Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yakıt Türü

Başka bir kelime deneyin

Güç (HP)

Başka bir kelime deneyin

Çalıştırma Sistemi

Başka bir kelime deneyin

Çalışma Genişliği

Başka bir kelime deneyin

Vites

Başka bir kelime deneyin

Model

200
250
Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Çalışma Derinliği

Başka bir kelime deneyin

Depo Hacmi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Çapa Makinesi

için 333 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çapa Makinesi

Çapalama sayesinde yabancı otların temizlenmesi, sıkışmış toprağın havalanması, suyun toprağa nüfuzunun kolaylaşması sağlanıyor. Tarımsal faaliyetlerin verimli bir şekilde yapılabilmesi için gerçekleştirilmesi gereken aşamalardan önemli biri olan bu işlem çapa makinesi ile kolay bir şekilde yapılabiliyor. Çapa makinelerinin fonksiyonları ile tarım ve bahçe işlerinizde, toprağın işlenmesi çalışmalarınızda pratik çözümler elde edebilirsiniz. Çapa makinesi kullanımı eşliğinde zamandan tasarruf edebilir, sağlıklı ve verimli yöntemlerle bahçenizi, tarlanızı işleyebilirsiniz. Elle manuel olarak kullanılabilen çapalama maknelerini ya da motorla çalışan makinelerini ihtiyaçlarınıza göre tercih edebilirsiniz. Uygulanacak arazinin ölçülerine, özelliklerine göre, gerçekleştirmek istediğiniz işlemlere göre uygun donanımları bulunan modelleri kullanabilirsiniz. Topraktan elde etmek istediğiniz verimi arttırmaya yarayan, güvenli bir şekilde çapa yapmanıza yardımcı olan bahçe makineleri modellerini keşfedebilirsiniz.

Çapa Makinesi Kullanımı ile Verimli Topraklar

Çapa Makinesi Kullanımı ile Verimli Topraklar

Çapa makineleri zararlı otların kesilmesinden bitki tabanlarındaki toprağın kazılmasına, toprağın alt üst edilerek havalanmasından köklerdeki artıkların temizlenmesine kadar pek çok farklı amaçla kullanılabiliyor. Toprağın işlenmesi için gerekli olan birtakım aşamaların içerisinde yer alan çapalama ihtiyacını karşılayabiliyor. Ekim yapmak istediğiniz tarla ya da bahçe gibi topraklı alanların özelliklerine göre ideal bir kullanım sayesinde yüksek verim elde edebilirsiniz. Çapa makinesi çeşitleri içerisinde kullanım alanınıza ve amacınıza uygun olan modelleri seçerek toprağınızın ihtiyacı olan çapalama işlerini gerçekleştirebilirsiniz. El çapalama makinesi ya da motorlu modeller ile beklentileriniz doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz. Toprağın işlenmesi ve verimi için çapalama yöntemini yeni nesil tasarımlarla uygulayabilirsiniz. Motorlu makineler arasında dizel ya da benzinli çalışabilen son teknoloji modelleri tercih edebilirsiniz. Seri bir şekilde çalışmanıza yardımcı olabilen kullanışlı ve kaliteli makineler ile kısa sürelerde bağ ve bahçe işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ot çapalama makinesi kullanımı ile zararlı olabilen yabani otların temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Toprağınızın ihtiyacı olan su geçişini kolaylaştırabilir, toprağın hava almasını sağlayabilirsiniz. Toprak yapısının özelliklerine ve büyüklüğüne göre çapalama gereksinimlerinizi karşılayan ideal makineleri bulabilirsiniz. Sert ya da yumuşak, çakıllı ya da düz, her türlü toprak yapısında kullanılmaya uygun olan tasarımlar eşliğinde toprağı ekime hazır hale getirebilirsiniz. Yakıt türüne göre benzinli ya da dizel seçimlerde bulunabilir, fonksiyonuna göre önden ya da arkadan çapalı modelleri tercih edebilirsiniz. Bitki, sebze ve meyve yetiştiriciliği için toprağın uygun bir hale getirilmesini oldukça işlevsel ve seri makinelerle yapabilirsiniz. Pratik ve hızlı bir şekilde çapalama yapılmasını sağlayan ürünler sayesinde hem iş gücü hem de zaman tasarrufu yapabilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz arazilerde traktörlerin giremediği alanlarda da kullanmak üzere değerlendirebilirsiniz. Motor özellikleri işlem yapmak istediğiniz toprağın, arazinin özellikleriyle uyumlu olan modelleri tercih ederek etkili çözümlere ulaşabilirsiniz. Pek çok farklı işlem için bu ürünlere takacağınız eklentilerle çeşitli işlemleri de kolaylıkla yapabilirsiniz. Makineyle uyumlu römork, pulluk, kaz ayağı pulluk, su pompası gibi farklı ekipmanları da ekleyerek çok fonksiyonlu bir kullanım deneyimleyebilirsiniz. Sayfamızda yer alan seçenekler aracılığı ile beklentilerinizle uyumlu çapa makinesi fiyatları hakkında bilgi alabilir, ihtiyacınız olan ürünleri güvenle sipariş edebilirsiniz.

Pratik Ve Etkili Çapalama İçin Çapa Makinesi

Pratik Ve Etkili Çapalama İçin Çapa Makinesi

Domates, patates, biber, mısır gibi her türlü sebze ve meyvenin yetiştirilmesi için toprağın ideal yöntemlerle işlenmesi ve hazır hale getirilmesi gerekiyor. Çapalama aşaması bitkilerin sağlıklı ve verimli bir şekilde yetiştirilmesi için önem arz ediyor. Yabancı otların temizlenmesiyle oluşabilecek zararlar ortadan kalkıyor. Yabancı otlardan toprağın temizlenmesiyle su tasarrufu da sağlanıyor. Otların toprağın ihtiyacı olan suyu tüketmesi engelleniyor. Çapalama ile toprağın havalanması sağlanarak sıkışması önleniyor. Bu işlem ile ekim ve de dikim yapılacak arazilerin elverişli bir hale getirilmesi mümkün oluyor. Çapalama faaliyetlerinin pratik ve etkili bir şekilde yapılabilmesi amacıyla bu cihazlar yaygın bir şekilde kullanılıyor. İleri teknoloji motorlarla üretilen, çeşitli fonksiyonlarla kullanılabilen ekipmanlara sahip olan makineler eşliğinde çapalama oldukça kolay bir hale geliyor. Çapa makinesi pulluklu modeller ile toprağınızı rahatlıkla sürebilirsiniz. Pulluk kullanımı da sağlayan çapa makineleri sayesinde farklı işlemleri de gerçekleştirmeniz mümkün. Çapa makinesi motoru modelin yakıt türüne ve kullanım fonksiyonlarına göre tasarlanıyor. Benzinli ve de dizel olarak çalıştırabilen modellerin haricinde elektrikli modeller de mevcut. Elektrikli, akülü modeller ile benzin kullanımı olmadan çapalama yapabilirsiniz. Çapa makinesi elektrikli seçenekler eşliğinde uygun güç kaynağı kullanımı ile her türlü faaliyeti yerine getirebilirsiniz. Toprağın havalanmasının yanı sıra sulama olukları oluşturabilir, köklerin daha derine inmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı sebze ve meyveler için gerekli olan çapalama performansına ulaşabilirsiniz. Kaz ayaklarından pulluklara, bıçak gruplarından çapa frezelerine kadar farklı fonksiyonları gerçekleştiren çapa makinesi ekipmanları ile beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Küçük ve de büyük, kullanım beklentilerinize göre uygun makineler eşliğinde kolaylıkla çapa yapabilirsiniz. Uygulama yapılacak toprağın yapısal özelliklerini, ölçülerini dikkate alarak ideal seçimlerde bulunabilirsiniz. Kısa sürelerde toprağı ekime hazır hale getirmek için dizayn edilen motorlu tasarımları güvenle kullanabilirsiniz. Tarım işlerinde kullanılmak üzere ürünler tasarlayan popüler ve kaliteli markaların çapa makineleri arasında size uygun çözümleri bulabilirsiniz. Makine üzerine entegre bir şekilde kullanılabilen çeşitli ekipmanları ve de yedek parçaları inceleyebilirsiniz.

Çapa Makinesi Çeşitleri

Çapa Makinesi Çeşitleri

Tarımsal alanlarda, bağ ve bahçe işlerinde bitki ekimi ve yetiştiriciliği ile ilgili işlerde çapalama aşaması önemli bir yere sahip. Ekim ve dikim faaliyetleri için toprağın önceden hazır hale getirilmesi ve de mevcut köklerin otlardan arındırılması gerekiyor. Çapa makineleri manuel ve motorlu olmak üzere iki farklı modele sahip durumda. Elle, beden gücüyle kullanılabilen manuel çapa makineleri ve benzin, dizel ya da elektrik kaynaklarıyla çalışabilen motorlu makineler mevcut. İnsan gücüyle işlenebilecek küçük boyutlardaki araziler için el çapa makineleri yeterli olabilir. Kısa sürelerde daha büyük araziler için çapalama ihtiyacı için ise motorlu makinelerden yararlanılıyor. Çapa makinesi taşıma selesi aracılığıyla motorlu modelleri yorulmadan, oturarak çalıştırabilirsiniz. Çapa makinesi oturaklı tasarımlar eşliğinde çapalama yaparken makineyi güç sarfetmeden kontrol edebilir ve yönlendirebilirsiniz. İşlenmesi gereken toprağın yapısına ve büyüklüğüne göre motor özeliklerini belirleyebilirsiniz. Tekerlek özelliklerinden bıçak yapılarına kadar çeşitli detayları göz önünde bulundurarak çapalama işlerinde beklediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Çapa makinesi küçük tasarımlar çapalama ihtiyaçlarınız için yeterli değilse elektrikli, dizel, benzinli farklı tipte ve güçlü motor yapılarına sahip olan makineleri tercih edebilirsiniz. Seri bir şekilde, kolay kullanım özellikleriyle verimli çapalama çözümlerini sağlayan modelleri seçebilirsiniz. Römorklu makineler ile kullanım fonksiyonlarınızı arttırabilirsiniz. Makinenizin kullanımı sırasında insan ve yük taşıma imkanlarına da sahip olabilirsiniz. Çapa makinesi römork kullanımı sayesinde çalışırken ihtiyacınızın olan eşyaları yanınızda bulundurabilir, insan ya da eşya taşıması da yapabilirsiniz. Römork bulunmayan modellere dilediğiniz de römork bağlantısı yapabilirsiniz. Kullanım beklentileriniz doğrultusunda römorklu, oturaklı, kasalı gibi farklı tip özellikleri bulunan tasarımları inceleyebilirsiniz. Motorun çalışmasını sağlayan yakıt türü ile ilgili size uygun seçimlerde bulunabilirsiniz. Etkili çapalama yapmak için hayalinizdeki motor gücü özelliklerini çeşitli yakıt ve güç kaynağı seçenekleriyle bulabilirsiniz. Hem manuel hem motorlu makine modelleri hakkında aradığınız cevaplara Kaan çapa makinesi sayfamız aracılığıyla ulaşabilirsiniz ve markaya ait modellerin özelliklerini görüntüleyebilirsiniz. Ürünlerin detayları ve fiyatları hakkında her türlü bilgiyi inceleyebilir, kullanıcı yorumlarını ve tavsiyelerini keşfedebilirsiniz.

Yüksek Performans Sağlayan Çapa Makinesi Tasarımları

Yüksek Performans Sağlayan Çapa Makinesi Tasarımları

Toprağın işlenmesi için önemli bir rol oynayan çapalama faaliyetleri zaman alan bir uğraş olarak biliniyor. Yetiştirmek istediğiniz bitkilerin uygun koşullara sahip olan toprak üzerinde yer alması için çapalama yapmak gerekiyor. Toprağın alt üst edilerek hava almasını sağlayan, su geçiş koşullarını iyileştiren ve zararlı otların kesilmesine imkan veren çapalama işleri ileri teknoloji makineler sayesinde oldukça kolay. Toprak yapıları ve büyüklüklerine göre, çeşitli kullanım fonksiyonlarına göre her türlü işlemi rahat bir şekilde yapmanız mümkün. Motorlu, tekerlekli, kolay kullanım vaat eden yeni nesil makineler ile zamandan tasarruf ederken güç tasarrufu da sağlayabilirsiniz. Beden gücüyle kullanılan manuel çapaların haricinde motor gücüyle çalışan makineleri kullanarak kısa sürelerde toprağınızın ihtiyacı olan faaliyetleri yerine getirebilirsiniz. Çeşitli kullanım amaçlarına göre dizayn edilen çapa makinesi parçaları sayesinde yükek performans elde edebilirsiniz. Son teknoloji bıçak yapıları bulunan, manevra kabiliyeti yüksek tekerlek özelliklerine sahip, güçlü yapıda motoru bulunan makineler ile pratik ve etkili çözümlere ulaşabilirsiniz. Çapa makinesi şanzıman özellikleri ile hareketin istenilen tork değerinde olmasıyla seri bir şekilde toprağınızı işleyebilirsiniz. Şanzımanlı, marşlı, ipli ve pek çok farklı çalışma özelliği bulunan modellerden gereksinimlerinize uygun seçimlerde bulunabilirsiniz. Çapa makinesi tekeri ile istediğiniz alanda, kolay ve kontrollü bir şekilde çapalama yapabilirsiniz. Oldukça pratik bir kullanım, hızlı bir yönlendirme sağlayabilirsiniz. Farklı tip tekerlekleri bulunan makinelerden dayanıklı ve kaliteli malzemelerden yararlanılarak dizayn edilen ürünleri seçebilirsiniz. Tekerlek özelliklerinden bıçak özelliklerine kadar çeşitli parçaların kullanım beklentilerinizle uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Tarlanızda, bahçenizde her türlü toprağınızda bitki yetiştiriciliği gibi çeşitli amaçlarla kullanım yapabilir, toprak özelliklerini ideal koşullarda tutabilirsiniz. Popüler markaların kaliteli ve de dayanıklı tasarımları ile etkili ve verimli bir kullanım deneyimleyebilirsiniz. Geniş servis ağına sahip olan markaların makineleri ile yedek parça ve bakım avantajlarından yararlanabilirsiniz. Toprağınızı işlemek amacıyla çapalama işlerinde kullanmak üzere çapa makinesi arıyorsanız sayfamızda yer alan seçeneklere göz atabilirsiniz. Kullanıcıların tavsiyeleri ve çapa makinesi yorumları aracılığı ile aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Çapa Makinesi ile Seri Çapalama

Çapa Makinesi ile Seri Çapalama

Meyve ve sebze yetiştiriciliğinden ağaç dikimine kadar farklı amaçlarla çapalama yapılabilir. Yabani otların temizlenmesi ve de toprağın havalandırılması amaçlarıyla çapalama faaliyetlerinden yararlanılıyor. Sıkışmış olan topraklar havalandırılarak mikroorganizma faaliyetleri arttırılıyor, suyun ve gübrenin toprağa işlenmesi sağlanıyor, köklerin gerekli olan havayı alması kolaylaşıyor. Toprak büyüklüğüne, bitkilerin türlerine, yetiştirme tarzına ve ekim sırasının mesafelerine göre çeşitli çapa aletlerinden ve makinelerinden faydalanabilirsiniz. Önceden sadece küçük bir alet kullanılarak, insan gücüyle yapılabilen çapalama, teknolojinin gelişmesiyle birlikte makinelerle yapılabiliyor. Makinelerin güçlü performansı eşliğinde seri bir şekilde ideal çapalama yöntemlerini uygulamanız mümkün. Toprak yüzeyinin gevşemesi, nemin korunması, yabancı otların temizlenmesi için çapa makinelerinin avantajlarıyla kısa sürelerde işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Makinelerin çeşitli ekipmanlarının kullanımı ile farklı fonksiyonlardan da yararlanarak pratik bir kullanıma ulaşabilirsiniz. Römork kullanımından pulluk kullanımına kadar çeşitli ekipmanların entegre edilmesiyle farklı beklentilerinizi de karşılayabilirsiniz. Elektrikli, dizel ya da benzinli farklı motor tipleriyle çalıştırabilen makinelerden size uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kullanım beklentilerinize ve kullanım sürelerinize göre ideal yakıt türüyle çalışan motor seçimiyle yüksek verim elde edebilirsiniz. Toprak yapısına ve büyüklüğüne göre güçlü motoru bulunan makineleri tercih ederek ideal sürelerde seri çapalama avantajlarıyla eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Uygun bakım yöntemleriyle uzun süreli bir kullanıma sahip olabilirsiniz. İdeal sürelerde çapa makinesi yağ değişimi ile motor ömrünü uzatabilirsiniz. Sürekli ve yoğun kullanımlar sonrasında gerekli bakım uygulamalarını yaparak kullanım ömrünü arttırabilirsiniz. Çapa makinesi hava filtresi değişimiyle motorun verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Dışarıdan emilen havanın temizlenmesini sağlayan hava filtrelerinin ideal sürelerde değişimi ve de bakımı ile motor performansını yükseltebilirsiniz. Tekerlek setlerinden hava filtrelerine, pulluklardan debriyaj tellerine kadar çeşitli parçaların değişimi ve bakımı ile hayalinizdeki kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Tarımsal faaliyetlerde kullanılmak üzere makine ve yedek parça üretimi yapan yerli ya da yabancı markaların dayanıklı ve kullanışlı ürünlerine göz atabilirsiniz. Çapa makinesi lastiği, römork, pulluk, bıçak gibi çeşitli ekipmanlara sayfamızda yer alan seçenekler eşliğinde ulaşabilirsiniz. Seri ve pratik çapalama ihtiyacınızı karşılayacak olan makineler ile ilgili her türlü bilgiyi keşfedebilirsiniz. Çapa makinesi tavsiye ve yorum bilgileri eşliğinde ilginizi çeken tasarımları Grillo çapa makinesi ürün sayfamızdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Çapa Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Manuel olanların haricinde motorlu çapa makineleri üç farklı türde üretiliyor. Elektrikli, dizel ve de benzinli motorlara sahip olan çeşitli makineler mevcut. Elektrik güç kaynağıyla, dizel ya da benzin yakıtlarının kullanımıyla çalıştırılabilen modeller kullanım beklentilerine göre incelenebilir. Motor özelliklerinin yanı sıra çeşitli ekipmanların kullanım avantajları da dikkate alınarak ideal seçimler yapmak mümkün. Bıçak yapıları, pulluk özelliği, tekerlek özellikleri, oturak ya da kasa eklentisi gibi çeşitli ekipmanlara ve özelliklere sahip olan modeller içerisinde size uygun tercihlerde bulunabilirsiniz.

Hangi Çapa Makinesi Alınmalı?

Arazi büyüklüğüne, toprağın yapısal özelliklerine göre kullanım alanızı ve sürenizi belirleyebilirsiniz. Uzun süreli ve yoğun bir şekilde çapalama yapmak durumundaysanız dizel motorlu modellerle tasarruf sağlayabilirsiniz. Küçük ve de orta ölçekli alanlarda benzinli motorla çalışan makineleri tercih edebilirsiniz. Elektrik kaynağı ile çalışan motorlara sahip olan modellerle de kullanım amacınız doğrultusunda verim elde edebilirsiniz. Kullanım alışkanlıkları ve süreleri dikkate alınarak ideal motor gücü ve performansına sahip olan tasarımlar kullanılabilir.

Çapa Makinesi Nasıl Kullanılır?

Çapa makinelerinin motorları farklı yakıt türleriyle çalıştırılabilir. Dizel ya da benzin yakıt koyduğunuz makineleri debriyaj ve vites kolu eşliğinde kolaylıkla çalıştırmanız mümkün. İpli, şanzımanlı ve marşlı farklı modellerin motorları pratik bir şekilde çalıştırılmaya başlanabilir. Elektrikli ya da yakıtlı, farklı çapa makineleri oldukça kolay bir şekilde tutma kollarından itilerek toprağın sürülmesi sağlanabilir. Sahip olduğunuz makinenin motor ve parça özelliklerine göre uygun bir kullanım sağlayabilirsiniz. Her kullanım sonrası temizlik ve bakım işlemleri ile kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Hava filtre bakımı, motor yağı değişimi ve kablo ayarı işlemleriyle verimli bir kullanım deneyimleyebilirsiniz.

Çapa Makinesine Hangi Yağ Konur?

Çapa makinelerinin yağ gösterge kontrolü ve belirli aralıklarla yağ değişimi yapılması oldukça önemlidir. Motorun performansını koruyan bakım işlemleri içerisinde yağ seviyesinin ideal düzeyde olması, ideal sürelerde yağ değişimi yapılması gerekiyor. Yağ gösterge düzeyinin istenilen değerlerde olmasıyla verimli motor kullanımı sağlanıyor. Yağ değişimi ise motorun yakıt türüne göre farklılık gösterebilir. Yakıt türünün dizel ya da benzin olması durumuna göre uygun motor yağı kullanımı yapabilirsiniz. Motorun ilk yağını 5 saatlik kullanım sonrası değiştirebilirsiniz. Sonraki aşamalarda 50 çalışma saati tamamlandıkça düzenli bir şekilde değişim yapabilirsiniz. Kullanım sıklığına ve alanın tozlu olması gibi özelliklerine göre yağ değişim sürelerini kısaltmanız mümkün.