Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Beden

Başka bir kelime deneyin

Kask Tipi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Yaş

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kask

için 5,392 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Motosiklet Kaskı

Motosiklet sürerken hem kendi hem de etrafta bulunan kişilerin can güvenliğine büyük ölçüde dikkat etmemiz gerekmektedir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen motosiklet gerek iş yaşamında gerek de günlük yaşamda birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Eve, işe veya okula giderken ya da özel gezilerimiz için motosiklet kulanılmaktadır. Birçok kişi tarafından tutku olarak nitelendirilen bu aracın kullanması kolay gözükse de beraberinde birçok riski getirmektedir. Motosiklet kullanıcıları olası kaza durumlarında kendilerini koruyacak birçok ekipmana ihtiyaç duymaktadırlar ve bu ekipmanlar arasında kask en çok önem gösterilen ürünlerin başında gösterilebilir. Baş çevresi başta olmak üzere boyun çevresini de koruyan kasklar olası kaza durumunda hayati öneme sahip olmaktadır. Gerek bu araçları kullananların sağlığı gerek yasalar kask kullanımını tüm motosiklet kullanıcılarına zorunlu hale getirmiştir. Genel olarak baş ve boyun bölgesini saran gereken durumlarda yüzümüz için siperliği bulunan kasklar olası baş ve boyun darbelerinde korumak için birçok üretici firma tarafından özenle hazırlanmaktadırlar. Motosiklet kullanıcıları için yanlarının ayrılmaz parçaları durumunda olan motor kaskları sürüş güvenliğinin yanı sıra kullanıcılarının farklı ihtiyaç ve zevkleri doğrultusunda üreticiler tarafından sıklıkla yenilenip birçok şekilde beğenilerine sunulmaktadırlar. Motosiklet kullanımının arttığı günümüzde hem günlük yaşamlarında hem de işleri gereği motosiklet kullanan birçok birey bulunmaktadır. Kask modelleri kullanıcıların zevk ve ihtiyaçları göz önüne alınarak firmalar tarafından çeşitlendirilmektedir. Kask önerisi hakkında kullanıcıların görüşlerine ulaşmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Güvenli Kask Özellikleri

Güvenli Kask Özellikleri

Motosiklet sürüşlerinin güvenli ve keyifli bir şekilde sürdürülmesi için kasklar kullanıcıların kendi can güvenliklerini korumaları açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Dünyanın hemen hemen her yerinde kask kullanımı yasalarla zorunlu hale getirilmiştir. Gerek hobi olarak gerek iş gereği motosiklet kullanma duurmu olabilir. Kendinizin ve etrafınızdakilerin sürüş anında güvenliği için motor kask zorunlu bir parçanız olmalıdır. Motor kaskları özellik olarak sürüş güvenliğini ve konforunu göz önünde bulundurarak birçok üretici firma tarafından imal edilmiştir. Başta kafa ve boyun bölgesi olmak üzere başımızın tamamını koruyan çeşitleri olduğu gibi belirli bölgeleri koruyan kasklar da bulunmaktadır. Baş ve boyun bölgesi sağlık için en hayati olan bölümlerden biridir. Olası darbe ve şoklarda baş ve boyun bölgesi zedelenebilir; olası kötü sonuçlara sebep olabilir. Sürüş anında motosikete tam hakimiyette olabilmeniz ve sürüş esnasında dikkatimizin dağılmaması gerekmektedir. Bu yüzden motor kaskları kullanıcılar için ortopedik olarak tasarlanmışlardır. Baş ve boyun bölgesini tamamen örten kasklar en yüksek koruyucu özelliğe sahip kasklar arasında görülmektedirler. Takılan kask iç yüzeyi rahatsız etmeyen yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu sürüş boyunca rahatsız olmanızı önleyerek sürüş keyfimizi ve güvenliğimize katkıda bulunacaktır. İç yüzeyde kullanılan ham madde sıcak günlerde terletmeyecek kışın ise ısı yalıtımı sayesinde soğuk almadan bir sürüş yapılmasına olanak sağlayacaktır. EPS bir diğer adıyla genişletilmiş polipropilen dışarıdan gelecek olası darbelere karşı emilim göstererek kaza anında baş ve boyun bölgesine gelebilecek birçok darbe çeşidini emerek başta kafatası olmak üzere baş ve boyun bölgesini korumaktadır. Yarım kask ise motor kasklarından farklı olarak bisiklet ve scooter kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Olası hız durumu göz önüne alındığında motosiklet kazalarındaki darbeler daha tehlikeli boyutlara varmaktadırlar. Kask dış yüzeyi olası kazalarda alınabilecek darbeleri karşılayan kaskın ilk bölümüdür. Sağlam dış yüzeye sahip bir kask bizlerin ilk anda alınan darbeye bağlı oluşabilecek her türlü travma ve zedelenmelerden koruyacaktır. Karbon ve türevi maddelerle kaplanmış dış yüzeyler sürüş esnasında gelebilecek olası kaza durumlarında hayati tehlike atlatmadan kurtulmaya olanak sağlayacaktır. Sağlam yapıları sayesinde sürüş esnasında kötü havalarda yağmurdan veya tozdan koruyarak sorunsuz ve güvenli bir sürüş yapılmasına olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda Shark kask modellerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Farklı Kullanım Alanlarına Uygun Kask Modelleri

Farklı Kullanım Alanlarına Uygun Kask Modelleri

Kaskın koruyucu özelliği tüm kasklarda bulunmaktadır ancak gerek kullanım amacı gerek talepler doğrultusunda birçok farklı tipte kask üretilmektedir. Açık kask genelde sakin yerlerde motosiklet kullananlar tarafından sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Yalnızca baş bölgesine koruma sağlaması ile birçok motosiklet kullanıcısı sakin yollarda veya kısa süreli sürüşlerde bu modeldeki kaskların kullanılmasını önermişlerdir. Sakin bir sahil yolunda motosikletinizi sürerken manzaranın ve deniz kokusunun keyfini çıkarabilirsiniz. Çene açılır kask motosiklet kullanıcıları tarafından en sık tercih edilen modeller arasında görülmektedirler. Çene kısmının açılıp kapanabilir oluşu ile oldukça rahat ve fonksiyonel bir kullanıma sahiptir. Özellikle gün içerisinde sıklıkla motosiklet kullanmak zorunda kalanlar için birçok açıdan yardımcı olmaktadırlar. Konuşmanız veya dinlenmeniz gereken durumlarda herhangi bir zorluk yaşamadan kısa sürede bu işlerinizi halledebilirsiniz. Motor kurye olarak çalışan birçok kullanıcı günün büyük bir kısmını motosiklet üstünde geçirmektedir. Motosiklet kullanımı her türlü çevrede her kesimden birey tarafından sıklıkla yapılmaktadır. Kullanıcılar bulundukları ortamın iklimine veya mevsim değerlerine göre kasklarını seçmektedirler. Yazlık kask sıcak iklimlerde veya yaz aylarında motosiklet kullananlar tarafından beğeniyle kullanılmaktadır. İç yüzeyinde kullanılan kumaş hem darbelere karşı korurken hem de kask içindeki nemi ve sıcaklığı stabil seviyede tutarak kullanıcılarına sürüş kolaylığı yaşatmaktadır. Bazı modeller özellikle günlük yaşamlarında motosiklet kullanımını iş olarak yapan kişilerin sürüş kalitelerini yükseltmek adına tasarlanmışlardır. Uzun süre motosiklet kullanımında olası yorgunlukları ve dikkat dağınıklıklarını önlemek adına ses ve hava yalıtımlı modeller birçok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler. Motosiklet her yaştan kullanıcı tarafından bir hobi hatta tutku derecesine varan bir sevgidir. Birçok kullanıcı kendi zevklerini kullandıkları motosikletlerinde ve motosiklet aksesuarlarında göstermek isterler. Retro kask renkli ve özenle eskitme yapılmış tasarımları ile bizlere sürüş sırasında şık bir görünüm sunmaktadır.

Hem Güvenli Hem Bütçenize Uygun Kask Fiyatları

Hem Güvenli Hem Bütçenize Uygun Kask Fiyatları

Güvenli ve konforlu sürüşlere sahip olmak için kullanıcıların ayrılmaz parçaları arasında görülen motor kaskları günümüz teknolojisi ile kullanıcılarının güven ve rahatlığını birçok açıdan hesaplanıp üretilmektedirler. Birçok firma farklı renk, boyut ve özelliklere sahip kaskları her geçen gün kullanıcılarına sunmaktadırlar. Kask fiyatları birçok özelliğe bağlı olarak modeller arasında değişkenlik göstermektedir. İlk olarak kaskın koruyucu özelliğinin yüksek seviyede olması bizlerin can güvenliği açısından çok önemli bir yere sahiptir. Olası motosiklet kazalarında en çok etkilenen bölgeler baş ve boyun başta olmak üzere çene ve yüz olmaktadır. Bu yüzden alacağımız kaskın hem iç hem dış yüzeyinin kaliteli malzemeler ile üretilmiş olması oldukça önemlidir. Alınan darbeyi yüksek emilim gücüne bağlı olarak kaskın her çevresine dağıtan kasklar bizlerin olası beyin kanaması veya travma yaşamasını önlemektedir. Bazı modellerde baş bölgesi ile birlikte yüz ve çene bölgesinin de korunması bizlere tam bir koruma sağlamaktadır. Kask kayışlarının görevi başınıza taktığınız kaskın olası bir kaza durumunda çıkmayarak koruma sağlamasıdır. Birçok farklı kayış tipleri arasından en çok tercih edilen kayış D kilit tipli kayışlardır. Takıldıktan sonra olası herhangi bir darbe veya savrulma sonucunda bu tip kayışlar tam bir koruma sağlamaktadırlar. Kullanılan kayış bağı yüksek kalitede ham maddeden üretilmiş olup sürüş sırasında herhangi bir ortopedik rahatsızlığa yol açmamaktadır. Kask dış yüzeyleri bizlerin sürüş sırasındaki koruma derecesini arttırmaktadır. Demir kask özellikle zorlu yollarda sürüş yapan motosiklet kullanıcıları tarafından tercih edilmektedirler. Özellikle bozuk diye nitelendirilen taşlı veya çakıllı yollarda olası taş çarpmalarına karşın baş bölgesini koruyup kullanıcılarına güvenli bir sürüş vadetmektedir. Bazı motor kaskları kullanıcılarının günlük ihtiyaçlarına göre de farklı özelliklerle donatmaktadır. Kulaklık bölmesi içeren motosiklet kaskları özellikle çalışan restoran ve kafe kuryeleri için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kulaklık bölmeleri sayesinde sürüş esnasında gelen telefon aramalarını kolaylıkla cevaplandırabilir zamandan tasarruf edebilmektedirler. Sayfamızdan Vespa kask modellerine de göz atabilirsiniz.

Doğa Gezileriniz için Kameralı Kask

Doğa Gezileriniz için Kameralı Kask

Motosiklet sürmek birçok kişi tarafından hobi olarak kabul edilmektedir. Birçok kullanıcıya göre motosiklet sürmek kişinin kendisini özgür ve stresten arınmış olarak hissetmesine yardım etmektedir. Her yaştan cinsiyet fark etmeksizin birçok kişi motosiklet kullanımına ilgi duymaktadır. Özellikle doğa ve şehir gezileri son zamanlarda birçok motosiklet kullanıcısı tarafından popülerleşmiştir. Gelişen teknoloji ile motosiklet kullanıcıları sürüşleri esnasında geçirdikleri keyifli anları artık kayıt altına alarak yeni anılara ve görsellere sahip olmaktadırlar. Kameralı kask hem ihtiyaç hem de hobi olarak birçok açıdan motosiklet kullanıcılarına yardım etmektedirler. Bu tip kasklar kullanıcılarının kasklarının üst kısımlarına özel bir tutamaç ile monte edilmektedirler. Sürüş esnasında herhangi bir soruna açmayan bu kameralar bizlerin birçok anı biriktirmesine olanak sağlayacaktır. Özellikle birçok kişi doğa harikası mekanlarda sürüş yapmaktadır ve bu esnada etrafındaki tüm güzellikleri kolaylıkla kayıt etmektedirler. Kask kameraları genel olarak ufak yapıda olmalarına rağmen yüksek teknolojinin kullanımı ile birçok zorlu sürüşlere dayanıklı haldedirler. Her türlü hava koşulunda bizler için çekim yapabilmektedirler. Özellikle yağmurlu ve karlı havalarda net bir görüntü sağlayarak etrafta görülen birçok manzarayı kaydetmektedir. Bu tip kameralar dayanıklı pil ömürleri ile dikkat çekmektedirler. Kaskınızın üzerinde kolaylıkla bağlanabilirler ve sizlerin uzun sürüşleri esnasında uzun pil ömürleri ile çekim yapmaktadırlar. Keyifli sürüş yapmak isteyen birçok motosiklet kullanıcısı kask tavsiyesi olarak kameralı kask tiplerini kullanıcılara önermektedirler. Böylece güvenli bir sürüşe sahip olmanızın yanı sıra sürüş esnasında birçok anı biriktirme şansına sahip olacaksınız.

Kask Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kask Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motosiklet kullanıcılarının en önemli aksesuarları arasında görülen kasklar tüm kullanıcılara yasalar tarafından zorunlu kılınmıştır. İnsan hayatını koruma görevleri olan kasklar farklı özellikleri ile kullanıcılar tarafından bazı kriterler göz önünde bulundurarak seçilmelidir. İlk olarak her kullanıcının kafa yapısı tüm kasklar için uyum göstermemektedir. Güvenli bir sürüşe sahip olmak için kafa yapınıza uygun olan kask ölçüleri arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Örneğin kafa yapınız köşeli veya düz ise buna uygun kask seçmeniz sizler için konforlu bir sürüş yapmanıza olanak sağlayacaktır. Bir diğer etken ise kask bedenleri arasından baş ölçünüze uygunlukta olan bir kask çeşidini seçmeniz gerekmektedir. Size bol gelen bir kask sürüş esnasında sizi tehlikeye atabilirken baş çevrenizin ölçüsüne dar gelen bir kask sizlere sürüş boyunca rahatsızlık vererek konforunuza zarar vermektedir. Bir diğer husus kaskınızda bulunan vizörün kaliteli olup olmadığıdır. Özellikle kapalı kasklarda yüz bölgesinde bulunan bu camdan aparat sürüş boyunca bizlerin yolu takip etmesine yardımcı olmakla birlikte dışarıdan gelebilecek olası darbelere karşı bize koruma sağlamaktadır. İyi bir vizör kaliteli bir hammaddeden imal edilmiş olup yolculuk sırasında neme bağlı olarak cam önünde buhar yapmamalıdır. Dahası yağışlı veya karlı günlerde su tutmaz cam özelliği bizlerin sürüş boyunca konforunu ve güvenliğini sağlamaktadırlar. Olası darbelere karşı koruma sağlayan ve güneş ışığından solmayan vizör çeşitleri bizlerin kask seçiminde önemli rol oynamaktadırlar. Her cinsiyetten ve yaştan kullanıcı kask rengine önem vermektedirler. Örneğin siyah kask genel olarak birçok motosiklet sürücüsü tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler.

Kask Ne İşe Yarar?

Bisiklet ve motosiklet modelleri gibi araçları sürerken bizlerin güvenli ve konforlu bir sürüş yapmamıza olanak sağlayan kasklar hem kendi güvenliğimiz açısından hem de yasalara uyum açısından kullanılması zorunlu bir ekipmandır. Motosiklet kazalarında en tehlikeli darbeler kafa ve boyun bölgesinden alınan darbeler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Kasklar bizim sürüş sırasında olası bir kaza geçirmemiz durumunda hayati noktalarımızı korumaya yardımcı olmaktadır. Eğer kask bulunmadan sürüş yapıp kaza geçirir isek bu kazadan hafif olarak çıkmamız neredeyse imkansızdır. Kask ölümcül kazaları önlemekle kalmayıp bozuk hava şartlarında bizlerin daha kaliteli bir sürüşe sahip olmamıza olanak sağlamaktadır.

Kask Nasıl Takılır?

Güvenli ve iyi bir motosiklet kullanımının zorunlu bir aracı olan kasklar sahip olunması kadar doğru bir şekilde takılması ile de oldukça önemlidir. Doğru bir şekilde takılmayan kask kullanım açısından problemlere yol açarak hem can güvenliğimizi hem de konforumuzu riske atacaktır. Kask takılırken ilk olarak bağları tamamen açılmalı ve takım esnasında bu bantlardan tutarak aşağıdan yukarıya doğru bir şekilde biraz esnetilmek sureti ile başımıza tam olacak şekilde oturtulmalıdır. Sürüş yapmaya başlamadan önce kask askısı tam olarak bağlanmalı ve yola çıkılmadan önce kaskın başımıza tam olarak oturmasına özen gösterilmelidir. Özellikle tam oturmayan kasklar sürüş esnasında bizleri rahatsız ederek dikkatimizi dağıtıp kaza yapmamıza sebebiyet vermektedir.

Kask Nasıl Temizlenir?

Hayati öneme sahip olan kasklar motosiklet kullanırken yaşamsal olarak emniyet görevi üstlenmektedirler. Her ne kadar sağlam yapılara sahip olsalar da kasklar belli periyotlarda bakımla daha uzun ve güvenli süreli olarak kullanıma olanak sağlamaktadır. Kask temizliği haftalık olarak yapılmalıdır. Sert olmayan bir bezle ılık su ve sabun yardımıyla temizlenen kasklar parlak bir görünüme sahip olacaklardır. Özellikle gereksiz kimyasal kullanımından kaçınmanız kaskınızın genel yapısına zarar vermeyecektir. Ayrıca kapalı kasklarda bulunan vizör hava şartlarına ve gidilen zemine bağlı olarak düzenli olarak temizlenmelidir. Kesinlikle sert uçlu fırça veya kimyasal kullanımından kaçınılarak camları her daim görüşü engellemeyecek şekilde parlak ve temiz olmak zorundadır.

Nasıl Kask Almalıyım?

Günümüzde motosikletseverler için birçok farklı özellikte ve modelde kasklar bulunmaktadır. Motosiklet kullanıcıları kendi zevkleri ve tarzları doğrultusunda renk ve model seçimi yapabilecekken bazı özellikler sizin bedensel ölçülerinize uygun olmak zorundadır. Kafa yapınıza ve ölçünüze göre alacağınız kask size tam olarak kullanım olanağı sağlamaktadır ayrıca kask askılarının kaliteli ve tam kapanabilir olması sizlerin sürüş güvenliği açısından oldukça önemlidir. Dahası sürdüğünüz zemin eğer çakıllı ve tozlu ise kırılmaz vizörler sizlere daha güvenli bir sürüş sunarken yağmurlu havalarda kullanacağınız vizörün su tutmaz özelliğinin olması oldukça önemlidir.