Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Oto Lastik

için 256 sonuç bulundu.
Genişlik seçiniz

Roadstone Oto Lastik

Otomobil artık günümüzde bir ihtiyaç haline gelerek pek çok kişinin sahip olduğu bir araçtır. Sizi bir yerden başka bir yere kolaylıkla götürürken güven duygusunun verdiği rahatlığa otomobilinizle alışırsınız. Roadstone Kore ve Çin'deki büyük fabrikalarıyla yüksek kaliteli oto lastik çeşitleri üreten son teknolojiyi ürünlerinde kullanan bir markadır. Roadstone lastik Türkiye dahil olmak üzere dünya çapında birçok ülkede lastik satıyor. Roadstone, çevre dostu ürünler ve teknolojinin rekabet gücünü endüstride lider bir marka haline getiriyor.

 Roadstone Lastik Özellikleriyle Öne Çıkıyor

Roadstone Lastik Özellikleriyle Öne Çıkıyor

Roadstone lastik özellikleri seçtiğiniz araç tipine ait lastiğe göre özel tasarlandığından pek çok farklı fonksiyonlara sahiptirler. Lastik, aracın ağırlığını taşıyarak yoldan gelen etkiyi düşürürken, aynı zamanda aracın hareketini korumak için motor gücünü, fren gücünü ve yön değişimini yola aktarır. Lastikler, araçlarda yüksek kalite ve yüksek performans eğilimi nedeniyle performans ve tekerlekler uygulayarak çeşitli ve karmaşık formlarda geliştirilmiştir. Lastikleri araç gövdesine bağlayan süspansiyon sistemi, yollardaki titreşimi ve şoku emer ve aracın sürüş konforunu belirler. Yeterli hava basıncı yoksa, ısı üreten ve muhtemelen hasar veren daha büyük dönme direnci vardır. Çok fazla hava basıncı varsa, esneklik sürüş konforunun yanı sıra azalır. Ayrıca, lastiğin daha düşük en boy oranı, sürüş konforundan daha fazla sürüş stabilitesini gösterir. Roadstone lastik sürüş sırasında yolun yüzeyi ile doğrudan temas ettiğinden, yüzeyi harici şok veya hasardan korumak için çeşitli bileşenlerin kauçuk tabakaları ile birlikte bilimsel bir yapıda üretilirler. Lastiğin sırt kısmı kalın kauçuk tabaka içinde olduğundan, aşınma ömrünü uzatmak için bir rol hizmet ederken darbe ve dış hasara karşı iç karkas korur. Ayrıca, lastik yüzeyindeki sırt deseni boyunca kırılma kuvveti, itici güç ve drenaj gibi çeşitli işlevleri de verir. Sırt kısmında bulunan dişler yola tutuşa etki eder. Lastik etiketlerinden de lastiğe ait birtakım bilgilere ulaşmak mümkün. Yakıt verimliliği A'dan G'ye lastiğin özelliklerine göre etiketlenir. A en yüksek yakıt verimliliğini gösterirken G en düşük yakıt verimliliğini sağlar. Yakıt verimliliği yüksek olan lastikler dönüş esnasında daha az enerji harcarlar. Bu sayede daha az yakıt harcarlar. Islak zeminde sürüş hakimiyeti veya ıslak zeminde frenleme olarak adlandırılan etiket de A ve F arasında sınıflandırılır. A sınıfı bir lastik, F sınıfı lastiklere göre 18 metre daha kısa mesafede durabilir. Bu da güvenlik için büyük önem arz etmektedir. Gürültü de bir diğer etikettir. Lastiğin dış gürültüsü dB cinsinden ölçülür ancak anlaşılması kolay olması açısından 3 ayrı dalga sınıfına göre adlandırılırlar. Dalga sayısı arttıkça gürültü de artar. 1 siyah dalga sessizi, 2 siyah dalga orta ses ve 3 siyah dalga ise gürültülü bir sesi temsil eder. Sadece bu etiketlere göre lastik seçmek yeterli olmasa da yine de lastik ve jant seçiminde önemli unsurlar arasındadırlar.

Roadstone Lastik Yapım Aşamaları

Roadstone Lastik Yapım Aşamaları

Roadstone lastik nasıl elde edildiği oldukça karmaşık bir süreci kapsar. Öncelikle arıtma işlemi denen bir adımdan başlanır. 'Arıtma işlemi', her lastiğin özelliklerine ve kullanım amacına göre ham kauçuğa çeşitli kimyasalların eklenmesini ve karıştırılmasını içerir. Kauçuk levhalar, kauçuğa plastisite eklenerek oluşturulur, böylece şekli kolayca değişmez. İkinci sırada ekstrüzyon işlemi vardır. Lastik levhalar, lastiğin her bir parçasının özelliklerine göre ‘rafine etme işlemi ile yapıldıktan sonra, kauçuk daha sonra 'ekstrüzyon işlemi' ile belirli bir düzenli genişlik ve kalınlığa oluşturulur. Burada, rahat ve konforlu sürüş için önemli bir süreç olan lastiğin dış yüzeyi ve lastiğin kenarları yaratılmıştır. Bunun gibi pek çok adımdan sonra en son adım olarak test etme sürecine geçilir. Roadstone oto lastik kullanıcısıyla buluşmadan önce5 ayrı detaylı testten geçirilir. İlk olarak, lastiğin dış ve iç kısmını ve boncuğu çıplak gözle inceleyen 'görsel test' var. İkincisi, tekerleğe monte edilmeden önce lastiğin tek bir ürün olarak test edilmesi ve ayrıca lastik ağırlığı dağılımının çevresel yönde tutarlı olup olmadığı statik durumda. Üçüncüsü, lastikler tekerleklere monte edildiğinde ve lastiklere en uygun hava basıncı konulduğunda, dönüşten sonra ağırlık homojenliğini çevresel yönde ölçen 'dinamik denge testi' vardır. Dördüncüsü, ürünün boyutunun ve sertliğinin tekdüzeliğini test eden ' tekdüzelik testi’ vardır. Son olarak, lastiklerin içindeki karkasın, kayışların yapısının ve yabancı maddelerin karıştırılmasının test edilmesi için x-ışınları kullanılır. Daha sonra üretilen ürünler otomatik olarak sınıflandırılır ve gönderilir. Roadstone lastikler hakkında daha ayrıntılı bilgi ve Roadstone lastik yorum kısmından lastikler hakkında yorumları incelemek için sayfamıza göz atın.

 Roadstone Mevsimlere Göre Lastik Seçenekleri

Roadstone Mevsimlere Göre Lastik Seçenekleri

Sıklıkla tercih edilen dört mevsim lastikler özellikle Akdeniz, Ege gibi yoğun kar yağışının görülmediği yerlerde yeterli olması ile hem ekonomik hem de ergonomik bir seçenek olarak karşınıza çıkar. Dört mevsim lastikler hem kuru hem ıslak zeminde iyi bir sürüş için tasarlanmış lastiklerdir. Orta seviyede diş derinliği sahip olduklarından daha az diş derinliğine sahip yaz lastiklerine göre daha uzun diş ömrüne sahiptirler. Hafif kış şartlarına da uyum sağlamak için karda da çekiş sağlayan yapıya sahiptir. Hem yaz hem de kışa uyum gösterdiklerinden, zorlu hava durumları için uygun değildirler. Ilıman iklime sahip bölgelerde yaşıyor iseniz Roadstone 4 mevsim lastikleri tercih edebilirsiniz. Roadstone yaz lastikleri hızlı ve çevik bir yapıya sahiptir. Sırt kısmında aha az oluğa sahip olduklarından yola daha fazla temas ederler. Bu sayede maksimum yol tutuşu sağlarlar. Yaz lastikleri sizlere iyi bir tutuş ve güçlü bir çekiş sağlar. Havanın 7 santigrat altına düştüğü yerlerde 4 mevsim lastikleri etkilerini kaybettiğinden kaza ve hasarlara yol açabilir. Bu nedenle kış lastiği kullanmak can ve mal güvenliğiniz için büyük önem taşır. Roadstone kışlık lastik soğuk ve zorlu hava şartları için çok iyi bir seçenektir. Kış lastiklerinde karlı ve yağmurlu havalar için özel olarak geliştirilen sistemiyle fren tutuş mesafesi olabildiğince kısa şekilde ayarlanır. Kış lastikleri buzlanma, yoğun kar yağışı gibi zorlu koşullar göz önüne alınarak ona göre bir diş yapısına sahiptirler. Normal lastiklere göre daha kalın ve daha aralıklı olan bu diş yapıları kardan daha kolay çıkmaları ve daha güvenli bir tutuş sağlayarak konforlu bir şekilde seyahat etmenize yardımcı olurlar. Kış lastikleri sayesinde ıslak zemin üzerinde aracınızın kayma riski azalır, mükemmel yol tutuşu ile kaza riski en aza indirgenir, karlı, buzlu, çamurlu ve ıslak zeminlerde arabanızı kullanırken üstün bir performans sağlayarak konforlu bir sürüş deneyimi sağlar. Kış lastiklerinin 4 lastiğe de takılması gerekmektedir. Ayrıca karlı dönemlerde güvenliğinizi en üstte tutmak için kar zinciri kullanmak da zorunlu ve önemli bir ayrıntıdır.Roadstone lastik fiyatları lastik modellerine göre farklılık göstermektedir. Aracınıza en uygun lastiği bulmak, özelliklerini daha yakından incelemek, Roadstone oto lastik yorumları kısmına göz atmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Arama Kriterleriniz

Roadstone
Tümünü Temizle

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Michelin (3748)
Continental (1794)
Goodyear (4770)
Bridgestone (2128)
Petlas (2262)
Lassa (1663)
Hankook (2025)
Nokian (3537)
Dunlop (580)
Falken (789)
Pirelli (2138)
Kumho (1469)
Kormoran (1077)
Starmaxx (974)
Nexen (809)
Nankang (746)
Laufenn (744)
General (427)
Sava (405)
Marshal (393)
Debica (388)
Milestone (358)
Özka (322)
Triangle (319)
Riken (305)
Windforce (298)
Yokohama (298)
Dayton (289)
Roadstone (256)
Matador (245)
Semperit (244)
Bf Goodrich (240)
Winrun (211)
Tigar (126)
Farroad (119)
Strial (118)
Gislaved (113)
Tracmax (113)
Barum (101)
Viking (77)
Taurus (76)
Fulda (75)
GT Radial (68)
Kleber (65)
MOMO (58)
Minerva (53)
Toyo (51)
Waterfall (48)
AJS (44)
Anlaş (37)
Kinforest (37)
Rotalla (36)
Vitour (33)
Cooper (32)
Cratos (32)
Altenzo (27)
Doublestar (27)
Maxxis (26)
Saetta (26)
Saferich (26)
Platin (25)
Sportiva (25)
Wanlı (22)
Achiles (21)
Landsail (20)
Billas (17)
Kelly (17)
APlus (16)
Vredestein (16)
Gripmax (15)
Bfgoodrich (13)
Sailun (13)
Duro (12)
Evergreen (12)
BKT (10)
Tatko (9)
Jinyu (8)
Starfire (7)
Sunny (7)
Mabor (6)
Mitas (6)
Accelera (5)
CST (5)
Point S (4)
Uniroyal (4)
Alliance (3)
Austone (3)
Delinte (3)
Ecomaster (3)
Kenda (3)
Linglong (3)
Sunitrac (3)
Victorun (3)
Anteo (2)
Federal (2)
Firestone (2)
Goodride (2)
Harvester (2)
Motrio (2)
Solideal (2)
Syron (2)
Zeetex (2)
Aotelli (1)
Atlas (1)
Diplomat (1)
Formula (1)
Gerutti (1)
Goldline (1)
Keter (1)
Kingstar (1)
Marshall (1)
Maxtrek (1)
Rodaco (1)
Sebring (1)
Tyfoon (1)
nexen (1)
Dİğer (34)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Genişlik

(56)
(39)
(34)
(27)
(19)
(17)
(14)
(13)
(11)
(10)
(4)
(4)
(3)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

Yaz (183)
Kış (70)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Yanak Kalınlığı

(42)
(35)
(34)
(32)
(29)
(27)
(24)
(18)
(7)
(4)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Jant

(58)
(55)
(45)
(38)
(27)
(20)
(8)
(5)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Üretim Tarihi

(55)
(32)
(26)
(24)
(19)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kullanım Türü

(160)
(75)
(6)
Başka bir kelime deneyin

Islak Zeminde Frenleme

(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Yakıt Verimliliği

(3)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (2)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL