ÇOCUK GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Çocuk Güneş Gözlüğü

Güneş gözlükleri, güneş gibi güçlü ışık kaynaklarından gelen ışığın göze ulaşmasını önleyen renkli ya da koyu lenslerden üretilen aletlerdir. Güneş ışığı insan gözleri için oldukça parlaktır. Ayrıca güneş ışığının gözle direkt temas etmesi göze ciddi hasarlar verebilir. Güneş gözlükleri göz sağlığımızı korumak için önemli araçlardır. 20. yüzyılın ortalarından itibaren güneş gözlükleri moda aracına dönüşmüştür. Bu sayede popülerleşmiş ve kullanım alanı yaygınlaşmıştır. Güneş gözlüklerinin kullanımı sadece yetişkinler için değil çocuklar, hatta bebekler için de büyük önem taşımaktadır. Çocukların ve bebeklerin vücudu bizlerden daha güçsüzdür ve dış etkenlerden çabuk etkilenebilirler. Çocuklara güneş gözlüğü kullanımını küçük yaşlardan itibaren alıştırmak, onlara hayatları boyunca göz sağlığı konusunda bilinç kazandıracaktır. Çocuk güneş gözlüğü modelleri, çocuklara bu bilinci kazandırmanın etkili ve eğlenceli bir aracıdır. Rengarenk ve desen desen çocuk güneş gözlükleri sayesinde çocuğunuz göz sağlığını koruyarak büyüyebilir.

Çocuk Güneş Gözlüğü Faydaları Nelerdir?

Çocuk Güneş Gözlüğü Faydaları Nelerdir?

Çocuk gözlükleri yalnızca güzel birer aksesuar olarak değil çocukların göz sağlığı için de kullanılmalı. Çünkü küçük çocukların göz ve göz kapakları oldukça hassastır. Güneşten gelen ışınlar çocukların gözlerini kolayca etkileyebilir. Bunun sonucunda ise ilerleyen yaşlarda göz bebeği büyümesi, göz sıvısında dengesizlik, katarakt ve bazı görme bozuklukları gibi sorunlar yaşanabilir. Bu yüzden doğru gözlük seçiminin yapılması önemli bir konudur. Kız çocuk güneş gözlükleri ve erkek çocuk güneş gözlükleri modelleri ile çocuğunuzun göz sağlığını korumaya yardımcı olabilirsiniz. Çocuğunuz için güneş gözlüğü kullanımına 6 aylıktan itibaren başlamanızda fayda var. Çünkü bebekler 6 aylık olduktan sonra yavaş yavaş bazı becerileri de kazanır. Örneğin kendi kendisine oturabilir. Bebeğinizin sadece şapka ile güneşten tam koruma sağlaması pek mümkün değildir. Bu yüzden bir güneş gözlüğüne ihtiyacınız vardır. Bebeğiniz büyük ihtimal ile güneş gözlüğünü çıkarmak çıkarmak isteyecektir. Bu yüzden bebeğiniz 2 yaşına gelene kadar, arkasında lastik bulunan ve kolayca çıkarılamayan bir bebek güneş gözlüğü tercih edebilirsiniz. 2 yaşından itibaren de yavaş yavaş klasik çocuk güneş gözlüklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Tabii ki oldukça hareketli bir bebeğe sahipseniz biraz daha beklemenizde fayda olacaktır. Şapkaların yanında kullanacağınız çocuk güneş gözlükleri ile bebekleriniz ve çocuklarınız güneşten büyük ölçüde korunacaktır. Tabii bunun için doğru cama sahip güneş gözlüğünü seçmeniz gerekir. Çocuk ve bebek güneş gözlüğü camlarında UVA ve UVB korumalarının bulunması oldukça önemlidir. Bu korumalara sahip gözlüklerin yardımıyla, çocuğunuzun gözleri güneş ışınlarından %100 oranda korunabilir. Çocuk gözlüklerinde 5 tür cam çeşidi vardır. 1. tür camlarda UV koruması yoktur. Bu gözlükler sadece görüntü amaçlıdır. 2. tür camlarda UV koruması bulunur ancak çok düşüktür. Bu camlar ile bebeğiniz için yeterli bir koruma sağlayamazsınız. 3. tür camlarda orta seviyede UV koruması vardır. Bu camlar parlamayı küçük bir oranda azaltırlar. 4. tür camlarda iyi bir UV koruması bulunur. Güneşten oluşabilecek parlamaları büyük ölçüde azaltır. 5. tür camlarda ise hem UV koruması vardır hem de parlamaları ciddi ölçüde kırıcı özelliği vardır. Bu camların özellikleri gözlüklerin etiketlerinde bulunmaktadır. Bu yüzden gözlük alırken etiketleri dikkatlice incelenmelidir. Giyim & Ayakkabı kombinleri ile de tamamlayıcı bir parça olacak olan güneş gözlüğü modelleri arasında bir inceleme yapabilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Çocuk Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Çocuk Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Çoçuk güneş gözlüğü fiyatları; markalara, modellere, özelliklere ve tasarımlara göre değişkenlik göstermektedir. Çocuk güneş gözlüklerinde cam kadar çerçevenin seçimi de oldukça önemlidir. Kaliteli ve doğru bir çerçeveye yönelik alacağınız gözlükler çocuklarınız için kullanışlı ve uzun ömürlü olacaktır. Çozuk güneş gözlüklerinin düşmemesi için arkasında bant ya da ip seçenekleri olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kemik güneş gözlük modelleri, hafif ve kullanışlı olmaları sebebiyle çocuk güneş gözlükleri arasında sıklıkla tercih edilen modellerdendir. Çocuklarınızın yüzünü saran çerçeveye sahip olan güneş gözlüğü modellerini seçebilirsiniz. Çocukların yüz hatları yetişkinlere göre daha küçük olduğu için, çerçevesi büyük gözlük modelleri kullanmanız çocuğunuzun yüzünü de büyük ölçüde güneşten korur. Çocuğunuzun gözünü zararlı güneş ışınlarından korumak için siyah, kahverengi ve gri gibi koyu renklere sahip camlar yerine daha açık tonlar da tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda açık renk tonlarındaki bu gözlükler, çocuğunuza doğal bir görüş açısı sunar. Böylece etrafındaki nesnelerin renklerini gerçek tonlarında görebilirler. Bu sayede renk bulanıklığı yaşamaları engellenir. Açık renk tonlarındaki çoçuk güneş gözlüğü modelleri ile çocuğunuzun görme kabiliyeti olumsuz etkilenmez. Bu sayede iletişim kurması da kolaylaşır. Kaliteli ve darbelere karşı dayanıklı cam ve çerçeve modelleri ile çocuğunuz parkta, sahilde ve bahçede oynarken gözlük yere düşse dahi parçalara ayrılmaz. Bu sayede kırık cam parçalarının çocuğunuza zarar vermesi engellenir. Hafif ve kullanımı rahat gözlük modelleri ile bebeğiniz yorulmaz. Polikarbonattan üretilen çocuk gözlükleri bunun için idealdir. Boya ve benzeri kimyasal maddeler barındırmayan çerçeveler kullanarak bebeğinizi alerjik reaksiyonlara karşı önlersiniz. Halihazırda görme sorunları olan çocuklar için numaralı çocuk güneş gözlüğü modelleri tercih edilmelidir. Bu camlar çocuğunuzun her türlü ihtiyacına uygun şekilde üretiliyor. Güneş sadece yazın değil kışın da gözümüze zarar veren ışınlar göndermektedir. Özellikle bulunduğumuz coğrafyada; UV ışınları sadece yazın değil, sonbahar mevsiminde de orta ve yüksek derece şiddetinde yeryüzüne ulaşıyor. Bunun yanında kışın kar yağdığında kardan yansıyan güneş ışınları da görüşümüzü olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle sadece yaz ve ilkbahar mevsiminde değil her mevsim Güneş Gözlüğü kullanmaya özen gösterilmelidir.

Çocuk Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmelidir?

Çocuk Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmelidir?

Artık temel bir ihtiyaç olan güneş gözlüğü kullanımı, çocuklarımıza erken yaşta kazandırmamız gereken bir alışkanlıktır. Ancak çocuklarımıza alacağımız yanlış güneş gözlükleri de, onlara en az güneş kadar zarar vermektedir. Erkek çocuk güneş gözlüğü ve kız çocuk güneş gözlüğü modelleri sadece tasarımlarına göre değil, aynı zamanda özelliklerine göre de alınmalıdır. Çocuk güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey sertifika ve garanti belgeleridir. Bu belgeler gözlüğün ne kadar güvenilir olduğunu anlamamızda yardımcı olur. Çocuk güneş gözlüklerinin polarize camdan yapılması, onların gözlerini güneşten gelen UVA ve UVB ışınlarına karşı korumaya yardım eder. Eğer çocuğunuzun görme problemi varsa numaralı modelleri tercih etmelisiniz. Kaliteli bir cam ve çerçeve modeli seçilmelidir. Gözlük camının kalitesini ışık tutarak anlamamız mümkündür. Bunun için gözlük camını ışığa tutmalı ve hareket ettirmelisiniz. Eğer camın yüzeyinde oluşan dalgalanmalar yoğunsa camın kalitesiz olduğunu anlayabilirsiniz. Çocuğunuza alacağınız gözlük camları, çocuğunuzun yüzüne tam oturmalı. Gözlük takıldığı zaman yukarıdan ve kenarlardan güneş ışığı girmemelidir. Ancak bu seçimi yaparken alacağınız gözlük çok da sıkı olmamalıdır. Geniş çerçeveli modeller sayesinde çocuğunuzun gözünde tam koruma sağlanabilir. Gözlük lensleri polikarbonat olan modeller seçilmelidir. Çocuklar fazla dikkatli olmadıkları için kırılması zor olan esnek modelleri tercih etmekte fayda vardır. Gözlüğün kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur ise gözlüğün temizliğidir. Alınan ürünlerin yanında verilen gözlük kabı ile gözlüğünüzü muhafaza edebilirsiniz. Yine gözlükle birlikte verilen özel üretim bezler ile gözlüğe zarar vermeden temizlik sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz ve çocuğunuz için en uygun gözlük modellerini görmek ve fiyatlarını öğrenmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.