Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

ATV

için 83 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

ATV

“Her türlü arazide kullanılabilen araç” anlamına gelen İngilizce kelimelerin baş harflerinin kısaltılması olan ATV motor; her türlü yol koşuluna uyumlu olan, dört tekerlekli motor benzeri araçları ifade etmek için kullanılır. Sert yokuşlar, dik inişler ya da düz araziler gibi farklı topografik özelliklerin yanı sıra kar, yağmur, çamur fark etmeksizin tüm hava şartlarında da kullanılabilen ATV’ler içten yanmalı ve benzinli motorlarla çalışır.

ATV Markaları

ATV Markaları

Neredeyse tüm modelleri dört tekerlekli olan ATV’ler tek ya da çift kişi taşıyabilir. Hızlı, güçlü ve atak yapılarıyla bilinen ATV motorlar üç farklı ana grupta toplanır. Farklı ATV markaları tarafından üretilen motor hacminin belirleyici olduğu bu sınıflandırmada, 100 cc’den başlayıp 200 cc’ye kadar olan araçlar genç; 200 cc ve 400 cc arasında olanlar orta, 450 ve 800 cc hacimliler ise ağır araçlar olarak adlandırılır. Bunlardan başka bazı ATV markaları 900, 950 hatta 1000 cc’lik özel modeller de üretmektedir. Küçük hacimli araçlar 8 ila 10 beygir arasında değişirken, büyük ve ağır hacimliler 70, 80 beygire kadar çıkabilir. Çokça tercih edilen orta ölçekteki ATV’ler, tek ya da iki silindirli ve otomatik viteslidir. Ateşleme sistemi birçok markada direksiyonda bulunan düğme ile çalışır ve fren sistemi olarak disk fren tercih edilir.

ATV Modelleri

ATV Modelleri

Yapı itibarı ile spor araç ya da arazi aracı olarak iki farklı kategorizasyonda anılan ATV motor 4x4 araçlar tasarım, donanım ve mühendislik olarak dayanıklı ve ağır araçlar olduğu için, genel anlamda “off-road” aracı olarak anılır. Sportif ATV modelleri gücü zincirler vasıtasıyla tekerlere ilettiği için, motorun gücü birebir olarak performansa yansır. Hızlı olmalarının yanı sıra sert ve agresif de olan bu modeller daha çok “off-road” yarışçıları tarafından tercih edilir ve en çok ATV yedek parça ihtiyacına bu grupta rastlanır. Zor arazi şartlarından kaynaklanan ulaşım sorununu çözmek için kullanılan ATV modelleri ise 2, 4 ve hatta 6 çeker olabilir. Çekiş gücünün yüksek olması bu araçların en çetin şartlarda bile rahatlıkla kullanılmasını sağlar. Pek çok ATV modelinde 12V akü kullanılır ve taşıma kapasitesi ortalama 200 ila 250 kg arasındadır.

ATV Lastik, Jant ve Aksesuarları

ATV Lastik, Jant ve Aksesuarları

ATV’ler için lastik seçiminde marka ve model kadar lastiğin kullanım amacı da önemli bir rol oynar. Özellikle yol tutuş ve performans ölçütlerine göre fiyatları değişen ATV lastikleri, normal araba lastiklerine göre daha hacimli ve daha büyük dişlilerdir. Bu büyük dişliler arazi şartlarında yol tutuş için önemlidir. Ancak bu lastikler asfalt yolda iyi bir performans göstermezler. ATV eğer asfalt yolda kullanılacaksa, ATV jantları ile uyumlu asfalt lastiği tercih edilmelidir. Her araçta olduğu gibi, kullanıcı konforunu yükseltmek, sürüş deneyimini iyileştirmek ya da aracı kişiselleştirmek için kullanılan aksesuarlar ATV’ler için de bulunur. Özellikle ATV çantaları, havalı görünümleri ile dikkat çekerken, işlevsellikleri ile de hayatı kolaylaştırır. Genellikle 110 litre hacimlilerin tercih edildiği çantalar, suya ve toza dayanıklı yapıları ve güçlendirilmiş iç yüzeyleri ile uzun ömürlü kullanım sağlar. Hard–case olarak da bilinen bu dayanıklı çantaların reflektif yapısı, gece sürüş güvenliğini arttırır. Ön ya da arka dişliler, fren diski, fren telleri, amortisör ve çamurluk en çok değiştirilen ATV parçaları arasında yer alır. Aksesuarından lastiğine, markasından modeline, motor gücünden kullanım amacına kadar pek çok değişken ATV fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Ancak fiyat değerlendirmesinde uzun ömürlülük, konfor ve dayanıklılığın atlanmaması gerektiği önerilir. Çeşitli markalara ait ATV modelleri, fiyatları ve özellikleri ile ilgili daha kapsamlı bilgiye Otomotiv & Motosiklet kategorisinden ulaşılabilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Apachi (3)
Arora (8)
Işıldar (1)
Kanuni (10)
Kral (1)
Kuba (22)
Mondial (17)
Rks (2)
TGB (3)
Yuki (16)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(3)
ve üzeri (3)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL