GÖZLÜK AKSESUARI

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  ​Benks Anti-Fog Buğu Önleyici Temizlik Bezi Buğu / Buhar Önleyici

  166,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Benks Anti-Fog Buğu Önleyici Temizlik Bezi Kutuda 50 adet var

  166,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Benks Anti-Fog Buğu Önleyici Temizlik Bezi Kutuda 50 adet var

  166,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Despada 1490 C4 54 Despada Polarize Güneş Gözlüğü

  489,90 TL

  335,90 TL

 • SWING G-SS233C255M Güneş Gözlüğü

  349,90 TL

Gözlük Aksesuarı

Güneş gözlüklerinin bakım ve temizliğinin yapılmasında gözlük ipleri, gözlük tornavida setleri, gözlük kutuları, gözlük cam temizleme mendilleri ve spreyleri, buğu önleyicileri gibi çeşitli gözlük aksesuarları kullanılır. Bu aksesuarlar gözlüğünüzün kalitesini ilk günkü gibi kalmasında destek sağlar. İhtiyacınız olan tüm güneş gözlüğü aksesuarları bu kategoride sizleri bekliyor.

Gözlük Bezinin Yararları Nelerdir?

Gözlük Bezinin Yararları Nelerdir?

Gözlükler kırılabilir bir eşya olduğu için gözlük kabı kullanmamızda fayda var. Gözlük kabı, her çeşit gözlüğün sığabileceği şekilde üretilir. Standart güneş gözlüğü için 3.8 cm yükseklik, 5.8 cm genişlik, 15.5 cm uzunluk ve 90 gr ağırlık ölçülerinde üretilen gözlük kapları kolay açılır kapanır özelliktedir. Portatif yapılı olması sayesinde çantanızda taşırken ağırlık hissi yaşamazsınız. Gözlük kabı alırken iç kaplamasının kadife veya benzeri kumaştan olması gözlük camının çizilmemesinde yardım eder. Büyük güneş gözlükleri için iç yüzeyi derin olan gözlük kaplarını seçebilirsiniz. Ayrıca gözlüklerinizi gözlük kutusuna koyduğunuzda içinde temizleme bezi vb bir şey olmaması gerekir. Kapaklı güneş gözlük kutuları sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Siyah güneş gözlük kapları en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Gözlük Nasıl Temizlenir?

Gözlük Nasıl Temizlenir?

Güneş gözlükleri tozlandığında ya da kirlendiğinde kağıt mendil kullanılınca gözlüğün tozu daha da arttırıyor ve cam çiziliyor. Peçete, kağıt mendil gibi materyallerde dolgu maddesi ve sert pamuk lifleri kullanılır. Peçetenin içindeki bu malzemeler gözlüğü temizlemek yerine tozun her tarafa yayılmasına neden olur. Aynı zamanda peçetelerin sert yüzeyi camda zımpara etkisi yaratır ve çizilmeler meydana gelir. Severek aldığınız güneş gözlüklerinde bu tür olumsuz etkiler yaşamamak için gözlüğünüze uygun gözlük temizlik bezi ve temizlik solüsyon spreyi kullanmanızda fayda var. Güneş gözlüğü temizleme bezleri camı silmeyen yumuşak bir yapıdadır. Anti bakteriyel özellikte olan temizleme bezleri üzerinde toz tutmaz. Bununla temizleme bezlerini kullanırken ekstra deterjan vb malzemelere ihtiyaç duymazsınız. Gözlük bezleri genellikle mikrofiber özelliklidir. Sentetik elyaflardan oluşan mikrofiber gözlük bezlerinde hızlı temizleme özelliği bulunur.

Kullanışlı Gözlük Aksesuarları Nelerdir?

Kullanışlı Gözlük Aksesuarları Nelerdir?

Güneş gözlüklerinin kullanımında büyük kolaylık sağlayan aksesuarlardan birisi de gözlük klipsleridir. Mıknatıs içerikli bu klipsleri yakanıza yerleştirip üzerine gözlüğünü tutturabilirsiniz. Yanında gözlüğü kabı taşımayan kişiler için gözlük klipsleri kullanışlı bir yapı sağlar. Araç içindeyken güneş gözlüklerinizi çıkardığınızda gözlük askısına koyabilirsiniz. Araç kullanıyorken gözlük kabını kullanmak yerine gözlük askısını kullanmak pratik bir çözüm olur. Gözlük askısının iki tarafındaki yumuşak mandalları sayesinde istediğiniz yere asabilirsiniz. Spor yapan kişiler hareket halinde olduklarında gözlüklerini düşürmemeleri için genelde gözlük ipi kullanır. Sporcu güneş gözlük ipi yumuşak yapılı olduğu için cildinize rahatsızlık hissi vermez. Güneş gözlükleriniz için ayarlanabilir gözlük iplerini kullanabilirsiniz. Gözlük bezini ve gözlük temizleme spreyini bir arada alacağınız temizleme setleri bulunur. Gözlüğünüzün gevşeyen vidalarını kendiniz onarmanız için gözlük tornavida setini alabilirsiniz. Dilerseniz Güneş Gözlüğü kategorimizi ziyaret edebilir, gözlük modelleri ve fiyatlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.