Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kapı Türü

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kapı Kolları

için 4,699 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Kumru Oda Kapı Kolu Ön-arka Çiftli Takım Nikel Saten

  (3)
  30 günün en düşük fiyatı!
  200 TL 169 TL
  +
 • Bravo Rozetli Nikel Saten Kapı Kolu Oda (Takım)

  (32)
  30 günün en düşük fiyatı!
  135 TL 124,90 TL
  +
 • Siyah Oda Kapı Kolu

  (7)
  159,99 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • Pervaz Köşe Süsü 8'Lik (4 Adet )

  (5)
  30 günün en düşük fiyatı!
  70 TL 65 TL
  +

Kapı Kolu

Kapı, bir mekana veya bir taşıta girip çıkarken geçilen masfallı, sürgülü ya da elektronik aksanlı başta olmak üzere farklı tasarımlarıyla açılıp kapanabilen levha ya da bölme açıklığıdır. Kapı kolu bir kapıyı açmaya ve kapamaya yarayan mekanizmadır. Kapı kolları da bu tasarımı ve görünümün bütünlüğü açısından önemlidir. Kapı kolları, kapı ile geçişin sağlandığı her yerde varlığını sürdürür. Kapıların açılmasında kapanmasında ve kilitlenmesinde görev alan bu aksesuarlar sayesinde ev ve iş yerlerinizi farklı bir havaya da büründürebilirsiniz. Eski zamanlardaki gibi tek tip kapı kolları yerini çeşit çeşit renklerde ve tasarımlarda kapı kollarına bıraktı. Kapı kollarında sağlamlık ve dayanıklılığın yanında artık ergonomik ve şık olması da aranıyor. Kapı kolu denilince birçok markaya ait kapı kolu modelleri gelmektedir ve bu markalara ait kapı kolları sitemizde yer almaktadır. Bunlara göz atabilir ayrıca kapı malzemeleri kategorimizi de inceleyerek diğer ihtiyaçlarınızı evinizden, bir tıkla giderebilirsiniz. Kapı kolunun ham maddesi, yüzey kaplaması, çalışma şekli basma kol veya çekme kol olması da kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak karar vermeniz gereken özellikler arasındadır.

 Kapı Kolunu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kapı Kolunu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kapı kolu tercihleri birçok farklı alanda ayrı ayrı incelenmektedir. İlk önce hizmet amacına karar vermelisiniz. Sonuçta bugün kapı kolları her mekânda mevcut. Ev için tercih edeceğiniz kapı koluyla ofis için tercih edeceğiniz kapı kolu farklılık gösterecektir. Mekana karar verdikten sonra öncellikle uzun yıllar kullanmak istiyorsanız pirinç hammaddeden yapılmış kapı kolunu seçebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken diğer konu pirinç kaplamanın kapı kolu üzerindeki kalitesidir. Daha ekonomik bir tercihte bulunmak istiyorsanız zamak kollar sizin için uygun olacaktır. Pirinç kollar kadar dayanıklı olmadıklarını belirtmekte fayda var. Ayrıca sac ayna, alüminyum da görece uygun fiyatlı kapı kollarıdır. Kapı kolu tercih ederken kapınızın rengini de göz önünde bulundurmak görüntü açısından önem taşımaktadır. Örneğin beyaz veya krem açık renk ahşap kapılar için saten renk tercihi estetik durur. Kapılarınız daha koyu bir renge sahip ahşap bir kapıysa olifka, saten albrifin, sarı, saten nikel renklerini seçebilirsiniz. Eskitme kapılarda ise antik füme, antik bakır ve olifka renkleri kullanılabilir. Tüm bunların yanında kapı kolu seçerken evinizde veya ofisinizde hangi odada kullanacağınız da önemli bir detaydır. Oda kapıları için klasik tercihlerde bulunabilirsiniz, sağ ya da sol kapı ayrımı yoktur. Tuvalet, banyo kapılarında ise arkadan kilitlemeli kapı kolları tercih edilmelidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kapının gerektiğinde dışarıdan da açılabilecek şekilde olmasıdır. Banyoda içeride birinin rahatsızlık geçirmesi durumlarında kapı tornavida ile açılabilmelidir. Gözden kaçırılmaması gereken ufak ayrıntılar kimi zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. Yale tipi kapılarda, yani dış kapıda büyük delikli kapı kolu tipi kullanılır. Kapı kolu tek taraflı kullanılır ayrıca bu kapılarda sağ sol ayrımı da vardır. Okul kapıları, balkon kapıları veya ofis kapılarında da büyük delik kullanılsa da sağ sol ayrımı yoktur. Ayrıca kapınızın ölçülerini de değerlendirmelisiniz.

 Estetik Kapı Kolu Çeşitleri

Estetik Kapı Kolu Çeşitleri

Çeşitli kapı kolu tasarımları mevcuttur. Topuzlu kapı kolu , modern bir görünüme sahiptir. Topuz kol tercihinizde oyunuzu sade ve minimal olandan kullanabileceğiniz gibi taşlı ve süslemeli modelleri de tercih edebilirsiniz. Gri, siyah ve beyaz renkler minimal tarz için uygun bir seçim olabilir. İhtişamlı bir yemek odasına, salona veya yatak odasına sahipseniz odanızın şıklığına şıklık katıp tercihinizi süslemeli modellerden yana da yapabilirsiniz. Süslü veya minimal her iki tercih için de topuz kapı kolu modelleri kullanıcına rahat kullanım imkânı sunar. Kolay bir mekanizmaya sahiptir bu sayede rahatça açılıp kapanabilir. Ayrıca evinizde banyodan salona her yerde kullanabilirsiniz. Özellikle minimal tasarımları her yere uyum sağlayacaktır. Tercihinizi daha klasik olan oda kapı kollarından yana da yapabilirsiniz. Oldukça kolay açılıp kapanırlar. Oval veya keskin çizgilere sahip olmasıyla bugün birbirinden farklı modellere sahiptirler. Tasarım ürünler trend olarak bugün daha ön plandadır. Farklı renk ve motif tercihinizle olağandan uzaklaşıp evinizde yeni bir tarz yakalayabilirsiniz. Porselen kapı kolları vintage görünümleriyle kullanıcıyı etkilemeyi başarmaktadır. Mekanınıza uyum sağlayacağından emin olduktan sonra tercihinizi aynalı veya porselen modellerden yana kullanabilir, odanızın kendine özel tarzını tamamlayabilirsiniz. Dış cephe ve balkonlarınız için ısıya dayanıklı modeller de tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde su ile temas eden yerlerde kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan paslanmaz kapı kolları da oldukça dayanıklı ve işlevsel modellerdir. Sitemiz üzerinden farklı kapı kolu modellerini birbirleriyle karşılaştırarak daha kolay karar verip alışverişinize içiniz rahat devam edebilirsiniz.

 Yeni Model Şifreli Kapı Kolları

Yeni Model Şifreli Kapı Kolları

Kapı aksesuarlarının alt kategorilerinden biri olan şifreli kapı kolları, özellikle iş yerlerinde oldukça işlevsel ve fonksiyoneldir. Genellikle ahşap ve metal formda bulunurlar. Kullanıcının gireceği numaralarla aktif hale geliyorlar. Otomatik olarak kilitlenen yapısıyla kullanıcısını memnun etmeyi başarıyor. İsterseniz cihaz sayesinde hem sesli he de görüntülü ikaz alabilirsiniz. Ayrıca bu ürün sayesinde artık yanınızda anahtar taşımanıza da gerek kalmayacak. Anahtarı unutup kapıda kalmalarda tarih olacak. Bu sistemle yalnızca kendi belirlediğiniz kod yardımı ile rahatça açabileceğiniz ve siz olmadığınızda dışarıda kalan yakınlarınızın da eve sorunsuzca girebilmesine yardımcı olan son derece kullanışlı, pratik ve oldukça güvenli bir sistemdir. CR2 pil ile çalışan sistem pilin azalması durumunda size haber verecektir. Böylece pil bitti mi diye düşünmenize gerek kalmayacak. Ofisinizde sadece yetkili kişilerin girebileceği odalar için de güvenle kullanabilirsiniz. Şifreli kapı kolu modellerinde genelde bulunan özellikler açma, test, kapama ve uyku modudur. Kapı kolları dışarıdan aynı gibi gözükse de iç malzemeleri hayli farklıdır. Kapı kollarında kullanılan malzeme dayanıklılığı, ömrü ve fiyatı doğrudan etkilemektedir. En dayanıklı kapı kolları sıralamasında ilk sırada pirinç kollar gelir. Paslanmaya karşı oldukça dirençlidirler. Bu sebeple özellikle dış mekânlarda sıklıkla kullanılır. Ürün dayanıklılığında kullanıcısına uzun süreler sunar ve uzun vadede bütçeye bir kazanç sağlar. Fiyatları diğer hammaddelerden olan kapı kolu modelleriyle değerlendirildiğinde daha yüksektir. Bu sebeple gerçek pirinç malzemeyi ayırt edebilmek önem taşır. Bunun için başvurulabilecek başlıca birkaç yöntem mevcuttur. En kolay olanı ağırlık farklılıkları olarak gösterilebilir. Buna ek özellikler isterseniz farklı modelleri de araştırabilirsiniz.

 Kapı Kollarında Kullanılan Hammaddeler

Kapı Kollarında Kullanılan Hammaddeler

Pirinç malzemeden üretilen kol ağır olur. Pirinci basit bir mıknatıs yardımıyla da test edebilirsiniz. Çünkü pirinç malzemesini mıknatıs çekmez. Tüm bunlara ek olarak kolun iç yüzeyinde döküm benzeri pürtüklü yüzeyler olur. Zamak malzemeden üretilen kapı kolları pirinç kadar olmasa da aynı dayanıklılık konusunda işlevseldir. Dayanıklılık ve korozyon dayanımı oldukça iyidir. Pirinç malzemeden kapı kolu gibi zamak malzemeden yapılan kapı kolu da dış ortamlar için elverişlidir. Maliyet açısından pirinçle kıyaslanınca daha uygun fiyata erişmek mümkündür. Bir kapı kolunun gerçek zamak olup olmadığını anlamak için de belirli yöntemler vardır. En kolayı ağırlık ölçümüdür. Pirince göre hafif olsa da diğer malzemelere göre ağır bir maddedir. Aynı pirinç gibi bu malzemeyi de mıknatıs çekmez. Diğer ayırıcı özellikler çok benzediği için zamak ve pirinci birbirinden ayırmak için en doğru yöntem çizik atılıp altındaki renge bakmak olmalıdır. Paslanmaz çelik kollar ise ekonomik fiyatı ve paslanmaya dayanıklı oluşu ile oldukça sık tercih edilir. Özellikle okul, hastane, iş yeri gibi mekânlar için işlevsel bir üründür. Ekonomik oluşuyla toplu yaşam alanları için idealdir. Ancak paslanmaz çelik kapı kollarında tasarım detayına fazla girilemez. Paslanmaz malzemeden üretilen kolları test etmek için de önce ağırlığına bakılabilir. Paslanmaz malzeme çok ağır değil hatta aksine hafiftir. Kolun yüzeyi düz ve pürüzsüz bir tasarıma sahiptir. Dış mekân kullanımında beyaz paslanmalar gözükse de iç mekân kullanımında herhangi bir sıkıntı yaşamadan kullanılabilir. Sac metal kollar ise paslanmaya karşı çok fazla tercih edilmeseler de dayanıklı ürünlerdir.

 Kapı Modellerine En Uygun Kapı Kolları

Kapı Modellerine En Uygun Kapı Kolları

Klasik desenli kapılar için rozetli kapı kolu yerine aynalı kapı kolları tercih edilirse daha şık ve estetik bir görünüm elde edilebilir. Bunun yanında klasik kapılarla desenli, saten albrifin veya eskitme renkli kapı kolları da klasik desenli kapılarla hoş bir ahenge sahiptir. Klasik desenli kapılarla tercih edilebilir. Daha modern tasarımda kapılarda ise bu tür kapı kolları uyumsuz bir görünüme sebep olabilir. Modern desende bir kapınız varsa rozetli kapı kolu ve saten nikel renkli kolları tercih edebilirsiniz. Bu sayede kapınız ve kapı kolunuzun bütün duruşu korunmuş olur. Son yıllarda modern bir çizgiye sahip evler ve işyerleri başta olmak üzere daha keskin hatlı kapı kolları da sık kullanılmaya başlamıştır. Modern görünüme sahip bir kapınız varsa tercihinizi keskin hatlı bir kapı kolundan yana kullanırsanız kapınızda aynı zaman çizgisini yakalamış olursunuz ve çabasız gibi görünen ama estetik bir görünüm sağlarsınız. Günümüzde birçok farklı tasarımda ve tarzda kapılar yapılmaktadır. Daha oval ve yuvarlak hatlı desenlerin hâkim olduğu bir kapınız varsa keskin hatlı kollardansa kapınızla uyumu sağlayabileceğiniz oval gelen kıvrımlı kolları tercih etmek görünüm açısından daha iyi olur. Bu kapılarda da klasik ve modern ayrımı söz konusudur. Klasik tipli olanlarında aynalı kollar kullanılabilir. Modern görünümlü olanlarında ise tercihi rozetli kapı kollarından yana tutmak şık bir görünüme kapı açar. Oval ve yuvarlak hatlı kapıların tam tersi olarak keskin çizgilerin hâkim olduğu bir kapıya sahipseniz kapı ve kapı kolu uyumunu yakalayabilmek adına keskin hatlı ve düz gelen kapı kolu modellerini seçebilirsiniz. Oval ve yuvarlak hatlı kapılarda olduğu gibi keskin hatlı kapılarda da modern ve klasik görünüm için ayrı kapı kolu almak ahenk açısından önemlidir. Klasik tipli olanlarda tercihinizi aynalı kapı kollarından yana yaparken daha modern tipli olanlarında ise rozetli kolları kullanabilirsiniz. Elbette tüm bu yazılanlar sizin kolay seçmeniz için sadece yardımcıdır. Kendi zevk ve tarzınıza uygun kapı kollarını sitemiz üzerinden seçebilir, kullanıcı yorumlarını okuyarak değerlendirebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Kapı Kolu Nasıl Sökülür?

Kapı kolunuzu değiştirerek evinize yepyeni bir hava katabilirsiniz. İlk yapmanız gereken eski anahtar deliğinin dış çerçevesini yerinden çıkartmaktır. Ardından ayna adı verilen kolun dış çerçevesi sökülür. Daha sonra içeride kalan pim sökülür. Bu adımlara dikkat ederseniz eski kapı kolunuzu da deforme etmeden yerinden çıkartmış olursunuz. Daha sonra yeni kapı kolunu takmak için önce pimi yerleştirilir. Hemen ardından yeni kapı kolu takılır. Şarjlı vidalama ile vidalamadan önce mekaniğin ve dilin iyi çalıştığından emin olmayı unutmayın. Tüm bu işlemler sonucunda yepyeni kapı kolunuz kullanmaya hazır.

Kapı Kolu Nasıl Temizlenir?

Kapı kollarının temizliği konusunda ise genel işlemler aynı olsa da bazen malzemeye bağlı ayrı uygulamalar yapmak mümkündür. Örneğin pirinç kapı kollarınız donuk ve kararmış olduğunda sirke veya limon suyu ile bu durumu önleyebilir, kapı kolunuzu eski görünümüne geri döndürebilirsiniz. Ardından sirke ve limon suyunu durulamayı unutmayın. Ayrıca kapı kolunda zaman içerisinde pas, siyahlaşmış tabaka, korozyon ve benzeri oluşumlar meydana gelirse temizlik için kapı kolunun hangi malzemeden yapıldığı mutlaka bilinmelidir. Çünkü demir, çelik, saç ya da alüminyumdan yapıldı ise pas sökücü ürünler, zamak ya da pirinç gibi metallerden yapıldı ise pirinç temizleyici ürünlerin kullanılması gerekir. Kapı kolunun paslanma nedenleri içerisinde ter gelmektedir. Bir metalin paslanması ya da korozyona uğraması ancak oksijenle kimyasal tepkimeye girmesi ile gerçekleşir. Yalın halde olan her metal zamanla havadaki oksijen, sıvı teması sonrasında su içerisinde bulunan oksijen ya da bazı kimyasalları ile paslanabilir. Kapıyı açıp kapatırken ter bezlerimizden kapı koluna bırakılan nem oksitlenmeyi yani ilerleyen seviyeler olan paslanma ve korozyona uğramayı etkilemektedir. Elbette kaliteli malzemeden üretilmiş kapı kolları kullanıyorsanız bu tür can sıkıcı durumlarla pek karşılaşmayacaksınız demektir. Her gün temas ettiğimiz kapı kollarının temizliği oldukça önemlidir. Bakteriler burada kolayca üreyebilirler. Kapı kolu temizliğinde dikkat edilmesi gereken ilk nokta kirin yayılmasının önlenmesidir. Dışarıdan gelince direkt ellediğimiz kapı kolları oldukça kirli olabiliyorlar. Kapı temizliğine başlarken sıcak bir suyla ve tüy bırakmayan temiz bir bez ile silinmeli, ikinci kez ise temiz bir bez ve su yardımıyla silinmelidir. Sabun ve muadili kapı kolunu deforme etmemesi için aşındırıcı olmayan temizlik malzemelerini ihtiyaç varsa kullanılabiliriz. Kapı kollarının silme işleminden sonra tamamen kurumuş olmaları önemli bir konudur. Genellikle metal yapıda oldukları için su lekeleri kalabilir bu da görsel açıdan pek hoş durmaz. Kapı kolu temizliği için alternatif bir diğer yol ise arap sabunu ve sirkedir. Sirke hem kapı kolunu daha parlak gösterir hem de sirke sayesinde kapı kolu pas tutmaz.

Kapı Kolu Hangi Boya ile Boyanır?

İhtiyaç dahilinde kapı kollarınızı sprey boya yardımı ile boyayabilir, ilk günkü görünümlerine kavuşmalarını sağlayabilirsiniz.