Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Motor Hacmi

Başka bir kelime deneyin

Vites Tipi

Başka bir kelime deneyin

Silindir Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Motor Gücü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

ATV

için 9 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

ATV

Günümüzde insanlar birçok farklı binek araç ile günlük ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Birçok farklı modeldeki bu araçlar ile hem ihtiyaçlarımızı hem de kişisel zevklerimize uygun hobilerimizi icra etmekteyiz. Son yıllarda gerek bir spor dalı olarak gerek dünyanın her yerindeki birçok farklı arazi ve iklim koşullarına uyum sağlayabilecek olarak üretilen ATV adının açılımından da anlaşılacağı üzere her arazide kullanılabilir araç olarak bilinmektedir. Bugün birçok iş kolundan bireysel zevklere kadar farklı işlevlere sahip olan ATV’ler dayanıklı yapıları ve güçlü motorları ile dikkat çekmektedirler. Arabistan çöllerinden Afrika’daki safarilere veya Amerika’daki geniş çiftlik sahiplerinden çocuklara kadar her yaştan ve her kesimden kişinin severek tercih ettiği ATV’ler ilgileri üzerine çekmeye devam etmektedirler. Ülkemizde başta olmak üzere tüm dünyada normal yol veya arazi koşullarına uygun olarak üretilen türleri bireyler kendi ihtiyaçlarına göre seçmektedirler. Özellikle arazi tipine uygun olanları bugün dünyanın birçok yerinde yarışmalarda kullanılmaktadır. Yapısı gereği her zemine uyum sağlayabilen ATV’ler zorlu kış şartlarının geçtiği engebeli arazilerde seyyar ambulans veya acil arama kurtarma aracı olarak kullanılmaktadır. Motosiklet veya binek araca göre kullanılması oldukça basit olan bu araçlar kolay kullanımları ile kısa sürede birçok kişi tarafından kolaylıkla öğrenilip istenilen amaca uygun olarak kullanılmaktadır. ATV markaları hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Zorlu Koşullarda Kullanılabilen ATV Özellikleri

Zorlu Koşullarda Kullanılabilen ATV Özellikleri

ATV motorlar dayanıklı ve kolay kullanımları nedeniyle dünya üzerinde birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen araçlar arasında yerlerini almışlardır. Bunun sebebi kolay kullanımları ve dayanıklı yapıları ile en zorlu yollarda ve zeminlerde bizleri kolaylıkla istediğimiz yere hızlı bir şekilde ulaştırmalarıdır. Ayrıca şık tasarımları ile birçok kullanıcı tarafından motosiklet modelleri yerine tercih edilmektedirler. Neredeyse tüm modellerinde görülen dört tekerleğe sahip olmaları onların zemin üzerinde hâkimiyetlerini göstermektedir. Kullanılan zemine bağlı olarak değişen tekerlek yapıları büyük ve dişli olmaktadırlar. Kullanılacak zemine bağlı olarak farklı özelliklere sahip olan tekerlekleri sert ve birinci sınıf kauçuk hammaddeden üretilmişlerdir. Çöl zemin yapısından ıslak zemin yapısına kadar düz ve engebeli her türlü zeminde sorunsuz bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. Geniş hacimli lastikleri zemine tam bir tutunma sağlarken özellikle off-road yapanlar için hem sürüş güvenliği hem de keyifli bir sürüş zevki sunmaktadır. Kullanım alanlarına göre birçok boyutta olan ATV’ler genel olarak 90 ila 400 kg arasında değişen ağırlıklara sahiptirler. Genelde tek kişilik kullanıma uygun olan ATV’ler bazı modellerinde iki kişinin rahatlıkla kullanabileceği boyutlarda tasarlanmıştır. ATV motor gücü bakımından yüksek tork ile çalışmaktadır. Güçlü motor yapıları sayesinde en zorlu yolları aşmak sizler için çok kolay hale gelecektir. Kullanım amaçları doğrultusunda kullanıcılara farklı motor gücünde birçok seçenek sunulmuştur. 50 cc den 800 cc’lere kadar değişen farklı motor hacimleri sayesinde kullanım alanlarına uygun olarak seçenekler sunmuşturlar. Örneğin ATV 50 cc daha çok kısa mesafelerde veya belirli bir yol güzergahında kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler. Özellikle çocuk ve genç yaştaki kullanıcılar akan trafiğe çıkmamaları kaydıyla bu özellikteki bir aracı kolaylıkla kullanabilmektedirler. Ayrıca bu araçlar yüksek hız kapasitesine sahip olmayıp ebeveynlerin gönül rahatlığı ile çocuklarına bu tip araçları kullanmalarına müsaade edebilirler. Kolay kullanımları ile dikkat çeken ATV’ler motorlarının güçlerinin yanı sıra kullanım sırasında kolaylıkla çalıştırılabilmektedirler. Genel olarak ön panelde veya direksiyon üzerine yerleştirilen buton sayesinde kısa sürede motoru çalıştırıp verim alabilirsiniz. Hızla ateş alan motorlar farklı soğutma sistemleri sayesinde bizlere uzun bir kullanım olanağı sunmaktadır. Fren sistemleri ile bizlerin güvenliğini yüksek seviyede tutan ATV’ler genel olarak lastiğe baskı yapan disklerin frenlemeyi yaptığı disk fren sistemini kullanmaktadırlar.

 Her Koşulda Size Yardımcı Olacak ATV Modelleri

Her Koşulda Size Yardımcı Olacak ATV Modelleri

Her coğrafyada kullanıcılarına zorlu görevlerini başarmaları için yardımcı olan ATV’ler firmalar tarafından kullanım alanlarına göre farklı özellikler ile donatılarak üretilmektedirler. Dayanıklı yapıları ve güçlü motorları sayesinde çölden karlı zeminlere düz yollardan engebeli yollara kadar her kesimden kullanıcısına farklı bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Farklı türleri bulunsa da en çok bilinen iki türü spor ve arazi tipi olan iki modelden oluşmaktadır. İlk olarak spor tipindeki modellerde motor gücü genel olarak 200 ve 400 cc arasında değişkenlik göstermektedir. Çalışma durumlarına bakıldıklarında elektrik aksamı ile çalışmaktayken bazıları pedal gücünün ateşlemesi sonucu çalışmaya başlamaktadırlar. Spor tipleri genelde düz asfalt üzerinde kolaylıkla kullanılabilen modeller arasındadır. Özellikle köy ve kasaba gibi trafik yoğunluğunun olmadığı yerlerde sıklıkla kullanılan bir ulaşım aracıdır. Ayrıca spor tipe sahip olanlar birçok genç kullanıcı ve ATV kullanımına yeni başlamış olan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler. İkinci bir tür olan arazi tipi Yuki ATV modelleri spor modellerinden farklı olarak birçok teknik özellik ile donatılmışlardır çünkü bu tip araçlar genelde zorlu çevre ve zemin koşullarında kullanılmaktadır. Gerek zorlu görevleri başarmaları gerek off-road sporunda kullanılmaları ATV modelleri arasında en sık tercih edilen modeller arasında olmalarını sağlamıştır. Trafiğe çıkmaları mümkün olmayan bu modeller genel olarak zorlu arazi koşullarına uyum sağlayan yapıları ile dikkat çekmektedirler. Ayrıca dünyanın belirli bölgelerinde zorlu zeminlerdeki arazi koşullarında yapılacak olan gezilere yardımcı olmaktadır. ATV safari özellikle zorlu çöl ve step düzlüklerinde turistler tarafından sıklıkla kullanılan modeller arasında görülmektedirler. Yüksek beygir gücüne sahip motor kapasiteleri sayesinde hızla yol alıp geniş ve bol dişli tekerlek yapıları sayelerinde zeminde tam bir tutunma yapmaktadırlar. Bazı ATV modelleri kırsal bölgelerde yaşayanlar için adeta bir ulaşım aracı görevi görmektedir. Zorlu zeminlerdeki tarlalarda ürün taşımaya yarayan yüksek çeker güçleri sayesinde birçok çiftçinin en büyük yardımcısı durumundadır ayrıca güçlü motorları sayesinde 70 80 beygir gücüne ulaşan modelleriyle geniş tarlalarınızda hızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı arazi koşullarında sürüş yapma zevkine ulaşmak isteyenlerin yaptığı bir spor olarak bilinen off-road son dönemlerde ATV’ler aracılığıyla yapılmaktadır. Güçlü fren sistemlerinin yanı sıra motor ve tekerlek kalitesi ile çamurlu ve engebeli zeminleri kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bütçenizi Sarsmayacak ATV Fiyatları

Bütçenizi Sarsmayacak ATV Fiyatları

Güçlü motor güçleri ve kolay kullanımları ile hem trafikte hem de zorlu arazilerde kullanılan ATV’ler yediden yetmişe kadın erkek fark etmeksizin her birey tarafından kolaylıkla kullanılmaktadır. Çeşitli kullanım alanları göz önünde bulundurulduğunda her bir ATV farklı özellikler ile donatılmıştır. Gerek teknik özellikleri gerek tasarımları ile son dönemlerin popüler aracı haline gelmiş ATV’ler ATV fiyatları ile de her bütçeye hitap etmektedirler. Özelliklerine göre fiyatlar modeller arasında değişkenlik göstermektedir. Birçok iş koluna yardımcı olmasının yanı sıra doğa severler ve doğa sporları ile ilgilenen birçok kişi tarafından farklı arazi tiplerinde kullanımı uygun olması açısından hobi olarak da kullanılmaktadır. ATV 6x6 savunmadan zorlu kış şartlarının geçtiği birçok alanda hayati öneme sahip araçlar olarak kendilerini göstermektedirler. İlk olarak Amerika ve Kanada’da zorlu kış şartlarında çalışmak durumunda kalan çiftçiler ve arama kurtarma ekipleri tarafından kullanılmışlardır. Son teknoloji ile donatılmış motor yapıları ve büyük genişlikle olan sert kauçuk lastikleri ile ağır kış şartlarında kolaylıkla kullanılabilmektedir. Atv 1000 cc grubuna giren bu tip ATV’ler özellikle büyük çiftliklerde yüksek çekiş gücü sayesinde traktörlere göre çok daha kolay ve etkili olarak çalışabilmektedirler. Her hava koşulunda çalışmaya yarayan güçlü motorları hız konusunda ise beklenileni fazlasıyla vermektedirler. Özellikle karlı ve buzlu zeminlerde sürüş güvenliğini tehlikeye atmadan kolaylıkla ilerleme şansı vermektedir. Havanın erken karardığı kış günlerinde yüksek LED aydınlatma kapasitelerine sahiptirler bu sayede en karanlık yollarda kolaylıkla yönünüzü bularak sürüş problemi yaşamayacaksınız. Dahası son teknoloji ile donatılmış göstergeleri sayesinde aracınız hakkında oldukça önemli olan benzin durumu, gidilen kilometre ve benzeri bilgilere kolaylıkla ulaşarak aracınıza gerekli müdahaleyi yapabilirsiniz. Tüm elektrikli motosiklet modellerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

ATV Nasıl Kullanılır?

ATV Nasıl Kullanılır?

ATV kullanımı her yaştan bireyin kolaylıkla sürebileceği araçların başında gelmektedirler. Özellikle doğa sporlarına ilgi duyan birçok kimse zorlu zemin şartlarında adrenalin dolu dakikalar yaşayarak hem sürüş zevkini hem de doğal ortamın tadını çıkarabileceklerdir. Arazi tipi modelleri sayesinde gidilmesi zor olan birçok doğa harikası mekânı kolaylıkla gezebilir, keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Her ne kadar güçlü ve dayanıklı makineler olarak bilinseler de ATV’ler zorlu parkurlarda ve zeminlerde kullanılmaktadır bu yüzden kullanırken tüm güvenlik ve düzgün bir sürüşe sahip olmak için belirli kurallara uymamız gerekmektedir. İlk defa kullanacaklar için daha basit ve güvenli zeminler tercih edilmelidir bu sayede basit olan bir zeminde kolaylıkla direksiyon ve vites hâkimiyetine sahip olabilirsiniz. Hız ayarı ve vites hakimiyetine ulaştıktan sonra kolaylıkla yol alabilirsiniz. ATV sürmeye başlamadan önce zemin şartlarının uygunluğu kadar kullanılacak ATV’nin yapısı da sürüş yapacaklar için uygun olmalıdır. ATV 100 cc motor aksamına sahip dört tekerlekli türler kullanım için uygundur bu sayede kısa sürede vites değişimine ve direksiyon hakimiyetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle zorlu arazi koşullarında kolaylıkla kullanılan ATV’ler hızlı motor güçleri sayesinde ani hız yapmanıza olanak sağlamaktadır. Olası kaza durumlarını önlemek için hem yeni öğrenenler hem de tecrübeli kullanıcılar mutlaka yanlarında gerekli kıyafet ve ekipmanları bulundurmak zorundadırlar. Kask kullanımı son derece önemli olup ani hareketlerde ve olası darbelerde bizleri korurken eldiven ve botlar bizlerin ATV üzerindeki kollara ve zemine tam bir hâkimiyet kurmamıza olanak sağlamaktadır. Yağışlı havalarda veya tozlu yollarda özel gözlüklerin kullanılması sizin sürüş hâkimiyetinize katkıda bulunacaktır. İlk kullananlar veya zorlu arazi koşullarında güvenliği arttırmak amacıyla kullanılan ayak mandalları kullanılmaktadır bu sayede zemine sağlam bir şekilde hakim olarak güvenli bir sürüş yapabilirsiniz.

ATV Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

ATV Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ticari ve hobi olarak kullanılmak üzere birçok amaç için kullanılan yeni nesil binek araçları olan ATV’ler hem asfalt hem de her iklim koşuluna uygun olarak birçok özelliğe sahip olmaktadırlar. Günümüzde birçok firma ATV kullanıcıları için geniş özellik yelpazesinde araçlar üretmeye devam etmektedirler. Kullanıcılar gerek kullanım amaçları gerek sürüş tarzları açısından birçok özelliğe bakarak kendilerine uygun ATV çeşitleri arasından seçim yapmaktadırlar. Diğer yandan birçok farklı özelliğe sahip olmaları bazı dönemlerde kullanıcılarının seçmelerine zorluk sağlamaktadır. Öncelikle alacağımız ATV’nin donanımsal özellikleri bizler için uzun süreli bir kullanım sağlamalıdır. Motor gücünden tekerlek kalitesine kadar birçok donanımsal özelliği dayanıklı olmak zorundadır ATV 150 fiyatları bakımından da kullanıcılarını memnun etmektedir. Özellikle genç kullanıcılar tarafından tercih edilen bu motor gücündeki modeller boyut olarak arazi tiplerine göre çok daha küçük boyuttadırlar. Genel olarak düz zeminlerde ve özel parkurlarda güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanım durumunuzun ne olacağı ATV seçmek konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Arazi ve spor modellerinin yanı sıra bugün birçok iş kolunda sıklıkla kullanılan ATV’ler dayanıklı oluşları ve yüksek çekim güçleri ile bilinmektedirler. Ön veya arka tarafında bulunan bölmeler sayesinde kolaylıkla yük taşıyabilir, bağlantı noktaları sayesinde birçok tarım ekipmanını arka kısmına bağlayarak tarla sürme gibi görevleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle geniş bir çiftlik veya tarlanız varsa zorlu zemin koşullarında sizlere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu modeller aynı zamanda avcılık ve balıkçılık ile uğraşan birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır çünkü güçlü tekerlek ve motor güçleri sayesinde en zorlu av meralarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedirler.

ATV Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerin popüler araçlarından biri olan ATV’ler adından da anlaşılacağı üzere tüm zeminlerin aracı olarak bilinmektedir. Birçok alt türe ev sahipliği yapan ATV’ler motosiklet ve binek aracın bir nevi melezlenmesi olarak düşünülmelidir. Araba ve motosiklet kullanmaya göre çok daha rahat bir kullanıma sahip olan bu araçlar belirli kurallar neticesinde sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. İlk olarak çalıştırma düğmesine basılarak motorun çalışması daha sonra da hazır hale gelmesi önemlidir daha sonra araç eğer otomatik vitesse kendini ayarlayarak kullanıma hazır hale gelecektir ve aynı motosikletlerde olduğu gibi tutma kısımlarında bulunan bölme ile aracınızı sürmeye başlayabilirsiniz. Kullanmadan önce olası kaza durumlarına karşı kask ve benzeri koruyucu ekipmanları kullanmanız oldukça önemlidir..

ATV İçin Hangi Ehliyet Gereklidir?

Tüm dünyada ve ülkemizde gerek hobi gerek iş için kullanılan ATV’ler ülkemizde özellikle kırsal kesimlerde ve doğa sporları ile ilgilenen birçok birey tarafından popüler hale gelmiştir. Farklı kullanımlarının yanı sıra trafikte de görmeye başladığımız ATV’ler genel kanının aksine A2 sınıfı ehliyet grubundan çıkarılmıştır. Bunun sebebi bu araçların dört adet tekere sahip olarak binek araç sınıfına sokulmuş olmalarıdır. Bu yüzden eğer trafiğe açık bir alanda ATV kullanmak istiyorsanız mutlaka B veya E sınıfı bir ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca arazi tipi araçlar için ehliyet zorunluluğu bulunmamaktadır ancak bunlarla trafiğe çıkmanız durumunda hakkınızda cezai işlem uygulanabilir.

ATV Nasıl Çalıştırılır?

ATV’ler motosikletlere benzer bir çalışma mekanizması ile çalışmaktadırlar. Belirli bir motor gücüne sahip olan bu araçlar benzin ve akülü sistemler ile çalışmaktadırlar. Çalıştırılması oldukça kolay olan bu araçlar kontak düğmesine basıldıktan sonra motoru kullanıma uygun hale getirmektedir. Dahası çalıştıktan sonra bazı modellerinde vitesi aracın aşağısında bulunan pedal yardımı ile gerekli seviyeye getirerek kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hususlardan biri olarak ATV’ler manevra kabiliyetleri güçlü olan araçlardan değildir bu yüzden keskin dönüşlerden kaçınmanız sizler için oldukça önemlidir.

Hangi ATV’yi Almayalım?

ATV alırken öncelikle kendi zevk ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir karar vermeniz sizler için önemli bir kriter olacaktır. Eğer yaşadığınız yerde kısa geziler veya kullanacağınız zemin düz ise daha az hız yapan ve enerji harcayan modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer tarım, güvenlik veya taşıma işlerinde size yardımcı olacak bir modele bakıyorsanız yüksek motor gücü olan ve çekme kapasitesi yüksek olan bir model sizin işinizi fazlasıyla görecektir. Ayrıca doğa sporlarına ve off-road yapmaya meraklı olan kullanıcılar geniş ve dişli tekerleklere sahip olan tutunma mekanizması gelişmiş ATV modellerine bakmalıdırlar.

ATV Kaç Km Hız Yapar?

Motor güçlerine bağlı olarak ATV’lerin hızları değişmektedir. Örneğin trafikte kullanılan modeller 65 ile 80 km hızlara sahip olabilirken daha düşük motorlar 40 ila 55 km hız yapabilme becerilerine sahiptirler.