı modellerine bakabilir, görünümünüzü tamamlayıcı aksesuarları bulabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Güneşi her mevsim ve coğrafyada dünyaya farklı açıda durduğu için yaydığı fotonlar da değişkenlik gösterebilmektedir. Mesela kış aylarında güneş ışınları yaz aylarına oranla daha uzaktan dünyaya ulaşmaktadır. Coğrafik olarak yüksek bölgelerde ise güneş ışınları dünyaya daha çabuk ulaştığı için yaydıkları fotonların etkileri daha yüksek olur. Bu yüzden üreticiler her türlü ihtiyacı karşılamak üzere uygun olan bir güneş gözlüğü modelleri geliştirmekteler. Kimi modellerde UV ışınlarını yansıtma oranı %99’da kalırken kimisinde %100’e kadar çıkabilmektedir. Bunun sebebi ise her türlü mevsim koşuluna uygun bir model üretmektir. Modeller arasında dikkatinizi çekecek ilk şey güneş gözlüğü polarize özelliği olmaktadır. Polarize, güneş gözlüğünde kullanılan camların üzerine gelen bütün ışınları kırması anlamına gelmektedir. Bu şekilde özellikle güneşli günlerde polarize camlı olan gözlüğünüzü taktığınız zaman gözünüz kamaşmaz ve görüşünüz normale göre oldukça netleşir. Üzerine gelen her türlü ışını kırdığı için polarize camlı gözlükler sağlığınız için oldukça faydalıdır. Aynı şekilde güneşten gelen zararlı fotonlar olan UV ışınlarını bu camlar sayesinde kesmektedirler. Göz sağlığınız için uygun olacak modellerde bu iki özellik güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey olmalıdır. Tasarım konusu ise güneş gözlüklerini kullanmak için başlıca sebeplerden birisi olmaktadır. Öyle ki her türlü ortama uygun olan bir güneş gözlüğü bulmak günümüzde oldukça kolay olmaktadır. Talebin git gide artması beraberinde geniş ürün yelpazesini getirmektedir. Bu da her zevke uygun bir güneş gözlüğü bulma konusunda sizlere olanak verir. Sıkça tercih edilen ve neredeyse her türlü yüz tipi için uygun olan güneş gözlüğü yuvarlak modeli olmaktadır. Gözlerinizi tamamen kapatan ve zararlı ışınlara karşı koruyan bu model sağlığınızı korumanıza yardımcı olduğu gibi tarzınıza ve şıklığınıza da katkıda bulunmaktadır. Özellikle keskin yüz hatları olan kişilerde kendisini daha çok gösteren bu model kombininizi tamamlama konunda ihtiyacınız olan aksesuar olmaktadır. Güneş gözlüğü damla şeklinde olan modeli ise yüzü daha dolgun ve yuvarlak olan kişiler için ideal olmaktadır. Yüz hatlarının yanı sıra giyim tarzı da doğru gözlüğü seçmek için önemlidir. Renkli karaktere sahip olan ve giyiminde de bunu yansıtan kişiler için 6 gen güneş gözlüğü oldukça iyi bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı şekilde 8 gen gözlükler de bu kişilerin enerjik ruhunu yansıtmak için mükemmel bir seçim olur. Ray-Ban güneş gözlüğü sayfamızdan tüm yeni sezon ürünlere bakabilirsiniz.

Güneş Gözlükleri ile Tarzınıza Tarz Katın

Güneş Gözlükleri ile Tarzınıza Tarz Katın

İhtiyaçların artması ve sunduğu faydalar sayesinde güneş gözlüklerinin kullanımı günden güne yaygınlaşmaktadır. Bunlardan ilki şüphesiz sağlığına dikkat eden ve kendilerini güneşin zararlı etkilerinden korumak isteyen kişiler olur. Güneş gözlükleri polarize camları sayesinde güneşten gelen parlak ışıkları kesmektedir. Bu da gezintiye çıkan veya araba ile seyahat eden kişiler için oldukça fayda sağlamaktadır. Özellikle gün içerisinde gözlerini alan ve görüşlerini kısıtlayan güneş ışınları polarize camlar sayesinde kullananlar için sorun olmaktan çıkar. Diğer bir kullanım alanı ise çok hassas gözlere sahip olan kişilerde olmaktadır. Güneşin dışında çok aydınlık ortamlara gelemeyen kişiler için de polarize camlı bir güneş gözlüğü kullanmak sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. UV ışınlarını engellemesi, güneş gözlüğünü kullanmak için insanlara bir başka sebep vermektedir. Gözleriniz için oldukça zararlı olan bu ışınlar özel olarak üretilen UV filtreli güneş gözlükleri ile sizin için bir sorun teşkil etmez. Özellikle yaz aylarında oldukça yaygınlaşan ve insanların sağlığını olumsuz yönde etkileyen UV ışınlarında doğru bir güneş gözlüğü seçimi ile kolaylıkla korunabilirsiniz. Çocuklar ve bebekler için de uygun olan modeller günümüzde üretilmektedir. Böylelikle henüz küçük yaşlardan itibaren güneşin zararlı etkilerinden onları korumak mümkün olur. Buna ek olarak güneş gözlüğü numaralı olarak da üretilebildiği için astigmat, miyop vb. görme problemleri yaşayan insanlar için uygun ürünler geliştirilmektedir. Teknolojinin yaygınlaşması ile onlara ulaşmak oldukça kolay olur. Günümüzde insanlar güneş gözlüğünü sadece sağlıklarını olumlu yönde etkilediği için kullanmazlar. En az onun kadar önemli olan bir şey daha varsa o da şıklıktır. Nitekim güzel bir dış görünüşe sahip olmak insanların ruh halini olumlu yönde etkilediği için güneş gözlüklerinin tasarımı da bir o kadar önemli olmaktadır. Her türlü kişinin zevkine hitap edebilecek bir modeli bulmak bugünlerde oldukça kolaydır. Günden güne artan talep beraberinde ürün çeşitliliğini getirmiştir. Böylelikle herkes için uygun olan bir güneş gözlüğü bulmak oldukça kolaydır. Siz de sayfamızda bulunan modellere göz atarak güneş gözlüğü çeşitleri hakkında bilgi alabilir, göz sağlığınızı korumaya yardımcı olacak modelleri inceleyebilir ve kombinleriniz için tamamlayıcı olacak erkek güneş gözlüğü modellerine sahip olabilirsiniz.

Güneş Gözlüklerinin Geniş Seçenekleri

Güneş Gözlüklerinin Geniş Seçenekleri

Farklı ihtiyaçları karşılayabilmesi ve her türlü kullanım için uygun bir modelinin olması güneş gözlüklerinde çeşitli seçenekleri beraberinde getirmektedir. Bunlardan göze çarpan ilk seçenek UV ışınlarına karşı koruma oranları olur. UV veya bir diğer adıyla ultraviyole ışınları UV, UVA ve UVB olmak üzere dünyaya üç farklı türde ulaşırlar. Seviyeleri belirten bu ışın grupları farklı türden zararlar verebilmektedir. Günümüzde üretilen bütün güneş gözlükleri UV ışınlarına karşı korumalı olarak sizlere sunulmaktadır. Bazı bölgelerde daha sık rastlanan UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma için ise güneş gözlüğünün camları özel bir kaplama ile daha bu ışınlara karşı etkili hale getirilmektedir. Bu sayede %99 ile %100’e kadar bir koruma sağlamaktadır. Polarize seçeneği ise günümüzde üretilen bütün orijinal güneş gözlüklerinde halihazırda bulunmaktadır. Diğer bir seçenek ise güneş gözlüğü ölçüleri olmaktadır. Herkes için uygun bir model üretildiği için beğeneceğiniz modellerin farklı ölçüleri üretilmektedir. Bu sayede yüz tipinize ve kendi ölçülerinize uygun olan modeli kolayca bulabilirsiniz. Güneş gözlüğü farklı modellerinin yanında çeşitli renk seçenekleri ile de sizlere hitap etmektedir. Genellikle siyah renkte üretildiği gibi güneş gözlüğü renkli olan modelleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede gün içerisinde yapacağınız kombinlerde seçenekleriniz oldukça fazla olmaktadır. O gün ki ruh halinizi en iyi yansıtan ve kıyafetleriniz ile en iyi uyum sağlayan renkte gözlüğünüzü seçerek tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca güneş gözlükleri yetişkinlerin yanında çocuklar ve bebekler için de uygun olarak üretilmektedir. Bu sayede henüz küçük yaşlarda çocuğunuzu güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz. Özellikle tatil zamanlarında güneşe denizde veya havuzda güneşe doğrudan maruz kalan çocuklarınızın gözlerinin zarar görmelerini engelleyebilirsiniz. Güneş gözlükleri gündelik yaşamın yanında çeşitli spor aktivitelerini gerçekleştiren sporcular tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır. Bunlara verilebilecek örneklerin başında kış olimpiyatlarındaki sporcular, paraşütçüler ve yarışçılar gelir. Eğer siz de profesyonel olarak bir spor dalında yer alıyorsanız konsantrasyonunuzu artırmak ve güneşin zararlı etkilerinden korunmak için size uygun olan bir güneş gözlüğünü tercih edebilirsiniz. Sayfamızdan kadın güneş gözlüğü çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Alacağınız güneş gözlüğünü uzun yıllar severek kullanmak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Güneş gözlüğü orijinal olan ve güvenilirliği ispatlanmış markalardan alınması gereken bir üründür. Nitekim taklit markalar sizi korumak yerine gözlerinizi bozabilir. Ama orijinal olan markalar ise sizleri güneşin zararlı etkilerinden korur. Polarize camları sayesinde görevini tam olarak yerine getirir ve güneşten gelen parlaklıkları tam olarak filtreler. Bu sayede size net bir görüş sunar. Ayrıca UV ışınlarının bütün türlerine karşı bir koruma sağlayarak gözlerinize zararlı olan ışınların girmesini engeller. Diğer bir husus ise almak istediğiniz gözlüğün şekli olmaktadır. Yüz tipiniz ile uyum sağlayacak bir model seçmek onu uzun yıllar severek kullanmanıza yardımcı olur. Ayrıca alacağınız modelin kişiliğinizi yansıtması ve giyim tarzınıza uygun olması şıklık konusunda size ekstra puan kazandırır. Bunlarla birlikte güneş gözlükleri farklı renk seçenekleri ile üretildiği için sizi en iyi yansıtacak rengi seçmek doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olur. Siyah gibi koyu renkleri tercih ederek şıklığı, renkli olan modellere yönelerek ise canlı ve enerjik olan kişiliğinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Alacağınız gözlüğün camının kırılmaya ve çizilmelere karşı dayanıklı olması gözlüğünüzü uzun yıllar kullanmanıza olanak verecektir. Her mevsime özel olarak üretilen modelleri seçmek ise hem gözlüğünüzün ömrünü uzatacak hem de güneşin oluşturduğu farklı koşullarda maruz kalacağınız zararlı ışınlardan etkin bir şekilde korunmuş olacaksınız. Tabi alacağınız gözlüğün belirli sağlık ve güvenlik sertifikalarının olup olmadığını da kontrol etmek sizi güneşin olumsuz etkilerine karşı tamamen koruyacağına emin olmanızı sağlar. Güneş gözlüğü seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer püf nokta alacağınız gözlükle birlikte koruma kılıfı ve temizleme bezinin sizlere verilmesidir. Orijinal ve lisanslı olan bütün gözlük üreticileri bunu halihazırda yapmaktadır. O yüzden satın almadan önce ürün açıklamalarında bu ekstraların olup olmadığını kontrol ederek doğru bir alışveriş yapabilirsiniz. Güneş gözlüğü fiyatları modeller arasında farklılık gösterebilmektedir. Bunun sebebi gözlüğün üretiminde kullanılan farklı malzemeler, üretim aşamaları ve yedek cam gibi çeşitli ekstralar olabilmektedir. Uzun yıllar severek kullanacağınız bir güneş gözlüğü almak için ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemeniz ve ona uygun modeller arasında fiyat karşılaştırması yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde uygun fiyata tam aradığınız gözlüğü bulabilirsiniz. Son olarak almak istediğiniz gözlük modelini sizden önce satın almış olan kullanıcıların yorumlarını inceleyebilir ve gözlük aksesuarı ve çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güneş Gözlüğünün Sizlere Sunduğu Avantajlar

Güneş Gözlüğünün Sizlere Sunduğu Avantajlar

Güneş gözlüklerinin günümüzde bu kadar yaygın olarak kullanılmasının sebebi sunduğu mükemmel avantajlar olmaktadır. İlk olarak güneşin göz sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen UV ışınlarını engellemesi karşımıza çıkar. Güneş gözlükleri camlarında bulunan özel filtreler sayesinde güneşten gelen bütün UV ışınlarına karşı koruma sağlamaktadır. Bu sayede göz sağlığınızı kolaylıkla koruyabilme imkanına sahip olursunuz. Bir diğeri faydası ise polarize camları sayesinde parlaklığın yüksek olduğu ortamlarda ve güneşten gelen aşırı ışığa karşı sizlere daha net bir görüntü sunmasıdır. Güneş gözlüklerinin camları yüksek parlaklığa sahip ışınları filtrelediği için seyahatlerde, ufak yürüyüşlerinizde ve gün boyu dışarı kaldığınız tatillerinizde size çok net bir görüş sunarlar. Böylelikle araba kullanırken yolu net bir şekilde görebilir ve yürüyüş yaparken etrafınızda bulunan güzelliklerin tadına varabilirsiniz. Sağlığınıza olan faydalarının yanında güneş gözlüklerinin dış görünüşünüze de oldukça büyük yararları olmaktadır. Yüz tipinize uygun olan bir model seçerek şıklığınızı kolaylıkla artırabilirsiniz. Ayrıca 6 gen ve 8 gen gibi farklı türden tasarımları tercih ederek enerjik karakterinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Çeşitli renklerin yanında güneş gözlüğü siyah gibi koyu renklerde de üretildiği için farklı renk seçenekleri arasında size en uygun olanını kolaylıkla bulabilirsiniz. Giyim tarzınız ve kişiliğiniz ile en iyi şekilde uyuşacak gözlük tipini seçerek tam aradığınız aksesuara sahip olabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesinin olması fiyat konusunda da her zaman sizin için bir avantaj oluşturur. Bundan yararlanarak bütçenize en uygun olan modeli kısa sürede bulabilirsiniz. Sadece yetişkinler için değil çocuk ve bebeklere uygun olarak da üretildiği için çocuklarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz. Üstelik bu yaş grupları için de farklı modeller ve ölçüler üretildiğinde çocuğunuza en uygun olan modeli seçebilirsiniz. Aynalı tip olan gözlüklerin ışığı yansıtma oranları yüksek olduğu için karlı, sulu ve tozlu gibi görüşün oldukça kısıtlı olduğu ortamlarda rahatlıkla görüş kalitenizi artırabilirsiniz. Ek olarak profesyonel olarak kayak, paraşüt ve yarış gibi bir spor dalı ile ilgileniyorsanız kendinize uygun bir gözlük bularak güneşin yarattığı olumsuz etkilerden korunabilir, bütün dikkatinizi yapmakta olduğunuz aktiviteye verebilirsiniz.

Nasıl Bir Güneş Gözlüğü Almalıyım?

Alacağınız güneş gözlüğü öncelikle sağlık ve kalite yeterliliği açısında bir sertifikaya sahip olmalıdır. Bunun yanında UV ışınlarına karşı sizi korumalı ve polarize cam bulundurmalıdır. Buna ek olarak tasarımı, rengi ve şekli ile giyiminize ve size uyum sağlamalıdır.

Güneş Gözlüğünde Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş gözlüğünde dikkat etmeniz gereken noktalar UV ışınlarına karşı sağladığı koruma ve polarize cama sahip olup olmadığıdır. Bunun yanında taklit markalara denk gelmemek için çeşitli sağlık ve kalite yeterliliği sertifikalarına sahip olan güvenilir markalar tercih edilmelidir. Ayrıca kullanım amacı ve hangi tip cama sahip olduğu da satın almadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alır.

Güneş Gözlüğü Ne Zaman Takılır?

Güneş gözlüğü, güneşin yoğun olduğu saatlerde, ortam parlaklığının yüksek olduğu durumlarda ve görüşün parlaklık nedeni ile engellendiği zamanlarda takılır. Bunlarla birlikte güneş gözlüğü özellikle hassas gözlere sahip olan kişilerce ışığın rahatsız ettiği zamanlarda ve görüşlerinin kısıtlandığı zamanlarda takılabilir. Kısaca herhangi mevsim farkı olmadan güneşin, görüşü engellediği durumlarda güneş gözlüğü kullanılabilir.

Güneş Gözlüğü Kaç UV Olmalı?

UV yani ultraviyole ışınlar güneş tarafından maruz kalınan zararlı ışınlara verilen isimdir. Güneş gözlüklerinin amacı ışınları sahip oldukları değerler ile bloke etmektir. Bu değerler küçükten büyüğe doğru güneş ışınlarını bloke etme gücünü ifade ettikleri gibi, deniz kenarında, havuzda veya karlı ortamlarda en az UV400 gücünde koruma sunan güneş gözlükleri uzmanlarca tavsiye edilmektedir.