Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Garanti Durumu

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Disk Yuvası

Başka bir kelime deneyin

Kol Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Oyun Türü

Fps
Başka bir kelime deneyin

Bölge Kodu

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Yaş Sınıflandırması

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

PlayStation 5

için 1,362 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Playstation 5

Günlük hayatta birçok elektronik alet kullanılır. Her alet farklı kullanım amaçlarına ve alanlarına sahiptir. Özellikle eğlence alanında kullanılan pek çok teknolojik ürün bulunur. Televizyon, bilgisayar ve telefon en sık kullanılan eğlence araçlarının başında yer alır. Hem çocuklar hem de yetişkinler bilgisayar ve telefonda yer alan dijital oyunlar aracılığıyla eğlenir. Oyun konsolu televizyona harici bağlantı yapılarak oyun oynama imkânı tanıyan bir eğlence cihazıdır. Bilgisayar kökenlidir. Birincil amacı oyun olsa da multimedya oynatmak için de kullanılabilir. Çocukların yaşına ve gelişimlerine uygun olacak şekilde fazla sayıda oyun seçeneği bulunur. Kolay kullanıma sahiptir. Genelde televizyona bağlanarak kullanılır. Bireysel oyunlara ek olarak grup oyunları da seçenekler arasında yer alır. Böylece arkadaş gruplarıyla veya aileyle birlikte eğlenceli zamanlar geçirilebilir. VR gibi eklenebilen özellikler aracılığıyla farklı oyun deneyimleri de elde edilebilir. Piyasada birden fazla oyun konsolu markası yer alır. Sony oyun konsolu alanında öne çıkan bir markadır. 1946 yılında Japonya’da kurulan bu şirket özellikle görüntü teknolojik aletleri alanında önemli bir yere sahiptir. Marka, bu tür ürün gruplarına farklı yenilikler getirir. Ürünlerine yeni teknolojik gelişmeleri entegre eder. Sony tarafından 1994 yılında satışa sunulmaya başlanan oyun konsolunun adı Playstation’dır. Sabit konsollara ek olarak taşınabilen modelleri de bulunur. Oyun konsolları gelişim süreçlerine göre nesillere ayrılır. Her nesil bulunduğu döneme özgü özellikler içerir. Teknolojik gelişmelerle bağlantılı olarak nesil sayısı da giderek artar. Playstation 5 modeli Sony markası tarafından üretilen 9.nesil bir video oyun konsoludur. 2020 yılında satışa sürülen modelidir. Kısaltılmış olarak PS5 olarak da bilinir. PS4’ün ardılıdır. Oyunlara ulaşım açısından iki çeşidi vardır. Önceki modellere kıyasla en önemli özelliği grafiksel oyun performansında yapılan iyileştirmelerdir. Siz de doyasıya eğlencenin keyfini çıkarmak istiyorsanız bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Benzer oyun konsollarını ve aksesuarlarını incelemek için video oyun konsol sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sony Playstation 5 Modelinin Özellikleri Nelerdir?

Sony Playstation 5 Modelinin Özellikleri Nelerdir?

Sony Playstation 5 hem tasarımsal hem de işlevsel yönden farklı özelliklere sahiptir. Temel olarak cihaz üzerinde siyah ve beyaz renkler bulunur. Boyutsal açıdan ince ve uzundur. Yatay olarak kullanılabileceği gibi alt kısmında bulunan stand sayesinde dikey konumda da kullanılabilme özelliğine sahiptir. Isınmadan kaynaklı sorunları engellemek amacıyla Playstation 5 üzerinde havalandırma boşlukları yer alır. Ön çerçeve bölümünde ise bağlantı yapılacak yerler bulunur. Ana modelde yer alan bu kısımda USB-A, USB-C ve bir Blu-ray disk girişi vardır. Donanımsal açıdan Playstation 5 özellikleri merak edilen bir diğer konudur. Önceki serilere oranla boyutsal olarak biraz büyüktür. Bunun nedeni içerisinde yer alan soğutma sistemidir. PS4 gibi modellerde yer alan fan sesi özellikle belli bir süre kullanımdan sonra rahatsız edici seviyeye ulaşabilir niteliktedir. Playstation 5 modelinde yer alan bu soğutma sisteminde sıvı metal soğutma teknolojisi kullanılır. Bu sayede sistem içerisinde yer alan fan oynanan oyuna göre farklı çalışır. Yüksek grafikli bir oyun ile düşük grafik özellikli oyunun konsolu yorma gücü birbirinden farklıdır. Fan da bu sistem doğrultusunda oyuna uygun olacak şekilde şekillenir ve sıcaklığı optimize eder. Cihazın fazla sıcaktan dolayı zarar görmesini engeller. Oyun oynama hızını etkileyen bir diğer unsur da SSD yani ikincil depolama sistemidir. Playstation 5 serisi önceki sürümlere kıyasla daha hızlı bir SSD’ye sahiptir. Bu parçanın temel amacı, loading olarak da bilinen oyun yükleme ekranının oluşmasını engellemektir. Oyuncular bu hızlı SSD sayesinde Playstation 5’te hem oyuna daha hızlı bir giriş yapar hem de yükleme yapılacak yerlerde görüntünün mümkün olan en kısa sürede yüklenmesini sağlar. 8 çekirdekli AMD Zen 2 güçlü işlemcisine ek olarak 16 GB RAM’e de sahiptir. Playstation 5 kaç GB sorusu bu konuda merak edilenler arasında yer alır. Depolama özellikle farklı oyunları oynamak isteyen kişiler için önemli bir özelliktir. 825 GB SSD dahili depolama birimi ile tek bir konsol yani Playstation 5 ile pek çok oyun oynanabilir. Görsel grafik oyun keyfini etkileyen önemli bir unsurdur. 4K çözünürlüğe ek olarak daha belirgin kontrast sağlayan HDR özelliği vardır. Bu sayede görüntüler gerçeğe oldukça yakın bir görünüme sahip olur. Playstation 5 modelinin ayrıca 8K görüntü desteği de bulunur. Tempest 3D AudioTech teknolojisi ile seslerin net ve doğrudan oyuncuya aktarılmasını sağlar. Konsolun kurulduğu televizyonun teknolojik özellikleri konsoldan tam anlamıyla verim alınması için önemlidir.

Eğlenceyi Zirveye Çıkaran Playstation 5 Çeşitleri

Eğlenceyi Zirveye Çıkaran Playstation 5 Çeşitleri

Playstation 5 iki sürüme sahip bir oyun konsoludur. Standart modele ek olarak bir de dijital sürüm modeli yer alır. Aslında temel olarak her iki sürüm birbiriyle çoğu özellik konusunda benzerdir. Boyut açısından karşılaştırma yapıldığında Playstation 5 Digital Edition boy olarak yaklaşık 12 mm kadar küçüktür. Orijinal sürüm 4.5 kg iken dijital olan 3.9 kg ağırlığa sahiptir. Diğer bir temel farklılık ise güçtür. Playstation 5 standart modelin gücü 350 Watt değerindedir. Dijital sürümde ise bu değer 340 Watt’a geriler. Ancak bu 10 Watt’lık bir değer farkı performans açısından büyük bir değişiklik ortaya çıkarmaz. Her iki model de aynı şekilde bağlanır. Bu üç farkın yanı sıra en temel fark disk sürücü varlığıdır. Playstation 5 dijital sürüm modelinde Blu-ray disk sürücüsü bulunmaz. Yani somut olarak disk şeklinde bulunan oyunların yerleştirileceği bir disk sürücü yoktur. Dijital sürüm kullanmak isteyen bir kişi oyunlarını dijital ortamdan almalıdır. Playstation 5’te oyunlar internet bağlantısı aracılığıyla indirilen kütüphanede biriktirilir. Oyunlar arası geçiş yaparken bu kütüphane kullanılır. Playstation 4’te kullanılan fiziksel yani diskli oyunlar dijital sürümde oynanamaz. Bu sebeple daha önce PS4 oyunlarına sahip olan ve Playstation 5 ile de bu oyunları oynamak isteyen kullanıcıların standart modeli tercih etmesi daha iyi olabilir.

Playstation 5 Aksesuarları Nelerdir?

Playstation 5 Aksesuarları Nelerdir?

Playstation 5 modelinden en yüksek oyun keyfini elde edebilmek için yanında yer alan aksesuarlarıyla birlikte kullanmak önemlidir. Playstation 5 aksesuarları olarak kol, kamera, kulaklık ve kumanda bulunur. Her bir parçanın belli bir kullanım yeri ve amacı vardır. Bu aksesuarların temel amacı kullanıcılar tarafından oyun sırasında alınan keyfin en üst seviye olmasıdır. Kamera oyunları kişileştirme yapılmasını sağlayan bir cihazdır. 1080p görüntü yaratabilmek için üzerinde çift lens yer alır. Bu sayede HD görüntüler elde edilebilir. Dahili stand aracılığıyla istenilen konuma kolayca yerleştirilebilir. Stand aynı zamanda farklı yönlere çevrilebilir özelliktedir. Televizyonun üstüne de monte edilebilir. Playstation 5 arka planını kaldırıp buraya HD kamera tarafından elde edilen görüntünün yerleştirilmesi mümkündür. Video çekimi özelliğiyle oyun sırasında kullanıcıların deneyimlerini kaydetme olanağı tanır. Çift geniş açılı lensiyle akıcı ve net videolar yakalanır. Kamera kolda yer alan oluştur düğmesiyle kolayca kayda girebilir. Kompakt tasarımı sayesinde ince ayarlamalar yapılarak en iyi açıdan görüntüler alınabilir. Playstation 5 kulaklık ise bir diğer öne çıkan aksesuardır. Konsol üzerinde yüksek teknolojili ses sistemi bulunsa da gece oyun oynama gibi nedenlerden dolayı kulaklığa ihtiyaç duyulabilir. Pulse 3D kablosuz kulaklık olarak da adlandırılan bu aksesuar yeni nesil oyun seslerinin kayıpsız bir şekilde oyuncuya iletilmesini sağlar. Özellikle 3D sesler için detaylı yapılmış ayarlamaları bulunur. Bu Playstation 5 kulaklığının üzerinde internet üzerinden oynanacak grup veya kişiyle konuşmayı sağlayan bir mikrofon yer alır. Çift gürültü engelleyici bu mikrofon oyun sırasında dışarıdan gelen sesleri mümkün olduğu en yüksek seviyede engeller. Kulaklık kontrolü üzerinde yer alan basit tasarım tuşları ile kolayca yapılabilir. Type-C kablosuyla şarj olur. Playstation 5 Pulse 3D kulaklık kullanıcı konforunu sağlayacak şekilde kulaklık ve baş süngerini içerir. İşlevselliğinin yanı sıra şık tasarımı ile kişilerin göz zevkine de hitap eder. Öne çıkan bir diğer aksesuar ise kumandadır. Playstation 5 kumandası medya kontrolünü sağlayan bir alettir. Konsolla tasarımsal olarak uyuşacak şekilde, siyah ve beyaz renktedir. Kumandanın temel kullanım amacı medya ve televizyon kontrolüdür. Konsolda yer alan eğlence seçenekleri arasında kolayca geçiş yapılmasını sağlar. Konsol kapalıyken üzerinde yer alan kısayol tuşlarına basıldığında seçilen uygulamanın açılmasını sağlar. Medya oynatma tuşları aracılığıyla durdurma, ilerletme, hızlı ileri veya geri sarma gibi kontroller yapılabilir. Erişim rahatlığını artırmak adına Playstation 5 konsolu arasındaki menülerde gezinme bu kumanda aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Dahili kızılötesi verici ile uyumlu televizyonlarda ses ve güç kontrolü gibi işlemler yapılabilir. Bu özellikler ile ek kumanda görevi görür. Bütün bu aksesuarlar ile oyun zevki daha da artırılabilir.

Fonksiyonel Özellikleri ile Ön Plana Çıkan Playstation 5 Kolu Tasarımı

Fonksiyonel Özellikleri ile Ön Plana Çıkan Playstation 5 Kolu Tasarımı

Playstation 5 en önemli aksesuarlarının başında oyun kolu yer alır. Playstation 5 controller olarak da bilinen bu parça oyunlar için yapılmış özel bir alettir. Bu aletlerin tasarımı oyun performansı ve deneyimi açısından oldukça önem taşır. Hem görüntü hem de işlevsel olmaları gerekir. Uzun süreler boyunca elde tutularak kullanılacağı için aynı zamanda ergonomik de olmaları gerekir. Playstation 5 joystick üzerinde oyun sırasında hareket etmeyi kolaylaştıran tuşlar yer alır. Her tuşun oyunların içerisinde farklı bir fonksiyonu vardır. Bu fonksiyonlar oyun türüne ve oyunun kendisine göre değişiklik gösterir. Playstation 5 kolunun adı DualSense’tir. DualSense yeni nesil teknolojik gelişmeleri içerisinde barındırır. Üzerinde bulunan tetik ve tuşlar oyun sırasında bilgisayarlardan alışık olunan mekanik klavye etkisine yakın bir deneyim sunar. Temel olarak diğer kollardan ayıran bazı özellikleri bulunur. Bunlardan ilki tetik hissidir. Oyun kollarının arka taraflarında nişan veya ateş etmek gibi fonksiyonlar için tuşlar yer alır. Sağ ve solda olmak üzere iki adettir. L2 ve R2 olarak da adlandırılan bu tuşların gerilimlerinin seviyeleri ayarlanabilirdir. Bu hassaslık ayarı sayesinde oyun vuruş hissiyatı en yüksek seviye elde edilebilir. Tetik özelliğine bağlı olarak Playstation 5 kolu içerisinde titreşim motoru yer alır. Oyun türüne bağlı olarak bazı aksiyon hareketlerinde gerilimin hissedilebilmesi için titreşim verilir. Teknolojik olarak geliştirilmiş bu titreşim motoru sayesinde gerçekçi oyun deneyimi artırılması amaçlanır. Titreşimin verildiği aksiyon hareketlerine örnek olarak ok atma, ateş etme, yumruk atma veya araba sürerken bir yere çarpma verilebilir. Bütün bunlara ek olarak araba sürerken gidilen yolun zeminine bağlı olarak değişen titreşimler de özellikler arasında yer alır. Bağlantı her elektronik cihazda önemli bir konudur. Playstation 5 DualSense şarjı için USB Type-C bağlantı kullanılır. Bu özellik sayesinde kol; telefon, tablet veya bilgisayar gibi cihazların şarjında kullanılan kablolar ile şarj edilebilir. Şarj konusunda Playstation 5 diğerlerine kıyasla ek bir özelliğe de sahiptir. DualSense şarj istasyonu herhangi bir kablo bağlantısına gerek duymadan, kablosuz bir şekilde kolların şarj olmasını sağlar. Playstation 5 oyun kolu ayrıca alt kısmında dâhili bir mikrofon barındırır. Mikrofon, oyun oynarken veya oyun arasında Playstation 5 üzerinden arkadaşlarla haberleşmek için kullanılır. Üzerinde yer alan jak girişi ile kulaklıkla da konuşma yapılabilir. Önceki konsollara benzer olarak kol üzerinde oyun içeriklerinin oluşturulmasını sağlayan küçük bir tuş yer alır. “Create” olarak adlandırılan bu tuş oyun oynarken istenilen zamanda video çekmeyi sağlar. Tasarımsal açıdan Playstation 5 ile uyumlu modellere ek olarak siyah, mor gibi farklı renk seçenekleri de yer alır. Üzerinde teknolojik açıdan gelişmiş özelliklere sahip çubuk yer alır. Bu çubuklar özellikle grup oyunlarda hangi oyuncu olduğunuzu hatırlatacak renkte yanar. Işıklar çok fazla parlak olmadığı için oyuncunun oyun sırasındaki dikkatini dağıtmaz.

Playstation 5 Kurulumu ve Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Playstation 5 Kurulumu ve Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Playstation 5 kurulum ve bağlantısı kılavuzda verilen adımlar takip edilerek kolayca yapılabilir. Öncelikle konsolu doğru yere yerleştirmek gerekir. Yatay veya dikey konumda kullanılabilir. Tabanda bulunan stand her zaman tabanda yer alır. Televizyona bağlantı yaparken kabloların doğru yere takıldığından emin olunmalıdır. HDMI kablosu bir ucu Playstation 5 konsol arkasında yer alan HDMI OUT noktasına takılır. Kablonun diğer ucu ise televizyon gibi kullanılacak görüntüleme cihazına geçirilir. Konsolun güç kablosu yine arkada yer alan AC IN bağlantı noktasına takılır. Güç kablosunun fiş ucu da elektrik prizine yerleştirilir. Bütün bağlantılar yapıldıktan sonra cihaz güç düğmesinden açılır. İlk açıldığı zaman yapılması gereken bazı ayarlar vardır. Dil seçimi ve internet bağlantısı yapılır. Daha sonra ekran ayarı, kullanıcı sözleşmesi gibi son ayarlamalar gerçekleştirilir. Düzenli olarak cihaza güncellemeler gelir. Bu güncellemeleri zamanında yapmak cihazı en iyi şekilde kullanmayı sağlar. Geriye kalan ayarlar kişiselleştirilebilir özelliktedir. Playstation 5 oyunları çok çeşitlidir. Playstation 5 oyunları hangi sürümün kullanıldığına göre değişiklik gösterir. Dijital sürümde disk oyunları oynanmaz. PS4 pro için performansı yükseltilmesi yapılan oyunlar Playstation 5’te oynanabilir. Bunlara ek olarak internet üzerinden de oyun indirilir. Oyunları indirmek için internet bağlantısı ve satın alma bilgileri gerekir. Öncelikle sistem üzerinden Playstation Store uygulamasına giriş yapılır. Satın alınmak istenen oyunlar seçilir. Oyun kartından satın al bölümüne geçilir. Satın almayı onayla yazısından sonra indir seçeneği seçilir. Dijital ortamda satın alınan oyunlar giriş ekranında ve oyun kütüphanesinde toplanır. Standart Playstation 5 modelinde ise dijital oyun satın almaya ek olarak diskten oyun oynatma da yapılabilir. Bunun için internetten PS5 uyumlu oyunlar satın alınır. Daha sonra konsol açılır. Blu-ray sürücüsüne disk yerleştirilir. Dijital ve disk oyun arasındaki temel fark oyun değişikliğidir. Farklı oyuna geçilmek istendiği zaman sürücü içerisinde yer alan disk çıkarılır. Yerine oynanmak istenen diğer oyunun diski takılır. Dijital indirilenler oyunlar arası geçişin daha kolay olması açısından diğerlerinden farklılaşır. Playstation 5 fiyatları; hangi sürüm olduğu, içerisinde yer alan aksesuarlar gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. Playstation 5 kolu fiyatları da temel olarak tasarımsal açıdan farklılaşır. Farklı renkteki veya sınırlı sayıda üretilen ürünler diğer standart ürünlere göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Siz de hem bireysel hem de grup olarak eğlenmek istiyorsanız ürün çeşitlerini ve özelliklerini inceleyebilirsiniz. Daha sonra beğendiğiniz ürün ve aksesuarlarını hemen sepetinize atıp, hızlı alışverişin keyfini sürebilirsiniz.