Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Dönem

Malzeme

Cam
Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Köken

Başka bir kelime deneyin

Meslek Grubu

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

2.El Antika & Koleksiyon

için 2,596 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Antika ve Koleksiyon

Antika eşyalar eski dönemlerden kalma eşyalara verilen isimdir, bu eşyaların biriktirilmesi ve yıllarca üzerine eklenerek saklanmasına da koleksiyon denilmektedir. Koleksiyon yapmak birçok insanın hobisi haline gelmiştir. Özellikle az bulunan kıymetli eşyaları saklamak bir tutku haline gelmiştir. Bu tutkuyu yaşatmak ve eskiyi daima canlı tutmak için antika eşyalar saklanmaktadır. Özel bir dönemin izlerini üstünde taşıyan, tarihe tanıklık eden bu antika eşyalar tasarımcısının izlerini yüzyıllar boyu üstünde taşırlar. Hem bir ev eşyası, hem bir koleksiyon şeklinde kullanıma sahip olan antika ürünler çok nadir bulunur. Bu ürünlere sahip kişiler koleksiyoncular tarafından ürün sayfasında satışa sunularak sevenlerinin ve ilgililerinin dikkatini çekmektedir. El emeği olarak yıllarca saklanan bu ürünler, tasarımlarındaki farklılık ve özel bir üretimden geçmesi ile ilgi görmektedir. Ayrıca koleksiyon tutkusunu canlandıran bu değerli antika ürünler, yapıldığı dönemi ve zamanı da üstünde taşıyarak bulunduğu ortamı eşsiz kılar. Antika eşyalar halı, kilim, bez, örtü, cam, eşya, para, çay seti, radyo, porselen, gaz lambası, saat gibi akla gelebilecek birçok üründen oluşabilmektedir. Ayrıca özel üretim mobilyalar, radyo ve gramafon da antika ürünlerin çok tercih edilen ürünleri arasında gelerek ilgililerini mest etmektedir. Hem yatırım amacıyla koleksiyon yapılabilen hem de görüntüsündeki modernlikle güzel bir görünüm yaratmasından dolayı tercih edilebilmektedir. Ürün sayfasını inceleyerek nerede ve ne zaman yapıldıklarını, antikaların hangi döneme ait olduğunu görebilirsiniz.

Antika Ürünler Nasıl Seçilmelidir?

Antika Ürünler Nasıl Seçilmelidir?

Öncelikle bir koleksiyon yapmaya karar verdiğiniz zaman hangi antika ürünleri toplamak istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonra antika ürünlerin gerçek olup olmadığı incelenmeli ve koleksiyonda yerini almalıdır. Antika eşyaların yüz yıldan fazla süre saklanması onu eşsiz kılan bir parça olmasında önemli bir etkendir. Elden ele senelerde bekletilen bir parça, kendisini tarihin unutulmaz bir parçası kılar. Antika ürünleri seçerken mutlaka gerçek antika mı değil mi diye bakılmalıdır. Bir ürün antika olabilmesi için en az yüz yıl beklemesi, bir tasarımcı tarafından yapılması, nadir bulunan bir parça olması ve önemli bir tarihi zamandan bugüne ulaşmış olması gerekir. Bu özelliklere sahip antika bir ürün koleksiyonunuzda yer almak için hazır durumdadır ve diğer antika ürünleriniz ile koleksiyon haline getirerek saklayabilirsiniz. Uzun yıllar muhafaza edilerek bugünlere kadar gelmiş antika ürünleri sınıflandırarak koleksiyonunuzu oluşturabilir, içinizdeki hobiyi canlandırabilirsiniz. Antika ürünler yıllar geçtikçe değeri arttığı için yatırım için de kullanılabilir. Bu ürünleri kullananlar ürünleri oldukça iyi muhafaza ederek değerlenmesini sağlayabilirler. Değerli mücevherler ve saatler geçmişten bu yana ilgi odağı olmuş ve sevenleri tarafından kullanılmıştır. Değerli olan mücevherleri saklayarak daha da değerli ve özel olmasını sağlayan antika ürünler, görüntüleriyle kendinizi güzel hissetmenizi de sağlıyor. Osmanlı Dönemi ve hatta daha öncesinden kalma antika ürünler, malzemelerindeki tercihinizle koleksiyonunuzda eşsiz bir yer kaplıyor. Eski gazeteler, eski ses kayıt cihazları, eski kâğıt ve madeni paralar ve daha fazlası 2. el antika koleksiyonlarında sık tercih edilirken, padişahların döneminden kalma kılıçlar ve savaş malzemeleri de tarihe ilgisi olanların tercihi oluyor. Antika halı tercih edilirken halının öncelikle hangi dönemden kalma ve kumaşının ne olduğu dikkat edilerek alınabilir. Yöresel izler taşıyan eski halı ve kilimler ilgililerine dekor amaçlı bir koleksiyon yapma fırsatı sunuyor. Gaz lambası eskiden bu yana etrafı aydınlatmak amacıyla kullanılmaktadır, gaz lambasının hissettirdiği özel hissi evinizde dekor amaçlı objeleriniz arasına ekleyebilir ve uyum sağlayabilirsiniz. Bu dekor ürünlerinen biri daktilo seçenekleri olabilir.

 Antika Eşyalarla Koleksiyon Oluşturmak

Antika Eşyalarla Koleksiyon Oluşturmak

Antika eşyalara sahip olmak ve aynı özellikteki ürünleri bir araya toplayarak bunları koleksiyon hale getirmek hobileriniz arasında yer alıyor ise, sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir ve aradığınız antika parçayı bulabilirsiniz. Koleksiyon mobilya hobisi için eskiden kalma biriktirilen mobilyalar ev içerisindeki kullanımında adeta tarihi bir görünümle ev içerisini canlandırıyor. Mobilya koleksiyonu içerisinde yer alan tarihi aynalar, avizeler, gaz lambaları, duvar saatleri, tablolar, koltuklar ve daha fazlası ev içerisinde müze görünümü yaratıyor. Ev dekorasyonundaki özel yeri ve 2. el satışları ile sayfamızda yer almaktadır. Özel üretim mobilyaları sevenler ve eskiye olan özlemini evinde yaşatmak isteyenler ürünleri inceleyerek koleksiyonuna yakışan parçayı bulabilir. Koleksiyon çay setleri, eskilerden bu yana vazgeçilmez olarak çay tutkusu olanların ilgisini çekiyor. Koleksiyon çay seti içerisinde çay bardağı, çaydanlık, çay tabağı gibi eskiden kalma çay içmeyi sağlayan malzemeleri bulundurmaktadır. Koleksiyon çay bardağı eskimekle değeri artan bardaklardan oluşmakla birlikte malzemesine göre bardakların da modeli değişmektedir. Antika telefon telefonun icadından bu yana ortaya çıkmış birçok telefon modelinden oluşmakla birlikte, telefon koleksiyonlarını da süslüyor. Telefon koleksiyonu yapmak isteyenler için eski telefonlar iletişimin önemini tarihi yeri ve zamanı ile hissettiriyor. Antika koltuk tercihi yaparken koltukların malzemesine göre koleksiyonu ve evinizin dekorunu dikkate almalısınız. Özellikle dekordaki uyumu sağlamak adına aynı malzemeden olan koltuklar modelleri ile birbirine uyumlu görünüm yaratıyor. İlgi duyduğunuz antika eşyalarla müze görünümü yaratabilir ve kendi koleksiyonunuzu kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

 Koleksiyon Fikirlerinizi Arttırın

Koleksiyon Fikirlerinizi Arttırın

Hayatınıza verdiğiniz kısa bir molada hobilerinizle ilgilenmek ve sorunlarınızı bir kenara koyup koleksiyonunuza vakit ayırmak sizi rahatlatır. Bu koleksiyon içerisinde yer alan antika ürünler ise tamamen ilginize ve tercihinize göre değişmektedir. Eğer koleksiyon yapmak istiyor ama aklınıza çok fikir gelmiyor ise, koleksiyonların nelerden oluşabileceğini ve antika ürünleri inceleyerek kararınızı verebilirsiniz. El dokuması halılar, kilimler ve eski zamanlarda kullanılmakta olan paralar sıklıkla tercih edilir iken, daha fazla ürün özel tasarımlarla kullanıcılarla buluşmakta ve koleksiyonlarda yer almaktadır. Antika duvar saati eski mobilyalarla bir arada kullanıldığı zaman tarihi bir alan izlenimi veriyor. Pul koleksiyonları, koltuklar, halılar ve kilimler, avizeler ve daha fazlası sayfamızda yer almaktadır. Antika radyolar, ilk zamanlardan bu yana radyo severlerin biriktirdiği ve geçmişe özlemi canlandırdıkları ürünlerdir. Radyonun tarihi yeri ve önemi antika radyo severleri heyecanlandırıyor. Antika saat her yaştan antika severlerin ilgisini çeken özel üretimlerde yer almaktadır. Hem kol saati, hem duvar saati olarak antika formda yer alan bu saatler tarihi önemleriyle dekor olarak tercih ediliyor. II. Abdülhamit, V. Mehmet Reşat, Abdülaziz, Abdülmecit, V. Mehmet ve daha birçok padişahtan kalma ürünü bulabileceğiniz Osmanlı döneminden kalma antika ürünler, koleksiyonunuzda fark yaratıyor. Malzemesine göre ahşap, kâğıt, demir, polyester, bakır, çelik, cam, altın, yaldız gibi birçok madenden oluşan antika ürünler tercihinize göre size sunularak sayfamızda yerini alıyor. Koleksiyonunuzda farklı madenlerden aynı ürünlerin yer almasını istiyorsanız, ürün çeşidini belirleyerek hangi madenden ürün tercihi yapacağınıza karar verebilirsiniz. Bu sayede koleksiyonunuz daha özgün görünecek. Koleksiyon fikri oluşturmak veya koleksiyonunuza yeni bir ürün daha katmak istiyorsanız sayfamızı inceleyerek antika ve koleksiyon çeşitlerine göz atabilir ve fiyatları inceleyerek satın alabilirsiniz.