PedudiBilisim
PedudiBilisim
Şirket Ünvanı: Pedudi Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi
İşletme Adı: -
Tescilli Marka: -
KEP Adresi: -
Vergi No: 7230723147
Mersis No: -
Mağaza merkez adresi ve onaylanmış telefon numarası n11.com kayıtlarında mevcuttur.

Mağaza Performansı

Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi
Mağaza ürün paketine özen göstermişti
Mağazanın iletişiminden memnunum
Tüm yorumları gör

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yaş

(8)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.

Konum Seç

Eğitici Oyuncaklar

için 9 sonuç bulundu.

Eğitici Oyuncaklar

Bebeğinizin doğduğu ve onu kucağınıza aldığınız ilk andan itibaren okul dönemine kadar olan o süre içinde, yani yaklaşık olarak altı veya yedi sene boyunca çocuklar için her şey oyun, oyuncak ve eğlenceden ibarettir. Bu dönemlerde zihin olarak berrak ve öğrenmeye açık olan çocuklar, gözlemledikleri her şeyi hemen kaparak çabucak öğrenir ve taklit ederler. Bir süre sonra bebek büyüyüp de çevresini tanımaya başladığında, renk renk ve çeşit çeşit hepsi birbirinden güzel ve farklı oyuncakların çekiciliğine kapılmaya başlar. 0-6 yaş arasındaki çocuklar yeni yeni dünyayı tanırlar. İlk olarak duyu organları aracılığıyla dünyayı tanıyıp keşfetmeye başlar. Sonrasında çevresel faktörleri anne ve babasının yönlendirmesi sonucunda fark eder. Bu durumla karşı karşıya kaldığınız zaman siz de sonsuz büyüklüğe sahip oyuncak deryası içinde bebeğinize en uygun oyuncak hangisidir, neleri keşfetmelidir diye aramalara koyulursunuz. Kavrama ve öğrenme yetilerinin bu denli açık ve yüksek olduğu zaman dilimine giren yavrunuza her elinize geçen oyuncağı vermek doğru olmayacaktır. Oyun ve oyuncak etkenlerinin çocuk gelişimi üzerindeki önemleri göz önüne alındığı zaman eğitici oyuncaklar doğru yolda ilerlemeniz için size ışık tutacaktır. Çünkü her oyuncak, gelişime bir katkı sağlamamaktadır. Ancak eğitici oyuncaklar, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunarak yeni şeyler öğrenen çocuklar için kılavuz görevi görmektedirler. bebekler için eğitici oyuncaklar; duyuları, hayal gücünü ve zekâyı geliştiren, ruhsal, bedensel, sosyal gelişimi ve dil gelişimini destekleyen gereçlerdir. Çocuğun gelişimi üzerinde bu kadar etkisi olan ve önem teşkil eden oyuncakların seçimleri özenli bir şekilde yapılmalı, oyuncak seçiminde seçilen oyuncağın çocuğun yaş, gelişim düzeyi, ilgi ve ihtiyacına uygun olarak seçildiğinden emin olunmalıdır. Oyuncaklar, çocuk dünyasında hayal gücünü geliştiren, düşünme becerilerini arttıran ve sosyal yönlerini güçlendiren araçlardır. Özellikle söz konusu eğitici bebek oyuncakları olduğu zaman, çocukların yaşamlarında olumlu etkiler gözlemlenir. Zekâ geliştirici oyuncaklar ile oynayan çocuklarda, sosyal yönünün güçlendiği, pratik zekâ kullanımı ve düşünme yeteneğinin geliştiği ve de problemlerini kendi başına çözdükleri gözlemlenmiştir. ‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünden yola çıkılırsa, aslında özgüveni tam ve zeki bir birey yetiştirmenin yolu çocukluk döneminde gerçekleştirilen faaliyetlerden geçmektedir. Bu tarz eğitici faaliyetler için Kitap, Müzik, Film, Oyun gibi pek çok seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Eğitici Oyuncakların Amacı

Eğitici Oyuncakların Amacı

0-6 yaş arası çocuklar ilk olarak duyu organlarını kullanarak daha sonrasında ise zihinsel yönelimleri aracılığıyla çevresini ve dünyayı tanımaya başlarlar. Öylelikle ki oyuncak kavramı da çocuklarında hayatında bebeklik döneminden beri yer etmektedir. İlk başlarda duyu organlarının yardımı sayesinde keşfedip oyuncaklarla oynayan çocuk, ileriki zamanlarda onu zihnen etkileyecek ve gelişmesine katkıda bulunacak oyuncaklara yönelim gösterir. Bu noktada anne ve babaların yönlendirmesi ile çocuk yolunu bulacaktır. İşte bu oyuncak kategorisini eğitici oyuncaklar oluşturur. Sonuç olarak oyuncaklar sadece çocuk oyalansın, anne ve baba rahat bir nefes alsın mantığıyla kullanılabilecek türde nesneler değildir. Eğitici oyuncakların amacı çocukların erken yaşlarda; farklı olanı keşfetme, gruplandırma, sayma, eşleme, sıralama parçaları birleştirme ve ilişki kurma gibi kavramları öğrenmesini aşılamaktır. Yani bu ve buna benzer pek çok kavramın deneyimlenerek öğrenilmesi amacıyla çeşitli biçimlerde oyuncaklar üretilir. Burada temel amaç sıkarak öğretmek değil tam aksine tüm bunların hepsini çocuğun eğlenerek öğrenmesidir. Pek çok eğitici oyuncak bulunmaktadır ancak burada önem teşkil eden kısım çocuğun fiziki gelişimi ve yaşıyla uyumlu olan öğeleri içinde barındıran oyuncakların tercih edilmesidir. Çünkü çocuk gereğinden fazla biçimde zorlandığı zaman oyuncaklar çocuk üzerinde hiçbir olumlu etki bırakmayacaktır. Böylelikle de düşünme, algılama, bilme, tanıma, gruplama, soyutlama, kavram geliştirme, akıl yürütme, hatırlama gücü, akılda tutma, dikkat yoğunlaştırma, yaratıcılık, organlar arası eş güdüm ve problem çözme gibi çocukta aslında var olan ancak henüz çoğu ortaya çıkmamış olan becerilerin gelişmesinde gecikmeler yaşanacaktır. O sebepten dolayı; eğitici oyuncaklar seti tarzındaki oyuncaklar, çocukların neden-sonuç ilişkileri kurma, olaylar ve objeler, benzerlik, parça ve bütün ilişkileri ya da belirli bir özelliğe göre oluş sırası gerçekleştirme gibi sıralama ve gruplama tarzındaki yeteneklerin geliştirilmesi amacına hizmet eder.

Çocukların Gelişimi Üzerinde Eğitici Oyuncakların Etkisi

Çocukların Gelişimi Üzerinde Eğitici Oyuncakların Etkisi

‘Aman bir oyuncak ne olacak ki’ deyip es geçilmesin! Çünkü oyuncaklar, çocukların ilk sahip oldukları nesnelerdir ve bu nedenle çocuklar için ayrı bir önem taşımaktadır. İlk bebeklik dönemlerinde bedensel ve zihinsel gelişim en üst seviyedeyken, çocukta oyuncakların etkisi hem zihinsel hem de fiziksel gelişim üzerinde çok kuvvetli bir etkiye sahiptir. Eğitici oyuncaklar da böylelikle görsel algı ve hafızayı güçlendirme, el ve göz koordinasyonu sağlama, hayal gücü geliştirme, dikkat ve odaklanmayı artırma ve de kasların gelişimine destek olma konularında etkili olmaktadır. Bebekler, eğitici oyuncaklar içinde yer alan minik puzzle’ın parçalarını elleriyle kavramayı denerken diğer taraftan da uygun olabileceği yeri bulmaya çalışmakta ya da oyun hamurlarına şekiller vermeye çalışarak hem hayal dünyalarını hem de el kaslarını geliştirmektedirler. Bul ve yerleştir oyuncakları ise şekillerin öğrenilmesine olanak sağlamaktadır. Buna ek olarak günümüz teknolojisiyle uyumlu olarak geliştirilen oyuncak çeşitlerinden eğitici oyuncak laptop sayesinde bebeklerin müzik yardımı ile ilgisi çekilmekte ve bu sayede de harfler ile sayıların keşfedilme serüvenine başarıyla adım atılmaktadır. Görüldüğü üzere okul öncesi eğitici oyuncaklar, çocuklar için büyük bir önem teşkil etmektedir. Bebek ve çocuk gelişimi için üretilen eğitici oyuncak örnekleri ile çocuğun hatırlama, akılda tutma, karar verme, tanımlama, sıraya dizme, sınıflama, ayırt etme, öğrenme, yürüme ve konuşma gibi pek çok işlevi rahat bir şekilde geliştirmesine imkân verilmektedir. Sonuç olarak oyuncaklar, çocukların gözünde anne ve babadan sonra gelmek kaydıyla ilk eşyaları, ilk öğretmenleri ve ilk arkadaşlarıdır. Bu yüzden her ne kadar önemsizmiş gibi görünseler de aksine bir o kadar önem taşımaktadırlar. Çocuğun genel gelişim düzeninde belirleyici bir rol üstlendiklerinden dolayı çocuk üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır.

Eğitici Oyuncaklar Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Eğitici Oyuncaklar Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Bu kadar çok çeşitteki eğitici oyuncak içinden çocuk hangi tarzda, nasıl oyuncaklara yönelmeli şeklinde bir soruya karşın cevap olarak pek fazla seçenek olduğu bilinen bir gerçektir. Bunun için yapılması gereken çocuğun gelişim sürecinin takip edilmesi ve ona uygun oyuncakların seçilmesidir. Çocuklar üzerinde bıraktıkları etkiler göz önüne alınarak oyuncaklar kendi içinde türlere ayrılmıştır. Bunlar; motor becerilerini geliştiren ve mantıksal akıl yürütme imkânı veren eğitici oyuncaklar olarak bloklar, dizme oyunları, yapbozlar ile Legolar, duyusal uyarım yapan oyun hamurları, kum ve boyama oyunları, empati duygusunu geliştiren bebekler, mutfak ve temizlik oyuncakları, yaratıcılığı geliştirmeye yarayan Legolar, bloklar, kâğıtlar veya boya kalemleri, el-göz koordinasyonunun gelişimini sağlayan toplar, eğitici halkalar ve duyguları harekete geçirmeyi sağlayan müzikli oyuncaklardır. Günümüz şartlarında spordan sanata, bilimden teknolojiye kadar artık hemen hemen her alanda eğitici oyuncaklar üretilmektedir. Hayvanlar, oyun hamurları, puzzlelar, kavramları öğrenmesine yardımcı kutu oyunları, Ahşap bloklar gibi eğitici tahta oyuncaklar, bul-tak oyuncaklar, evcilik gibi oyunlar için aktivite oyuncakları, eğitici halkalar, bowling setleri, konuşan peluşlar ya da boya kalemleri gibi birbirinden farklı pek çok özellikte ve çocuğunuzun yaşına uygun olarak üretilmiş olan eğitici zekâ oyuncakları sayfamızda bulabilirsiniz. Son yıllarda pek çok özellikte ve boyutta üretilmiş bu türdeki oyuncaklar ve çeşitleri farklı fiyatlar üstünden satılmaktadır. Bu fiyat farklılıkları üzerinde 2 yaş için ya da 3 yaş için şeklinde yapılan yaş gruplarına göre ayrımlar, kalite, kullanılan malzeme ve özellik gibi etmenler etkili olmaktadır. Bahsi geçen bu çeşit çeşit oyuncakları ve fiyatlarını sayfamızdan gönül rahatlığı ile inceleyerek hızlı ve kolay bir biçimde temin edebilirsiniz.

 ğitici Oyuncak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Eğitici Oyuncak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bebek ve çocuk için gelişimi ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesi amacıyla çok fazla önem teşkil eden oyuncak ürünler, geçmişten bugüne dek birçok farklı özelliklerde üretilmektedir. Çeşit çeşit malzemelerin kullanılarak her biri farklı bir kullanıma hizmet etsin diye piyasaya sürülen oyuncaklar, kız ve erkek çocuklar için ayrı özellikler göz önüne alınarak yapılmaktadır. Son dönemlerde çoğunlukla çocuk gelişimine destek vermesi ve bununla beraber çocukların yeteneklerini keşfedebilmeleri amacıyla üretilmekte olan modeller, gitgide yaygınlık kazanmaktadır. Eğitici oyuncak arabalar, eğitici oyuncak bebek, eğitici masa oyuncakları, eğitici dolgu oyuncak örnekleri gibi pek çok ürünün seçiminin yapılması gayet özen gerektiren bir konu olmaktadır. İlk olarak bebeklerin ve çocukların sağlığının ve bunun yanı sıra gelişimlerinin ön planda olduğu seçimler yapılabilmesi için öncelikli olarak ürünlerin sağlığa zararı olmayan maddelerden yapılmış olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca ay ya da yaş ve cinsiyet türüne göre seçimler yapılmasının yanında çocukların ilgi duydukları konuların da önemsenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde çocukta başarısızlık olgusu ortaya çıkar ve de oyuncakla oynamaktan sıkılır hatta oyuncakla oynamayı bile istemez. Bununla birlikte oyuncakların duyu organlarına hitap etmeleri çocuk için kendini tanıma alanı yaratır. Bunun yanında oyuncakların çok işlevsel olmaları da önem taşıyan diğer bir noktadır. Yani bir oyuncak tek bir işleve değil de hem görsel hem işitsel gibi birden çok işleve sahip olduğunda daha fazla fayda sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra oyuncakların küçük parçalar içermemesi, keskin ve ucu sivri olmaması, kimyasal içeriğe sahip olmaması ve de temizlenebilir olması gerekmektedir. Bu dönemde bebek ve çocuklar her buldukları nesneyi keşfetmek amacıyla ağızlarına götürebilmektedir. Bu nedenden ötürü boğaza kaçacak parça içeren ve mikrop barındıracak oyuncakları tercih etmek onaylanmamaktadır. Bu noktada oyuncak kutularının üzerinde yer alan bilgilerin dikkatle incelenmesi önemli detaylar içinde yer almaktadır. Ahşap eğitici oyuncaklar 1 ve 3 yaş arasındaki çocuklar için daha faydalı olmaktadır. Bunun nedeni olarak ise doğal olmasının yanında güven açısından olsun gelişim açısından olsun tehdit olmamasıdır.

Yaşlara Göre Uygun Oyuncak Seçiminin Yapılması

Yaşlara Göre Uygun Oyuncak Seçiminin Yapılması

Her yaş beraberinde bir farklılık getirmektedir. Bu ister bebeklik dönemi için olsun ister çocukluk için geçerli olsun isterseniz de yetişkinlik dönemi için geçerli olsun. Her döneme göre farklı ve uygun tercihler yapmak kaliteli bir yaşam için kesinlikle gereklidir. Bu nedenden dolayıdır ki bebeklik ve çocukluk döneminde oyuncak seçimi ile işe başlanmalıdır. Bu noktada ise uygun oyuncak seçimi ile ilgili önemli ipuçları şu şekilde olmalıdır: Bebekler için 1 yaş eğitici oyuncaklar konusunda seçim yaparken çocuğun bu gelişim döneminde neler yapabildiği ve nelere ilgi duyduğu göz önüne alınmalıdır. Bu sayede daha kolay bir şekilde oyuncak seçimi yapılabilmenin yolu açılmış olacaktır. Bir yaşına girene kadar olan süreç içinde bebekler ilk 6 aylık kısımda oturmayı, sonraki 6 aylık kısımda da emekleme ile yürümeyi öğrenmeye başlamaktadır. Oturma eyleminin öğrenildiği dönem, eline sığacak büyüklükte olan nesneleri tutabildiği zamanda ilgisini çekmeye yarayacak olan eğitici oyun halkaları ile kuklaların tercih edilmesi doğru olmaktadır. Emekleme ve yürüme eylemlerinin gerçekleştirildiği dönemde ise eğitici toplar, çek ve bırak modelindeki eğitici oyuncak araba ve eğitici konuşan oyuncaklar tercih edilmesi fayda sağlamaktadır. Ayrıca bu dönem içinde sesleri de taklit etmeyi öğrendiğinden dolayı müzikli ve sesli figürlerin tercih edilmesi de uygun olabilmektedir. 1 ve 2 yaş arasındaki çocuklara uygun oyuncakların seçiminde yetişkinler daha bilinçli olmaktadırlar ve bu yaş aralığına yapılacak seçimden zevk de alırlar. Çünkü yaş nedeniyle artık bu oyuncaklarla yalnız oynanabileceğinden dolayı seçenekler artmıştır. 2 yaş eğitici oyuncaklar içindeki seçenekler ise geometrik şekilli bloklar, oyun hamurları, aktivite masaları, farklı aktivitelere yönelik içerikleri ile kutu oyunları eğitici küp oyuncakları ve iri parçalı puzzlelar şeklindedir. Bu oyunlarla da çocuklar ister yalnızken ister arkadaşları ile grup şeklinde isterse de anne ve babasıyla oynayıp farklı yeteneklerini keşfedip geliştirebilmektedir. Artık 3 yaşına girmiş olan çocuklarda ise oyun ile oyuncak algısı değişmektedir. Bu dönemlerde çocuklarda el becerileri artmakta ve rol yapma yetenekleri gelişmektedir. Böylelikle de toplumda yer alan farklı sosyal kimlikler hakkında bilgi edinirler, kendilerini tanımaya başlarlar ve sınır kavramı ile tanışırlar. Başkalarından ayrıldıkları kendi özelliklerinin farkını artık bilmektedirler. Bu nedenle söz konusu dönemde çocuk, zekâsını geliştirmeye yarayacak olan 3 yaş eğitici oyuncaklar ve oyunlar yardımı ile desteklenmelidir. Ayrıca oyun oynaması amacıyla alanlar yaratılması ve vaktini eğlenceli geçirmesine imkân tanıyan oyunlarla vaktinin doldurmasının yolunu göstermek oldukça önem taşımaktadır. Eğitici tüm oyuncaklara Çocuk Oyuncakları & Parti üzerinden erişebilirsiniz.

Eğitici Oyuncakların Faydaları

Eğitici Oyuncakların Faydaları

Eğitici oyuncaklar, çocukların hayatlarında ilgi alanları ve yetenekleri ile alakalı olarak belirleyici rol oynar. Çocukların fizyolojik, zihinsel ve de duygusal gelişimlerine destek sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü oyuncağın seçiminde aylar ve yaşlar arasında farklılıklar olabilmektedir. Alınan oyuncağın çocuğa fayda sağlaması için ilk olarak yaş grubu göz önüne alınarak doğru bir biçimde seçilmesi önem taşımaktadır. Eğitici oyuncakların pek çok yararlı özelliği bulunmaktadır. Fonksiyonel oyuncak seçimi sonucunda çocuklarda aynı anda farklı yeteneklerini kullanabilme imkânı sunması; renklere, sayılara, geometrik şekillere ve yazılı ifadelere karşı göz aşinalığı kazanması ve bu ifadeler hakkında bilgi sahibi olması; çocuğun sosyallik kazanması ve böylece iletişim yeteneğinin gelişmesi yararlı özelliklerden birkaçıdır. Böylelikle çocuk başka bireylerle iletişim kurmaya çalışır, özgüven duymaya başlar, liderlik özelliği kazanır, duygularını ifade edebilmenin yolunu öğrenir, olaylar arasında sebep sonuç ilişkisi kurar, dikkat etme ve odaklanma gibi davranışlara yoğunlaşır ve çocuğun hayal dünyasında gözle görülür gelişmeler olduğunu gözlemlenir. Bunların yanı sıra eğitici oyuncakların dil gelişimi konusunda da çokça yararı vardır. Sesler ve vurgulu kelimeler çocukların zihninde yer edinir. Bu sayede de yeni sözcükler öğrenilir ve soru sorma yeteneğinde ilerleme gözlemlenir. Ayrıca çocuk deneme yanılma yöntemi sayesinde pek çok bağlantı kurmaya çalışır ve sonuca ulaşır. Çok farklı yetenek ve becerilerini de keşfetmeye başlar. Müzik yeteneği varsa müzikle ilgilenmekten mutlu olduğunun, resim yeteneği varsa resimle ilgilenmekten mutlu olduğunun farkına varır. Takım halinde eğitici oyuncaklarını kullanarak oyunlar oynamanın yanı sıra kazanma, kaybetme, paylaşımcı olma ve rekabet halindeyken mantığını kullanma gibi davranışlar edinir. Tüm bunlarla beraber el göz koordinasyonu sağlamayı da öğrenir ve el kasları güçlenir.