TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Vida, Çivi, Somun

için 27,007 sonuç bulundu.

Vida, Çivi, Somun

Nalburiye ve hırdavat gereçleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen ürünler çoğunlukla çiviler, vidalar ve somunlar olur. İster gardırop, ister oturma grubu isterseniz de mutfak dolapları olsun, evinizde herhangi bir mobilya parçasını bir araya getirmek istiyorsanız başvurmanız gereken en önemli parçalar arasında vida, somun ve çivi bulunmaktadır. Somunlar cıvata ve birleştirme parçaları gibi birbirlerine bağlama özelliği bulunan araçlarla birlikte kullanılan malzemelerdir. Somunlar, cıvataların nizami bir şekilde sıkıştırabilmesi için kullanılmaktadırlar. Bağlantıların ve monte işlemlerinin cıvatadan sonra gele en önemli elemanıdır. Mobilyaları ve kurulabilir her türlü eşyayı birbirine nizami ve sağlam bir şekilde bağlayacak olan bu parçalar ile her türlü monte işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir ucu sivridir ve diğer ucunda sert bir cisim ile vurulmaya uygun yassı bir alan bulunmaktadır. Çivi Ev & Yaşam işlerinde, tamirat ve tadilatlarda, inşaatlarda ve monta etme işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Evlerimizde duvara astığımız tablo, çerçeve, ayna gibi ürünleri sabitlemek için genelde çiviler kullanılır.

Vida, Çivi Ve Somun Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vida, Çivi Ve Somun Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vida, çivi ve somunlar, kullanılacakları alanlara uygun olarak seçilmelidir. Özellikle beton gibi sert yüzeylerde kullanılacak olan vidalar ve çiviler için özel olarak üretilen vida vida çeşitleri ve çivi çeşitleri seçilirse yüzeye uygun olarak işlemler gerçekleştirilebilir. Ayrıca işlem yapılacak olan yüzeyin kalınlığı da oldukça önemlidir, uzun vida ve büyük çivi yüzeyden taşabilir ya da yamulabilirler. Vidalar ve çiviler ile dübel kullanıldığı taktirde yüzeye daha iyi bir tutunum sağlanabilir. Genelde işlem yaparken çiviler ve vidalar arasında net bir karar kılmak zordur. Çiviler, vidalara oranla daha az kırılganlardır. Bu nedenle daha fazla dayanım gösterirler, çiviler baskı altında yamulabilirler ancak kırılmaları oldukça nadirdir. Öte yandan vidalar çivilere oranla daha kırılgan olsalar da yapıları sayesinde ahşap ve tahta yüzeylerde çok daha iyi tutunum sağlamaktadır. Tahtaları çok daha başarılı bir şekilde bir araya getirir ve dayanımı oldukça yüksektir. Daha önce de belirtildiği gibi, hem çiviler hem de vidalar en sık kullanılan bağlantı elemanlarıdır ve yapacağınız işe, çalışacağınız yüzeye uygun olarak bunlardan birini tercih etmeniz gerekmektedir. Çiviler daha çok marangozluk gibi işlerde kullanılsa da ufak ev işlerini de oldukça başarılı bir şekilde çözebilmektedir. Çerçeveleme işlemleri, duvara asılacak olan aksesuarlar ve sabitleme gibi işlerde oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Tabii ki de inşaat alanında kullanımları evlerdeki kullanımlardan daha geniş ve önemlidir. Çiviler genel olarak çatılarda, yapı işlerinde, dış ev kaplamalarında ve betonlarda kullanılmaktadır. Vidalar ise özellikle ahşap yüzeyler başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır, inşaatlardan ziyade marangozluk işlerine çok daha uygun olan vidalar, raflarda, dolaplarda, ahşap zemin kaplamalarında, kitaplıklarda yani kısaca ahşap ile alakalı neredeyse her işte kullanılmaktadır. Herhangi bir ahşap yüzeyde bağlantı işlemi gerçekleştirilecekse genellikle en uygun bağlantı elemanı vidalardır. Somun çeşitleri ise daima cıvata ile kullanılan bağlantı elemanıdır. Kısaca somunlar ortasından kılavuz çekilmiş bir delik olan bağlantı elemanıdır. Ayrıca cıvatanın ve somunun bir araya getirilen parçalara oturan yüzeyinde cıvata ve somunu kilitleyen bir sürtünme kuvveti mevcuttur.Vida, çivi ve somun bağlantı elemanlarının her birinin farklı kullanım alanları ve farklı kullanım çeşitleri vardır. Bu sebepten çalıştığınız alana ve yüzeye uygun bir şekilde seçim yapmanız işinizin sağlamlığı açısından çok önemlidir.

Vida, Çivi ve Somun Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Vida, Çivi ve Somun Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kullanım yeri ve amacına göre oldukça değişiklik gösteren vida, çivi ve somun modelleri bulunmaktadır. Yapım aşamasında kullanılan materyal ve başlık biçimleri bakımından çiviler birbirlerinden oldukça farklıdır. Çakma ya da vurma işlemi yapıldıktan sonra uygun aletler kullanılırsa çiviler rahatlıkla sökülebilirler. Sivri uçlara sahip olan çiviler arkalarından uygulanan basınç sayesinde kolaylıkla malzemenin içerisine girebilir. İnşaatlarda kullanılan çivi çeşitlerine genellikle inşaat çivisi ve beton çivisi denilmektedir. En bilindik çivi çeşidi inşaat çivisidir. Ağaç ve tahta yüzeyinde kullanılan çivilere ağaç çivisi, gemi yapımında kullanılan ve boyuta büyük olan çiviler, antik mobilyaları süslemek amacıyla kullanılan kabaralı çiviler, maşalı çiviler, kalıp çivileri ve beton çivileri de bulunmaktadır. Kullanım alanınıza göre boyutu, kalınlığı, ham maddesi ve yüzeyi değişen birçok çivi çeşidi bulunmaktadır. Çivi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Vidalar bağlantı elemanlarının dişli kısımlarını oluştururlar ve her alanda kullanılmaktadırlar. Vidalar profillerine göre trapez vida , trifon vida ve kare vida gibi birçok çeşide ayrılmaktadır. Eğri çizgileri küçük ve sık olduğundan gelen darbelerde herhangi bir çözünme yaşanmaz ve bağlantı işlemi oldukça sıkı bir şekilde gerçekleştirilir. Bağlantı için kullanılan en yaygın vida çeşitlerinden biri de üçgen vidalardır. Bu özellikleri sayesinde vida ve somun birbirlerini herhangi bir boşluk kalmayacak şekilde kavrarlar. Bu da esnekliği arttırır. Bu işleme bağı olarak, trapez vidaları genellikle bağlantı değil hareket vidaları olarak kullanılmaktadır. Trapez vidalar oldukça kolay çözünebilen bir yapıya sahiptir. Bu sebepten sürekli sökülüp takılması gereken yüzeyler ve parçalar için trapez vidaları oldukça kullanışlıdır. Trapez vidalarının helis açıları oldukça büyüktür, bu sayede dişler arasındaki sürtünme kuvveti oldukça düşüktür. Plastik vida çeşitleri de plastik yüzeylerde kullanılmaktadır. Vida çeşitleri yüzeyler ve kullanım amaçları için oldukça çeşitlendirilmiştir, bu sayede hiçbir zorluk yaşamadan kullanım amacınıza uygun bir vida kullanabilirsiniz. Vida fiyatları türüne, boyutuna ve üretiminde kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Daha fazla inceleyebilmek için Yapı Market & Bahçe kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Vida, Çivi ve Somun Kullanım Alanları

Vida, Çivi ve Somun Kullanım Alanları

Çiviler genellikle hafif inşaat işlerinde kullanılmaktadır. Çatı kiremitleri, kapı ve pencere kaplaması, çerçeveleme gibi bağlantı elemanlarının çok fazla tutma gücüne ihtiyaç duyulmadığı alanlarda çiviler en uygun aparatlardır. Çivilerin sağladığı tutuş gücünden daha fazlasına ihtiyacınız varsa, vidalar genellikle ilk başvuracağınız bağlantı elemanlarıdır. Çünkü vidalar dişli yapıları ile içine vidaladığınız malzemeyi kuvvetle tutabilir. Özellikle ahşap işleri başta olmak üzere hafif ila orta inşaat işlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Her türlü malzemeyle kullanılan alçıpan vidaları, metal vidalar, havşa başlı vida , meridyen vida ve has vida gibi birçok vida çeşidi bulunmaktadır. Vidalar çok fazla tutma gücüne sahip olsalar da, bağlantı elemanlarının önemli yük altında bulunacağı ağır inşaat işlerinde kesinlikle önerilmez. Ağır inşaat işlerinde cıvatalar ve somunlar kullanılmaktadır. Bağlantı elemanlarının önemli miktarda stres altında bulunduğu yüzeylerde cıvata ve somunlar kullanılmalıdır. Bunun sebebi cıvataların vidalardan çok daha büyük boyutlarda olmasıdır. Bu sebepten daha fazla ağırlık kaldırabilmelerinin yanı sıra daha büyük kereste parçalarını bağlamak için de en iyi bağlantı elemanlarıdır. Somun vida , bağlantı elemanı olarak kullanıldığında cıvatalar ile sıkıştırılacağından kesinlikle vida ve çividen çok daha güvenlidir. Nalburiye & Hırdavat kategorisi üzerinden farklı seçeneklere ulaşabiliriz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

- (2)
3dKauçuk (2)
3M (128)
404 (36)
414 (12)
ABAX (9)
Ack (90)
Adr (7)
Agt (1)
Akdeniz (280)
Akfix (1)
Alfa (1)
Arge (1)
Armador (12)
Arrow (22)
Arsel (1)
Atiktel (1)
Atlas (99)
B.A.S. (1)
Baytaş (1)
Bea (3)
Beybi (1)
Beşel (37)
Bitco (3)
Bosch (2)
Boss (2)
Brio (8)
Briton (4)
Creavit (4)
Cyber (7)
Daf (1)
Dayson (1)
Dekor (5)
Delta (8)
DELTA (1)
Demir (2)
Dewalt (6)
Dirim (8)
Divortex (5)
(17822)
Dkr (1)
DKS (1)
DKT (1)
Dmr (2)
Dolphin (69)
Dreamcar (1)
ECA (5)
Einhell (9)
ELİT (3)
Eltos (17)
Eltu (2)
EMS (20)
Ersa (76)
Essafe (2)
Falcon (3)
FAWORİ (1)
Felco (1)
Fırat (26)
Fischer (1)
Fivestar (6)
Fors (1)
Forsage (13)
Gama (3)
Geberit (1)
Globe (1)
Gürçay (20)
Hafele (12)
Hais (8)
Handpack (1)
Hds (1)
HG (1)
Hilti (26)
Inter (1)
İzeltaş (5)
Işıklar (1)
K.A.S. (1)
Kalde (6)
Kale (17)
Kale Kilit (12)
Kas (7)
Kc (1)
Kenseal (1)
Kimex (5)
KL (33)
Klas (1)
KLPRO (44)
Kraft (25)
Kriter (1)
Leo (1)
Loctite (3)
Made (50)
Maflen (2)
Makita (5)
Mano (8)
Master (5)
Max (1)
Max-extra (1)
Memo Chem (1)
Meridyen (1166)
Meşem (7)
Mfa (5)
mineflo (1)
Mono (1)
Mutlusan (1)
Nail (7)
Nkp (1)
Nobel (21)
Nora (9)
Norm (2657)
Novus (9)
Omega (1)
Omron (1)
Onton (1)
Onurfix (144)
Osaka (1)
Pacific (1)
PARTNER (4)
Port-Bag (3)
Probox (2)
Prossive (2)
Proter (10)
Rapid (51)
Realözs (42)
Red Hit (28)
Redboard (48)
Retta (12)
Rico (6)
Rtrmax (3)
Samet (9)
Sedef (2)
Seçkin (5)
Sgs (35)
Specco (1)
Stanley (17)
Star (10)
Starline (1)
Std (257)
STD (110)
Super-Bag (16)
Sürel (2)
TEKİN (3)
Teksan (1)
Tomax (12)
Troy (4)
TÜM (6)
Ugr (129)
Universal (41)
Vesta (2)
Vito (1)
Vorne (1)
Würth (3)
Ysf (3)
Yuma (3)
Zeyrek (1)
Çetin (91)
Çetin Kraft (175)
Örgün (2)
ÖZTÜRK (2)
Ünlü (1)
Üstün (3)
Şenpres (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(3,087)
ve üzeri (3,541)
ve üzeri (3,659)
ve üzeri (3,692)
ve üzeri (3,775)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL