Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Parça Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kutular

için 920 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kutular

Kutuların kullanımı evde dekoratif bir alan yaratmanın yanı sıra kullanıcılara, oldukça büyük oranda bir depolama alanı sağlamaktadır. Her evin ihtiyacı farklı olmaktadır. Bu sebeple bu ihtiyaçların giderilmesinde kullanılacak olan kutu modelleri de değişiklik gösterecektir. Kullanım açısından temelde iki amaç güden kutularda, evin boyutu, küçük ya da büyük olması; evdeki dolapların, çekmecelerin sayısı ve diğer depolama alanlarının sayısı oldukça önemlidir. Daha küçük ve depolama alanı bakımından yeterli seçeneği bulunmayan kullanım alanlarında, kutuların kullanımı daha çok eşyaların saklanması amaçlıdır. Birçok farklı modeli ve deseni bulunması sayesinde de bu saklama işlemi dekoratif bir şekilde tamamlanabilmektedir. Özellikle yazlık ve kışlık eşyaların mevsim geçişlerinde, eşyaların ve kıyafetlerin kaldırılması şeklinde gelişen bir durumda kullanılan kutu hurç şeklinde görev görebilmektedir. Böylelikle etrafta herhangi bir kötü görünüm oluşması engellenmiş olmaktadır. Kutu kullanımı bu tarz yaşam alanlarında daha çok depolama alanı olarak kullanılmaktadır. Daha büyük ve depolama alanına ihtiyaç olunmayan yaşam alanlarında ise daha çok dekoratif olarak kullanıldığı gözlenmektedir. Evin her alanında farklı işlevlerde kullanılarak dekorasyonu tamamlayıcı bir işlev üstlenebilmektedirler. Dekorasyon işlevini yerine getirirken ise, evin hangi alanında kullanıldığına bağlı olarak içerisine istenen eşyaların koyulabilmesi için farklı modeller geliştirilmiştir. Örneğin, salonda, mutfakta ve yatak odası ile banyo kısmında kullanılan kutu modelleri birbiri ile farklılık göstermektedir. İçerisine ne koyulacak ise o materyale uygun bir dış görünüm ve madde kullanılarak tasarlanmış olmaktadırlar. Buna ek olarak dayanıklılık dereceleri de kullanım amaçlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra daha farklı amaçlarla kullanılmak üzere de kutu modelleri geliştirilmiştir. Bu modellerde kutu hediyelik alınan eşyalar için bir kaplama olarak kullanılabilmektedir. Çeşitli modeli bulunan kutuların kendisi de hediye olarak alınabilmektedir. Kullanım şekli kişiden kişiye değişmekle birlikte çoğunlukla hediyeler için özenli bir seçim yapılmak istendiğinde bir poşet kullanmak yerine tercih edilmesi daha şık bir çözüm olmaktadır. Alınan hediyenin büyüklüğüne ve şekline göre de farklı seçenekler bulabilmek mümkündür. Böylelikle, depolama ve diğer kullanımlarına ek olarak bir de hediye seçeneği bulunmaktadır. Ev ve dekoratif aksesuarlar , farklı seçenekleri ile sayfamızda sizleri bekliyor.

Tasarımı ve Şıklığı ile Fark Yaratan Kutu Modelleri

Tasarımı ve Şıklığı ile Fark Yaratan Kutu Modelleri

Kutuların kullanımı, çeşitliliğinin de artması ile sadece içerisine bir şeyler koyulan bir depolama şekli olarak kullanımının yanı sıra birden fazla işlevi görmeye başlamıştır. Kullanıldıkları materyallere göre bir kategoride inceleme yapmak mümkündür. Bu kategorideki materyallere bakıldığında; plastik, ahşap, karton, mukavva, kağıt, metal, kumaş, cam, polyester, porselen, akrilik, deri, seramik, poliresin, beton, ferforje seçenekleri bulunduğu gözlenmektedir. Bu materyallerin kullanıldığı kutuların herbiri için, farklı bir kullanım alanı ve kullanım gerekçesi gözetilmektedir. Dekoratif kutu seçeneklerinde genellikle ahşap, kumaş, metal ya da ferforje tercih edilmektedir. Bu gibi materyallerden elde edilen kutular için bir de şekil ve ebat gibi değişiklik gösterebilecek durumlar bulunmaktadır. Bunlar içerisinde, dikdörtgen, kare ve yuvarlak şekilli kutu seçenekleri bulabilmek mümkündür. Bu geometrik şekilli kutulara ek olarak, daha özelleştirilmiş dekoratif kutu seçeneklerine ulaşmak da mümkündür. Örneğin, Harry Potter çantası şeklinde bir kutu bulabilmek mümkündür. Bu ve bunun gibi kutu seçenekleri genellikle dekoratif olarak kullanılmalarının yanı sıra geniş bir hazneye sahip olmalarıyla da depolama alanı olarak kullanıma yarayabilmektedirler. Örneğin, plastik materyallerden üretilen pleksi kutu modelleri makyaj malzemeleri ve buna benzer diğer ürünlerin depolanmasında kullanılabilmektedir. Hem şeffaf hem de hafif olmaları sayesinde içerisinde ne olduğu rahatlıkla görünebilmektedir. Böylelikle aranan ürünlerin hangi kutuda olduğunu bulmak kişi için daha kolay hale getirilmiş olacaktır. Bu pleksi kutuların tek kullanım alanı makyaj malzemeleri ve benzeri ürünlerle sınırlı olmamaktadır. Bunlara ek olarak mutfak ve banyo gibi alanlarda da eşyaları muhafaza etmek için kullanılmaktadır. Herhangi bir dış etkene karşı dayanıksız bir materyal olmadığı için banyo gibi su ve buharın bulunduğu alanlarda da kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Banyo gibi bu şekilde dış etkenlere maruz kalınabilecek alanlarda kullanılacak kutu modellerinin daha çok pleksi veya metal olması önerilmektedir. Ahşap, kağıt gibi diğer materyallerden üretilen modeller için evin bu alanında bulunan buhar ve su aşındırıcı ve yıpratıcı etkilere sahip olabilmektedir. Buna ek olarak, duş kısmının yakınlarında olmamak suretiyle banyo dolaplarının içerisinde organizer olarak kullanılabilen kutu modelleri de bulunmaktadır. Farklı boyutlarda Ikea kutular da sayfamızdan satın alınabilir.

 Yaşam Alanının Farklı Bölgelerinde Kutuların Kullanımı

Yaşam Alanının Farklı Bölgelerinde Kutuların Kullanımı

Kutuların birçok farklı alanda kullanımından bahsedilirken hediyeler için bir paketleme yöntemi olduğundan da söz edilebilmektedir. Bu alanda kullanılan kutu süsleme modelleri birçok açıdan çeşitlilik gösterebilmektedir. Özel günler için tasarlanan farklı modellerin de yer aldığı bu tasarım kutulara örnek olarak sevgili için alınabilecek hediye seçenekleri bulunmaktadır. Bu tarz kutu modelleri içerisinde kişiye özel patlayan kutu seçeneği bulunmaktadır. İçerisinde altıdan başlamak üzere daha fazla sayıda fotoğraf yerleştirebilme seçeneği olan bu kutular sadece partnerlerin değil arkadaşlar ve ebeveynler için de alınabilecek hediyelerin başında gelmektedir. Kutu tasarımı açısından bakıldığında kalpli ve diğer normal geometrik şekillere sahip seçenekler göze çarpmaktadır. Kişinin estetik zevkine bağlı olarak tercih yapabilmek mümkündür. Kutu modelleri içerisindeki bu çeşitlilik göze alındığında kutu fiyatları açısından da tek bir ücretlendirme şekli bulunmadığı gözlenmektedir. Kutuların hangi amaçla kullanılacağına bağlı olarak, materyalleri ve şekilleri değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak fiyatlandırmada da farklı rakamlarla karşılaşılması olası görünmektedir. Alınmak istenen kutu modelinin, nasıl bir model olduğu ve ne zaman alındığı, ebatları, rengi gibi özellikleri de fiyata etki eden bir diğer özellikler arasında gelmektedir. Fiyat skalasında değişiklik yaşanıyor olması bir bakıma da kutuların çeşitliliği ile doğru orantılı görünmektedir. Materyal bakımından geniş bir yelpazeye sahip olan kutu modelleri için bir diğer çeşitlilik de ebat ve şekil bakımından yaşanmaktadır. Gerek dekor kutuları gerekse diğer depolama için kullanılan kutularda birden fazla değişik şekil seçeneği bulunmaktadır. Bu farklılık skalası dikiş kutusundan anahtarlık seçeneklerine kadar uzayabilmektedir. Anahtarlık kutuları için kullanılan minyatür ev şeklinde seçeneklerin yanı sıra askılı seçenekler de bulunabilmektedir. Dikiş kutusu şeklinde tasarlanan diğer kutuların ise dış materyalinde yumuşak ya da daha sert materyallerin kullanıldığı seçeneklere rastlamak mümkündür. Bu seçenekler arasından kişi, kendi tercihlerine ve kullanım alışkanlıklarına en yakın olanı rahatlıkla bulabilecektir. Alınacak olan anahtarlık, dikiş kutusu ya da diğer herhangi bir amaç için kullanımı sağlanacak kutu modellerinde dış materyali ve iç materyali farklı olan seçenekler de bulunabilmektedir. Böylece kutunun içerisinde dayanıklı bir materyal kullanımının zorunlu olduğu seçimlerde dış materyalin daha yumuşak ve hatta kumaş olduğu seçenekleri bulmak mümkündür. Dekorasyon detaylarını tamamlayan yapay çiçek çeşitlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Dekoratif ve Şık Kutu Modelleri

Dekoratif ve Şık Kutu Modelleri

Kutu kullanımının en önemli sebeplerinden biri dekorasyonu tamamlayıcı bir öğe olmasından kaynaklanmaktadır. Yaşam alanına kutu modelleri sayesinde küçük dokunuşlarla, büyük farkları getirebilmek mümkündür. Bu dokunuşu yapmaya yarayacak olan kutu modelleri yerde durabilecek şekilde tasarlanabildiği gibi raf şeklinde de bulunabilmektedir. Kutu raf şeklinde tasarlanan modeller birden fazla bölmeye sahip oldukları için kullanım açısından farklı materyallerin aynı alanda depolanmasına izin veren bir yapıya sahip olmaktadır. Bu şekilde tasarlanan kutu modellerinde bulunan bölmeler genellikle aynı ebatlarda satışa sunulmaktadır. Bu gibi kutuları daha çok, aynı türden ve aynı ebattaki eşyaları saklamak için tercih edebilmek mümkündür. Kutu modelleri arasında birbiri ile eşit olmayan kutulara sahip olan bir model de yer almaktadır. Matruşka kutu olarak adlandırılan bu modelde, iç içe geçmiş şekilde ikiden fazla kutu bulunmaktadır. Bu kutular, aynı ya da benzer ebatlarda değil de birbirinden farklı ebatlara sahip olan eşyaları depolamak için kullanılmaktadır. Kullanıcıya, kullanım açısından kolaylık sağlayan bu tasarım şekli, bir yandan da birbiri ile aynı desene ya da birbirini tamamlayan desenlere sahip olduğu için dekoratif olarak kullanım imkanı da sahip olan bir kutu modeli olarak göze çarpmaktadır. Bu modeller genellikle kutu koli şeklinde tanımlanmaktadır. Satış esnasında da en küçükten başlayarak birbiri içerisine geçirilmiş 4 ya da 8 arasında değişen kutu seçeneklerinden oluşmaktadır. Bu kutular, kullanıldıkları yaşam alanında bir bölmede toplu halde kullanılabilecekleri gibi birden fazla olmaları sebebiyle evin ya da ofis gibi alanların birden fazla kısmında kullanıma müsaittir. Bu şekilde kullanıldığı alana bir bütünlük kazandırdığı da söylenebilmektedir. Matruşka kutu modellerine ek olarak, kullanım amacı depolama olan bir diğer model ise ayakkabı saklama kutularıdır. Bu tasarım şeklinde de şeffaf bir dış kaplama kullanılmaktadır. Bu şekilde ayakkabıların dışarıdan kolaylıkla tanınabilmesi mümkün kılınmıştır. Buna ek olarak, ayakkabı bölmelerinde yaşanan koku gibi rahatsız edici etkilerin de minimize edilmesine yardımcı olmaktadır. Seyahatlerde de valiz içerisine ayakkabıyı direkt koymak hem sağlıksız hem de ayakkabının formunu bozabilecek bir durum olduğundan böyle bir kutu kullanılması uygun olmaktadır.

 Kullanım Amaçlarına Göre Kutu Seçenekleri

Kullanım Amaçlarına Göre Kutu Seçenekleri

Kutu kullanımı sadece dış alanda kullanılan bir materyal olmamaktadır. Dolap ya da çekmece içlerinde, dolapların kapaklarında da organizer olarak kullanılabilmektedirler. Bu tarz kutu çeşitleri kullanım amaçları açısından genellikle depolama ve saklanmak istenen araçlar ve eşyalar için, var olan alanı daha efektif kullanabilmek için mevcuttur. Özellikle dolap içlerinde kullanılan ve eşyaların daha düzenli şekilde yerleştirilmesine yarayan organizerler birçok farklı boyutta ve farklı şekillerde bulunabilmektedir. Dokuları açısından da farklılıklar bulunan bu türde, dolap içerisi için genellikle kumaş materyaller tercih edilmektedir. Bu şekilde dolap hangi formda olursa olsun organizer içerisine rahatlıkla yerleştirilebilecektir. İstenen bölme sayısına göre de farklı şekillerde bulunabilmektedir. Daha küçük dolaplar için iki ya da üç bölmesi bulunanlar tercih edilirken daha geniş dolaplar için daha fazla bölmesi bulunan organizerler seçilebilmektedir. Kumaş şeklinde üretilen bu organizerler askıya asılabildiği için dolabın alt kısmında da yer kaplamamaktadırlar. Bunlara ek olarak, kumaş dışında materyallerden üretilen ve başka bir yere asma ihtiyacı bulunmayan modeller de bulunmaktadır. Bu kutu modelleri birden fazla materyalden oluşabilmektedir. Metal, ahşap ya da plastik olabilmektedirler. Bu kutulara ek olarak dolap kapaklarına asılabilen modeller de bulunmaktadırlar. Bu kutu seçenekleri genellikle mutfak ve banyo gibi alanlarda tercih edilmektedir. Daha anlık kullanıma ihtiyaç duyulan araç gereçlerin koyulduğu ve ulaşımı kolay alanlara koyulan bir model olarak bu seçenek de kullanıcıların ihtiyacına karşılık verebilmektedir. Bu gibi modeller genellikle depolama için kullanılmaktadırlar. Bu amaçla kullanılmakta olsalar da kutu içi süsleme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikler ile de şık ve modern bir görünüm sağlamak mümkün olmaktadır. Dolap içerisinde kullanılan organizatörlere ek olarak çekmece içlerinde de kullanılan daha küçük ebatlarda organizatörler bulunmaktadır. Bu kutular ise, genellikle aksesuarları birbirinden ayırmak için kullanılmaktadır. Kullanım amacının oldukça şık görünüme sahip olmaları sadece bu alanda kullanılmamalarının bir sebebi sayılabilir. Oldukça farklı dokularda ve renklerde bulunabilmektedir. Kumaş şeklinde de dış kaplaması bulunan bu modellerde ebat açısından da farklı seçenekler mevcuttur.

 Evinizin Havasını Değiştirecek Dekoratif Kutu Modelleri

Evinizin Havasını Değiştirecek Dekoratif Kutu Modelleri

Dekorasyon için kullanılan birçok kutu modeli aynı zamanda da eşyaların gizli bir şekilde depolanmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde temin edilebilecek en iyi örneklerden biri de kitap şeklinde saklama olanağı sağlayan kutu modelleridir. Bu sayede hem kitaplıkta ekstra yer kaplamayan hem de dışarıdan bakıldığında göz yormayacak bir dekorasyona sahip olmak mümkündür. Kişi istediği kutu organizer ile bu görünümü estetik zevkleri doğrultusunda tamamlayabilmektedir. Dekorasyon için en çok tercih edilen materyallerden biri de ahşap olmaktadır. Dekoratif ahşap kutu modelleri hem görsel açıdan hem de kullanım açısından, çok yönlü bir kullanım sunmaktadır. Bu kullanım şekline ek olarak depolama alanı seçeneği olarak çocuk oyuncakları için özel olarak tasarlanmış modeller de bulunmaktadır. Özellikle bebeklik dönemi ve daha sonraki gelişim süreci için gerekli olan çocuk oyuncakları, çeşitli ve farklı ebatlarda üretilmektedir. Bu oyuncakların arandığı zaman daha kolay bulunabilmesi ve daha önemlisi bebeğin emekleme gibi süreçlerinde zemin üzerinde yer almaması için yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bu gibi sağlık ve tehlike önleyici kullanım şekline ek olarak dekoratif açıdan da oda ile uyumlu bir model seçilerek katkı sağlanabilmektedir. Kutu ölçüleri açısından da kullanılan modelde farklı ebatlar bulabilmek mümkündür. Bahsedilen bu kutu modeli genellikle büyük ve daha çok yer kaplayan bir kutu seçeneğidir. Çalışma masası üzerinde bulunan araç gereçleri ve kalem gibi daha küçük yapılı eşyaları muhafaza etmek için ise uzayıp kısalabilen çok amaçlı organizer kutular kullanılabilmektedir. Bu sayede kaybolma olasılığı, daha büyük ebattaki eşyalara göre daha olası olan küçük eşyalar da düzenli bir şekilde korunabilecektir. Küçük kutulardan bahsedildiğinde, kumbara olarak kullanılabilen kutuları da bu kategoriye dahil etmek mümkün olacaktır. Ebatları çeşitli olmasına rağmen ve birçok farklı boyutta bulunmasına rağmen, çocuk oyuncaklarını muhafaza etmeye yarayan kutular kadar büyük formlarda bulunmayan bu kumbaralar, taşınabilirlik açısından da kullanıcıya imkan sağlamaktadır. Alüminyum kasa sigara kutuları da daha küçük boyuttaki kutulara örnek olarak verilebilmektedir. Bu kutular sayesinde, sigara kutularının deforme olma ihtimali ortadan kaldırılmaktadır. Alüminyum kasa sigara kutularındaki, basmalı kapakları da kullanımı daha kolay hale getiren bir özellik olarak tasarlanmıştır.