Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mum Silikonlar

için 768 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mum Silikonlar

Modern işleme tekniklerinde ya da basit işlerde ihtiyaç duyulan mum silikonlar, son işlemi ya da son ürünü korumanın gerekli olduğu durumlarda kullanılıyor. Elektronik, medikal ürünler, otomotiv sektörü, mobilya, yiyecek ve içecek gibi çok çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılan mum silikon malzemelerin yüksek derecede yapışma gücü ve düşük maliyet, güvenilir işlem basamakları sağlıyor. Sıcak işlemde eriyebilme yeteneğine sahip olan bu yapıştırıcılar, işlem sırasında ya da kalıplama uygulamaları sırasında 27°C ya da 80°C’nin üzerinde eriyebilen malzemelerdir. Soğuduktan sonra katılaşarak yapıştırılan malzemenin dış etkenlere ve deformasyona karşı dayanıklı olmasını mümkün kılıyor. Bir takım kimyasal bileşenleri bulunan bu yapıştırıcıların çok farklı çeşitleri bulunuyor. Etilen Vinil Asetat bazlı yapıştırıcılar, Sentetik Kauçuk bazlı sıcakta eriyen yapıştırıcılar, Polyester, Poliüretan ya da Amorf bazlı sıcakta eriyebilen yapıştırıcılar gibi çok farklı teknik özelliklere sahip olan silikonlar yer alıyor. Oda sıcaklığında katı hâlde bulunan bu silikonların kullanılmadan önce mutlaka eritilmesi gerekiyor. Bunun için de bir silikon tabancasına ihtiyaç duyulabilir. Bu silikonlar, çeşitli faaliyet alanlarında ve üretim süreçlerinde kullanılarak son ürünün çıkarılmasına ya da uygulamaların daha optimum düzeyde tutulmasına yardımcı oluyor. Üstün performans, zaman ve maliyet avantajı sağlayan bu silikon ürünleri ile işleri kolaylaştırabilir ve geliştirilmesine yardımcı olabilir. Mükemmel derecede maliyet ve performans oranı sunan, kolay uygulanabilir ve güvenli olması ile çokça tercih edilen, mevzuatlara uygunluk açısından sorun teşkil etmeyen bu ürünler ile ister mobilya, tekstil ister elektronik eşyalarınıza kolayca uygulayabilirsiniz.

 Yüksek Performans Sağlayan ve Koku Yapmayan Mum Silikonlar

Yüksek Performans Sağlayan ve Koku Yapmayan Mum Silikonlar

Günümüzde genellikle yapıştırma işlerinde kullanılan bu ürünlerin ince mum silikon formları kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. Hem maliyet avantajı sağlaması hem de son derece basit kullanımı ile her evin malzeme çantasında yerini alıyor. Yapıştırılan noktayı kolay kolay bırakmayan ve koku yapmayan bu silikonları çıkarmak için oldukça fazla güç sarf edilmesi gerekiyor. Çıkarıldıkları taktide iz bırakmama özelliği sayesinde tercih edilme oranını artırıyor. Silikon tabancasının arkasına yerleştirilerek tabancanın tetiğine basılması sureti ile sıcak alana doğru ilerleyen mum silikonlar, tabancanın ucundan erimiş hâlde çıkar. Böylece muntazam bir şekilde istenilen noktanın ya da geniş bir alanın yapıştırma işlemi sağlanıyor. Ahşap, plastik, metal gibi alanların yapıştırılmasında kullanılıyor. Bazı elektronik parçaların devrelerindeki elektriği yalıtma ya da küçük sigortaları koruma amaçlı da kullanılabiliyor. Kumaş, deri, karton ve halı, çerçeve, kablo sabitleme, süs ve hediyelik eşya yapımında, maket oyuncak işlemesinde, yapma çiçeklerin yapıştırılmasında ve daha birçok alanda mum silikon ürünleri tercih edilebiliyor. Sadece şeffaf beyaz renkte değil, siyah, mor, kırmızı, pembe, yeşil, sarı gibi çok farklı renk seçenekleri sayesinde ev ve iş yerlerinin dekor renklerine uygun olan silikon rengi seçilebiliyor. Kaymayan, yapışkan, iz bırakmayan ve koku yapmayan bu malzeme ile yapabilecekleriniz hayalleriniz ile sınırlıdır. Cam eşyaları sabitlemek için bile kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun odasına duvar süslerini yapıştırabilir, salonunuzdaki halılarınızı kaymayan duruma getirebilirsiniz. Hobi olarak yapılan el işlerinde son derece yaygın olarak kullanılan bu ürünler, maket çiçek yapımında, üç boyutlu objelerin tasarımında ya da farklı süslemelerde, kolye, bileklik gibi takı eşyalarının yapımında kullanılabiliyor. Ayrıca bardak ya da fincan altlığı, kalemlik gibi çok amaçlı eşyaların yapım süreçlerinde yardımcı malzeme olarak tercih ediliyor.

 Mum Silikonlar ile Tasarım

Mum Silikonlar ile Tasarım

İster renkli mum silikon ister şeffaf beyaz renkteki silikon tercih edilsin, bu ürünler genellikle 7 mm ve 11 mm ölçülerinde bulunuyor. Bu noktada tabancanın büyüklüğü ve küçüklüğü kullanacağınız mum silikon ürünün ölçüsünde dikkat etmeniz gereken kriter olacaktır. Hemen hemen her türlü işlerde ve el işi uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilen bu ürünler ile çeşitli malzemeleri tek bir nokta atışı ile kolayca birbirine yapıştırabilirsiniz. Uzunluğu 30 cm’ye kadar çıkabilen ürünlerin güçlü yapışma özelliği mum silikonları öne çıkarıyor. Yapışma işlemi sırasında sorun oluşturabilecek materyalleri bile rahatlıkla yapıştırabilen bu ürünlerin kullanımı son derece güvenlidir. Hemen eriyebilme özelliği ile de kullanıcısından tam not alıyor. Çok çeşitli sayılarda paket olarak satılan bu ürünleri ihtiyacınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Piyasada ince ya da kalın özelliklerde bulunabilen bu malzemeler kolaylıkla sökülmez, düşmez ve kopmaz özelliklerdedir. Kuru ve serin ortamda saklanıldığında daha uzun ömürlü oluyor ve ilk günkü yapıştırma performansını sağlıyor. Kalitenin yanı sıra görünüme de önem veren bu yapıştırıcılar, kullanıcıların tasarımlarına veya ürünlerine estetik kazandırıyor. Ayrıca sadece dekoratif ürünlerin yapımında değil gıda ambalaj malzemelerinin yapıştırılmasında da mum silikon ürünleri kullanılıyor. İyileştirme, işlevsellik, ürünü tazeliğini koruma ve tüm bunların sürdürülebilir olması için etkili yapıştırıcılar ile kapatılmış yardımcı malzemelere ihtiyaç vardır. Bu yapıştırıcılar, sızdırmazlık ve hava geçirgenliğini elimine eden özelliklerde olmalıdır. Hobilerinizin dolgu maddesi ya da conta görevi gören, dekorasyonların vazgeçilmez yardımcısı ve daha birçok alanda yüksek performans gösteren bu ürünleri edinerek hayal ettiğiniz şekilde tasarlayabileceğiniz birbirinden mükemmel eşyalara sahip olabilirsiniz. Kullanıcısından yüksek memnuniyet oranı kazanan mum silikon ürünleri farklı marka ve özelliklerde, çeşitli renk seçeneklerinde bulunabiliyor. Çocuğunuz ile birlikte gerçekleştireceğiniz hobi çalışmalarında hem onun el beceresinin gelişmesine katkı sağlayacak hem de düşlediği tasarımlara sahip olmasına yardımcı olacaksınız. Bu ürünler sadece yetişkinlerin değil çocukların ve gençlerinde istediği şekilde odasını dekore etmelerine ve özgürce hareket alanı oluşturmalarına destek oluyor.

 Uygun Fiyatın Getirdiği Güzellikler Yaşam Alanınıza Yansısın

Uygun Fiyatın Getirdiği Güzellikler Yaşam Alanınıza Yansısın

Mum silikon fiyatları sahip oldukları teknik özelliklere ve renk seçeneklerine, paketlerdeki adetlerinde göre değişkenlik gösterebiliyor. Öncelikle kullanıcının ihtiyacını ve beklentilerini belirleyerek, çalışmasına en uygun olabilecek ürünü tercih etmesi büyük önem arz ediyor. Mobilyalarında düşen parçalarını sabitlemek veya tekrar yapıştırmak, çocuk odasının halısını kaymaz yaparak daha güvenli bir ortam oluşturmak, çeşitli el işlerini hobi edinerek evinin güzelliğini artırmak ya da bunu kazanca dönüştürmek isteyen herkes mum silikon ürünlerini kullanabilir. Son derece basit ve güvenli bir kullanım ile büyük parçaları küçük noktalar ile birleştirebilir, yapıştırabilir ve deformasyona karşı dayanıklılığı artırılabilir. Yapabilecekleri kullanıcısının hayal gücüne bağlı olan bu malzemeleri seçerken birinci sınıf kalitede olmasına ve ihtiyaç duyulan miktarda paket içerisinde yer almasına dikkat edilmelidir. Mum silikonun kalınlığına ve inceliğine bağlı olarak da silikon tabancası tercih edilmelidir. Kullanmadan önce ufak pratikler gerçekleştirilerek kısa sürede uzmanlaşabilir ve herhangi bir ustaya ihtiyaç duyulmadan istenilen formlarda parçaları birleştirebilirsiniz. Özellikle kolye, bileklik gibi takılardan hoşlananlar ve cam ile ahşabın uyumunu evinde, ofisinde görmek isteyenler için vazgeçilmez bir yardımcı ürün olarak karşımıza çıkıyor. Çocukların ev ödevlerinde, oyuncak ve maket yapım çalışmalarında, bilimsel projelerindeki elektrik devrelerinin korunmasında ve daha birçok uygulamada rahatlıkla kullanılabiliyor. Mum silikonlar yaşadığınız alanı güzelleştirmek ya da sevdiklerinizi mutlu etmek için yaptığınız tüm çalışmalarınızda en büyük destekçiniz oluyor. Çeşitli renk ve teknik özelliklerde, farklı kalınlık ya da inceliklerde, birçok markaya ait mum silikon modellerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Geniş ve detaylı özelliklere sahip olan ürün portföyü için nalburiye ve hırdavat kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.