Paket Taşıma Arabaları

Kaldırma ekipmanları insan gücünün kaldırmaya yetmeyeceği ağırlıkları kaldırmaya yardımcı olur ve çeşitli sanayi dallarında kullanılır. Ama bazen kaldırılacak yükler insan gücünün yetebileceği ağırlıkta olur ve nispeten küçük sayılabilecek çalışma alanlarında daha pratik çözümlere ihtiyaç duyulur. Bu durumda yardıma, koli veya paket taşıma arabaları koşar.

Paket Taşıma Arabası Nedir?

Paket Taşıma Arabası Nedir?

Koli, paket ya da genel olarak eşya veya yük taşıma arabası, çok ağır olmayan, örneğin 20-30 kilogram kadar yükleri insan gücüyle taşımayı kolaylaştıran aletlerdir. E arabasına benzer mekanizmaya sahiptir ama bunlarda el arabasındaki gibi taneli malzemeler değil koli ve paket gibi tek parça ve düzgün şekilli yükler taşınır. İş makinesi ve aletleri sayılabilecek diğer kaldırma ekipmanlarından farklı olarak taşıma arabalarını günlük yaşamda sıklıkla görebilirsiniz. Mağazalarda, sucularda, kargo şirketlerinde ve daha birçok yerde taşıma arabalarından yararlanılır.

Taşıma Arabası Çeşitleri Nelerdir?

Taşıma Arabası Çeşitleri Nelerdir?

Taşıma arabası çeşitlerinin bir tanesi düz, açık ve geniş platformlu paket taşıma arabasıdır. Bu taşıma arabası daha geniş alanlı paketleri ve kolileri taşımayı olanaklı kılar. Özellikle yapı marketlerde sadece çalışanlar değil müşteriler de aldıkları ürünleri kasaya taşıyabilmek için market aramaları yerine bu taşıma arabalarını tercih ederler. Paket taşıma arabalarının dört tekerleği bulunur. İtilerek veya çekilerek kullanılabilir. Düz ve açık platformlu, çift tekerlekli koli taşıma arabası ise standart el arabası mantığına yakın bir alettir ama yük tek tekerleğe binmez, çift tekerleğe dağılır. Böylece daha dengeli bir taşıma olanağı sunar. Bu taşıma arabalarında arabanın alabileceği maksimum yük miktarı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca, yükü taşıyacak kişinin kuvveti de dikkate alınmalı ve kişi zorlanmamalıdır. Akü gibi devrilmemesi gereken malzemelerin taşıma arabaları platform yerine plastik sepetli olabilir.

>Paket Taşıma Arabası Nasıl Kullanılır?

Paket Taşıma Arabası Nasıl Kullanılır?

Başka bir taşıma arabası çeşidi olan transpalet, palet adı verilen levhaya yerleştirilmiş ürünleri taşımaya yarar. Paletlerde transpaletin çatallarının geçebileceği aralıklar olur. Bu ürünler, Transpaletler kategorisinde bulunabilir. Paket taşıma arabası ve koli taşıma arabası kullanılırken ürün talimatlarında yer alan maksimum yük miktarı dikkate alınmalıdır. Yük platforma sağlam bir şekilde yerleştirildikten sonra, aletin kollarından tutularak itiş veya çekiş kuvveti uygulanır. Kullanan kişinin kendini zorlamaması önemli, yoksa bel ve omurga olmak üzere sakatlanmalar yaşanabilir.

Paket Taşıma Arabaları

için 830 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3KEEGO (2)
3M (13)
3MK (2)
Asimato (79)
Atlas (40)
Bahçem (2)
Big Lift (11)
BigLift (11)
Bosch (4)
C (1)
DAB (1)
(375)
(62)
Doğrular (1)
EBAX (1)
Einhell (14)
Federal (1)
Kurtsan (2)
Netlift (3)
Stanley (71)
Teknik (1)
Troy (2)
Zümrüt (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(25)
ve üzeri (45)
ve üzeri (50)
ve üzeri (52)
ve üzeri (55)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL