Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Aku
Cat
Cmp
M.P
Yds
Lig
AKU
Ata
DSM
EVA
Fb
GS
Oks
YDS
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Numara

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kullanıcı

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Outdoor Ayakkabı & Bot

için 8,115 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Outdoor Ayakkabı ve Bot

Ayaklarımız bizi gün boyu taşıyan en önemli organlarımızdır. Bedenin tüm yükünü çeken ayaklarımızın gün içerisinde dışarıda geçirdiği uzunca vakti sağlıklı ve rahat bir şekilde geçirmesi için doğru ayakkabı tercihiniz oldukça önemlidir. Özellikle ayak sağlığınız için mevsimine göre bir ayakkabı seçebileceğiniz gibi, ayağınıza en uygun numarayı bularak işe başlamanız gereklidir. Outdoor ayakkabı seçenekleri her mevsim koşullarına göre tercih edebileceğiniz çeşitliliktedir. Yazın dışarıda giyecek olduğunuz ayakkabılar daha açık ve ince tabanlı olmaktadır. Ancak kışlık ayakkabı tercihleriniz daha kaliteli ve sağlam malzemelerden yapılma bot ve çizme tarzı ürünler olduklarından mevsim şartlarına adapte olmak için tercih edeceğiniz farklı çeşitler arasındadır. Günlük kullanımda olsun, belirli özel günlerde olsun ayakkabılarımız en önemli kombin tamamlayıcılarımızdandır. Sizler için en uygun ayakkabı seçiminden bahsetmeden önce bu ayakkabıyı nerede kullanacağınız tam olarak üzerinde durulması gereken bir konudur. Her ayakkabı mevsim şartlarına uygun olsa da her gideceğiniz yere uygun olmadığından giyilmeyebilir. Bundan dolayı katılacak olduğunuz etkinliklere ve ortama göre uygun bir seçim yapmanız sizin için daha mantıklı olacaktır. Tırmanış gibi zorlu sporlarda en önemli destekçileriniz sağlam bir ayakkabıya sahip olabilmektir. Kaya tırmanışı ve trekking gibi sporlarda altı kaymayan sağlam bir outdoor ayakkabıyı tercih ederek ayağınızın su almaması, karda kaymaması ve buzlanma şartlarında da tutunması için kaliteli ürünler istiyorsanız bunları seçebilirsiniz.

Yaz  Mevsimine Uygun Outdoor Ayakkabılar

Yaz Mevsimine Uygun Outdoor Ayakkabılar

Günlük outdoor ayakkabı seçenekleriniz arasında ayağınıza en rahat oturanı seçmeniz hem konforunuz açısından hem de gün boyu ayaklarınızı onun içerisinde geçireceğinizden dolayı ayak sağlığınız açısından son derece önemli bir konudur. Ayaklarınız tüm gün tüm bedeninizin ağırlığını taşır. Bundan dolayı ayakkabı seçiminde bunu da gözeterek ayak sağlığınız bakımından ortopedik tabanlı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra mevsim şartlarını da göz önünde bulundurarak açık veya kapalı ayakkabı tercihlerinizde kalınlıklarına ve iç astarının olup olmayışına bakmanız da bir outdoor ayakkabısı seçiminde oldukça önemlidir. Yazlık outdoor ayakkabı alırken dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Yazın havalar sıcak ve yoğun nemli olacağından ayaklarınız kapalı ayakkabıların içerisinde pek de rahat etmeyecektir. Ayakkabı kullanımında ayaklarınızın terleme sorunu ile uğraşmamak için yaz mevsimlerinde açık ayakkabılar tercih etmeniz oldukça önemlidir. Sandalet, babet ve bağcıklı ve kemerli modeller gibi pek çok ayakkabı çeşitleri sayfamızda olabildiğince fazla renk ve desenleriyle mevcuttur. Outdoor ayakkabı öneri alacak olduğunuz pek çok blog ve giyim sayfaları arasında sayfamız sizin için en uygun ve size en özel olabilecek yazlık ayakkabıları geniş ürün yelpazesiyle tarafınıza sunmaktadır. Yaz mevsimine uygun hafif outdoor ayakkabı seçimleri sizlere hem kullanımda konfor sağlayacaktır hem de ayaklarınızın sıcak havalarda hava alarak terlemesi veya başka problemlerle karşılaşmasının önünde bir engel olacaktır. Günlük outdoor ayakkabıların seçimi konusunda stilinizi göstermek için güncel trendleri de takip etmeniz önemlidir. Günlük kullanımda yazlık outdoor ayakkabı mı olur demeyin. Yazlık outdoor ayakkabıları kışlık olanlara nazaran daha hafif malzemelerden yapıldığı için kullanıcıların özellikle tercih ettiği ürünlerden biridir. Yalnızca kış mevsiminde değil yaz mevsiminde de ayaklarınızın dostu olmaya devam eden bu ayakkabılar ile günün büyük kısmını dışarıda geçirmenize karşın konforu ve rahatlığı elinizden bırakmamış olacaksınız demektir.

Zorlu Hava Koşullarında Destekçiniz Outdoor Botlar

Zorlu Hava Koşullarında Destekçiniz Outdoor Botlar

Kış mevsiminde sıcaklıkların ad düşmesiyle tercih edeceğiniz kapalı ve kalın ayakkabılar olmalıdır. Malzemesi su geçirmez outdoor ayakkabı seçimleriniz ile kışın aşırı yağışlı havalarında kolaylıkla kullanabileceğiniz kaliteli bot ve çizme tarzı ayakkabılara sahip olmak artık oldukça kolay. Özellikle doğu illerimizde çetin geçen kış şartları ile kar botu tarzı sağlam dikişli ve su almayan botlar oldukça fazla tercih edilmektedir. Yine yalnızca doğuda ve iç kesimlerde değil de kışın soğuk şartlarını hissettirdiği her yerde kışlık outdoor ayakkabı giymeniz olağandır. Her bütçeye dost olan bu ayakkabılar seçimleriniz doğrultusunda size en rahat ve en konforlu hizmeti sağlayacaktır. Bir ayakkabıdan kış mevsiminde beklediğiniz şeylerden birisi su geçirmeyip kar gibi zorlu hava şartlarında ayaklarınızı koruması olduğu kadar onları sıcak tutması da olmalıdır. İşte bu şartlara karşın tercih edecek olduğunuz kışlık ayakkabı ile sizin için en doğru olanına karar vermek mümkün olacaktır. Outdoor bot alırken ilk olarak ayağınızın numarasını bilmeniz gerekir. Ayak numaranıza uygun olmayan bir bot zaman içerisinde ayağınızı sıkacaktır. Ayrıca kış mevsiminde olduğunuzdan dolayı ayağınızda bir çift de çorap olacağından yazlık ayakkabılar gibi değil de kışlık ayakkabı kalıplarına has bir alışveriş yapmanız gereklidir. Çünkü çorap ayak numaranızı bir numara daha kalın gösterebilir ve bu da alacak olduğunuz botun ayağınızı sıkmasına ve bazı durumlarda ortopedik rahatsızlıklara maruz kalmanıza neden olabilir. Bu bakımdan özellikle dikkat edilmesi gereken bir husus da kışlık ayakkabı seçiminde giyecek olduğunuz çorabın payını da gözetmek olmalıdır. Ayak ölçünüz yaşınızla birlikte zaman içerisinde büyüdüğü için bunu da göz önüne alarak bir sene önceki ayak ölçünüze göre değil de her yıl değişebilecek yeni ayak ölçünüze göre bir alışveriş yapmanız oldukça önemlidir. Hatta bazı durumlarda her iki ayağınızın numarası aynı olmayabilir de. Bundan dolayı ilk olarak ayak ölçünüzü doğru bilmeniz önemlidir. Böyle bir durumda tercih edeceğiniz ayakkabılar arasında kalıplarına göre eğer varsa yarım numaralı olanları tercih edebilirsiniz. Özellikle kışlık ayakkabılarda ayak parmaklarınızın botun içerisinde rahat hareket ediyor olması gerekir. Çünkü bu şekilde ayaklarınızın parmakları harekette zorluk çekerse, belli bir süre ayaklarınız ayakkabının içerisinde kaldıkça size ağrı verecek demektir. Bu durumda seçtiğiniz ayakkabıyı değişim için geri götürmeniz gereklidir.

Günün Stresinden Outdoor Ayakkabılarla Uzaklaşın

Günün Stresinden Outdoor Ayakkabılarla Uzaklaşın

Gün boyu ayakta kalan pek çok insanda olduğu gibi günlük aktiviteleriniz dolayısıyla ayaklarınız öğle saatlerinde şişmeye başlar. Bundan dolayı gün içerisinde ayaklarınızın rahat etmesi en az zihninizin rahatlaması kadar önemlidir. Kuvvetinizi tüm gün bu ayakkabılar taşıyacağı için bütçenize en uygun ve bir yandan da sizi en rahat tutacak ayakkabıyı seçmeniz oldukça önemlidir. Yükünüzü taşıması kadar bu ayakkabıları bir outdoor çorap ile giyeceğinizi de varsayarsak en az bir gün bu çorapla birlikte giymenizi uzmanlar önermektedir. Siz bunu yapınca ayakkabınız biraz açılacak ve bu sayede size doğada hareket kısıtlaması sağlamayacaktır. Kamplarınızın da vazgeçilmez ayakkabılarından olan bu ürünler sırt çantanızın bir kenarında bağlanmış olarak duran vazgeçilmez yoldaşlarınızdandır. Günübirlik doğa yürüyüşleri gibi pek çok etkinlikte de güvenle tercih edebileceğiniz şekilde tasarlanmış outdoor botları ve ayakkabıları model olarak, malzeme olarak ve ayağınızda bir uyum sağlaması bakımından oldukça kullanıcı odaklı düşünülmüş ürünlerdir. Gündelik hayatınızda da kullanımı oldukça kolay olan bu ürünleri kışın zorlu hava şartlarından korunmak için tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yazlık outdoor ayakkabılarını da yaz aylarında severek kullanmaya devam edebileceksiniz. Bir outdoor ayakkabısı üst kısmı, astarı ve tabanı olmak üzere üç bileşenden oluşmaktadır. Ayakkabının üst kısmı deri, nubuk, sentetik gibi çeşitli maddelerden yapılır. Astarının ise dokusu mevsim şartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Yaz mevsiminde giyilmesi tercih edilen bir ayakkabı ise ince bir iç astarı bulunmakla beraber kış mevsiminde giyilmesi tercih ediliyorsa kalın bir iç astarı bulunmaktadır. Tabanı bastığınız yüzeyi size hissettirmeyecek düzeyde kalın olan ayakkabılar en ideal ayakkabılardır. Bunlara ek olarak yalıtım konusunda da ayağınızı yüksek doğa koşullarında soğuktan korumak için karlı ve buzlu hava şartlarına karşı bazı ayakkabılar ekstra sıcaklık için sentetik yalıtım eklenmesi özelliğine sahiptir. Sizi olumsuz hava koşullarından koruyacak en kaliteli madde bir deri outdoor ayakkabı tercihidir.

Sağlıklı Bir Outdoor Ayakkabı Tercihi İçin Bunlara Dikkat Edin

Sağlıklı Bir Outdoor Ayakkabı Tercihi İçin Bunlara Dikkat Edin

Ayakkabı seçiminde öncelikli olan ilk şey daha önce de bahsedildiği üzere ayak sağlığınız olmalıdır. Sağlıklı bir ayakkabı kullanımı için öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. İki parmağınızla ezemediğiniz ayakkabılar her zaman daha sağlıklı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra ayakkabınızın topuk kısmı ve ayağınızın içini dolduran kısım olabildiğince rahat olmalıdır. Yürüyüşünüz ortopedik bir ayakkabı içerisinde oldukça rahat olacaktır. Ayrıca bu ayakkabılar omuriliğinizin duruşunu da desteklediği için en sağlıklı ayakkabı seçimidir diyebiliriz. Bunun dışında taban kısmı bastığınız zeminin şartlarını hissettirmeyecek kalınlıkta ayakkabılar seçerseniz ayaklarınız gün içerisinde acımayacaktır. Bu yüzden ayakkabı tercihlerinizde tabanının ideal kalınlıkta olmasına da özen göstermeniz gereklidir. Seçtiğiniz ayakkabının ayak bileğinizi sıkıca kavraması da onu diğer ayakkabılar arasında öne çıkaracak bir diğer konudur. Unisex outdoor ayakkabı çeşitleri pek çok farklı renk ve model çeşitleriyle bu bakımdan kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Uzun süreli kullanımlar için değiştirmek için bir ayakkabı daha edinerek kullandığınız outdoor ayakkabıyı dinlendirip diğeriyle değiştirebilirsiniz. Bu sayede kullandığınız ilk ayakkabı hava alacak ve sizinle uzun süre kullanım konusunda eşlik edecektir. Alışverişlerinizin en önemli ürün seçimlerinden biri de ayakkabılardır. Doğru ve sağlıklı bir dış giyim ayakkabısı seçmek sizler için şıklığa verdiğiniz önem kadar önemli olmalıdır. Bu konuda ilk olarak kendi ayak numaranızı tanımanız gerekir. Ayak numaranızdan daha büyük bir ayakkabı seçmek ayağınıza bol geleceği gibi ayak numaranızdan daha dar bir ayakkabı seçmek de ayağınızı rahatsız edecek düzeyde sıkacaktır. Bundan dolayı alacak olduğunuz ayakkabının ayağınıza tam oturması gereklidir.

Outdoor Ayakkabılar ve Botlar Hakkında Merak Edilenler

Outdoor Ayakkabılar ve Botlar Hakkında Merak Edilenler

Ayak sağlığınızı korumak bakımından nefes alan ayakkabıları tercih etmeniz sizler için oldukça gereklidir. Bir ayakkabı nefes alabiliyorsa kötü koku da yapmaz ve bu da o ayakkabının hijyeni için oldukça önemli bir ayrıntı olur. Kafalarda uyanan en önemli sorulardan birisi outdoor ayakkabı nasıl temizlenir konusudur. Outdoor ayakkabılarınız doğa koşullarına ve çetin hava şartlarına oldukça çok maruz kalacaklardır. Ayakkabıda kullanılan malzemenin cinsine göre ona yapacağınız güzel ve özenli bir bakımla ömrünü uzatabilir, onu uzun yıllar yanınızdan ayırmayabilirsiniz. Bu bakımdan ayakkabınız katı bir deri malzemeden üretiliyorsa ona yağ bazlı koruyucularla bakım yapabileceğiniz gibi sentetik malzeme ayakkabılarda ise silikon bazlı koruyucularla bakım yapmanız gereklidir. Botlarınız konusunda tüm outdoor ürünleri gibi hızlı kurumaları için bir ısı kaynağının yakınına koymak oldukça yıpratıcı olacaktır. Bunun yerine outdoor ayakkabılarınızın oda sıcaklığında kurumasını sağlamanız daha önemlidir. Bunu yaparak botlarınızın derilerinin çatlaması ve tabanlarının ayrılması gibi riskleri de ortadan kaldırmış olacaksınız demektir. Botunuzun su geçirmezlik özelliğini su damlacıkları botunuzdan kayıyor mu diye bakarak anlayabilirsiniz. Eğer su damlacıkları damla damla şeklinde botunuzdan kaymıyorsa onları su geçirmez bazı kimyasallarla yenilemeniz gerekmektedir. Bu işlem de botunuzun kullanım ömrünü uzatacak bir işlem olacaktır. Ayakkabı temizliği konusunda bilinen en büyük yanılgı ise makinede yıkamaktır. Kesinlikle bu hataya düşmeden ayakkabılarınızın temizliği konusunda bahsedilen adımları uygularsanız daha uzun ömürlü ve kaliteli ayakkabılar kullanacaksınız demektir.

Outdoor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Outdoor ayakkabılar düzenli bakım ister. Kullandığınız ayakkabıyı bir aktiviteden dönünce ilk olarak havalandırmanız ve kurutmanız gereklidir. Bundan sonra bakımını yaparsanız ayakkabınızı daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınız zorlu doğa koşullarında çamur olabilir. Sıklıkla karşılaşılan bu duruma karşı ayakkabınızın çamuru kurumadan önce ılık suya batırdığınız ıslak bir bezle çamurları temizlemeniz gereklidir. Çamur kuruduğu zaman ayakkabınızın yüzeyi çatlamalara maruz kalacağından dolayı işlemi ne kadar hızlı yaparsanız ayakkabınızın kullanımı da o kadar uzun ömürlü olmaya devam edecektir. Eğer çamur çoktan kuruduysa eski bir diş fırçası yardımıyla ayakkabınızın üzerindeki çamur kurularını temizledikten sonra aynı işlemi yapabilirsiniz. Diş fırçası ve sabun yardımıyla trekking ayakkabısı temizlemek kamp tutkunlarının yıllardan beri kullandığı eskimeyen yöntemlerden biridir. Bundan dolayı bu işlemlerden sonra sabun ile iyice yıkadığınız ayakkabınızı kurutmak da ona iyi bir bakım yapmanın bir parçası olarak önünüze çıkmaktadır.

Outdoor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayakkabılarınızı seçerken burun kısmının ayağınızı sıkmamasına özen göstermeniz gerekir. Çünkü burnu ayağınızı sıkan ayakkabılar parmaklarınızda şekil bozukluklarına da zaman içerisinde neden olmaktadır. Bu bakımdan ortopedik outdoor ayakkabı tercihinde bulunursanız tabanınızın rahat olması bakımından en verimli ayakkabıları seçmiş olacaksınız demektir. Çünkü ortopedik ayakkabılar ayak dostu ayakkabılardır ve ayaklarınızın rahat ve konforlu bir şekilde yürümesini sağlamak için tasarlanmışlardır. Bunun yanında kamp, doğa yürüyüşü gibi sporlarla ilgileniyorsanız bu alana uygun outdoor ayakkabılar seçmeniz önemlidir.

Outdoor Bot Nasıl Bağlanır?

Bağcıksız outdoor ayakkabı ürünleri de olduğu kadar genellikle bağcıklı olan outdoor ayakkabılarınızın bağcıklarını açılmayacak şekilde sıkıca bağlamanız ayakkabınızın kullanımı konusunda alacak olduğunuz önlemlerden biridir. Çünkü doğa şartlarında kullanacak olduğunuz bu ürünler sarp arazilerin size sunduğu çetrefilli yollarda takılıp düşmenize neden olabilmektedir. Bundan dolayı bağcıklarınızı da yola çıktığınız zaman sağlam bir şekilde bağlamanızda fayda görüyoruz. Bağcıklarınızın bakımı da bu anlamda oldukça önemlidir. Yeni bağcık almaya her seferinde uğraşmak yerine mevcut bağcıklarınızın temizliği için uygun fiyatlarda temin edeceğiniz gliserin ile bağcık temizleme konusunda güzel bir adım atabilirsiniz.

Outdoor Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Outdoor seçimleriniz arasında tercih edeceğiniz botun uzunluğu ya da kısalığı önce boyunuza göre değişmektedir. Eğer outdoor yarım bot tercih edecekseniz bunu uygun bir kışlık pantolon ile tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine çeşitli günlük kombinlerinizde kullanabileceğiniz outdoor çizme bot çeşitleri de kısa veya uzun çizmeler şeklinde sayfamızda bulunmaktadır. İçerisinden ihtiyacınıza yönelik olarak en uygun olanı seçmek ise zevkinize kalmış. Yüksek tırmanışla ilgili sporlarda da outdoor ayakkabıların faydasını oldukça iyi bir şekilde göreceksiniz. Bunun için mevsime uygun bir ayakkabı seçerek trekking ayakkabısı olarak bu ayakkabıları kullanabilirisiniz. Trekking ayakkabısı olarak kullandığınız bu ayakkabılar altı kaymadığı için sizi zorlu doğa koşullarında güvenli bir şekilde spor yapma konusunda destekler.