TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kahve Makineleri

için 3,858 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Öne Çıkanlar

Kahve Makineleri

Kahve, Osmanlı imparatorluğu dönemlerinden bu yana Anadolu'da ve Türk kültüründe yer almış ve özellikle Türk kahvesi önemli bir kültür oluşturmuştur. Daha sonra yıllar içerisinde özellikle yakın tarihte Nescafe, cappuccino ve espresso gibi kahve türleri kültürümüze dahil olmuş ve bugün neredeyse her şehirde bu türde işletmeler açılmıştır. Hatta bu kahve türleri evlerde dahi tüketilen kahve türleri olmaya başlamıştır. Bu nedenle kahve makinesi evlerde diğer ev aletleri gibi temel ihtiyaçlardan birini oluşturmaya başlanmıştır. Bu makine sayesinde kahve, su, şeker gibi farklı aromatik malzemelerin birleşimi ile birlikte keyifli ve özel içecekler üretmek mümkün hale gelmiştir. Ayrı bir pişirme kabı, tüp, ocak ve ateş kullanmadan doğru ısılarda doğru oranlar ile kahve yapmak için bu makineler kullanılmaktadır. Özellikle ülkemizde en sık tüketilen içeceklerin başında bulunan kahve için Türk kahve makinesi gibi ürünler çok tercih edilmektedir. Belirli beyaz eşya ve Elektrikli Ev Aletleri markaları tarafından yıllar öncesinde üretimi gerçekleştirmeye başlanan bu ürünler, bugün Türkiye'de onlarca farklı yerli ve yabancı marka ile temin edilebilir. Hatta sadece kahve pişirmek veya kahveler hazırlamak için değil ham kahveyi hazır hale getirmek için de kahve öğütme makinesi gibi cihazlar üretilmektedir. Bu tür cihazlar küçük boyutları ile birlikte ev aletleri olarak ve daha büyük boyutlu seçenekleri ile birlikte işletmelerde kullanılmaktadır. Bu işletmeler arasında kafeteryalar, lokantalar, çay bahçeleri, oteller gibi birçok nokta bulunmaktadır.

Kahve Makinesi Kafeteryaların Temel İhtiyacı

Kahve Makinesi Kafeteryaların Temel İhtiyacı

Özellikle kafeterya işletmelerinde müşterilere çeşitli kahve türlerinin sunulabilmesi için filtre kahve makinesi gibi ürünler çok sık tercih edilmektedir. Bu tip ürünler sağladıkları özellikleri ile birlikte kahvenin filtre yani taneciklerinden ayrılmış ve tam içecek hale gelmesini sağlamaktadır. Bu tip makineler ile birlikte özellikle aromatik kahve adı verilen farklı dünya ülkelerinden elde edilmiş kahve ürünleri üretilmesi de mümkün olmaktadır. Örneğin Brezilya, Kolombiya, Arjantin veya Meksika kahvesi gibi aromatik kahveler bu tip makineler ile üretilebilir. Filtre sistemi sayesinde sıcak su ile kahve çekirdekleri buluştuktan sonra belirli bir ısı oluşturan bu makine, kahvenin istenilen ayarı ve tadı oluşturmasını mümkün hale getirmektedir. Yine kafeteryalar tarafından temel ihtiyaçlardan biri olan espresso makinesi gibi ürünler de bulunmaktadır. Espresso, dünya genelinde en çok tercih edilen kahve çeşitlerinden biri olarak bilinmektedir. Kahve, hızlı bir şekilde demlenir ve aromatik bileşenler su ile birleşerek daha fazla damak tadı oluşturan bir kahve ortaya çıkar. Espresso hazırlamak için demleme işleminin basınçlı sıcak su ile gerçekleştirilmesi gerekir. Bu nedenle espresso üretimi için bahsedilen türde makinelerin kullanımı görülmektedir. Kafeteryalar için daha çok espresso filtre kahve makinesi tarzında ürünler tercih edilirken, kimi kafeteryalar ise bütçelerine ve kullanım miktarlarına bağlı olarak mini espresso makinesi gibi ürünler tercih edebilmektedir. Özellikle seçilen bu ürünlerde kahve üretiminin ne kadar kaliteli bir sonuç ortaya çıkardığı en çok daha dikkat edilen konulardan birisidir. Çünkü kafeterya işletmeleri tarafından hazırlanan bu kahveler müşterilere sunulacağı için beğeni kazanılması önemlidir. Ev tipi bir makine veya küçük boyutlu bir makine çoğu zaman büyük işletmelerde istenilen boyutlarda bir sonuç elde edilmesinde yeterli olmayacaktır. Bu nedenle çok daha büyük boyutlu profesyonel makineler kafeterya işletmeleri gibi noktalarda tercih edilmektedir. Bu makineler espresso kahve dışında cappuccino gibi kahve çeşitlerinin hazırlanması ile birlikte aslında ristretto, Americano ve lungo gibi kahve çeşitlerini hazırlamak için de özel bir avantaj oluşturur. Bazı makine türlerinin içerisinde su basıncı oluşturduğu gibi süt köpürtücü eklenti yer aldığından dolayı macchiato, mocha, frappe ve cappuccino gibi ürünlerin üretilmesinde de avantaj sağlamaktadır.

Kahve Makineleri Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Kahve Makineleri Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Kahve, espresso, Americano ve cappuccino gibi ürünleri üretmek için özel olarak tasarlanmış olan bu makinelerde markaların seçeneklerine, ürün boyutlarına ve sağladıkları kaliteye göre değişen modeller yer almaktadır. Özellikle klasik bir şekilde Türk kahvesi veya sade Nescafe gibi ürünler için üretilen makineler çok daha pratik modeller ortaya koymaktadır. Bu tip makineler genellikle elektrikli kahve makinesi olarak adlandırılan sistemler oluşturmaktadır. Bazen ise daha fazla kapasiteye sahip olması için ikili kahve makinesi şeklinde de tercih edilebilir. Tekli veya ikili olması gibi özelliklere göre modelleri değişen makineler dışında sadece espresso veya sadece iyi bir Türk kahvesi üretimi gerçekleştirmek için üretilen özel modeller de yer almaktadır. Hata boyutlarına bağlı olarak taşınabilir özellikte bulunan veya ev tipi şeklinde kullanılabilecek cihazlar da yer almaktadır. Ancak buna bağlı olarak kahve makinesi fiyatları genellikle seçilmiş olan bu model ve boyut özelliklerine göre değişim gösterir. Eğer çok büyük çaplı bir kafeterya işletmesi veya restoran işletmesi için hızlı ve kaliteli espresso ya da Americano üretecek bir makine aranıyorsa, makine seçimine dikkat göstermek gerekir. Ancak çok daha küçük boyutlu bir işletmede müşterilere yemek sonrasında sunulacak ikramlık Türk kahvesi veya espresso üretilmek isteniyorsa, daha küçük boyutlu makineler temin edilebilir. Özellikle espresso kahve makinesi fiyatları açısından tercih edilen ürünün kapasitesine göre fiyat değişimleri görmek çoğu zaman mümkün olmaktadır. Temel özellikleri göz önüne alındığında, bu tip ürünlerde özellikle paslanmaz çelik haznelerin bulunması, termostat güvenliği yer alması, taşma gibi sorunları önleyecek üretimler yapılmış olması, ölçeklerin doğru hesaplamış olması gibi özellikler göz önünde bulundurulmaktadır. Cihazların birçoğunda basınç değeri, maksimum giriş voltajı ve özel nitelikler değişim göstermektedir. Örneğin basınç değeri açısından espresso üretiminde 9 bar basınç en ideal ölçülerden birini oluşturmaktadır. Profesyonel kullanıcılar bu cihazlar tercih edilirken, gündelik kullanımda 15 bar basınç sağlayan makineler daha sık tercih edilmektedir. Makine performansına olumlu etki sağlayan makinenin gücü ile kahvenin tadı üzerinde de etki sağlanabilir. Kullanım sırasında elektrik sarfiyatı da işletmeler için önemli bir noktadır. Genellikle 220 volt elektrikle çalışan bu cihazlar kilovat değeri ile birlikte gündelik kullanımda enerji sarfiyatı ölçülerini değiştirebilir. Ayrıca özel durumlar ile birlikte bu tip makinelerde süt kabı veya su kabının çıkarılıp yıkanabilmesi, su ve buhar özelliklerinin ayarlanabilmesi, paslanmaz çelik kullanılması gibi noktalar da dikkat edilen ayrıntılardır.

Kahve Makinesi Seçimlerinde En İyi Tercihler

Kahve Makinesi Seçimlerinde En İyi Tercihler

İşletmelerin veya ev kullanıcılarının tercihlerine bağlı bir şekilde makinelerde farklı kullanım özellikleri ve kapasiteler göz önünde bulundurulabilir. Örneğin espresso içmekten her zaman hoşlanan ve evinde de bu imkanı elde etmek isteyen kişiler ev tipi makineler tercih edebilir. Farklı markaların farklı modelleri ile birlikte sunduğu espresso makinesi ev tipi ürünleri çoğu zaman daha küçük boyutlu fakat aynı lezzeti sağlayan kullanımlar oluşturmaktadır. Bu noktada en iyi tercihleri elde edebilmek için kullandığınız su, kahve ve diğer aromatik malzemelerin de iyi seçilmesi önemlidir. Ancak genellikle kafeterya ve restoran gibi işletmelerde daha profesyonel ve güçlü bir makine tercihi yapılması önemlidir. Bu nedenle profesyonel espresso makinesi bu tip işletmelerde tercih edilebilir. Profesyonel bir makine aynı anda çok daha yüksek kapasitede ve çok daha hızlı espresso üretme imkanı sağlayabilecektir. Üstelik bu cihazlar kapasitelerine bağlı bir şekilde elektrik tüketimi konusunda da işletmeler için avantajlı sistemler ortaya çıkarmaktadır. Bu tip makinelerde genellikle yoğun kullanım sonrasında her gün veya gün içerisinde birkaç defa tank sökülerek temizlenebilir. Hazne çelik olduğu için paslanmaz bir özellik oluşturabilir. Hız ve süre gibi özellikler seçilerek hazırlanan espressonun tadı ve kalitesi açısından değişiklik oluşturulabilir. Sadece espresso yapan cihazlar yerine çok daha kapsamlı bir şekilde çalışacak cihazlar tercih edilmesi de mümkündür. Bu kapsamda espresso ve filtre kahve makinesi tercih edildiğinde, özellikle bir kafeterya gibi işletmede daha fazla avantaj elde edilebilir. Çünkü bu tip işletmelerde genellikle espresso dışında en çok tercih edilen kahve türlerinden birisini de filtre kahve ürünleri oluşturmaktadır. Yine filtre kahve üretimi için de iyi bir makine ile nitelikli bir üretim gerçekleştirmek önemlidir. Bu konuda internet üzerinden tavsiyeler ve kullanıcı yorumları gibi noktalar sayesinde filtre kahve makinesi tavsiye alarak ürün seçimlerini çok daha doğru bir konuma ulaştırmak mümkündür.

Kahve Makinesi İçin En Sağlam Tercihler

Kahve Makinesi İçin En Sağlam Tercihler

Kafeterya işletmeleri tarafından veya farklı gıda işletmeleri tarafından tercih edilen bu tip makinelerde uzun ömürlü kullanım ve sağlamlık çok önemli bir yapı oluşturmaktadır. Bu nedenle genellikle tercih edilen makineler arasında çelik kahve makinesi en avantajlı ürünler arasında gösterilmektedir. Çünkü hem kasa anlamında hem de kazan anlamında çelik malzeme kullanılmış ürünler çok daha sağlam, paslanmaz ve uzun ömürlü bir yapı oluşturur. Ancak sadece çelik malzeme ile üretim gerçekleştirilmesi değil iç kısmında kullanılan karıştırıcı, basınç ayarlayıcı sistemler, rezistans ve Elektronik parçalarda da aynı şekilde sağlamlık önemli bir ayrıntıdır. Bilhassa çok daha büyük boyutlu kullanım gerçekleştirmek için tam otomatik espresso makinesi tercih edildiğinde de bu ayrıntıların her birinde en iyi malzemelerin seçilmiş olması talep edilmektedir. Yüksek masraflar ile birlikte kurulmuş bir kafeterya veya restoran işletmesi içerisinde kullanılacak bu makinenin uzun yıllar boyunca pratik bir şekilde temizleme ile her gün düzenli kullanım sağlaması talep edilmektedir. Elbette birçok işletme bu makineler içerisinde kullanacağı kahve ve aromatik malzemeler için de hammadde alımı sağladıktan sonra kendi hazırlığını gerçekleştirmektedir. Bu nedenle kahve çekme makinesi ürünleri de bu tip işletmelerde en sık ihtiyaç duyulan ürünler arasında bulunmaktadır. Bu tip ürünlerde de yine öğütme parçaları ve mekanizmanın yüksek sağlamlık göstermesi, uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanım sergilemesi talep edilmektedir. Bu nedenle espresso makinesi tavsiye bilgileri ile birlikte hangi ürünleri seçmeniz gerektiğine karar verirken, aynı zamanda öğütme makinesi konusunda da doğru tercihleri bir araya getirerek ürün temin edebilirsiniz. İyi bir öğütme makinesi ve iyi bir kahve üretme makinesi ile birlikte oluşturduğunuz mutfağınızda üretimlerinizi en yüksek kapasite ve kaliteye ulaştırarak daha iyi bir sonuç sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde eviniz için temin ettiğiniz makinelerde de benzer şekilde kaliteleri göz önünde bulundurursanız, uzun yıllar boyunca sağlıklı kullanım oluşturacağınız bir sistem elde edebilirsiniz. Özellikle evinizde gündelik kullanım için tercih edeceğiniz espresso, kahve veya cappuccino makinesi ya da Türk kahvesi hazırlama makinesinin de dayanıklı ve kolay temizlenen bir yapı göstermesi önemlidir.

Her Noktada Kullanılabilecek Kahve Makinesi Seçenekleri

Her Noktada Kullanılabilecek Kahve Makinesi Seçenekleri

Her noktada kullanılabilecek bir özelliğe sahip olması için seçtiğiniz makinenin taşınabilir bir özelliğe sahip olması gerekir. Taşınabilir özelliğe sahip olan makine, elektrik bağlantısının bulunduğu her noktada ve üretim malzemelerinin yer aldığı her noktada kahve hazırlamak için yeterli olacaktır. Bu tip makineler son yıllarda taşınabilir espresso makinesi şeklinde ifade edilmektedir. Taşınabilir makine, bazı markalar tarafından manuel özelliklere sahip olarak üretildiği için çok daha pratik bir kullanım oluşturabilmektedir. Bu tip makineler espresso hazırlama tarzında değişiklik oluşturmak ile birlikte kimi zaman elektriksiz yani şarjlı kullanım sayesinde de sonuç elde etme imkanı sağlamaktadır. 18 bar gibi basınç özellikleri gösteren bu tip makineler kolay kullanım imkanı sağlamak dışında arabada, iş yerinde, evde veya yolculuk sırasında kullanım imkanı oluşturmaktadır. Yine de taşınabilir özelliklerde değil ev ortamında veya işyeri ortamında sabit bir şekilde kullanacağınız makineler talep ediyorsanız, profesyonel kahve makinesi ile hem espresso hem de Türk kahvesi gibi ürünleri istediğiniz her zaman üretme imkanı sağlayacaktır. Profesyonel makineler belirli basınç ayarlarının yapılması, kahve ve diğer malzeme ölçülerinin belirlenmesi ile birlikte en kaliteli ve lezzetli kahvenin üretilmesine yardımcı olmaktadır. Bu makineler için tercihlerinizi gerçekleştirirken, özellikle kaşık veya kapsül ile kullanım sağlanan modellere dikkat etmeniz önemlidir. Çünkü kapsüllü şekilde üretilmiş modellerin içerisinde kahve kapsülleri ile çalışma gerçekleştirilir. Makineler içerisinde kullanılan her kapsül tek kullanımlık olmak ile birlikte içerdikleri kahve aromasını doğru şekilde korur ve temizlemesi çok kolay olmaktadır. Ancak kaşıklı model ile üretilmiş espresso kahve makinesi tercihleri gerçekleştirdiğinizde ise daha farklı bir durum görülmektedir. Çünkü kaşıklı modeller kapsül ile kullanılmadıklarından dolayı hazır ürünlere bağlı olmadan kahve seçimi ve öğütme derecesi açısından özgürlük sağlar. Bu tip makineler fonksiyonel kullanım dışında kahvenin hazırlanması, temizlik yapılması ve bakım işlemleri açısından biraz daha zor ve profesyonel kullanım gerektirir. Özellikle en önemli ayrıntılardan biri olarak profesyonel işletmelerde kullanılacak otomatik kahve makinesi cihazlarında temizlik, basınç ayarları ve sıcaklık ayarları konusunda doğru seçimler yapılması önemlidir. Çünkü bu seçimlerin sonucunda üretilen kahvenin lezzeti ve aroması değişim gösterebilir

Kahve ve Espresso Makineleri Temizlik İşlemlerinin Yapılması

Kahve ve Espresso Makineleri Temizlik İşlemlerinin Yapılması

Özellikle gündelik olarak kullanılan profesyonel espresso makinesi gibi sistemlerde en önemli ayrıntılardan birisi temizliğin doğru yapılmasıdır. Bu makineler içerisinde gündelik olarak doğru bir temizlik gerçekleştirilmediği sürece içerisinde biriken mikroorganizmalar daha sonraki süreçlerde üretilen ürünün sağlıksız ve lezzetsiz olmasına neden olabilir. Bu nedenle gündelik bir şekilde tavsiyelere uygun olarak mutlaka gereken temizlik işlemlerinin düzenli şekilde yapılması önemlidir. Özellikle işletme hayatında kolaylık oluşturan bu ürünler içerisinde bakteri ve küf birikmemesi için her kullanım sonrasında makinenin doğru şekilde temizlenmesi gerekir. Makine içerisinde bulunan filtrenin ılık su veya deterjan kullanımı sayesinde iyice yıkanması mikroorganizma ve artıklardan arındırılması önemlidir. Cihazlar içerisinde yer alan bu filtre hassas bir yapıya sahip olduğu için temizlik sırasında sert davranmamak ve hassas deterjanlar kullanmak da önemli bir ayrıntıdır. Eğer evinizde veya işletme içerisinde makine filtrelerini bulaşık makinesi ile temizlemek istiyorsanız, mutlaka cihazın yönergelerini takip ederek doğru ısı ve deterjanları seçmeniz önemlidir. Çünkü yanlış yıkama işlemleri veya yanlış deterjan seçimleri gibi noktalarda kahve makinesi filtre ayrıntıları arıza ortaya çıkarabilir. Sonrasında bozulan filtre yerine yedek parça temin edilmesi ve bu süreçte makinenin kullanılmaz hale gelmesi gibi bir sorun yaşanabilir. Eğer tam otomatik kahve makinesi kullanımı gerçekleştiriyorsanız, temizlik işlemlerini gün sonunda mutlaka düzenli olarak yapmanız önemlidir. Özellikle makine içerisindeki su haznesi içerisinde hem haznenin hem de filtrenin temizlenmesi için sirkeli su kullanımı tercih edebilirsiniz. Makine demlikleri içerisinde de pirinç veya tuzlu su gibi ayrıntılar ile temizlik oluşturarak, bakterileri ortadan kaldırmanız mümkün olabilir. Bu tip ayrıntılara bağlı bir şekilde doğru temizlik sağlayabileceğiniz ve daha uzun ömürlü kullanabileceğiniz makinelerde Türk kahve makinesi fiyatları marka, model ve ürün özelliklerine göre değişim gösterebilir. Bu nedenle fiyatları ile birlikte karşılaştırma gerçekleştirerek ürün seçimleri sağlamak için Elektrikli Mutfak Aletleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acura (1)
Aeg (2)
Altus (20)
Arisco (7)
Arnica (41)
Arzum (163)
Arçelik (129)
Ascaso (4)
Awox (26)
Bambum (2)
Beko (54)
Bialetti (1)
Biggshop (5)
Bluehouse (1)
Borda (4)
Bosch (34)
Botega (1)
Braun (20)
Brawi (2)
Breville (9)
Cafflano (5)
Casio (6)
Caso (8)
Cloer (1)
Conti (15)
Cosmos (2)
Crown (5)
Cunill (15)
Cvs (35)
Delonghi (106)
Diva (12)
(309)
Dora (1)
Electrolux (16)
elektrolux (14)
Empero (1)
Emsan (19)
Epinox (3)
Espiva (7)
Expobar (3)
Fakir (245)
Felix (2)
Franke (3)
Gaggia (12)
Goldmaster (98)
Gondol (1)
Group (3)
Grundig (27)
Hario (1)
Homend (4)
Homstar (13)
Hongkin (5)
İlly (1)
Jura (29)
KAPP (1)
Karaca (64)
Kawai (11)
Kenwood (2)
Keysmart (5)
King (65)
Kiwi (23)
Konchero (13)
Korkmaz (148)
Kress (27)
Krups (15)
Kuban (1)
Kutlu (5)
Lavion (1)
Magister (1)
Marco (1)
Maress (3)
Marsstar (2)
Master (1)
Melitta (31)
Microstar (4)
Miele (2)
Moulinex (1)
Must (1)
Mypresso (2)
Nescafe (5)
Nespresso (8)
Nivona (4)
Ouslife (2)
Philips (21)
Premier (16)
Profilo (11)
Queen (7)
Raks (21)
Remta (21)
Saeco (13)
Sage (12)
Sarex (3)
Schafer (71)
SCHAFER (5)
Senowa (12)
Siemens (47)
Silver (2)
Sinbo (123)
Smeg (3)
Stilevs (77)
Sunny (1)
Tantitoni (2)
Tchibo (9)
Teba (12)
Techfit (1)
Tefal (84)
TiAMO (5)
Vestel (25)
Voog (18)
Wacaco (5)
Wildlebend (23)
WMF (34)
Wmf (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Fincan Kapasitesi

(1123)
(168)
(120)
(103)
(97)
(81)
(78)
(58)
(58)
(47)
(11)
(6)
(3)
(3)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(435)
ve üzeri (621)
ve üzeri (666)
ve üzeri (675)
ve üzeri (689)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL