GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Chopard Güneş Gözlüğü

Yaz aylarında aksesuar olarak önemli bir yer tutan güneş gözlükleri, aksesuar olmanın ötesine geçiyor ve kış aylarında da UV ışınları cildinizi ciddi anlamda tehdit ettiği için, güneş gözlükleri muhakkak kullanılması gereken bir gereç haline geliyor. Katarakt oluşumundan, kornea zedelenmesine kadar birçok hasara neden olabilen güneş ışınları, ozon tabakasının da giderek incelmesiyle daha çok dikkat edilmesi gereken bir unsur haline geliyor. Gözlerinizi bu hasarlardan korumak için kaliteli bir güneş gözlüğüne sahip olmanız ise bir zorunluluk haline geliyor. Chopard güneş gözlüğü modelleri rahatınızı düşünürken, özgün gözlük tasarımlarıyla tarzınızı da yansıtmada yanınızda. %100 UV koruma bulundurması ile Chopard güneş gözlüğü kullanan kişilerin göz sağlığından endişe etmelerine gerek kalmıyor.

Chopard Güneş Gözlüğü Seçerken Öne Çıkan Özellikler

Chopard Güneş Gözlüğü Seçerken Öne Çıkan Özellikler

Güneş gözlüğünüzü seçerken ekartman uzunluğunu göz önüne almalısınız. Ekartman yalnızca bir camın soldan sağa düz olarak uzunluğunun ölçümüdür. 40 ila 70 mm arasında değişen ekartman uzunluklarından, yüzünüzün boyutuna göre bir gözlük seçimi yaparken yararlanabilirsiniz. 50 mm altındaki ekartman ölçüsü dar ve küçük yüzlerde iyi duracaktır. Normal ve orta boyutta yüze sahip olanlar ise 51-54 mm ekartman aralığındaki gözlükleri inceleyebilir. Geniş, büyük yüzlü olanlar için ise 55 mm ve üzerindeki ekartman doğru seçim olacaktır. 135 ve 145 mm arasında değişen sap uzunluğu ise yüzünüzün genişliğine bağlı. Dar bir yüzünüz varsa daha kısa sapları tercih edebilirsiniz. Bir diğer önemli teknik özellik ise burun kemiğidir. Burun köprüsü olarak da denk gelebilirsiniz. 14 ile 24 mm arasında değişen bu ölçü iki cam arası mesafedir. Burun yapınıza göre bu ölçüye karar verebilirsiniz. Kemikli bir burnunuz varsa geniş burun kemiği mesafeli olan gözlüklerimizi tercih edebilirsiniz. Bir diğer dikkate almanız gereken husus cam tipleridir. Chopard güneş gözlüklerinde degrade, polarize, organik ve aynalı cam tipleri mevcuttur. Degrade camlar üst kısımları koyu, aşağı doğru açılan renge sahip olan camlardır ve her zaman popülerliğini korur. Klasik UV korumalı günlük hayatta rahatlıkla tercih edebileceğiniz cam tiplerindendir. Polarize cam ise yansımaları çok iyi bir şekilde absorbe eder ve konforlu bir görüş açısı sunar. Günlük hayatta, aracınızı sürerken, çeşitli spor alanlarında da tercih edebileceğiniz bir cam tipidir. Her türlü ortamda farklı amaçlar uğruna takabileceğiniz bu gözlük modelleri günlük hayatınızda en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Organik cam ise hafifliği ve darbelere karşı dayanıklılığıyla en sık kullanılan cam tipidir. Bunlar, özellikle spor yapan kullanıcılar tarafından bolca tercih edilmektedir. Bir yandan enerjik bir kullanıma olanak sağlayan bu modeller aynı zamanda kolay kolay hasar görmemesi ile dikkat çeker. Ayrıca bu ürünler, uzun yıllar kullanılabilmesi adına özel olarak tasarlanmaktadır. Aynalı camlar ışığı daha çok geri yansıttıklarından cisimleri olduğundan karanlık gösterebilir. Parlak ışık altında tercih etmek için doğru bir seçim olacaktır. Chopard gözlük fiyatları ve modellerini incelemek için sayfamıza göz atın.

Her Yüz Tipine Uygun Bir Chopard Güneş Gözlüğü Seçimi

Her Yüz Tipine Uygun Bir Chopard Güneş Gözlüğü Seçimi

Doğru güneş gözlüğü seçimi iyi bir kurtarıcı parça haline gelebilir. Sürekli değişen trendleri takip etmek yerine yaz-kış kullanacağınızı dikkate alarak yüzünüze en uygun gözlüğü seçmek sizi şıklık yarışında birkaç adım öne taşıyacaktır. Hangi yüz tipinde olduğunuzu biliyorsanız doğru çerçeveyi seçmek sizin için oldukça kolay olacaktır. Kare, kalp, oval, yuvarlak, elmas, armut ve dikdörtgen olmak üzere 7 çeşit yüz tipi vardır. Eğer yüzünüzün genişliği ve uzunluğu eşitse, yuvarlak bir yüze sahipsiniz demektir. Yuvarlak yüzler için geometrik ve keskin köşeli Chopard gözlük modelleri doğru bir seçim olacaktır. Oval yüz tipi ise gözlük seçiminde en şanslı olandır. Her çerçeve size yakışacaktır. Oval yüzünüzü dengelemek için dikdörtgen gözlükler de iyi bir seçim olabilir. Geniş bir alnınız ve belirgin köşeli bir çene hattınız varsa kare yüz şekline sahipsiniz. Oval ve yuvarlak formlu çerçeveler, kelebek ve kedi gözü gibi modeller tercih edebilirsiniz. Geniş bir alnınız, ince bir çene ve çıkık elmacık kemiklerine sahipseniz, bu kalp şeklinde yüz tipine sahip olduğunuzu gösterir. Dikkati direkt çeneye çekmemek için açık renkli çerçeveler, üst kısmında çok detayı olmayan köşeli gözlükler yüzünüzü dengeleyecektir. Çerçevesiz gözlükler de seçenekleriniz arasında olabilir. Elmacık kemikleriniz yine çıkık ancak alnınız darsa ve çıkık sivri bir çeneye sahipseniz bu elmas yüz tipinde olduğunuzu gösterir. Yuvarlak hatlı çerçeveler yüzünüzü yumuşatacaktır. Elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak isterseniz ince veya şeffaf çerçeveli Chopard güneş gözlüğü çeşitleri işinize yarayacaktır. Yüzünüzün uzunluğu genişliğinden fazlaysa dikdörtgen bir yüz tipindesiniz. Yatay modeller ile yüzünüzü orantılayabilirsiniz. Büyük gözlükler de yüzünüze yakışacaktır. Özellikle küçük ve dar çerçevelerden kaçınmalısınız. Chopard güneş gözlüğü fiyatları incelemek için sayfamıza göz atmayı unutmayın.

Renk Renk Chopard Gözlük Camları ve Çerçeveleri

Renk Renk Chopard Gözlük Camları ve Çerçeveleri

Yüz tipinize en uygun çerçeveyi bulduktan sonra sıra hangi cam rengini seçeceğinize gelir. Çoğunlukla en beğendiğimiz ya da kendizine yakışan rengi tercih etseniz de her rengin kendine göre belirli özellikleri, farklı kullanım amaçları vardır. Siyah, kahverengi, füme ve gri camlar en sık tercih edilen cam renkleridir. Bu camlar renk kaybının en az yaşandığı renklerdir. Bu nedenle sürücülerin de rahatlıkla tercih edebileceği cam renkleridir. Hem yoğun güneşe hem günlük hayata uyumludur. Direkt göze gelen veya sudan yansıyan ışınları kırdığı için göz yorgunluğu oluşmasını engeller, gözü dinlendirir. Yaz kış rahatlıkla kullanabileceğiniz renklerdir. Pembe ve kırmızı renkli camlar kalbinizi çalarken ortamın da daha parlak görünmesini sağlar, kontrastı arttırır. Gözleri dinlendirici etkisi vardır.Özellikle kış sporları yaparken tercih edilebilecek bir cam rengidir. Mavi ve mor renkli camlar yine kış sporlarında, kışın günlük kullanımda göz kamaşmasını önlediğinden iyi bir seçim olabilir. Yeşil camlar ise gözleri dinlendirme konusunda en başarılı olan camlardır. Tıpkı mavi cam gibi kış aylarında tercih edebileceğiniz gözlük camları arasında yerini alabilir. Ve renklerde sizi biraz yanıltabileceğinden az ışıklı ortamlarda kullanılması tavsiye edilir. ''Chopard güneş gözlüğü nasıl?'' sorunuza yanıt bulmak için sayfamızda bulunan kullanıcılar tarafından yapılan tarafsız Chopard güneş gözlüğü yorumları inceleyebilirsiniz. Tabii sadece cam rengi seçtikten sonra da bitmiyor. Sıra çerçeve rengi seçiminde. Eğer çerçeve rengi seçiminde kararsızsanız saç renginizi baz almak sizi bu zorlu seçimden kurtarabilir. Sarı saç rengine sahipseniz açık tonlardaki çerçeveler sizi solgun gösterebilir. Pastel tonlardaki çerçeveler sarı saçlarınızla uyum sağlayacaktır. Çok renkli çerçevelerden yana değilseniz gümüş çerçevelerde güzel bir seçim olacaktır. Kızıl saçlılar için canlı tonlardaki kahverengi çerçevelerimiz uygun olacaktır. Siyah saça sahip bireyler ise her renk yakışacağından favori renginizi seçmenizi tavsiye ederiz. Ancak sarı tonları sizi biraz donuk gösterebileceğinden, bu tonlardan kaçınmanızda fayda var. Siyah saç ile beraber koyu bir ten renginiz varsa daha açık tonlu renkler sizi aydınlık gösterecektir. Eğer açık bir ten rengine sahipseniz kırmızı veya gri tonları iyi seçim olacaktır. Gri ve beyaz tonlarında bir saçınız varsa yüzünüze renk katmak gerekebilir. Gümüş çerçevelerden kaçının ve pastel tonlardaki gözlüklerimize bir göz atın. Mor, kırmızı ve turuncu gibi canlı renkler size hem renk hem de enerji katacaktır. Kahverengi saçlarınıza en uygun renkteki çerçeveler yine kahverengi olacaktır. Siyah çerçeveli gözlükler size karanlık bir hava katabilir. Siyah renkten kaçınmalı, bordo, altın rengi gibi renklere yönelebilirsiniz.