GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kappa Güneş Gözlüğü

Özellikle dış etkenlere karşı gözlerinizi koruyabilmeniz göz sağlığı açısından çok önemlidir. Hem şıklığınızı hem de tarzınızı bütünleyen, yüz ve göz yapınıza uyacak Kappa gözlük modelleri güneş ışınlarının ve diğer dış etkenlerin zararlarını en aza indirmeyi hedefler. Her ihtiyaca uygun modelleri ve geniş ürün yelpazesiyle Kappa markası gözlerinizi morötesi ışınların zararlarından korur. İnsan vücudunun bağışıklık sisteminin güçlenmesi açısından D vitamini son derece önemli bir vitamindir. D vitamini ihtiyacının büyük bir kısmı, doğal bir kaynak olan güneş ışınları sayesinde karşılanır. Bu ışınlar yararlı olduğu kadar zararlı da olabilir. Bu zararlı ışınları tutan ozon tabakası zamanla incelir ve delinir. İklim değişikliklerine ve çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşanan ozon kaybı ise güneşin zararlı ışınlarının süzülmeden, doğrudan iletilmesine neden olduğu için göz sağlığını tehdit eder. Morötesi ışınlardan özellikle UV-B ve UV-C ışınları oldukça zararlıdır. Uzmanlara göre bu zararlı ışınlara maruz kalmak katarakt, sarı nokta gibi çeşitli göz hastalıklarına neden olabilir. Bu yüzden göz sağlığının bozulmaması için gözlerinizi korumak son derece önemlidir. Tercih edeceğiniz gözlüğün, UV ışınlarından koruyucu özelliğinin olmasının yanı sıra cam rengi, camlarının kalitesi, boyutu ve ergonomik olması da önemlidir. Uzmanlar güneş gözlüklerinin sadece yaz aylarında değil kışın karlı havalarda da kullanılması gerektiğini belirtir. Çünkü kar, zararlı ışınları doğrudan gözlere yansıtarak etkilerinin daha fazla hissedilmesine sebep olur ve göz sağlığını tehdit eder. Kış aylarında yoğun rüzgar ve fırtınalarda da göz çevrenizin tahriş olmasını ve gözlerinize yabancı cisimlerin kolayca kaçmasını engellemek için de güneş gözlüğü kullanılır. Kappa markası, geniş ürün yelpazesiyle, sağlığınıza ve tarzınıza uyacak modeli seçmenize yardımcı olur. Kalitesi ve şıklığıyla farklı tarz ve yaş gruplarına hitap eder. Farklı yüz tiplerine göre çeşitli boyutlarda model tasarlanarak üretilir. Çeşitli modeller arasından siz de bir Kappa gözlük seçerek göz sağlığınızı korurken şık ve havalı görünebilirsiniz.

Sıra Dışı Kappa Gözlük Modelleri ile Tanışın

Sıra Dışı Kappa Gözlük Modelleri ile Tanışın

Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan güneş gözlüklerinin göz, yüz ve burun yapısına uygun olması gerekir. Tercih edilen modelin çerçevesinin şakaklarınıza ve alnınıza değmemesi ve burnunuzun üzerinde çok fazla ağırlık yapmaması için hafif olması gerekir. Yüzünüzdeki konforu sağladıktan sonra görüş açınızı kontrol edebilirsiniz. Ürünlerin işlevlerini yerine getirebilmeleri için güneşin zararlı ultraviyole ışınlarını bloke etmeleri kadar polarize olmaları da önemlidir. Polarize özelliği, dışarıdan gelen ışık yansımalarını emerek yansımaları minimum seviyeye indirir. Bu anlamda, doğal sebeplerle oluşabilecek yansımaları bu özelliği sayesinde görmenizi engeller. Böylelikle gözlerinizin kamaşarak kısılmasını ve görüş açınızın daralmasına ya da küçülmesine engel olur. Polarize özelliği taşıyan ürünlerin camları diğer ürünlerin camlarına göre daha koyu olur. Gözlüğünüzün polarize özelliği taşıyıp taşımadığını anlamak için basit bir deneme yapabilirsiniz. Polarize ve normal güneş gözlüklerini herhangi bir ışık kaynağı ya da ışının yansıma yaptığı bir aynaya ayrı ayrı tutabilirsiniz. Aradaki fark, polarize olan ürünün konforunu daha iyi anlamanızı sağlar. Markanın modellerinin çoğu ve Kappa yuvarlak gözlük modelleri polarize özelliğe sahiptir. Polarize modeller göz sağlığınızın korunmasını destekler. Özellikle mesleği gereği sürekli doğal veya yapay ışık yansımalarına maruz kalan insanların bu özellikteki ürünleri tercih etmeleri tavsiye edilir. Satın alacağınız ürünün yüzünüzle uyumundan ve rahatlığından emin olduktan sonra özelliklerini de sağlığınıza göre belirleyebilirsiniz. Modelleri boyutlar, üretim esnasında kullanılan materyaller, renk ya da desenin yüz tipiniz ve ten renginizle uyumuna göre seçebileceğiniz gibi tamamen zevkinize bağlı olarak da belirleyebilirsiniz. Zevkler tamamen kişiye özeldir. Örneğin tarz ve stil sahibi insanların vazgeçilmezleri arasında yer alan Kappa damla gözlük, her yüz tipine farklı bir hava katarak bütün yüz çeşitlerine yakışır ve spor ya da klasik her giyim tarzıyla uyum sağlar. İster günlük hayatta arkadaşlarınızla buluşurken isterseniz de özel günlerde ve şık davetlerde kombinlerinizi bu tasarımlarla tamamlayabilirsiniz. Spor modeller tişört, jean ve spor ayakkabılarla uyum içinde kullanılabilir. Klasik modelleri ise şık takımları, elbise ve etekleri tamamlamak amacıyla tercih edebilirsiniz. Bu sayede her alanda markanın farklı bir modelini aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Kappa koleksiyonunda damla modeller gibi revaçta olan birçok model yer alır. Farklı yüz tipleri için çeşitli geometrik formlarda üretim de yapılır. Sezonun moda renkleri ağırlıklı olarak kullanılırken siyah ya da kahverengi gibi klasikleşen renkler görmek de mümkündür. Hayallerinizi süsleyen o gözlüğe ulaşmak için buradan modelleri inceleyebilirsiniz.

Her İhtiyacı Karşılayan Kappa Güneş Gözlüğü

Her İhtiyacı Karşılayan Kappa Güneş Gözlüğü

Göz grubu ürünlerini itina ile tasarlayan Kappa, geniş ürün yelpazesiyle her zevke hitap edebilmeyi amaçlar. Tasarladığı ürünler, göz sağlığı ve rahatlığını sağlamanın yanı sıra stilinizi kusursuzlaştırıcı son dokunuşu yapacak olan aksesuarlardır. Her yüz tipi farklı özellikler gösterir. Güneş gözlüklerinin yüze en iyi şekilde oturması için insan yüzlerindeki detayların çok iyi analiz edilmesi gerekir. Kappa güneş gözlüğü modelleri de bu analizlerin sonuçlarına göre ergonomik ve tarz sahibi ürünler olarak ortaya çıkar. Çeşitli boyutlarda üretilen modeller sayesinde her yüz tipine uygun ürün bulmak kolaylaşır. Kış mevsiminin kar veya şiddetli fırtına gibi hava olaylarını da göz önünde bulunduran tasarımcılar her koşula uygun modeller üretir. Güneş gözlüklerinin camlarının renklerinin koyu ya da açık olması tek başına gözlük seçimi için yeterli bir kriter değildir. Camların UV ışınlarını da engellemesi gerekir. Markanın dikkat ettiği unsurların başında gelen bir diğer nokta da camlarda polarize özelliğinin olmasıdır. Polarize yani ışığı kırma özelliği olan ürünler göz sağlığının korunmasını sağlar. Kappa polarize modelleri zararlı mor ötesi ışınlardan gözleri korur. Bu sayede görüş açınız olabildiğinin en yüksek seviyesinde net olarak kalır. Zararlı UV ışınlarından korunmak için tercih edilen ürünlerin camlarının en az UV400 oranında koruma sağlaması uzmanlarca tavsiye edilir. Göz sağlığınızı korumak için bir güneş gözlüğünün %99 oranında koruyucu özelliği olabileceği gibi bu oran %100 koruma oranında da olabilir. Marka, modellerini göz sağlığınızı koruması için bütün bu özelliklere uygun olarak üretir. Miyop, hipermetrop, astigmat gibi göz kusurlarına sahip olan kullanıcılar da reçeteleri ile birlikte ve optik ürün derecesi oranında numaralı güneş gözlükleri kullanabilir. Böylelikle doğuştan ya da sonradan bu göz kusurlarına sahip olan insanlara göre de uygun bir ürün tasarlanabilir. Bu sayede güneşten korunurken görüş açısının kısıtlanması ya da daralması engellenmiş olur. Bu anlamda Kappa güneş gözlüğü özellikleri bakımından her zevke ve ihtiyaca hitap eder. Siz de sadece göz yapınızı analiz ederek ihtiyacınıza ve zevkinize en uygun modeli seçebilirsiniz.

Kappa Güneş Gözlükleri Farklı Tarzlara Uyum Sağlar

Kappa Güneş Gözlükleri Farklı Tarzlara Uyum Sağlar

Kappa güneş gözlüğü modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ihtiyaçlarınızın belirlenmesidir. Göz yapınızı ve kusurlarınızı iyi analiz ettiğinizde ihtiyaç duyduğunuz özellikler de kolayca ortaya çıkar. Eğer göz hassasiyetiniz varsa kullanacağınız ürünün zararlı UV ışınlarını bloke etmesi gerekir. Bunun yanı sıra bu zararlı ışınları kırarak daha hafif yansıtması yani polarize özellikte olması da daha uygun olur. Miyop, hipermetrop, astigmat gibi göz kusurlarına bağlı olarak optik bir ürün kullanıyorsanız göz numaranız oranında ve reçeteniz doğrultusunda bir model yaptırabilirsiniz. Göz sağlığınıza göre sahip olmanız gereken ürünün özelliklerini belirledikten sonra yüz tipine dikkat edilmesi önemlidir. Örneğin oval yüz hatlarına sahipseniz yuvarlak, kare, altıgen ve büyük modelleri tercih edebilirsiniz. Yuvarlak yüz hatlarınız varsa kontrast oluşturarak kare veya dikdörtgen modeller yüzünüze daha çok yakışır. Bu kullanıcılar küçük, yuvarlak ya da damla model gözlüklerden kaçınarak yüz hatlarının daha iyi görünmesini sağlayabilir. Kare yüz hatlarına sahip olan kullanıcılar ise yüz hatları daha keskin ve belirgin olacağı için yine kontrast oluşturarak yuvarlak ya da oval modelleri tercih edebilir. Eğer çene yapınız küçük ve üçgen biçimindeyse tercih edeceğiniz ürün modeli çenenizi daha geniş göstermelidir. Böylelikle yüzünüzün orantısız görünmesi engellenir. Bu özelliklerde bir yüz yapısına sahip olanlar altıgen, sekizgen gibi köşeleri daha belirgin ve keskin çizgilere sahip olan modelleri tercih edebilir. Yüzünüzün uzunluğu genişliğinden daha fazlaysa ve yüzünüz dikdörtgen bir forma sahipse, keskin yüz hatlarınızı daha yumuşak gösteren modelleri tercih edebilirsiniz. Geniş ve renkli gözlük sapları yerine daha ince ve sade ve göz çevrenizden daha geniş çerçevelere sahip güneş gözlüklerini kullanabilirsiniz. Buradan tüm modelleri inceleyerek yüz tipinize uygun modeli kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Kappa Güneş Gözlüğü

Her Bütçeye Uygun Kappa Güneş Gözlüğü

Size en uygun güneş gözlüğünü seçerken dikkat etmeniz gereken faktörlerin başında ürünlerin fiyatları da gelir. Kappa güneş gözlüğü fiyatları, her bütçeye uygun bir aralıkta çeşitlenir. Bu anlamda, çeşitli model ve kalite segmentlerinde üretilen Kappa tasarımı gözlükler sizlere farklı fiyat alternatifleri de sunar. Bir modelin göz sağlığını koruması ve desteklemesi açısından gereken özelliklere sahip olması, o ürünün kalitesini de yansıtır. Bununla birlikte markanın kaliteli ve dayanıklı modelleri farklı bütçelere hitap eder. Kullanıcıların satın almak istediği üründe fiyatlarla birlikte öncelikle dikkat ettikleri özelliklerden biri camlarda UV blokaj özelliğinin olmasıdır. Uzmanlara göre bir güneş gözlüğünün ışığı bloke etme gücünün UV400 ya da UV600 oranında olması gerekir. Modeli satın alırken bu bloke gücü oranlarına dikkat etmenizde fayda bulunur. Belirtilen koruyucu güçlerde ve aynı zamanda polarize olan modeller, göz sağlığını koruyucu özellikte oldukları için bu özelliklerin bulunmadığı modellere göre fiyatları farklı olabilir. Markanın koruyucu modellerinin yanı sıra halihazırda göz kusuru ya da rahatsızlığı olanlar da kendilerine uygun modeli bulabilir. Numaralı ürün tasarımlarının numarasız modellerden farkı cam dereceleridir. Bu modellerin fiyatları da değişiklik gösterir. Fiyat farklılığı yaratan bir diğer unsur da üretilen ürünün çerçevesinde kullanılan malzemenin kalitesidir. Kemik çerçeve kullanılarak üretilen ürünler dış etkenlere ve darbelere karşı daha fazla dayanıklılık gösterir. Dayanıklılık gücü yüksek olan modellerin fiyatı diğer modellerden farklı olabilir. Ürünlerin çerçeve materyallerine göre de fiyat farklılıklarına rastlanır. Siz de zevkinize uygun modeli seçerken diğer tüm Kappa güneş gözlüğü kullananlar gibi bütçenize uygun modeli bu sayfada bulabilirsiniz.

Farklı Kombinlerinizi Kappa Gözlükler ile Tamamlayın

Farklı Kombinlerinizi Kappa Gözlükler ile Tamamlayın

Sahip olmak istediğiniz güneş gözlüğü, göz sağlığınızı korumanın yanı sıra stilinize ve ruhunuza da uyum sağlamalı ve sizi yansıtmalıdır. Zamansız tasarımlardan biri haline gelen ve her ortamda kendine yer bulan damla modeller, yalnızca özel günlerde değil günlük hayatta da kullanıma uygundur. Damla şeklindeki tasarımları işe, okula ya da spora giderken günlük kıyafetlerinizle kombinleyebilirsiniz. Aynı zamanda şık bir açık hava davetinde kullanabilir ve böylelikle stilinizi yansıtabilirsiniz. Kappa bayan güneş gözlüğü modelleri arasında geometrik ve keskin hatlara sahip çokgen ürünler de yer alır. Bu modeller hem daha nostaljik olan retro giyim tarzınızla hem de belli dönemlerin izlerini taşıyan vintage tarzınızla uyum sağlar. Sıcak yaz günlerinde güneşin keyfini çıkarırken de olabildiğince büyük çerçeveli, renkli ya da desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem güneşin zararlı etkilerinden korunur hem de güneş gözlüğünüzün çarpıcı renk ve desenleriyle etrafınızdaki kişileri tarzınıza hayran bırakabilirsiniz. Kappa erkek güneş gözlükleri arasında bulunan kemik ya da kare formlu modeller de damla tasarımlar gibi ikonik bir hal alır. Hem spor hem de klasik giyim tarzlarıyla kombinleyebileceğiniz bu ürünleri her gün kullanabilirsiniz. Kalın kenarlı kemik çerçevelerin yanı sıra ince metal kenarlı olarak üretilen modeller de markanın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Şık bir kır düğünü davetinde ya da açık hava mezuniyet partisinde Kappa marka ürün tasarımları ile havalı ve şık görünebilirsiniz. Yalnızca sıcak yaz günlerinde değil, kış aylarında da kullanabileceğiniz ve tarzınızı yansıtabileceğiniz modelleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kappa Güneş Gözlüğü Kullananların Ayrıcalıklı Dünyasına Katılın

Kappa Güneş Gözlüğü Kullananların Ayrıcalıklı Dünyasına Katılın

Kappa markası, göz sağlığı için gerekli koruma faktörlerinin üretilen ürünlerde bulunmasının yanı sıra ürünlerin çekiciliğinden de taviz vermeyerek trendleri yansıtan şık modeller üretir. Özenle üretilen bu şık ve birbirinden havalı modeller arasından kendinize en uygun olanı seçmeye çalışırken kararsızlık yaşayabilirsiniz. Bu durumda her kullanıcıya hitap eden Kappa RDK güneş gözlüğü modellerini inceleyebilirsiniz. Farklı burun yapıları dikkate alınarak üretilen modeller kullanım esnasında burun izi yapma ihtimalini en aza indirir. Üretim aşamasında kullanılan hafif materyaller sayesinde yüzünüzde ve burnunuzda ağırlık hissinin önüne geçilir. Üstelik dinamik tasarımı sayesinde hem kadınlara hem de erkeklere hitap eder. Hem spor hem de klasik giyim tarzındaki kombinlerinize ayak uydurur. Sadeliği ve şıklığı farklı saç modellerine de hitap eder. Kusursuz uyumunuzu bozmayan modeller tarzınızın bir parçası olur. Kappa polarize güneş gözlüğü modellerinin ise daha uzun ömürlü olması için bakımının düzenli yapılması önemlidir. Her kullanım sonrası hafifçe ıslattığınız silme bezi ile ürünlerinizin cam ve çerçevelerini silmeniz ve kurulamanız yeterli olur. Ayrıca bir ya da iki haftalık rutinler oluşturarak modelleri sabunla yıkabilirsiniz. Kappa markasının tasarladığı güneş gözlüklerine sahip olmak için markanın diğer tüm modellerini kolaylıkla inceleyebilir ve özelliklerini keşfedebilirsiniz. Yüz ve saç tipinize ve burun yapınıza en uygun ürünü, modaya uygun kaliteli modeller arasından bulabilirsiniz. Keyifli anlarınızın tadını görüş açınız kısıtlanmadan ve göz sağlığınıza zarar vermeden çıkarabilirsiniz. Kappa logolu güneş gözlüğünüz yalnızca bir aksesuar olmaktan çıkarak hayatınızın bir parçası haline gelir. Sokakta, kumsalda ya da karlı havalarda yürüyüş yaparken güneş gözlüğünüzün rahatlığına alışabilir ve keyfini çıkarabilirsiniz.