Kategoriler

Benzer Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Materyal

Marka

BK
Bk
Ews
f
-
ARA
2M
N1
4S
Oem
Msi
2Y
HEM
Hem
0
3M
Unt
Asz
ENC
Ege
Eyt
Zrn
KT
Başka bir kelime deneyin

Parça Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ürün Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Çiçek Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Ev & Dekoratif Aksesuarlar

için 56,266 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Ev ve Dekoratif Aksesuarlar

Şık bir evin dekorasyonu girişten salona, banyodan yatak odasına kadar bir bütün içerisinde olmalıdır. Evin dizayn ve tarzında bir bütünlük yakalamak istiyorsanız her mekanın kendi içerisinde uyumlu bir şekilde durması gerekir. Evlerinizi dizayn ederken büyün objelerin hem işlevsel hem de şık olmasına özen göstermelisiniz. Bu kapsamda ev dizayn ederken şık ev aksesuarları ön plana çıkmaktadır. Evinizde kullanabileceğiniz bu aksesuarlar kullanıldığı mekana şıklık katmasının yanında çok amaçlı olarak da kullanılabilir. Ev aksesuar çeşitleri her modelde her markada farklı olmaktadır. Bu çeşitlilik arasından en beğendiğiniz ve evinizi şık hale getirecek ürünleri seçebilirsiniz. Ev aksesuarları mobilya, perde ve halılar gibi temel objelerin yanında küçük dokunuşlarla mekanı çekici bir hale getirir. Bu küçük dokunuşları uygularken ihtiyacınız olan ev aksesuarı ürünleri dekorasyonunuza kişiliğinizi katmanızı sağlayacak. Eğer küçük bir dokunuşun şıklık kattığını ve detaylara takılan birisiyseniz, eviniz için ev aksesuarları modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Evinizi istediğiniz şekilde dekore edebilmek hem rahat hem de güvenli hissetmenizi sağlar. Evinizdeki her mekan için özel aksesuarları kullanabilirsiniz. Bazı dekoratif aksesuarlar isteğe göre farklı mekanlarda değerlendirilebilir. Örneğin salona koyduğunuz bir dekoratif aksesuarı sonrasında dilerseniz evinizin girişine yerleştirebilirsiniz. Evinizde kullanabileceğiniz pek çok dekoratif aksesuarlar bulunmaktadır. Bu nedenle ev aksesuarı fiyatları model ve markalara göre değişiklik göstermektedir. Ev aksesuarlarınızı seçerken pek çok ürün arasından kendinize hitap edenleri alabilirsiniz. Evinizi tasarlarken duvarlarınız için en güzel tabloları, kokusuyla mutluluk veren renkli mumları, saksıları, kitaplarınız için dekoratif kütüphaneleri ve şıklık için biblolara bakabilirsiniz. Dekorasyonda kullanacağınız her ürün mekana farklı bir hava katar. Ev aksesuarlarınızı kendi evinizin yanı sıra sevdiklerinize hediye olarak da alabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların zevklerine göre beğendiğiniz dekorasyon ve aydınlatma ürünlerini hediye olarak verebilirsiniz. Bu sayede sevdiklerinizi mutlu etmiş olursunuz.

Dekoratif Aksesuarların Ev Dizaynı İçin Önemi

Dekoratif Aksesuarların Ev Dizaynı İçin Önemi

Evinizin tasarımı için kullanmak istediğiniz ürünler değerlendirilen mekanda şıklık açısından büyük etkiler yaratabilir. Doğru ev dekorasyonu ve aksesuarlar evin ruh halini direkt olarak etkiler. Yaşam alanınızda rahat ve huzurlu hissedebilmek için dekoratif aksesuar modelleri araştırması yapabilirsiniz. Evinizde kullandığınız aksesuarlar misafirleriniz de iyi hissetmesini sağlar. Mekandaki ürünler sizin ve ziyaretçilerinizin ruh halini olumlu anlamda etkiler. Bu nedenle ev dekorasyon objeleri seçiminde modern ve en şık ürünlere yönelmelisiniz. Evinizde kullandığınız dekoratif aksesuarlar şık olmasının yanında çok amaçlı kullanımlarıyla da çok idealdir. Bir ürün pek çok mekanda değerlendirilebilir ve ergonomik olmasından dolayı kolay bir şekilde taşınabilir. Günümüzde insanların seçimine sunulan ev aksesuarları küçük ve ergonomik formlarda üretilmektedir. Bu ürünlerin ergonomik olması hem taşınabilmesine hem de kullanıldığı alanda çok fazla yer kaplamamasını sağlar. Bu aksesuarlar küçük olmasına rağmen şıklık açısından büyük katkıda bulunur. Şu anda sunulan ev aksesuarları dekorasyon açısından müşterilerin isteklerine göre tasarlanmaktadır. Dekorasyon için ürün almak istediğinizde günümüz trendlerine uygun ve minimalist ürünleri tercih edebilirsiniz. Evinizde sıfırdan bir dizayn yapmak istemediğinizde birkaç parça ürünle en iyi performansı alabilirsiniz. Küçük dokunuşlar evinizdeki mekanları daha şık bir hale getirebilir. Özellikle el yapımı ürünler bu bakımdan ön plana çıkmaktadır. Bazı ev aksesuarları el yapımı el yapımı olduğu için daha değerlidir. Genel olarak örgü ev aksesuarları olarak adlandırılan bu ürünler renkli modelleri sayesinde mekanlarınıza şıklık katar. Renkli ev aksesuarları seçiminizde kişisel zevklerinizi öne çıkarak seçimlerde bulunabilirsiniz. Evinizi tasarımını en baştan ya da sonradan ele almak istediğinizde kullanacağınız aksesuarların etkisini anında görürsünüz. Bu aksesuarlar kullanılan mekanın havasını anında değiştirir ve evinizin daha şık olmasına yardımcı olur. Hediye olarak verdiğiniz bir aksesuar da yine kendi evinizdeki gibi sevdiklerinizin evini en şık hale getirir.

Modern Ev ve Dekoratif Aksesuar Modelleri

Modern Ev ve Dekoratif Aksesuar Modelleri

Ev dekorasyonu için gereken aksesuarlar her dönemin trendine göre değişse de temel olarak dekorasyon modelleri benzerdir. Her ürün ve aksesuarda modellerin özellikleri öne çıkar ve bu modellerin kendine özgü bir yapısı vardır. Dekoratif aksesuar modellerinde klasik, rustik, Akdeniz tipi ve modern dekorasyonlar bulunur. Bu modellerin kendi içlerinde kullanılan aksesuarların yapısı, tasarımı, rengi, büyüklüğü değişiklik göstermektedir. Klasik ev modeline uygun bir dekorasyon elde etmek istediğinizde daha çok Retro ürünlere yönelebilirsiniz. Retro ev aksesuarları olarak vazo ve abajurlar dikkat çekmektedir. Klasik dizaynlarla birlikte vazo, abajur gibi ürünlerinizi en şık şekilde yerleştirebilirsiniz. Rustik ev modelinde genellikle vintage aksesuarlar tercih edilmektedir. Vintage dekoratif aksesuar tipinde daha çok pastörel esintilere yer verilir ve doğal malzemelere fazlasıyla bulunmaktadır. Doğal ve pastörel aksesuarlar kullandığınız mekan ile iç içe geçerek farklı bir havanın yakalanmasını sağlar. Akdeniz tipi modelde ise daha çok eskimiş dokulara yer verilir. Bu modelin ana rengi mavi ve yeşil tonlarında olmaktadır. Modern dekorasyon modeli günümüzde en fazla tercih edilen stillerden bir tanesidir. Bu stilde mobilya, aksesuar ve duvarlarda geometrik desenler fazlasıyla görülmektedir. Aksesuarlar keskin hatlara sahiptir ve metalik detaylar öne çıkmaktadır. Ayrıca modern dizaynda minimalizmin etkileri de fazlasıyla görülmektedir. Bu modellerin yanında aksesuar seçiminde zamana göre tercihler de yapılabilmektedir. Yaz ayları ve yılbaşı için özel olarak dekoratif aksesuarlar evleri süslemektedir. Yazlık dekoratif ürünler genellikle yaz aylarında evlerin ilk tercihi olmakla birlikte beyaz ve mavi renkleriyle tasarlanmaktadır. Yılbaşı dekoratif aksesuar tercihen yılbaşı renkleri olan kırmızı ve beyazda olmaktadır. Çam ağacı, ışıklı lamba gibi aksesuarlar yılbaşı dekorasyonunda en fazla kullanılan ürünlerdir. Ev dekorasyonunuzda yukarıdaki modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Hangi modeli seçeceğiniz sizin ihtiyacınıza ve zevklerine kalmaktadır. Ayrıca farklı modelleri birbirleriyle harmanlayarak değişik stiller de yaratabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Kullanılan Şık Aksesuarlar

Ev Dekorasyonunda Kullanılan Şık Aksesuarlar

Ev dekorasyonu tamamıyla kişisel zevkleri yansıttığı için kullanılan aksesuarlar çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle ev dekorasyonu için çok fazla ürün bulunmaktadır. Bu ürünler arasından seçim yaparken ihtiyacınızı ve zevklerinizi ön planda tutabilirsiniz. Günümüzde ev dekorasyonunda en fazla karşılaşılan aksesuarlar olarak mum, saksı, saat, tablo, biblo, yapay çiçek, gazetelik, dekoratif kutular, dekoratif çiçekler dikkat çekmektedir. Bu aksesuarlar hemen her dekorasyon kataloğunda kendisine yer bulmaktadır. Evinize farklı hava katması için bu aksesuarları tercih edebilirsiniz. Ev dekorasyonunuzda kullanacağınız birkaç mum özellikle salonunuza çok farklı bir hava katacaktır. Mum aldığınızda yanında mumluk almayı unutmayın. Mumluk salonunuzda bulunan masanın üzerinde mumuyla birlikte yanmasa da uyumlu bir şekilde durabilir ve mekana şıklık katabilir. Evlerde kullanılan dekorasyon aksesuarlarından bir diğer ise biblolardır. Biblo modern, klasik, geleneksel stillerde sunulmaktadır. Antre ve genç odalarında çok fazla kullanılan biblolar, diğer ürünler ile uyumlu bir şekilde şıklık kazandırabilir. Yapay çiçek de ev dekorasyonu için unutulmaması gereken bir aksesuardır. Yapay çiçekler içerisinde güller, laleler, orkideler, sümbüller evinizi renklendirmek için sunulmuştur. En beğendiğiniz renkteki çiçeği salonunuzda veya evin girişinde değerlendirebilirsiniz. Saksı yapay çiçeklerle beraber tercih edebileceğiniz bir aksesuardır. Dekorasyon aksesuarları arasında kendisine yer bulan gazetelik hem bir ihtiyaç hem de şıklık ürünüdür. Beğendiğiniz bir gazeteliği evinizin girişinde, salonda veya mutfakta kullanabilirsiniz. Dekoratif kutular da ev dizaynında dikkat çeker. Dekoratif bir kutuyu birden fazla amaç için kullanabilirsiniz. Bu aksesuarların yanında evlinizde dekorasyon için kullanabileceğiniz başka ürünler de bulunmaktadır. Duvar kağıtları, lambalar, tablolar, çerçeve , aynalar bu aksesuarlar arasında yer almaktadır. Dekorasyona etki edebilecek birden fazla işlev gören aksesuarları da seçebilirsiniz. Dilsiz uşak, askılık gibi aksesuarlar kullandığınız yerde farklı işlevler görmesinin yanında şıklık açısından tatmin edicidir. Evinizde dekorasyon amacı ile her ürünü kullanabilirsiniz. Daha önce farklı amaçlar için kullanılan malzemeleri tamir ederek veya renklendirerek evinizde dekorasyon amacıyla değerlendirebilirsiniz. Dekorasyonda önemli olan aksesuarların birbirleriyle uyumlu olmasıdır.

Dekoratif Aksesuarların Kullanılabileceği Alanlar

Dekoratif Aksesuarların Kullanılabileceği Alanlar

Evinizi dekore ederken kullanacağınız aksesuarları pek çık alanda değerlendirebilirsiniz. Ev aksesuarlarının kesin bir kullanım alanı bulunmaz. Bu nedenle aksesuarları yerleştireceğiniz mekanlar tamamıyla size kalmıştır. İstekleriniz ve zevkleriniz doğrultusunda aksesuarlarınızı şık bir şekilde kullanabilirsiniz. Aksesuarlarınızı evinizin girişinde, salonunda, yatak odasında, mutfakta, banyoda değerlendirebilirsiniz. Ev giriş aksesuarları olarak ayna, askılık gibi ürünler öne çıkmaktadır. Evinizin girişinde duran aksesuarlar ile misafirlerinizi karşılarken onlara yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca girişteki şık bir ayna ile kendinize bakabilir ve girişin daha canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Ev aksesuarları salon ürünlerinde özellikle tablo, çerçeve, duvar saati, duvar kağıdı ve stickerları tercih edebilirsiniz. Salonunuzda kullandığınız aksesuarların perde, mobilya, yemek masası, televizyon ünitesiyle uyumlu olması gerekir. Evinizin en fazla zaman geçirilen yeri olan salonlar aksesuarlarıyla şık olmalıdır. Bu nedenle ev aksesuarları duvar süsleri hemen herkesin salonlarında kullandığı ürünlerdir. Ev aksesuarlarında süs eşyaları sıklıkla tercih edilir. Ev aksesuarları süs eşyaları evin her alanına yerleştirilebilme imkanı sağlar. Süs eşyalarınızı koyacağınız yerdeki diğer aksesuarlar renk ve tasarım açısından önemlidir. Mutfakta ve yemek masasında süs olması için kullanılan aksesuarlar arasında dekoratif tabak modelleri de yer almaktadır. Bu tabaklar görüntü ve şıklık açısından sizi ve ziyaretçilerinizi memnun edecektir. Salonda veya mutfaklarda mercan aksesuarlara da fazlasıyla yer verilmektedir. Dekoratif mercan aksesuar renkleriyle ve duruşuyla tercih edilen yerin havasını değiştirir. Banyonuzda durmasını istediğiniz dekoratif aksesuarların birden fazla amaç için kullanılması gerekir. Askılık, ayna gibi ürünlerin dekoratif tasarımlarda olması banyonuzdaki atmosferi etkiler. Dekoratif aksesuarları kullanabileceğiniz yerler değişiklik gösterebilir. Bazı aksesuarlar her mekana uyumlu olurken, bazıları sadece bir mekanda tercih edilmelidir. Ancak aksesuarlar çeşitlilik gösterdiği için pek çok ürünü dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Dekoratif aksesuarlarınızı evinizin yanı sıra ofisiniz varsa ofisinizde ve arabanızda kullanabilirsiniz. Ofisinizde kullanacağınız dekoratif ürünlerin şıklık katmasının yanında çalışırken dikkatinizi dağıtmaması gerekir. Arabanıza koymak istediğiniz aksesuarın ise küçük olmasına dikkat etmelisiniz.

 Dekoratif Aksesuarlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekoratif Aksesuarlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekoratif ev aksesuarları kişisel zevklerinize uygun olduğu için kendinize göre ürünler seçmelisiniz. Ürün satın almadan önce dekoratif ev aksesuarları örnekleri ile araştırma yapabilir ve ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Evinizde kullanmak istediğiniz ürünleri pek çok alternatifle alabilirsiniz. 3’lü ev aksesuarları bu açıdan birden fazla ürünün set halinde verildiği tasarımlardır. Bu setlerdeki aksesuarlar birbiriyle uyumludur ve üçlü olarak istenilen yerde değerlendirilebilir. Ev aksesuarı seçerken renklere de dikkat etmelisiniz. Örneğin beyaz ev aksesuarları ile hangi renk ve tasarımların beyaza uyabileceğini dikkate almasınız. Eğer pembe ev aksesuarları arasından seçim yapmak isterseniz yine hangi şartlarda uyumlu olabileceğine dikkat etmelisiniz. Almak istediğiniz aksesuarın ışıklı olup olmamasına da özen göstermelisiniz. Işıklı ev aksesuarları şık olabilir ancak fazla kullanıma göz yorulmasına neden olabilir. Bu nedenle ışıklı bir aksesuar için uyum ve ne kadar süre kullanacağınızı seçmelisiniz. Dekoratif ürünleri kendinizin yanı sıra sevdiğiniz kişilere hediye olarak alabilirsiniz. Ev aksesuarları hediyelik almak istediğiniz kişinin zevklerini, ev yapısını ve aksesuarı nerelerde kullanabileceğine dikkat etmeniz gerekir. Aksesuarı almak istediğiniz mekanın mobilya, masa, duvar rengi gibi özelliklerini unutmamalısınız. Bundan dolayı aksesuarınızın kullanılacağı mekanla renk, tasarım, dizayn gibi konularda uyumlu olması gerekir. Ev dekorasyonunuzda kendi tarzınızı yansıtacağınız düşündüğünüz renk ve tasarımları tercih etmelisiniz. Size uymayan bir aksesuar alırsanız sonrasında bu ürünü beğenmemeye başlayabilirsiniz. Dekorasyonda aksesuarın duracağı yerin ölçüleri de çok önemlidir. Özel günlerinizde kullanacağınız aksesuarlar bu günün anlamının yaşamanızı sağlayacaktır. Örnek olarak romantik bir akşam yemeğinde mum kullanmanız mekanın havasını değiştirecektir. Aksesuar alırken dikkat edilecek en önemli nokta ürünlerin evinizin büyüklük, mobilya, raf, renk gibi özellikleriyle uyumlu olmasıdır. Dekorasyonda kullanmak istediğiniz modelleri araştırarak eviniz için en uygun dekoratif aksesuarları bulabilirsiniz.

Ev Aksesuarları Nasıl Yerleştirilir?

Dekoratif aksesuarların mekanın önüne geçmemesi ve aksine mekanı tamamlaması gerekmektedir. Bundan dolayı aksesuar seçimi doğru ve uyumlu bir şekilde yapılmalıdır. En önemli nokta mekanı gereksiz aksesuarlarla sıkıcı bir hale getirmemektedir. Evin vazgeçilmezleri olan mobilya, perde gibi ürünlerle uyumlu seçilen aksesuarlar mekana farklı bir hava katar. Örneğin perdenizin rengine ve tasarımına göre karşı duvara aynı renklerde bir tablo yerleştirebilirsiniz. Bu tercih salonunuza canlılık katar. Vazo ve biblo gibi aksesuarlar farklı büyüklüklerde seçilmeli ve beraber kullanılmalıdır. Dekoratif raflarda küçük nesneleri sergilerken bütünlüğü sağlamak amacıyla göz hizasında yerleştirme yapılmalıdır. Fotoğraflar için kullanılan çerçevelerin fotoğrafın renk tonunda olması bütünlük sağlanmasına neden olur. Alınan aksesuarların doğru ve işlevsel olacak şekilde kullanılması gerekir. Evinizde boş kalan köşeler saksı, farklı boyutlardaki sandalye ve çerçevelerle değerlendirilebilir. Evinize almak istediğiniz aksesuarların mekanın büyüklüğüne göre seçilmesi ve uyumlu olması gerekmektedir. Mekanla uyumlu aksesuarların şık, rahatlık ve zarafet katar.

Ev Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Yaşam alanlarınız için aksesuar seçerken bazı noktaları dikkate almak gerekir. Aksesuar seçiminde kişisel zevklerinizi öne çıkarabilirsiniz. Ancak seçtiğiniz aksesuarların evinizdeki diğer eşyalar ile uyumlu olması gerekir. Aksesuar seçiminde evinizin büyüklüğü, tasarımı, renkleri çok önemlidir. Aksesuarın kullanılacağı mekanın özellikleri iyi bilinmelidir. Aksesuar seçiminde bu ürünün odak noktası olmasını mı, yoksa tamamlayıcı rolde mi olacağına karar vermeniz gerekiyor. Çünkü bu aksesuarlar bazı durumlarda dekor amacıyla bazı durumlarda ise ihtiyaca yönelik olarak kullanılmaktadır. Alacağınız aksesuara evinizde gerek olup olmadığını iyi bir şekilde değerlendirmelisiniz. Fazla aksesuar mekanların boğucu ve rahatsız edici olmasına neden olabilir. Kalıpların dışına çıkmanız evinizin dekorasyonunda özgünlük ve farklılık yakalamanıza yardımcı olur. Ev aksesuarı almadan önce ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için küçük bir araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca markaların kataloglarına bakarak aksesuarlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aksesuarlar hakkında bilgi sahibi olmanız nerelerde nasıl kullanılacağını öğrenmenizi sağlar.

Ev Aksesuarları Neyden Yapılır?

Ev aksesuarları çeşitlilik gösterdiği için yapıldığı malzemeler de değişmektedir. Ancak genellikle ev aksesuarları ahşap, plastik, metal, ip gibi materyallerden elde edilmektedir. Ev aksesuarlarının elde edildiği materyaller sağlık açısından herhangi bir risk taşımamaktadır. Aksesuarların yapıldığı malzemeler ürüne özelliklerini ve tasarımlarını vermektedir. Son zamanlarda ev aksesuarları arasında el yapımı ürünler fazlasıyla yaygınlaşmaya başladı. Özellikle süs eşyası olarak kullanılan bu aksesuarlar kukla, örme gibi formlarda sunulmaya başlandı. Aksesuarların tamamıyla el yapımı olması onlara farklı bir hava katmaktadır. El emeği ile elde edilen bir aksesuarın manevi değeri daha fazla olmaktadır. Kendiniz yaptığınız bir aksesuarı başkasına hediye olarak verebilir ve ona değerli olduğunu hissettirebilirsiniz. Ev aksesuarları hangi malzemeden üretilirse üretilsin amaçları aynıdır. Bulunduğu mekana şıklık katan aksesuarlar her evin vazgeçilmezi haline gelmeyi başarmıştır. Siz de evinizi sıfırdan kuruyor veya sonradan dekore etmek istiyorsanız ev aksesuarlarına bakabilir ve kendinize en uygun aksesuarları alabilirsiniz.