Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

M.P
Lig
Mp
Bjk
Fb
Gap
Dgn
2as
FB
GS
Gs
Lol
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Numara

Başka bir kelime deneyin

Kullanıcı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Sezon

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Spor Ayakkabı

için 25,941 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Spor Ayakkabı

Spor ayakkabı, günlük giyimde konforu artırıyor ve spor yaparken vücudu destekliyor. Birbirinden güzel ve şık modeller ile de farklı kombinler için farklı seçenekler sunuyor. Spor ayakkabı modellerinin taban yapısında ve bilek yapısındaki farklılıklar ayakkabının kullanılacağı alana yönelik olarak tasarlanıyor. Taban yapısı ayak taban yapısına uygun olacak şekilde ortopedik olarak üretiliyor. Ayakkabıyı okulda, yürüyüşte, alışverişte, piknikte ve spor aktivitelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayaklarınızın hava almasını destekler ve konforlu adımlar atabilmenize yardımcı olur. Modeller arasında vücudunuzun duruşunun en sağlıklı biçimde olmasını destekleyen ayakkabılar spor ayakkabılardır. Hem sporda hem de günlük hayatınızda rahat adımlar atabilir, vücut ve ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Desen ve renk açısından farklı ve modaya uygun seçenekleri bulunan modeller arasından tarzınıza ve zevkinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Şık tasarımları ile birbirinden güzel kombinler de yapabilirsiniz.

Erkek ve Kadın Spor Ayakkabı Çeşitleri

Erkek ve Kadın Spor Ayakkabı Çeşitleri

Spor ayakkabı günlük hayatta ve sporda çok tercih edilen bir ayakkabıdır. Bununla birlikte doğru ayakkabı tercihi yapmak vücut ve ayak sağlığı için büyük önem arz ediyor. Modellerin taban yapısı farklı ayak tiplerini desteklemek veya çeşitli ayak sağlığı problemlerinin oluşmasını engellemek ve var olan problemleri gidermek için farklı şekillerde tasarlanıyor. Spor ayakkabı modelleri farklı renk ve desen seçenekleriyle her yaşta ve her tarzda kişiye hitap edebilecek alternatifler sunuyor. Seçiminizi yaparken kıyafetleriniz ve ayak yapınız ile uyumlu olan tasarımı tercih etmeniz ayakkabıyı severek kullanmanız açısından önem arz ediyor. Ayrıca bağcıklı ve yapışkanlı seçenekleri ile ayağın tam kavranmasını ve doğru bir şekilde desteklenmesi sağlanıyor. Ürünün kışlık ve yazlık olmak üzere farklı çeşitleri de bulunuyor. Kışlık spor ayakkabı modelleri su geçirmez özelliklere sahipken yazlık spor ayakkabı modelleri daha fazla hava alma özelliği ile sıcakta ayak sağlığınızı koruyor. Spor ayakkabı modelleri hem erkek hem de kadınlar için uygun seçenekler sunuyor. Halı saha ayakkabısı, günlük, hafif tabanlı ve yüksek tabanlı ayakkabılar olmak üzere farklı alanlar için uygun çeşitler bulunuyor. Futbol oynamak için ideal olan halı saha ve krampon ayakkabı, halı saha yapısına ve futbol oyununa uygun tasarlanan bir ayakkabıdır. Günlük spor ayakkabı modelleri ise günlük hayatta, yürüyüşte ve okulda kullanım için uygun ve konforludur. Günlük modellerin tabanları düz, hafif topuklu, yüksek topuklu seçenekleri de bulunuyor. Yüksek tabanlı spor ayakkabı modelleri ortopedik olarak tasarlanmıştır ve ayağınızın rahatlığı için uygundur. Yüksek tabanlı çeşitlerin tabanları ayak yapısına uygun ve esnek olduğu için konforlu bir kullanım sağlar. Ayrıca çeşitler arasında voleybol, basketbol, hentbol ve futbol oyunları için tercih edebileceğiniz çeşitli özel modeller de mevcut. Ayrıca fitness, yürüyüş ve koşu için tasarlanmış modeller de bulunuyor. Erkek spor ayakkabı modellerini incelemek ve ihtiyacınız olan spor ayakkabıyı bulabilmek için sayfamıza göz atarak fikir edinebilirsiniz. Ayrıca kadın spor ayakkabı modelleri hakkında kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini de inceleyerek ideal seçime bir adım daha yaklaşabilir, aradığınız ayakkabıyı daha kolay bulabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor ayakkabısı seçimi ayakkabının rahatlığı, kullanımı ve ayak sağlığını koruma açısından oldukça önemlidir. Doğru bir seçim için öncelikle ayakkabıyı nerede ve ne için kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Daha sonra ise ayak yapınızı ve ayak numaranızı göz önünde bulundurarak bir model belirlemelisiniz. Hem kadın hem de erkek spor ayakkabı modellerinde ayak yapısına göre düz, dolgulu ve boşluklu taban tasarımına sahip seçenekler bulunuyor. Ayak yapınız nispeten düz ise düz tabanlı bir modeli tercih edebilirsiniz. Ayrıca hafif dolgulu tabana sahip modeller yürüyüş, fitness ve tenis esnasında giyebileceğiniz seçeneklerle bulunuyor. Yazlık spor ayakkabı seçiminde esnek ve hava alan ayakkabı modelleri tercih etmek özellikle yaz aylarında kullanmak için idealdir. Kış aylarında ise su geçirmez spor ayakkabı çeşitlerini kullanmanız daha uygun olacaktır. İsabetli bir tercih için en önemli nokta ayak numarasına ve ayak şekline uygun bir seçim yapmaktır. Bununla birlikte ayak numaranızla aynı ayakkabıyı almak her zaman doğru bir tercih olmayabilir. Özellikle krampon ayakkabılarda kalıplar dar olduğundan ayak numaranızdan bir numara büyük ayakkabıyı tercih etmeniz tavsiye ediliyor. Günlük modeller ve fitness için tercih edeceğiniz ayakkabılar ayağınıza dar ya da bol olmamalıdır, ayağınızın rahatı için küçük bir boşluk bulunmalıdır. Çünkü spor veya yürüyüş esnasında ayaklarda şişme yaşanabileceği için ayağınıza dar olan bir ayakkabı, ayak sağlığınızı olumsuz etkiler. Benzer şekilde ayakkabı ayağınıza bol olursa da rahat hareket edemezsiniz. Ayrıca ayak şekliniz de ayakkabı seçiminiz için önemli bir etkendir. İçe dönük, dışa dönük ve düz taban ayak şekilleri için farklı ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca basketbol, voleybol, fitness gibi sporlarda sıçrama hareketleri sıkça yapıldığı için bu sporlarda ayak tabanını sert zemine ve harekete karşı kalın tabanlı spor ayakkabı ile desteklemeniz gerekir. Basketbol ayakkabısı modellerinde bilek kısmının da korunmasını sağlayan özel tasarımlı seçenekler bulunuyor. Basketbol oyununda hem topuk arkası hem de bileğin desteklenmesi önemlidir. Ayrıca tüm sporlar için esnek bir ayakkabı tercih etmek hareketinizi kolaylaştıracağı ve ayağınızı rahat tutacağı için önem arz ediyor.

Spor Ayakkabı Tabanı Dolgulu Mu Olmalı?

Spor Ayakkabı Tabanı Dolgulu Mu Olmalı?

Günlük hayatta çok tercih edilen spor ayakkabı, farklı modeller ile bulunuyor. Modeller arasında düz taban ve dolgulu taban ayakkabı seçenekleri farklı kullanım alanlarına uygun olarak tasarlanıyor. Modellerin dolgusuz seçenekleri fitness, yürüyüş ve günlük hayat için kullanıma uygun olarak tercih edilebilir. Basketbol, voleybol, tenis için ise esnek bir dolgu desteği bulunan bir alternatif tercih etmek daha uygun olabilir. Ayakkabının dolgusu konusunda ise ayak şeklinize göre karar verebilirsiniz. Ayak şekliniz düz taban ise konforlu bir kullanım için topuk kısmı çok yüksek olmayan bir modeli tercih edebilirsiniz. Dolgu topuk spor ayakkabı modelleri ayağın topuk kısmını desteklediği için koşu, basketbol ve voleybol için tavsiye ediliyor. Topuklu spor ayakkabı modellerinin topuk yüksekliği ve esnekliği farklı olan çeşitleri de bulunuyor. Topuk yüksekliğini yapacağınız sporun gereklerine ve kişisel tercihinize belirleyebilirsiniz. Topuk dolgusu bulunan ayakkabıların dolgusunun esnek olmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek taban spor ayakkabı tercih edebileceğiniz sporlar voleybol, tenis ve basketbol sporlarıdır. Tabanında dolgu kısmı az olan ya da olmayan modelleri ise güreş, hentbol, yoga ve pilates gibi sporlar için tercih edebilirsiniz. Hafif dolgulu topuk kısmı bulunan modeller de fitness ve ağırlık kaldırma için uygundur. Özellikle ağırlık kaldırma sporunda ayakkabının esnek ve dolgulu bir taban desteği olması ayak sağlığını ve vücut pozisyonunu korumak için önem arz ediyor. Günlük hayatta kullanım için ise tercih ettiğiniz ayakkabının topuk seviyesini konforunuzu ve tarzınızı dikkate alarak belirleyebilirsiniz. Hem erkek hem de kadın spor ayakkabı modelleri dolgulu ve dolgusuz seçenekleri ile farklı sporlar ve farklı kullanım alanları için şık çeşitler sunuyor. Spor ayakkabı yapısının taban ve topuk dolgusu ortopedik olarak tasarlanarak spor aktiviteleri ve günlük aktiviteler için konforlu bir kullanım sağlar. Seçiminizi yaparken taban dolgusunun yanında taban yapısına da dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Ayak sağlığınızı ve vücut pozisyonunuzu koruyabilmek için ayak tabanınızın şekline ve yapısına ve yapacağınız aktiviteye uygun bir spor ayakkabı tercih etmelisiniz.

Modaya Uygun Spor Ayakkabı Seçimi

Modaya Uygun Spor Ayakkabı Seçimi

Spor ayakkabı seçiminde ayakkabının rahatından sonra gelen diğer önemli nokta ayakkabı modasına uygun bir ayakkabı tercih etmektir. Stil ve renk açısından birçok farklı seçenek bulunuyor. Hem trendlere hem de kişisel beğeninize uygun bir ürünü tercih ederseniz severek kullanabilir ve ayakkabı seçiminiz ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Topuk dolgusu, renk ve desen modellerin tarzları yansıtan ve modaya uyan noktalarını belirliyor. Kıyafetlerle uyumlu bir ayakkabı tercih etmek trendlere uygun ve şık bir görünüm elde edilmesine yardımcı oluyor. Son zamanlarda çok tercih edilen beyaz spor ayakkabı rengiyle sade, hoş ve spor kombinler yapabileceğiniz bir tercih olarak değerlendirilebilir. Beyaz renkli modellerin hoş desenleri ve geçişleri olan farklı çeşitleri de mevcut. Özellikle parlak gümüş ve pudra geçişli tasarımları bulunan beyaz renk ayakkabılar dönemin trendleri arasında bulunuyor. Canlı renkler ile tasarlanan ayakkabılar da çok tercih ediliyor. Modası geçmeyen ve asil rengiyle sevilen Siyah spor ayakkabı modelleri ise birçok kıyafetle kombinlenebildiği ve sadeliği ile şık olduğu için çok tercih ediliyor. Siyah renkli modelleri farklı desenlerle şık alternatifler sunuyor. Kırmızı spor ayakkabı ise canlı ve spor giyime uygun rengi ile yine dönemin modasına uygun çok tercih edilen modeller arasında bulunuyor. Beyaz, sarı, mavi ve pembe renkler spor giyim trendleri arasındaki diğer renklerdir. Tercihinizi yaparken uyumlu olmak için en çok giydiğiniz spor kıyafetlerinizle uygun renklere ve desenlere sahip ayakkabı modellerini incelemelisiniz. Böylece tercih etmediğiniz renkleri eleyebilir ve sizin için ideal ayakkabıyı daha kolay bulabilirsiniz. Renkli spor ayakkabı modelleri, modaya uygun renkler kullanılarak tasarlanan birçok seçeneği ile her tarza hitap eden alternatifler sunuyor. Esnek ve hafif dolgu topuklu modeller de dönemin spor giyim ve ayakkabı trendleri arasında bulunuyor. Spor ayakkabı modellerinin renk seçenekleri ve tasarımlarını incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz. Ayrıca hangi spor için hangi ayakkabıyı tercih edeceğinizi belirlemek adına ayakkabı kategorilerini inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Kullanımı ve Bakımı Nasıl Olmalı?

Spor Ayakkabı Kullanımı ve Bakımı Nasıl Olmalı?

Spor ayakkabının uzun ömürlü kullanımı için ayakkabının temizliğine ve kullanımına dikkat etmek önemlidir. Ayakkabıyı giydikten sonra havalandırmanız mantar ve koku oluşumu önlemenize yardımcı olur. Ayrıca her gün giymek yerine bir gün boyunca havalandırarak kullanım ömrünü artırabilir ve ayakkabının kirlenmesini önleyebilirsiniz. Spor ayakkabıyı makinede yıkamanız ayakkabıya zarar verebilir ve kullanım ömrünü azaltabilir. Bu sebeple ayakkabı çok kirli değilse nemli bir bezle ayakkabıyı temizleyebilirsiniz. Eğer ayakkabı çok kirli ise de elde yıkamanız tavsiye ediliyor. Spor ayakkabı temizleme işlemine dikkat etmeniz ve temizliği doğru şekilde yapmanız ayakkabının uzun ömürlü kullanımı için önem arz ediyor. Temizliği için güçlü kimyasallar ya da sert fırçalar kullanmamalısınız. Ayakkabının taban ve kenarlarını temizlemek için diş fırçası kullanabilirsiniz ancak ayakkabınız deri malzemeden üretilmiş veya hassas bir yapıda ise diş fırçası yerine daha hassas özel fırçaları tercih edebilirsiniz. Renkli spor ayakkabı temizliğinde ayakkabının rengini akıtabilecek kimyasallar kullanmamalısınız. Ayakkabının temizliğinde karbonat, diş macunu ve deterjan kullanımı tavsiye ediliyor. Diş macunu renkli ayakkabılara zarar verebileceği için renkli ayakkabı temizliğinde diş macunu kullanmamalısınız. Karbonat ile yapılan temizlik ayakkabıda koku oluşumunu da önlüyor. Ayakkabı çok kötü durumda değilse yalnızca suyla ya da karbonat ile de temizliğini yapabilirsiniz. Ayakkabının temizliği için özel formüle sahip ayakkabı şampuanı kullanabilirsiniz. Deri modeller için deri şampuanı tercih etmelisiniz. Orijinal spor ayakkabı modelleri kullanım açısından dayanıklı olmasına rağmen ayakkabının bakımı iyi olmadığında kullanım ömrü kısalabilir. Ayakkabıyı temizlerken deterjan kullanacaksanız çok fazla deterjan dökmemeye dikkat etmelisiniz. Spor ayakkabınızı çamaşır makinesini atmamalısınız, ayakkabıyı elinizde veya hassas özel fırçalarla temizlemelisiniz. Özellikle deri spor ayakkabı modelleri oldukça hassastır. Deri ayakkabılar çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır çünkü deri yüzey hassas, dikkatli ve özenli bir temizlik gerektirir. Spor ayakkabı modellerinin çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinmek için sayfamıza göz atabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan kategorideki ayakkabıları görüntüleyerek sizin için ideal olan ürünü kolayca bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Kaç Derecede Yıkanır?

Spor ayakkabı makinede yıkanacaksa 30 derece veya altında bir sıcaklık tercih edilmeli ve kısa programa ayarlanmalıdır. Ancak ayakkabınızın kullanım talimatında makinede yıkamayınız ibaresi bulunuyorsa ayakkabıyı kesinlikle makinede yıkamamalısınız. Eğer elde yıkayacaksanız ılık bir su yeterli olacaktır. Ayrıca ayakkabınızın yapısına göre ayakkabıyı makineye atmanız mümkün olabilir ancak yine de ayakkabıya zarar verme ihtimali olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Ayakkabıyı makineye atmak yerine düzenli olarak temizliğini ve havalandırmasını yaparak ayakkabının kirlenmesine engel olabilirsiniz. Ayakkabının dışı hafif kirliyse nemli bir bezle silebilirsiniz. Beyaz taban kenarlarını diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Spor Ayakkabı Neyle Temizlenir?

Spor ayakkabı temizliği için öncelikle kullanım talimatını dikkate almalısınız. Alternatif olarak karbonat, su, bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı veya diş macunu ile temizliği yapılabilir. Ayakkabı temizliğinde gerekmedikçe bu kimyasalları da kullanmamanız tavsiye ediliyor. Diş macunu renkli ayakkabıların rengini soluklaştırabileceği için renkli ayakkabılarda tercih edilmemelidir. Beyaz veya renkli ayakkabıların yalnızca kenarlarını temizlemek için ise diş macunu da tercih edilebilir. Ayrıca ayakkabılar için kullanabileceğiniz özel ayakkabı şampuanları ve temizleme köpüğü gibi seçenekler de bulunuyor. Ayakkabı şampuanları deri, süet ve nubuk ayakkabılar için kullanılabiliyor. Karbonat çok kirli olmayan bir ayakkabının temizliği ve bakımı için iyi bir tercih olabilir. Karbonat bakteri oluşumunu durdurur ve kokuyu engeller. Ayrıca yüzey temizliğini de karbonatı suyla ıslatıp ayakkabının yüzeyini ovarak yapabilirsiniz.

Hangi Spor Ayakkabı Alınmalı?

Spor ayakkabı tercihi yapacağınız aktiviteye, ayak şeklinize ve ayak numaranıza uygun olmalıdır. Bununla birlikte taban dolgusu ayakkabıyı kullanacağınız alana uyumlu ve fiziksel aktiviteyi destekleyecek şekilde olmalıdır. Örneğin güreş sporu için dolgusuz düz tabanlı bir ve voleybol oyunu için de hafif dolgulu bir modeli tercih etmelisiniz. Eğer dolgu ya da topuklu bir ayakkabıya ihtiyacınız varsa ayak konforunuz açısından esnek topuk ve dolgu tercih etmelisiniz. Ayrıca kış için seçim yapacaksanız kış mevsiminde kullanmanız için su geçirmeyen özelliğe sahip ayakkabılar öneriliyor. Yaz mevsiminde kullanım için ise hava alan bir model tercih etmeniz ayak sağlığını korumak açısından tavsiye ediliyor.

En Uygun Spor Ayakkabı Modelleri Hangileridir?

Spor ayakkabı modelleri farklı kullanım alanları için farklı özelliklere sahip seçenekler ile bulunuyor. Bu sebeple ayakkabı modellerinin fiyatları sahip olduğu özellikler ile birlikte değişkenlik gösterebiliyor. Seçiminiz için ayakkabıyı nerede, ne için ve ne zaman kullanacağınız belirleyerek iyi bir tercih yapabilirsiniz. Ayrıca renk tercihinizi de göz önünde bulundurarak sizin için ideal olan modeli bulabilirsiniz. Ayakkabının özelliklerini net bir şekilde belirleyerek bu özelliklere uygun olmayan modelleri eleyerek kalan seçenekleri fiyat açısından değerlendirebilirsiniz. Böylece fiyat açısından ve isteklerinizi karşılaması açısından en uygun ayakkabıyı kolaylıkla bulabilirsiniz.