TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Seramik

için 1.487 sonuç bulundu.

Seramik

Seramik kil ve benzeri toprak ve kayalardan elde edilen ham halindeki maddelerin yüksek sıcaklıktaki fırınlarda pişirilmesi ve şekillendirilmesi ile meydana gelir. Seramikler evlerin birçok alanında yer ya da duvar kaplama ürünü olarak kullanılan dekorasyon ve kaplama ürünleridir. Hammaddeleri tamamen doğal ürünler olan seramik, kil, kuvar ve kaelon gibi maddelerin belirli oranlarla karıştırılması sonucunda elde edilir. Bu sebepten seramikler insan sağlığına ya da ekolojik dengeye hiçbir zararı bulunmayan ürünlerdir. Evlerin daha estetik ve hijyenik olmasını sağlayan seramik fayanslar oldukça fazla sayıda renk, şekil ve boyut seçeneklerinle sahip. Banyo seramik fayansları ve Mutfak seramik fayansları en çok seçeneğe sahip olan seramik modelleridir. Seramikler kolay temizlenen yapıları sebebiyle genellikle evlerin banyo ve mutfaklarında kullanılıyor olsa da laboratuvarlar, gıda fabrikaları, yüzme havuzları, hastaneler, ilaç fabrikaları, hastaneler ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda da sıkça karşımıza çıkıyor.

Seramik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seramik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seramik satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kalifiyeli üreticiler tarafından üretilmiş kaliteli seramikleri tercih etmektir. Çünkü kalitesiz bir şekilde üretilen seramikler, kısa süreli kullanımlardan sonra bile kırılma, sızdırma ve çatlama gibi sorunlara yol açabiliyor. Ayrıca kullanılacak olan seramik modelleri kadar bu seramiklerin montesindeki işçilik de önemlidir. Bu sebepten seramik döşetirken mutlaka konusunda uzman ve deneyim sahibi olan firmaları ya da kişileri tercih etmelisiniz. Seramik satın alırken mutlaka dikkat edilmesi gereken bir başka konu da seramiklerin boyut ve renk kodlarıdır. Çünkü işlem sırasında tercih edilen ürünler arasında farklı tonlarda ya da tarzda bir ürünün bulunması uygulama yapılan alanın görsel ve yapısal olarak bozulmasına neden olur. Ayrıca seramikleri uzun yıllar kullanacağınızdan herhangi bir kaza sonucu kırılma ya da yapısal bozulma gibi sorunlar da ortaya çıkabilir, seramiklerinizin aynısına kolayca ulaşabilmeniz için boyut ve renk kodlarını hatta bulunuyorsa ürün kodlarını bir köşede tutmanız sizin yararınıza olabilir.Seramik fayans modelleri döşenirken, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre hesap yapılmalı ve bu alana yeterli olacak miktarda seramik fayans satın alınmalıdır. Aksi halde fazladan alınan seramikler elinizde kalır; eksik olduğu durumlarda ise yeniden sipariş vermeniz gerekir. Ancak ileride karşılaşılabilecek olan aksiliklerden dolayı tercih edilen seramiklerden bir kutu kadar fazladan alınmasında fayda var. Böylece herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız yedek olarak aldığınız ürünleri kullanabilir ve tamirat işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evlerin ve yapıların farklı bölümlerinde tercih edilen yer seramik modelleri, insan sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Özellikle yaşam alanlarında kullanılan seramikler, ortamdaki duvarı ya da zemini suya karşı dayanıklı hale getirdiği için banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılır. Banyolarınızda kullanacağınız seramikler ile evlerinize eşsiz dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Banyonuzun tüm duvarlarını aynı modelde seramiklerle kaplamak yerine belirli alanlarda farklı modeller kullanarak oldukça çarpıcı tasarımlar yaratabilirsiniz. Örneğin banyo duvarlarınızda krem tonlarında bir seramik modeli kullandıysanız, duşa kabin ya da küvet gibi eşyaların bulunduğu alanları beyaz tonlarında bir seramik ile donatırsanız oldukça hoş bir görüntü yaratabilirsiniz. Banyo tasarımlarının son trendleri de yarısı seramik yarısı açık duvar şeklinde dizayn edilen banyolar. Seramikler genelde koyu renklerde tercih edilirken duvar boyaları bu renklere uyumlu ve daha açık tonlarda oluyor. Banyolarda tercih edilecek mobilyalar da bu tonlarla uyumlu olduğunda ortaya gerçekten oldukça şık tasarımlar çıkıyor. Hem dekor hem de fonksiyonelliği açısından üreticiler tarafından üretilen seramik çeşitleri oldukça fazladır. Tüm seçeneklere Nalburiye & Hırdavat kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Seramik Modelleri, Özellikleri ve Fiyatlar

Seramik Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Seramik türlerini ayırt etmek genelde oldukça zordur. Tasarımları ve renkleriyle birbirlerinden ayrıldıkları gibi üretim şekli yönünden de epey farklıdır seramikler. Eğer seramikleri zeminlere döşemek istiyojrsanız “yer seramikleri” olarak aratmalısınız, duvarları kaplamak istediğinizde de “duvar seramiği” olarak arama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Evinizin dış cephesinde kullanmak istiyorsanız, bu iki seramik modelinden de daha dayanıklı olan karo porselenleri tercih etmeniz gerekiyor. Yer seramikleri çok yüksek sıcaklıklarda fırınlana seramik çeşididir. Duvar seramiklerine oranla daha dayanıklıdır ve istenildiği takdirde duvar kaplamasında da kullanılabilir. Zemin döşemeleri her zaman daha fazla stres altında olduğundan ve darbe aldığından, üreticiler darbelere karşı dayanıklı olması amacıyla çok daha yoğun işlemlerden geçirirler. Yer seramikleri duvar seramiklerine oranla daha ağırdır, bu sebepten üzerinde taşıyabileceği yük miktarı da daha yüksektir. Ayrıca kaplama malzemeleri sayesinde su geçişini de önler. Duvar karolarına oranla biraz daha mat ve sert bir yüzeyi vardır, bu sebepten daha az yıpranır ve daha yavaş aşınır. Yer seramikleri bazı görsel işlemlerden geçirilerek ahşap görünümlü seramik ve parke görünümlü seramik modelleri de üretiliyor. Yer seramik fiyatları üründen ürüne ve üretici markaya göre değişiklik gösterebiliyor. Duvar seramikleri yer karolarına oranla daha hafiftir ve daha düşük sıcaklıklarda fırınlama işlemi görürler. Darbelere karşı dayanımı genel olarak düşüktür bu sebepten zeminler için tercih edilmezler. Genellikle iç mekanlarda dekoratif amaçlı kullanılırlar. Evlerde özellikle banyo duvarlarında ve mutfak duvarlarında kullanılırlar. Banyo seramik modelleri ve fiyatları tasarımına, boyutuna ve üretici markalara göre değişiklik gösterebilir. Granit seramik, seramiklerde kullanılan en son teknolojinin ürünüdür. Estetik açısından en iyi seramik modellerinden biridir. Hammaddelerin yüksek basınç altında kalıplanması ve çok yüksek sıcaklıklarda pişirilmesi yöntemiyle elde edildiklerinden kırılma, aşınma ve ezilmeye karşı fazlaca dayanıklıdır. Granit seramikler yapıları gereği kir tutmaz ve dış etkilere karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sebepten binaların dış cephelerinde fazlaca kullanılırlar. Teknolojinin de ilerlemesiyle seramiklerin üzerinde farklı renkler ve desenler yaratılabiliyor. Ancak seramikler doğal hammaddelerden üretildiği için bazı üretim serilerinde renk tonu farklılıkları meydana gelebiliyor. Modelleri aynı olsa da renklerde meydana gelebilecek farklılar nedeniyle seramik modelleri renk ve boyut bazında serilendirilmiştir. Yapı Market & Bahçe üzerinden modelleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullanılacakları alana göre üretim şekilleri değiştiğinden seramik fiyatları farklılık gösterebiliyor.

Seramik Kullanım Alanları

Seramik Kullanım Alanları

Seramikler, genel özellikleri itibariyle su kullanımının yoğun olduğu alanlarda kullanılırlar. Mutfak tezgahlarındaki seramik, tezgah arası seramik yani mutfak tezgahları ile mutfak dolabı arasında kalan boşlukta kullanılan seramikler bu amaca oldukça uygundur. Mutfakların yanı sıra banyo duvarları ve zeminlerinde de seramikler sıklıkla karşımıza çıkıyor. Ayrıca laboratuvar, otellerin belirli kısımları ve restoranlarda da seramiklerden faydalanıldığı oluyor. Seramikler suya dayanıklılığının yanı sıra eşsiz tasarımlarıyla oldukça hoş bir görsellik yarattığından sıklıkla tercih edilen bir yapı malzemesidir. Banyo seramik modelleri oldukça farklı modellere sahip, çini seramik modellerinden etnik desenli seramiklere kadar birçok seramik modeli bulunuyor. Banyolar ve mutfakların yanı sıra binaların dış cephelerinde, havuzlarda ve bazı fabrikalarda da sıklıkla kullanılıyor. Mutfak ve banyo dekorasyonunda oldukça önemli rollere sahip olan seramiklerin montajında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Montaj yapılacak yüzeyin mutlaka temizlenmesi ve ölçülerinin alınarak boyutunun belirlenmesi gerekiyor. Toplam yüzey uzunluğu ve yüksekliğine bağlı olarak estetikliği bozmayacak boyutta seramik seçimlerinin yapılması bu hususta büyük önem taşıyor. Seramiklerin yüzeye yan yana dizilmesi sırasında çizgisel boşluklar oluşuyor, bu boşlukların düzgün bir şekilde oluşması için bazı sabitleyicilerden yaralanabilirsiniz. Aksi taktirde dizilimi eşit olmayan seramiklere sahip olabilirsiniz. Siz de seramiklerin fonksiyonelliği ve şıklığından yararlanmak istiyorsanız Yer Kaplaması kategorisine göz atabilir, evinize uygun seramik modellerini uygun fiyat seçenekleriyle keşfedebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (12)
404 (1)
414 (2)
4444taş (1)
Airvent (1)
Anka (51)
Aqua (1)
Arte (1)
Baytaş (1)
Cam (1)
(641)
(263)
Dyo (1)
Ege (1)
Eltos (1)
Evarts (81)
Fionart (4)
Graniser (60)
Granitto (80)
İsonem (2)
İTHAL (24)
Kale (16)
Kalekim (4)
LİDER (1)
MCM (8)
MOSSAICA (20)
Pamukkale (4)
PEBECO (17)
Perle (1)
Qua (79)
Rain (3)
Renksan (7)
Rubi (3)
Safran (4)
Saremica (4)
Sgs (3)
Turkuvaz (1)
Vitra (35)
Yapı (12)
Zemzem (1)
ZYIA (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(141)
ve üzeri (166)
ve üzeri (179)
ve üzeri (180)
ve üzeri (182)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL