TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Dübel

için 3,510 sonuç bulundu.

Dübel

Eğer taş veya beton bir duvara, alçı panel veya ahşap dışında sert bir yüzeye herhangi bir şey asmak için dübellerin desteğine ihtiyaç duyarsınız. Dübeller sert malzemelerin sıkı bir şekilde durmasını sağlar veya içi boş malzemelere veya panellere tutturulurlar. Evinizde hoş bir dekorasyon yapmak isterseniz gözle görülmeyen bu gizli kahramanlardan mutlaka yararlanmanız gerekecek. Hangi duvarda hangi dübellerin kullanılması gerektiğine ve dübellerin nasıl takılacağına dair bilgileri bu ürün açıklamasında bulabilirsiniz.

Dübel Nedir?

Dübel Nedir?

Nalburiye ve hırdavat ürünlerinin en yaygınlarından biri olan ve ilk kullanımı ta 1911 yılına kadar uzanan dübel, vidanın, ona takılacak objenin ağırlığını normalde taşıyamayacak delikli veya dağılabilir yüzeylere tutturulmasını sağlayan plastik veya elyaf tıpadır. Taş duvarlarda da vidaların zarar görmeden tutturulmasını sağlar. Yani, dübel vida ile birlikte düşünülmelidir. İhtiyacınız olan vidalara da kolaylıkla sitemizin Vida, Çivi, Somun kategorisinden ulaşmanız mümkün.

Dübel Çeşitleri

Dübel Çeşitleri

Dübellerin birçok farklı türü vardır ama en yaygın olarak konik uçlu ve plastik gibi yumuşak bir malzemeden yapılmış olanlardır. Bunları duvara taktıktan sonra vidayla birlikte genişleyerek onu kavrarlar ve sıkıca tutarlar. En iyi sonucu elde etmek için dübel ölçülerini doğru almanız oldukça önemli. Duvarda açacağınız delik ile dübelin çapı hemen hemen aynı olmalı, vida da yine daha dar ama yaklaşık bir çapta olmalı. Plastik dübel dışında daha ağır yükleri taşıyabilecek, farklı amaçlar için kullanılan ve daha farklı mekanizmalara sahip dübel çeşitleri de var. Çakmalı dübel, çekmeli dübel, asma tavan dübeli, kanatlı alçıpan dübeli, ağır yük dübeli, klipsi dübel ve daha birçok dübel çeşidi doğru kullanıldığında en etkili sonuçları verecektir. 3M, Made Dubel, Çetin Kraft, 3MK, A-Bant, Akfix, 414, Fischer ve diğer markaların plastik ve çelik dübel çeşitlerini kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Dübel Nasıl Çakılır?

Dübel Nasıl Çakılır?

Dübel çakma işlemine girişmeden önce gerekli malzemeleri elinizin altında bulundurmalı ve gerekli güvenlik önlemlerini almalısınız. İhtiyacınız olacak malzemelerin en başında elektrikle çalışan bir darbeli matkap geliyor. Matkap ucunu da takacağınız dübel ve vidaların çapına göre seçmeniz gerekiyor. Dübellerinizi ve vidalarınızı da yanınızda bulundurun. Matkapla hemen delme işlemine geçmeden önce bir deneme deliği açın, yani matkabın ucuyla duvarı biraz delin ve dübelin olup olmadığına bakın. Elbette, deldiğiniz yerin güvenli olması da şart. O yüzden bir detektör kullanarak matkabın herhangi bir boru veya kabloya denk gelmeyeceğinden emin olun. Açacağınız delikleri kurşun kalemle veya tornavidayla işaretleyip matkapla delme işlemini halledin. Duvarda dübelin uzunluğundan daha uzun bir delik açmanız gerekecek. Daha sonra dübeli bir çekiç yardımıyla deliğe çakabilir, ardından vidanızı da takıp duvara asmak istediğiniz objeyi vidaya geçirerek dekorasyonunuza istediğiniz dokunuşu yapabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (12)
3MK (3)
414 (29)
A-Bant (4)
A1 (53)
Active (13)
Adell (1)
Adr (1)
Ags (2)
AKC (1)
Al (1)
AQUAGOLD (1)
As (2)
Automix (1)
Beşel (4)
Cyber (1)
DAB (4)
Dark (1)
DBK (1)
Dewalt (3)
DIFFUSION (4)
Digitus (1)
(1805)
(296)
DTE (1)
ELEMATIC (1)
EMS (1)
Era (1)
Ersa (2)
Fırat (3)
Fischer (21)
Fivestar (9)
Gürçay (4)
Güven (1)
HIRDAVAT (1)
Inter (3)
KL (1)
Kraft (1)
Loctite (3)
Lorex (1)
Made (105)
Made Dubel (399)
Master (52)
May Dübel (24)
Meridyen (6)
Modacar (40)
Mutlusan (11)
Müller (2)
Norm (44)
NP1 (1)
Pattex (1)
Puroser (1)
Red Hit (99)
Rem (1)
Rems (44)
ROX (2)
Sarı (4)
Sgs (71)
Somafix (1)
Soudal (3)
Specco (2)
Standart (3)
Star (6)
Std (3)
Sun (1)
TEKİN (1)
Teknik (7)
Tox (11)
Troy (56)
Trutek (1)
Ttaf (1)
Vesta (40)
Volkan (1)
Weber (7)
Würth (4)
Yaparlar (4)
Yapı (1)
Zemzem (51)
Çebi (1)
Çetin (46)
Özgür (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(377)
ve üzeri (451)
ve üzeri (477)
ve üzeri (482)
ve üzeri (494)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL