Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Dondurucu Tipi

Başka bir kelime deneyin

Dondurma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Soğutma Sistemi

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı

Renk

Başka bir kelime deneyin

Yıllık Enerji Tüketimi

Başka bir kelime deneyin

Ses Seviyesi (dBA)

Başka bir kelime deneyin

Derinlik

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Derin Dondurucu

için 265 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Derin Dondurucu Fiyatları ve Modelleri

Derin dondurucular, yiyecek ve içeceklerin kullanım ömrünü uzatma ve saklamaya yarayan beyaz eşyalardır. Gündelik yaşamda tüketilen gıdalar belirli bir kullanım ömrüne sahip oldukları için çabuk bozulabilmektedir. İşte derin dondurucu bu gıdaların ısılarını düşürerek bozulmalarını önlemeye yarayan, düşük ısılarda depolayan ve gıdaların niteliklerini kaybetmeden saklamanıza olanak veren mutfaktaki yardımcınızdır. Özellikle yaz aylarında insanların sıkça ihtiyaç duydukları bu beyaz eşya yazın mevsiminde yetişen meyve, sebze ve çeşitli gıdaları kışın da güvenle tüketebilmenize olanak vermektedir. Teknolojinin günden güne gelişmesi ile kullanımları daha avantajlı hale gelmiştir. Nitekim enerji tasarrufu özellikleri sayesinde bir ampul kadar elektrik tükettikleri için bütçenizi koruma konusunda size yardımcı olurlar. Ayrıca şık görünüşleri sayesinde evinizin dekorasyonuna katkıda bulunurlar. Kullanım kolaylıkları ile yiyeceklerinizi ilk günki gibi taze tutmanıza olanak verirler.

Derin Dondurucu Çeşitleri

Derin Dondurucu Çeşitleri

Derin dondurucular oldukça yoğun bir şekilde talep gören beyaz eşyalar olduğu için oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olmaktadır. Büyüklükleri, hacimleri ve farklı modelleri ile her türlü ihtiyaca uygun bir model bulunabilmektedir. Derin dondurucu modelleri dikey ve sandık tipi olarak ikiye ayrılmaktadır. 7 çekmeceli derin dondurucu oldukça geniş bir iç hacim sunan ve sıkça tercih edilen dikey bir modeldir. Sağladığı kullanım kolaylığı ve işlevselliği ile besinlerini depolamayı seven kişilere hitap etmektedir. Bunun yanında üst düzey enerji tasarrufları ile ön plana çıkmaktadırlar. Gereksiz enerji kullanımını önlemek için iç sıcaklığı sizin belirleyeceğiniz bir derece olmaktadır. Üstelik farklı türden yiyecekleri kategorize etmenize olanak vermektedir. 6 çekmeceli derin dondurucu ise yine yiyeceklerinizi depolama ve kategorize etme konusunda sizlere avantaj sağlayan dikey modeller arasında yer alır. Yeni nesil evlerde alan konusunda sıkıntı çekildiği için bu model kısıtlı alanı olan ve oldukça fazla depolanacak yiyeceği olan kişiler için idealdir. 4 çekmeceli derin dondurucu , diğerlerine oranla daha küçük olan bir dikey model olarak karşımıza çıkmaktadır. İşlevselliğin yanında ihtiyaçları en iyi düzeyde karşılama ve alandan kazanma konusunda sizlere yardım eder. Her türlü alanda ihtiyaç duyulan bir beyaz eşya olduğu için seçenekleri de oldukça fazla olmaktadır. 3 çekmeceli derin dondurucu ve 5 çekmeceli derin dondurucu gibi ara modelleri de üretilerek taleplerinizi tam olarak karşılama noktasında sizlere yardımcı olmaktadır. Hacimsel olarak bakıldığında karşımıza 300 litre derin dondurucu modeli olan sandık tipleri karşımıza çıkmaktadır. İç hacimleri 200 litreden başlayıp 450 litreye kadar yükselen bu modeller sizlere büyük bir avantaj sunarlar. Daha küçük alanda büyük depolama ile ihtiyaçlarınız doğrusunda size yardımcı olurlar. Bu özellikleri sayesinde kafe, restoran veya depolama ihtiyacı fazla olan evler için birebir olmaktadırlar. Üstelik hem derin dondurucu dikey hem de yatay olan modelleri dört mevsimde ve her türlü iklim koşulunda çalışabildiği için farklı ortamlarda bulunan kişilerin mevsim koşulları yüzünden değişik modeller aramasına gerek kalmamaktadır. Derin dondurucular yüksek teknoloji ürünler olduğu için genellikle çalışırken yüksek gürültü üretmezler. Bu da size evlerinizde sessiz ve huzurlu bir ortam sunmanıza yardımcı olmaktadır. Siz de sayfamızda yer alan Uğur derin dondurucu modellerini inceleyerek ihtiyacınıza yönelik ürünü kısa sürede bulabilirsiniz.

Derin Dondurucu Kullanım Alanları

Derin Dondurucu Kullanım Alanları

Derin dondurucular günlük hayatta gıdaları muhafaza etme konusunda en iyi seçenek oldukları için kullanım alanları bir hayli geniş olmaktadır. İşyerlerinde, yazlıklarda ve evlerde yiyecekleri depolanması için sizlere yardımcı olmaktadır. Geniş iç hacimleri, düşük enerji tüketimleri ve şık tasarımları ile yiyeceklerinizi uzun süreler depolamanıza olanak veriyor. Bunun yanında işlevsellik konusunda da her zaman öne çıkmaktadır. Çekmeceli yapıları sayesinde farklı kategoriden yiyecekleri birbirine karışmadan depolama olanağı buluyorsunuz. Bu da kullanım alanını oldukça geniş tutmanıza yardımcı oluyor. Çekmeceli modelleri ile derin dondurucular soğan, sarımsak, balık ve et gibi keskin kokulu gıdaları aynı ortamda saklayabiliyorsunuz. Üretiminde teknoloji etkin bir şekilde kullanıldığı için derin dondurucular yiyeceklerin kokularının birbirine karışmasını önlemektedir. Böylelikle tek bir derin dondurucu bütün depolama ihtiyacınızı güvenle karşılamış olmaktadır. Gündelik yaşamda derin dondurucuya sıkça ihtiyaç duyan kişilerin işini ise oldukça kolaylaştırmaktadır. Bilindiği üzere eski nesil dondurucudan çıkan gıdalar buzlanma problemi yaşamaktadır. Derin dondurucu nofrost yani buz yapmadan dondurma özellikleri sayesinde içinden çıkan gıdaların çözünmesini bekleme sorunu ortadan kalkmaktadır. Bu da kafe ve restoran gibi işletmelerde yemek yapma sürelerini oldukça düşürmektedir. Aynı şekilde evde yemek yapma için vakitleri oldukça kısıtlı olan kişilerin de zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olur. Hızlı dondurma özellikleri sayesinde derin dondurucularını yoğun olarak kullanan kişilerin işini oldukça kolaylaştırır. İstediğiniz yiyeceği derin dondurucunuza yerleştirip kısa sürede buzlanmadan dondurulmasını sağlayabilirsiniz. Yiyeceklerinizi kısa sürede koruma altına almak özellikle Kurban Bayramı zamanında işinize yaramaktadır. Bilindiği üzere kısa zaman içerisinde bozulmaya müsait olan etler eğer iyi bir şekilde muhafaza edilmezse yenilemeyecek hale gelebilir. Buzdolapları da bu konuda yeterli kapasiteye sahip olmadığı için uzmanlar tarafından derin dondurucu tavsiye edilmektedir. Ergonomik yapıları ve geniş iç hacimleri sayesinde derin dondurucular Kurban Bayramı gibi yoğun dönemlerde sizlerin en iyi yardımcısı olacaktır. Yerleştireceğiniz etleri hızlıca, buzlanmadan donduracaktır. İhtiyaç duyduğunuz anlarda ise kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik diğer yiyeceklerinize herhangi bir koku sindirmeyecektir. Böylelikle bütün yiyeceklerinizi bir arada güvenle saklayıp istediğiniz zaman kolayca ulaşabilmiş olacaksınız. Sayfamızda yer alan Vestel derin dondurucu çeşitleri de ihtiyaç ve beklentilerinize uygun özelliklere sahiptir.

Derin Dondurucuların Geniş Seçenekleri

Derin Dondurucuların Geniş Seçenekleri

Derin dondurucu yatay, dikey ve mini seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Dikey, bir diğer adıyla çekmeceli olan modelleri 3,4,5,6,7 ve 8 çekmeceli olarak sizlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere üretilmektedir. Bu çekmecelerde istediğiniz bütün gıdaları düzenli ve rahat bir şekilde saklayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz anlarda kolayca ulaşıp ilk gün ki tazeliğini tadını çıkartabilirsiniz. Çeşitli renk seçeneklerinin de bulunduğu derin dondurucu a+++, a++ ve a+ gibi farklı enerji tasarrufu değerlerine göre de üretilmektedir. Bu da sizlere tasarımın yanında ekonomiyi sunmaktadır. Bazı modeller içerisinde derin dondurucuların farklı özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan en belirgin olanı ise kapak açılma yönünü ayarlayabilmenizdir. Günümüzde inşa edilen evler belirli bir standarda sahip olmadığı için evlerde kullanılan eşyaların yeri sorun teşkil edebilmektedir. İşte bu özellik sayesinde derin dondurucunuzun kapağını istediğiniz yöne ayarlayabilir, kullanım açısından kolaylık sağlayabilirsiniz. Yüksekliği ayarlanabilen ayakları ise sunduğu diğer seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle inşa aşamasında yeri önceden ayarlanan evlerde bu tür beyaz eşyaların sığmama durumu olabilmektedir. Bu seçenek ise eşyalarınızı gönül rahatlığı ile yerlerine koyabilme imkânı sunmaktadır. Şık tasarıma sahip olan modelleri ise evinizde bulunan mobilyalar ile uyum içerisinde olmasını sağlamaktadır. Bu sayede önem verdiğiniz dekorasyonunuzu en iyi şekilde koruyabilirsiniz. Derin dondurucu ölçüleri sandık tipi olan modellerde daha küçük olduğundan alandan tasarruf etmeyi seven kişiler için birebirdir. Kiler, balkon ve garaj gibi pek fazla kullanılmayan alanlara kolayca yerleştirilebilir. Böylelikle sadece ihtiyaç duyulan anlarda kullanılıp geri kalan zamanlarda alandan tasarruf edilmeleri sağlanabilir. Derin dondurucu modelleri ani elektrik kesintilerine karşı koruma sağlamaktadır. Bu sayede uzun süreli enerji kesintilerinde 15 saate kadar içerisindeki gıdaları güvenle ve tazeliği bozulmadan saklayabilmekteler. Ayrıca doğaya karşı olan sorumluluklarını da yerine getirmektedirler. Ozon tabakasına zarar vermeyen gazla kullanmaları çevre dostu olan sizler için ideal olmaktadır. Sık kullanılan derin dondurucularda ısının düzensizliği konusunda endişe yaşanabilmektedir. Gelişen teknolojinin yardımıyla sorun ortadan kalkmıştır. Derin dondurucu modelleri iç sıcaklığı sabit tutabilme özelliğine sahiptir. Barındırdığı sensörler ile ısı değişimlerini hemen algılamakta ve ihtiyaç duyacağı kadar enerji tüketerek ısıyı stabilize etmektedir. Böylelikle gıdalarınız çok daha uzun süre taze kalmaktadır. Dilerseniz ankastre setler ve fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Derin Dondurucu Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Derin Dondurucu Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Gündelik yaşamda yiyeceklerin depolanması ve ihtiyaç halinde kolayca erişilebilmesi derin dondurucular ile mümkün olmaktadır. Siz de kendiniz için bir tane almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Öncelikle ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemek ve onu en iyi şekilde karşılayacak bir ürün almanız, derin dondurucunuzu uzun yıllar severek kullanmanızı sağlayacaktır. Eğer gıdalarınızı depolamayı seviyor ve buna ihtiyaç duyuyorsanız 8 çekmeceli derin dondurucu sizin için en iyi seçim olacaktır. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak ve uygun enerji tüketimi ile bütçenize destek olacaktır. Derin dondurucu 3 çekmeceli olan modeli ise sadece belirli alanlardaki yiyeceklerinizi güvenle saklamak istiyorsanız sizin için ideal olabilir. Dikkat etmeniz gereken püf nokta ihtiyaçlarınızı önceden belirlemektir. Diğer bir husus ise kullanım sıklığınız olmaktadır. Yemek yaparken sürekli derin dondurucunuzda bulunan malzemelere ihtiyaç duyuyorsanız çekmeceli olan modelleri tam size göre olacaktır. Çünkü çekmeceli modeller, içerisinde bulunan gıdaları kategorize etmenize olanak verdiği ve ulaşımı kolay olduğu için yiyeceklerinize erişiminizi kolaylaştıracaktır. Sandık tipi modeller ise genellikle derin dondurucularını daha seyrek kullanan ve içerisinde bulunan gıdaları uzun süreler saklayan kişilere hitap etmektedir. Bu yüzden satın almadan önce kullanım sıklığınızı bilmeniz oldukça önemlidir. Bir diğer püf nokta ise alacağınızı derin dondurucunun ölçüleri olmaktadır. Sayfamızda bulunan derin dondurucu modellerine bakacak olursanız birbirinden farklı ve her türlü ihtiyacı karşılayacak ölçüde derin dondurucu olduğunu görebilirsiniz. Eğer siz de satın almadan önce evinizde yerleştirmek istediğiniz alanın ölçülerine uygun bir model bulursanız derin dondurucunuzu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Derin dondurucu fiyatları üretilen modellerin kapasiteleri, üretiminde kullanılan teknikler, sundukları özellikler ve avantajlarından dolayı farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden alacağınız derin dondurucunun ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilecek olanını seçmenizde yarar vardır. Bu şekilde hem doğru bir alışveriş yapmış olur hem de ihtiyacınızı tam karşılayacak bir ürün aldığınız için bütçenizden tasarruf etmiş olursunuz. Son olarak size verebileceğimiz püf noktalar arasında kullanıcı yorumları yer almaktadır. Beğendiğiniz ve almak istediğiniz modeli daha önce satın almış olan kullanıcılar sizin için oldukça iyi bir rehber olmaktadırlar. Özellikle ürünleri deneyimleme şansı buldukları ve bu deneyimlerini sayfamızda herkese açık olarak paylaştıkları için alacağınız model ile ilgili çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Onların ürünün kalitesi, beklentilerini nasıl karşıladığı ve ideal ürünü seçmiş oldukları gibi bilgileri yorumlar kısmında bulabilirsiniz. Bu püf noktalara dikkat ederek doğru ürünü sayfamızda kısa sürede bulabilirsiniz.

Derin Dondurucunun Sizlere Sağlayacağı Avantajlar

Derin Dondurucunun Sizlere Sağlayacağı Avantajlar

Mevsiminde yetişen taze gıdaları bir sene boyunca istediğiniz zaman yiyebilmek için derin dondurucu kullanabilirsiniz. Derin dondurucular sevdiğiniz meyve, sebze ve etlerinizi güvenle saklamanıza olanak veren ve her evde bulunan beyaz eşyalar arasında yer alır. Sizlere sunduğu avantajlardan ilki ise bu olmaktadır. Bir diğer avantajı ise çok düşük enerji tüketmeleridir. Yaptığı işe göre pek çok kişi elektrik faturalarını yükselteceği endişesi duymaktadır. Ama tam aksine derin dondurucular üretimlerinde teknolojiyi aktif olarak kullandığı için yaklaşık bir ampul kadar enerji tüketmektedirler. Bu da herkes için uygun bir değer olmakta ve kullanımlarını yaygınlaştırmaktadır. Sessiz çalışmaları ve çevreye herhangi bir zarar vermemeleri ise sağladığı diğer avantajlar arasında yer almaktadır. Çalışırken yaklaşık olarak 41 dB’le kadar düşük gürültü üretmektedirler. Evlerde normal koşullarda 50 dB ses bulunduğu düşünülecek olursa bunun çok düşük bir değer olduğunu görebilirsiniz. Soğutma sistemlerinde kullanılan gazların ozon tabakasına zarar vermemesi de doğaya karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirmede sizlere yardımcı olacaktır. İstediğiniz türden yiyecekleri aynı anda depolayabilir, çekmeceleri vasıtası ile kategorilere ayırabilirsiniz. Bunun yanında keskin kokuya sahip olan yiyeceklerin kokuları birbirine karışmamaktadır. Böylelikle içerisinde bulunan gıdalar hiçbir şekilde zarar görmezler. Büyük olan modellerinin yanında derin dondurucu küçük modelleri de üretildiği için her türlü ihtiyacı karşılama noktasında size yardımcı olurlar. İçerisine yerleştirilen gıdalar hızlı şekilde dondurulur ve iç ısısı ayarladığınız seviyeye kısa sürede ulaşır. Bu da yiyeceklerinizi daha uzun süreler taze tutmanıza yarar. Nofrost özellikleri sayesinde derin dondurucular hiçbir şekilde buzlanma yapmazlar. Bu sayede içerisinde bulunan yiyeceklerinize ihtiyaç duyduğunuzda kolayca ulaşabilir, çözünmelerini beklemeden hızlıca yemek için hazır hale getirebilirsiniz. Bazı modellerin sahip olduğu yönü ayarlanabilen kapaklar ise işinizi oldukça kolaylaştırır. Bu da evinize uygun hale getirebilmenize ve içerisinde bulunan eşyalara kolayca ulaşabilmenizi olanak verir. Dikey modellerin çekmeceleri yerin çıkabildiği için derin dondurucunuzu kolayca temizleyebilirsiniz. Sandık tipi olanlarda ise bu işlem sizin için daha kolay olmaktadır. Bu sayede yiyeceklerinizi uzun süreler, hijyen içerisinde taze tutabilirsiniz.

Derin Dondurucu Kullanımına Dair İpuçları

  • Yiyeceklerinizi hava geçirmeyen saklama kaplarında veya kilitli buzdolabı poşetlerinde saklayın, gerekirse elektrik süpürgesi gibi bir emiciyle vakumlayın.
  • Dondurucuya attığınız kek, kurabiye tarzı yiyeceklerinizi mikrodalga fırında birkaç dakika içinde ısıtıp servise hazır hale getirebilirsiniz..
  • Derin dondurucuyla artan çorbalarınızı değerlendirebileceğiniz gibi, hafta sonları fazladan yemek hazırlayıp hafta boyu tüketmeniz de mümkün.
  • Sandık tipi derin dondurucuların üstü, fazla ağırlık bindirmemek kaydıyla saklama alanı olarak kullanılabilir.

Bunlara Dikkat!

  • Derin dondurucudaki yiyecekler kuruduğunda derin dondurucu yanığı meydana gelebilir. Bu yiyeceklerinizin görüntüsüne, kokusuna ve tadına zarar verebilir.
  • Derin dondurucu yanığını önlemek için yiyeceklerinizi doğrudan cihazın içine önce serinletin ve küçük parçalara ayırın.
  • Derin dondurucu doluyken kapısını mümkün olduğunda az açıp kapatın ama içeride hava akımı olduğundan da emin olun.
  • Donmuş yiyecekler genelde dokuz ay kadar saklanabilir. Bundan sonra yiyeceklerinizi ne kadar iyi saklarsanız saklayın yanık meydana gelebilir.

Derin Dondurucuya Neler Konulabilir?

Birkaç istisna hariç aklınıza gelebilecek her türlü yiyeceği derin dondurucunuzda güvenle saklayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta yiyeceklerin birbirine karışmaması için paketlemek ve kategoriler halinde yerleştirmektir. Bu sayede yiyeceklerin kokuları birbirine sinmeyeceği gibi uzun süreler taze kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Derin Dondurucu Kaç Derece Olmalı?

Derin dondurucunun ideal derecesi bulunan bölgeye ve iklim koşullarına göre değişikli göstermektedir. En sıcak havalarda enerji tasarrufu yapmak ve uygun çalışma ısısına erişmek için -18 derece ideal olmaktadır. Yine de satın alacağınız derin dondurucunun özelliklerini dikkate almanız, kullanma kılavuzunda bulunan talimatlara uymanız ve gerekli durumlarda servislerden bilgi almanızda fayda vardır.

Derin Dondurucuya Neler Konmaz?

Derin dondurucuya koymamanız gereken şeyler; süt, kabukları ile birlikte yumurta, patates, kızartılmış gıdalar, çok sulu sebzeler, çeşitli otlar, konserve gıdalar, kutu içecekler, yoğurt ve peynir olmaktadır. Patlama riski olduğu için konserve ve kutu içerisinde bulunan yiyecek, içecekleri depolamamanız gerekmektedir. Diğerleri ise buzlanma, kristalleşme, buzlanma ve çözünmeme gibi sorunlar oluşturmaktadırlar.

Derin Dondurucu Kaç Saatte Dondurur?

Bu durum tercih edilecek modele göre değişkenlik göstermektedir. Süper dondurma özelliği olan ve birkaç gündür aktif olan derin dondurucular gıdaları ortalama 2 ile 4 saat arasında dondurabilmektedir.

Derin Dondurucu Kaç Saatte Çözülür?

Derin dondurucunuzu temizlemek istiyorsanız öncelikle içerisinde bulunan gıdaları buzdolabı içerisinde muhafaza etmeniz gerekmektedir. Daha sonra kapağını açık bırakarak birkaç saat içerisinde oda sıcaklığına gelmesini beklemelisiniz. Temizleme işlemi sırasında derin dondurucunuzun içerisine herhangi bir temizlik malzeme uygulamamaya, metal cisimler ile yüzeyindeki buzları çözmeye ve basınçlı suyla temizlememeye özen göstermelisiniz.

Derin Dondurucu Kaç Derecede Çalışmalı?

Derin dondurucuların ideal çalışma sıcaklıkları bulunan bölgeye ve iklime göre değişiklik göstermektedir. Normal koşullarda ise -18 derece en verimli ve tasarruflu çalışma ısısı olmaktadır. Sıcak havalarda, derin dondurucunuzda bulunan gıdaların yeteri kadar soğumadığını düşünüyorsanız kullanma kılavuzunda bulunan sınırlara uyarak derecesini düşürebilirsiniz.