Navigasyon (GPS) Cihazları

Navigasyon GPS cihazları akıllı teknolojileri sayesinde yolculuklarda rehberlik ediyor. Sistemin faydalandığı detaylı haritalar ile gidilecek yerin rotasını otomatik olarak belirleyebilirsiniz. Uydu sistemlerinden de destek alan navigasyon cihazları, kullanıcıları takip ederek, aktif olarak bulundukları yeri işaretliyor. İster şehir dışında ister şehir içinde olsun, gidilecek yere kadar sesli sistemleri ile yönlendirme yapan araç navigasyon cihazları kaybolmaya ve adres sormaya son noktayı koyuyor.

Araç Navigasyon (GPS) Cihazları Nedir?

Araç Navigasyon (GPS) Cihazları Nedir?

Araç üzerine monte edilerek çalışan oto navigasyon cihazları, GPS uydularından aldığı sinyaller ile çalışıyor. İnternete ihtiyaç duymayan taşınabilir cihazlar, 4 adet GPS uydusunu gördüğü anda kullanıcıların yerini tespit ederek gidilmek istenen yere doğru en hızlı rotayı hesaplıyor. Bileşenleri arasında yazılım ve harita altyapısı da bulunan cihazlar ile yola çıktığı andan itibaren girilen hedef adresi belirleyerek rotayı oluşturabilirsiniz. Kullanıcı hareket halindeyken bile hesaplama yapabilen navigasyon aleti, mevcut konumu sürekli yenileyerek başlangıç noktası olarak kabul ediyor. Sistem üzerine önceden yüklenen haritalarını ve bu haritalarda işaretli olan yolları tarayarak, yolculuk rotasını her defasında yeniden gözden geçiriyor. Kullanıcıları, hem ekranı üzerinden hem de sesli komutlar ile yönlendiren oto navigasyon cihazları; en kısa, en hızlı ve en ekonomik rotayı hesaplayarak bulunulan nokta ile gidilecek nokta arasındaki rotayı oluşturuyor.

Araç Navigasyon (GPS) Cihazları Nasıl Çalışır?

Araç Navigasyon (GPS) Cihazları Nasıl Çalışır?

Bir adet kara kutudan oluşan GPS navigasyon cihazları, kullanıcılar ile kurdukları iletişimlerini geniş dokunmatik ekranları üzerinden başlatıyor. Donanımın ana parçası olan kara kutu; ara yüzünü oluşturan yazılım, GPS takip sistemi ve haritalardan oluşuyor. Kullanmak için internete ihtiyaç duyulmayan navigasyon sistemleri, üzerine yüklenen haritaların geçerliliğini yitirebileceği için, sistemin üretici tavsiyesine uygun olarak rutin aralıklar ile güncellenmesi gerekebiliyor. Rota dışında, hız sınırı, trafik durumu, kırmızı ışık, kavşak ve benzeri bilgileri de barındırabilen daha gelişmiş navigasyon sistemleri de bulunuyor. Trafik durumu hakkında bilgi veren cihazların içine sim kart takabileceğiniz gibi, araç içindeki internet bağlantısından da faydalanabilirsiniz. Ancak bu tip navigasyon cihazları fiyatları ile internet ihtiyacı olmayan cihazlardan ayrışıyor. Tamamında sesli komut sistemi olan cihazlar, kullanıcıları, ekrana bakmaya gerek kalmadan dönüşlerden ve kavşaklardan önce sesli komutlar ile önceden mutlaka uyarıyor.

Araç Navigasyon (GPS) Cihazları Motosikletlerde Kullanılır mı?

Araç Navigasyon (GPS) Cihazları Motosikletlerde Kullanılır mı?

Araç navigasyon cihazları ile oto GPS cihazları sık sık karıştırılıyor. Navigasyon sistemleri; harita üzerinde rota çizerek ulaşılması hedeflenen adrese, yolculuk esnasında rehberlik eden donanımlardır. GPS sistemleri ise araçları belli bir merkezde harita üzerinde uzaktan takip etmeye yarayan sistemler olarak adlandırılıyor. Motosikletler ve bisikletler üzerinde kullanılan navigasyon cihazları, oto navigasyon sistemlerinden farklı olarak montaj gerektirmeyen mobil cihazlardır. Üzerlerinde bataryaları olan motosiklet navigasyon cihazları, şarj edilebilir olmaları dışında aynı çalışma prensipleri ile kullanıcılara rehberlik ediyor. Motosiklet ve bisikletler üzerinde kullanılan mobil GPS cihazı çeşitleri ise navigasyon sistemlerinin yaptığı rehberlik hizmetini vermiyor. Bu tip cihazlar, ile motosikletleri uzaktan takip edebilirsiniz.

Araç Navigasyon (GPS) Cihazları ve GPS Cihazları Arasındaki Fark Nedir?

Araç Navigasyon (GPS) Cihazları ve GPS Cihazları Arasındaki Fark Nedir?

Sesli navigasyon cihazları, kullanıcıları harita üzerinde rota çizerek yönlendiren rehber cihazlardır. GPS cihazları ise araç takip sistemleridir. Araç navigasyon sistemleri üzerinde bulunan GPS sistemlerini tek başına ürün haline getiren ise takip yazılımlarıdır. GPS takip cihazlarının takılı olduğu araçları harita üzerinde kolaylıkla takip edebilirsiniz. Daha çok kurye şirketleri, servis şirketleri ve benzeri lojistik işi yapan firmaların kullanmayı tercih ettiği araç GPS cihazı ve sistemleri, navigasyon cihazlarından farklı olarak internet bağlantısı kullanıyor. Bu yüzden GPS sistemine ait kara kutuya data hattı takılması, sistemin gerektirdiği zorunluluklar arasında yer alıyor. Konforlu bir seyahat tecrübesi yaşatacak diğer ürünleri de incelemek isterseniz Multimedya & Navigasyon kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Navigasyon (GPS) Cihazları

için 248 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Bluetooth Desteği

(132)
(112)
Başka bir kelime deneyin

Ekran

(72)
(68)
(35)
(30)
(14)
(11)
(10)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

A.S.S. (14)
(3)
(1)
(1)
(2)
(3)
Garmin (28)
Goldmaster (18)
(2)
Mio (11)
(4)
Navigold (6)
(2)
Navimex (34)
Navitech (21)
Navking (7)
Necvox (14)
(5)
Oem (27)
Piranha (7)
Pyle (7)
(2)
(1)
(1)
Tomtom (22)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Canlı Trafik

(122)
(111)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(27)
ve üzeri (44)
ve üzeri (48)
ve üzeri (49)
ve üzeri (49)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL