Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Biblo

için 26,896 sonuç bulundu.
Materyal seçiniz

Biblo

Biblo, ev ve büro gibi mekanlarda masa ve konsol üstünde kullanılan dekoratif aksesuarlardır. Birçok çeşidi bulunmaktadır. Yapıldığı materyaller ise polyester, poliresin, seramik, ahşap, metal ve daha birçok çeşitleriyle değişebiliyor. Polyester giyim ürünlerinde çok sık duyulsa da burada bir döküm malzemesi olarak kullanılması amacını taşıyor. Biblolar kolaylıkla temizlenebilir olmasıyla daima tercih edilen dekoratif ürünlerden olmuşturlar. Süslendikleri ortamda göz doldurarak, boş kalan alanların oluşturduğu şık olmayan görüntülerin ortadan kalkmasına yardımcı olurlar. Biblolarla figüre edilen pek çok şey vardır. Biblo seçimleri ile zaman geçirilen ortamlarda kişisel zevklerin hakimiyeti kurulur. Hayata bakış açısı, ideolojiler ve felsefik görüşler, bir nevi iç dünyadan yansıyan resimlerin şekillenmiş halidir. Dekoratif biblo boyları nereye koyacağınıza göre değişebiliyor. Bazıları masaların üstünde hoş dururken, daha büyük ve uzun olanları yere koyularak dikey bir dekoratif anlayış ortaya koyar. Yaşanılan ortam müsaitse dış kapı girişine dahi koyulabiliyor. Ayrıca meslek dallarının neredeyse her birine uygun biblolar bulmak da mümkün. Masanızı böylelikle özelleştirebilirsiniz ya da birilerine hayırlı olsun manasında hediye edebilirsiniz. İçinizde size motivasyon veren, karakterinizi sembolize eden ilham verici olduğuna inandığınız bir hayvan figürünüz varsa onu da biblo olarak bulmanız mümkün. Biblolar bulundukları ortamda aynı zamanda ciddi bir hava katarlar. Yaptığınız işi profesyonel anlamda yaptığınız mesajını verir. İnsanlar boş görünen ortamları pek güvenli bulmaz. Sanki emanetmiş gibi bir görüntü oluşur ve adaptasyona karşı bir güçlük oluşturur. Ayrıca herkes estetik anlayışının bir derece tatmin edildiği mekanlarda bulunmayı tercih eder. Aynı zamanda, içi özenle dizayn edilmiş bir mekanda bireyler kendini daha önemli bir yerde hisseder yüzden eğer kendinize ait bir iş yeriniz varsa muhakkak biblolarla süsleyin deriz.Hayvan biblo seçenekleri ve dahasını bulabileceğiniz ev ve dekoratif aksesuarları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Dekoratif Biblo Figürü çeşitleri

Dekoratif Biblo Figürü çeşitleri

Biblolar tüm zamanlarda ev içi ve diğer kapalı alanların dahili dizaynlarında en çok kullanılan parçalardan biri olmuştur. Her bir çalışmanın ayrı bir anlamı vardır ve herkes kendini hangi figürde buluyorsa onu tercih eder. Sadakati temsil eden fil biblo en sevilenlerden biridir. Farklı boyutlarda bu bibloları bulmanız mümkün. Aynı zamanda çoklu olarak da satılıyor. Bunlarda, küçükten büyüğe doğru dizilmiş fil kabilesini sembolize eden çoklu biblo stillerini bulabileceğiniz gibi büyük boyutlarda tek olarak da alabilirsiniz. Ahşap el yapımı fil biblo stilleri de mevcut. Bunlar da genellikle koyu ve açık ahşap mobilyalarla güzel durduğu gibi deri mobilyalar da oldukça tamamlayıcı ve şık duruyor. Bu hayvanın kimi öğretilerde bolluk bereketi sembolize eden önemli bir anlamı vardır. Siz de bu gibi bir enerjiyi hayatınıza çekmek istiyorsanız filin manevi havasından yararlanarak ve bu bibloyu gün içinde görebileceğiniz bir alana koyarak kendi dünyanızda hoş bir hava oluşturabilirsiniz. Üzerinde el işlemeleri ve oymalar olan özel tasarım masa üstü heykelciklerine de bakabilirsiniz. Bulunduğu ortama bilgece bir ambiyans getiren bir canlı olan fil, sizin bulunduğunuz yere de güzel bir sinerji yayacaktır. Diğer bir çok sevilen tasarım da günümüzde oldukça popüler olan, doğanın zarif ve renkli canlıları olarak bilinen flamingo biblo. Bu bibloları konsolunuzun üstünde kullanabileceğiniz orta boylarda bulabileceğiniz gibi, salonda otantik bir köşe oluşturmak için oluşturduğunuz bir alan varsa yere de koyabilirsiniz. Her türlü mobilya ve vitrin ile uyumlu bulabileceğiniz flamingo biblolar mevcut. Renkleri; gümüş, beyaz, siyah, pembe ve altın rengi olarak değişip, bunların karışımından ortaya çıkan karma modellemeler de olabiliyor. Flamingolar anaç oluşu ve dişil enerjiyi sembolize edişiyle bilinir. Siz de yaşadığınız yeri güzelleştirmek için bu özel karakterli canlının figürasyonundan oluşan dekoratif aksesuarlara bakabilirsiniz. Hem klasik hem de modern anlayışta ürünler bulmanız mümkün. Bu bibloların gerçeğinden esinlendiği üzere, fiziksel yapıları gereği bacakları ince olduğundan,düşüp kırılmasını önleyen ve onu ayakta tutmaya yarayan daire şeklinde bir tabana monte edilmiş çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle pastel ve açık tonlu ortamların hakim olduğu odalardaki çalışma ve yemek masası üstünde görmeye yeni yeni başlanılan kaktüs biblo ise şimdilerde en çok gençlerin ve bloggerların favorisi gibi görünüyor. Bohem bir havası vardır. Açık renkli duvarlarda kendini daha iyi gösterir. Genellikle kendi rengi olan yeşil rengiyle tasarlanıyor ancak pembe ve diğer renklerde de bulabilirsiniz. Plastik, seramik, porselen ve polyester yani halk deyimiyle taş görünümlü sert maddeden üretilen kaktüs şeklinde biblolar aslında herkesin masasında bulunması gereken, motive edici şirin parçalar.

En Güzel Hediye Seçeneklerinden Biri Olarak Biblolar

En Güzel Hediye Seçeneklerinden Biri Olarak Biblolar

Biblolar geçmişte herkesin bildiği o mızıka çalan adam, yaşlı amca ve teyze figürünün yan yana oturması gibi tek tip şeklinde gözümüze çarpıyordu. Ancak şimdilerde her zevke ve anlayışa hitap eden seçenekleriyle daha geniş bir yelpazeye sahip. Hayatınızdaki insanlara doğum günlerinde veya onu iyi hissettirmek istediğiniz herhangi bir zamanda en sevdiği figürü, ismini hatta kendi suretini dahi kişiye özel biblo olarak yaptırabilirsiniz. Dans ile uğraşan biri için balerin şeklinde bir biblo; müzikle ilgilenen birine gitar kalıbı üzerine işlenmiş masa üzeri ahşap saatler alabilirsiniz. Dahası hediye alacağınız kişinin fotoğrafı ile üç boyutlu bir biblo elde edebilirsiniz. Hatta bu kişi sizin için çok özelse ikinizin yer aldığı bir biblo yapılması da mümkün. Kedilere ekstra bir ilginiz varsa ve canlılarının yanında evinizin köşelerinde de bu tatlı hayvanlardan bir ibare olsun isterseniz kedi biblo stilleri tam size göre. Kedinin özgürlükçü, minnetsiz ve hareketli manevi dünyası ile kendinizi bağdaştırıyorsanız bu biblolar tam sizin için. Bunlardan en beğenilenlerinden biri olan ahşap, seramik üzeri otantik boyamalarla bezenmiş olanlarla birlikte polyester materyalinden yapılmış olanları da mevcut. Otantik bir yaşam alanınız varsa ahşap olanlar daha ahenkli ve tamamlayıcı durabilir. Özellikle balkon mutfak ve yazlık evlerde oldukça yaygın kullanıma sahip seramik ise yine şık duran bir parça olacaktır. Siyah ve bordo tonlu seramik kedi biblolar salondaki deri ve kadife koltuklarla gayet hoş bir görünüm sergiler. Yine Türkiye'ye özgü olmasından adını alan turkuaz çini biblolar da sizlerin beğenisine sunuluyor. Ahşap biblo ise her stille uyum sağlayabilen, kendine özgü havasıyla modası geçmeyen bir modeldir. Hazır figürlerin yanında kişiye göre özgüleştirilebilen çeşitleri de vardır. İnce ahşap, kolay şekillendirilebilen bir malzeme olduğu için çalışma masanıza kendi adınızın yazdığı bir bibloyu kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Büyük biblo tek başına tüm salona yetebilecek kadar dikkat çekicidir. Sade olsun ama boş da durmasın diyorsanız bunları tercih edebilirsiniz. Büyük bibloların en ve boy özellikleri 30 cm ve 40 cm arasında değişir. Ancak yarım metreden büyük olanları da vardır. Bunlar daha çok heykel sınıfında girmektedir. Yine büyük biblo gruplarında dini ve etnik hat yazıları bulabilirsiniz. İki adet konsolunuzu sadece bu çift parça ile doldurursanız anında dekorasyonunuzun güzelliği artacaktır. Bahçelerde, çok büyük salonlarda veya geniş koridora sahip iç mekanlarda kullanılabilir. Ayrıca evin içi ve dışını birbirine bağlayan bir dış mekan veya geçit varsa burayı da hayvan bibloları ile donatabilirsiniz. Sıcak ve şirin bir hava oluşturacaktır.

Özel Anlamları Olan Biblo Çeşitleri

Özel Anlamları Olan Biblo Çeşitleri

Biblolar aslında heykel sanatının minyatür versiyonu olması anlamıyla bakıldığında bir sanattır. El emeği ile oyulur ve şekiller verilir, boyamaları yapılır. Alıcıların önüne gelene kadar fazlaca aşamalardan geçer. Hayatın içinden, insanların ilhamlarından, zevklerinden ve bakış açılarından birer yansıma olan bibloların her birinde kendinizden bir parça bulabilmeniz mümkün. Bir nevi bireylerin bastırdıkları ya da içinde sakladıkları hislerin ve dürtülerin dışa vurumudur kullanılan biblolar. Cam biblo sadeliğin ve saflığın sanatsal bir bakış açısıyla buluşmasıdır. Camdan yapılan biblo çeşitleri arasında en popüler olanları ise, üfleme cam biblolar, saat kulesi ve melek figürleridir. Her türlü mekânda ve çalışma alanında kullanılabilirler. Yine camdan yapılan nar modelli biblolar da şimdilerde oldukça popülerdir. Üfleme cam stili biblolar, özel günlerde nişan ve söz gibi organizasyonlarda da kullanılabiliyor. Eğer kendi unutulmaz anlarınızı bizzat dekore etmek isterseniz bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Daha sonra evinizin salonunda da kullanabilirsiniz. Fil figürleri de mavi ve şeffaf renkleriyle bu kategoride mevcut.Kartal biblo ise daha çok iş yerlerinde kullanılır. İddalı bir hayvan olması sebebiyle gücü simgeler. Yüksek hedefleri de Simgeler. Eğer sizi yansıttığını düşünüyorsanız çalışma odanıza ya da büronuzu kartal şeklindeki biblolarla dekore edebilirsiniz. Genellikle polyester malzemesinden yapılır. Sağlam yapısıyla yıllar boyu kullanabileceğiniz bir üründür. Gümüş, altın ve siyah renkleri kartal sembollerinde en sık kullanılan tonlardır. Özellikle yılbaşlarında dekorasyon ve süslemelerin başkahramanı olan hayvan sembollerinden geyik biblo aslında tüm zamanların en çok tercih edilen ev aksesuarlarından olmuştur. Geyik figürü gerek duvara asılabilen şekilleriyle gerekse masada duran biblo biçimleriyle oldukça otantik bir havaya sahiptir. En çok kullanılan materyel polyester olmakla birlikte günümüze uyarlanmış hali daha moderndir. Kübik detaylarıyla yirmi birinci yüz yılın dijital ortama ne kadar fazla adapte olduğunun ruhunu hissettiriyor adeta. Klasik renklerle birlikte neon renkte de geyik biblolar bulabilirsiniz. Geyik yine masumiyeti ifade eden hayvanlardan biri olmasıyla süslediği alana zerafeti tam anlamıyla getirebilen figürlerdendir. Geyik biblosu kapladığı alana gizemli bir hava getirir. Bu özel anlamlı bibloları yakından incelemek isterseniz Biev biblo sayfamıza göz atabilirsiniz.

Modası Geçmeyen Biblo Modelleri

Modası Geçmeyen Biblo Modelleri

Herkesin evinde muhakkak bir dönem bibloların her çeşidi bulunmuştur. Bir zamanların en moda parçası olan polyester biblo hala popülaritesini korumakta. Çünkü oldukça uzun ömürlüdür ve üstünde envayi çeşit çalışmalar yapılabiliyor. İşlem bittikten sonra ise istenen renge boyanabiliyor. Çoğunlukla her mobilya ile uyumlu olabilmesi ve genelin isteklerini karşımayı hedeflemesi doğrultusunda bu ev içi aksesuarları zenginliği sembolize eden, en basit bir objeyi dahi göz alıcı hale getiren altın ve gümüş renkleri kullanılıyor. Koltuklarınız hangi tonlarda olursa olsun gümüş rengi bir polyester biblo uyum yakalamaya çalışmak sorunundan kurtulursunuz. Polyester malzemesi mermer tozu ile karıştırılarak mat bir görüntü elde edilebiliyor. Diğer bir iddialı minyatür heykel çeşidi ise aslan biblo modelleri. Dış tabakası genellikle polyester ile yapılıp, mermerle karıştırılabiliyor böylelikle dış görüntüsü parlama yapmak yerine mat görüntü oluşuyor. Ancak polyester maddesinin üstü yansımalı bir boya ile bitirildiğinde daha göze çarpan yapıtlar ortaya çıkabiliyor. İkisinin karışımının buluştuğu geçişli seçeneklerini de bulmanız mümkün. Bütün aslan vücudu şeklinde ayakta duran çeşitlerinin yanında sadece yeleli bir aslan başı olanları da mevcut. Bunlar daha çok büst görünümlü biblolar oluyor. Aslanlar egemenliği sembolize ettiğinden bir ortamda aslan bibloları görüyorsanız oranın sahibinin de iddialı bir karakter olduğu imajını sezinlerseniz yanılmış olmazsınız. Yeni yeni tasarlanmaya başlanan ve herkesin de oldukça beğenisini toplayan ışıklı dekoratif ürünler grubuna biblolar da dahil oldu.>şıklı biblo masanızın üstünde sevimli bir görünüm oluşturur. Genellikle masa üstlerinde kullanılır. Hem dekorasyon amaçlıdır hem de aydınlatma işlevini yerine getirir. Sevgililer günü gibi özel günlerde hediye edebileceğiniz melek figürleriyle birlikte romantik biblolar da tercih edilebilecek seçenekler arasında. Bu modeller genellikle pilli oluyor. Işıklandırma işlemi mini bir ampul, LED ya da yılbaşında kullanılan tel ışıklardan biri ile oluyor. Lucky Art biblo kırılmadıkça uzun yıllar kullanabileceğiniz işlevli ve anlamlı bir seçim olabilir.

Zarif ve Göz alıcı Biblolar

Zarif ve Göz alıcı Biblolar

Biblo çeşitlerinin konuldukları ortamı hemen güzelleştirdikleri neredeyse herkes tarafından kabul edilmekteir. Kullanılabileceği alanları sınırlandırmak pek mümkün değildir. Çünkü her mekana ve dizayn anlayışına uyabilecek kadar çok çeşitli biblo modelleri vardır. Çoğunlukla yemek masaları, konsol, komodin gibi mobilyaların boş kalmaması için dekoratif amaçlarla kullanılır. Bunlardan en çok tercih edileni ise hiç şüphesiz porselen biblo olmuştur. Üzerinde el işlemeleri ve oyma ile şekillendirmeler yapılır. Kendine has bir havası vardır. Klasik ama asil bir görünüme sahiptirler ve bulundukları ortamı da bu havaya bürürler. Porselen biblolarla çocuklarınızın odasını da süsleyebilirsiniz. Minik ve sevimli çocuk biblo modelleri tam da bunun için üretildi. Kitaplık kenarlarını donatabilirsiniz. Porselen ile çalışılan çeşitler çok çeşitlidir. Köpek, tavşan, çocuk, kuş, kadın, melek ve kuğu gibi birçok biblo tarzını porselenden yapım olarak bulmanız mümkün.Salon biblo tarzı daha büyük nesnelerden oluşur. Bireyler genellikle evin en büyük odasına en görkemli dekorasyonu yapmak isterler ve bunun için en iyi seçeneklerden biri de salon biblolarıdır. Set şeklinde boy boy dizilmek üzere tasarlananlarının yanında konsolda kullanılmak üzere çanak tarzında olanları da var. Vazo, kayık, timsah, ananas, boğa, aslan, at, zebra gibi birçok seçeneği bulabilirsiniz. Renk çeşitleri de neredeyse her zevke hitap edebilecek kadar çeşitlidir. Eğer ilginizi çekiyorsa insan yüzlerinden alınan ilhamla oluşturulan maske şeklinde olanları da var.Metal biblo çeşitleri ise hem klasik tarzda hem de modern esintileri barındıran biçimlerde olabiliyor. Bunlar çok bilinen motosiklet, dans eden metal biblo şekillerinde olabiliyor. Yine dışı siyah bakır tarzında kaplanmış orta sehpada kullanılabilecek farklı biblo çeşitleri de mevcut. Ofislerde en çok kullanılan tarzlardan biridir.Net görünür, hem şıklık verir hem gözü çok almaz ve meşgul de etmez. Metal ferforje maddesinden yapılır bu biblolar. Avize şeklinde olanları da var ancak bunlar tavana monte edildiğinden masa üstü biblo değildir. Deve ve Alaaddin lambasının figüre edildiği farklı boylarda metal biblo çeşitlerine sayfamızdan erişebilirsiniz.

Biblo Nedir?

Biblolar ev ve ofis tarzı yerlerin iç ve bahçe dekorasyonlarında kullanılan heykelimsi süs aksesuarlarıdır. Zevke göre polyester, cam, metal, ahşap ve porselen gibi malzemelerden yapılabiliyor. İnsan, hayvan ve bitki çeşitlerinin heykelciliği uyarlanması ile ortaya çok farklı çeşitleri çıkıyor. El yapımı özel işçilik gerektiren ürünlerdir. Sanatsal bir havası vardır. Üzerinde çalışılan sembollerin önemli anlamları ve mesajları olabiliyor. Cinsiyete göre kategorileştirilemeyen ve herkes tarafından amaca ve zevke uygun alınarak kullanılabilecek şık parçalardır. Boyutları ise çok küçük, küçük, orta, büyük olarak değişiyor. Hem kişisel kullanım için hem de hediye etmek için oldukça ideal bir seçenektir. Boş bulunan masa üstlerini, komodin ve konsol gibi mobilyaların üzerine doldurmak ve süslemek amacıyla kullanılır.

Neye Göre Biblo Alınır?

Bibloyu nerede kullanacağınıza, kendinize mi yoksa bir başkasına hediye mi alacağınıza göre bu sorunun cevabı değişebiliyor. Eviniz için alacaksanız salon için olan biblo çeşitlerine bakabilirsiniz. Televizyon ünitenizin kitaplığına da küçük biblolar alabilirsiniz. Bir yakınız yeni iş yeri açtıysa ve hayırlı olsun anlamında bir hediye düşünüyorsanız, enerjisiyle güç vermesi anlamında aslan veya kartal figürasyonlarının hakim olduğunu biblo çeşitlerine göz atabilirsiniz. Türk kültürüne aşina olmayan birine turkuaz renginde çinicilik işlemeli bir biblo alabilirsiniz.

Biblolar Nasıl Temizlenir?

Biblo temizlemek oldukça kolaydır. Ancak bazı biblolarda oymalı detaylar ara çizgiler fazla olabiliyor zaman biraz zaman alabilir ancak yine de zor değildir. Nemli bir bezle biblolarınızı rahatlıkla silebilirsiniz. Ancak almış olduğunuz bibloda özel bir boyama ve çizim tekniği varsa, buna uygun bir işlem yapmanız beklenebilir. Her gün toz sopasıyla hafifçe tozlarını alırsanız, zerreciklerin kire dönüşmesini önlemiş olursunuz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Materyal

Polyester (3786)
Seramik (532)
Poliresin (422)
Ahşap (350)
Metal (236)
Beton (141)
Cam (113)
Porselen (84)
Akrilik (77)
Deri (76)
Plastik (74)
Reçine (69)
Vinyl (11)
Kağıt (10)
Kumaş (7)
(5)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

1001Hediye (147)
100X30 (166)
10EN (1)
125X60 (55)
1A sanat (81)
20X30 (162)
2e Ahşap (4)
2M (26)
2Y (1)
30X20 (1)
30X65 (2)
312Dizayn (53)
3A Mobilya (452)
3E Home (1)
3M (1)
4S (1)
7/24 Hediye (116)
85x85 (1)
86Möble (8)
aadekor (3)
Ack (1)
Adalin (1)
Adk (2)
AEC (1)
Afia (40)
AKVIVA (1)
alls (727)
Altun (1)
Anadolia (4)
ARLUX (1)
AROX (3)
Bahar (3)
BAHÇE (1)
Bastonlu (9)
BENT (4)
BERLİN (147)
Betsy (2)
BibloHome (48)
bico (134)
Biev (41)
Bolsius (1)
Bosphorus (1)
Bounty (5)
Brilliant (1)
By Selim (1)
Canba (2)
Cemile (5)
DARTSAN (5)
DecoHome (22)
Decor (19)
Decoridea (1)
Decovira (52)
Defne (359)
Dekolight (1)
Dekomotif (9)
Dekor (2328)
dekorca (3)
Dekoritim (1)
dekorsende (15)
DİA'S (1)
Dizzano (1)
(13446)
(2341)
Dlight (1)
Doğa (2)
durbuldum (13)
e-decor (1)
Ege (2)
Eglo (1)
ehediyeci (39)
Erse (1)
Eser (3)
Euro Flora (320)
EviDekor (1)
Evpare (9)
FENERIUM (2)
Fidex Home (36)
Fullreyon (2)
Funko (123)
Furkan (12)
GALAXY (1)
Giz Home (2)
GizHome (1)
Globy (4)
Gold Dekor (13)
handicraft (53)
Hdmarketim (164)
Hiref (4)
HOMECEPT (18)
Hünka (1)
Ikea (1)
İTHAL (1)
K 105 (1)
Karaca (3)
Knmaster (1)
Lavin (3)
Le Atölye (48)
LokmanAVM (3)
Lucky Art (58)
Mira (1)
Miss Gaya (1)
Mixperi (1)
Morİncir (3)
morya (2)
Mozaik (10)
Msdesign (1)
Mudulight (1)
N1 (25)
Nilayen (1)
Oem (1)
Onr (1)
Pirudem (22)
Pop Art (2)
PORIO (22)
Q Too (2)
qdec (14)
Quark (14)
Ravi (7)
Romans (4)
Sanatsal (4)
sanatzade (2)
Sekma (1)
SELAM (1)
Sempati (1)
SEYYAH (2)
Size Uygun (118)
Swarovski (121)
Tablo360 (4)
Tasarım (3)
Tekform (17)
The Mia (19)
TheKenan (3)
Tictac (1)
Tloslight (1)
toptan35 (24)
Tüterler (993)
Veramaya (66)
VİTALE (109)
Vox (1)
Wise (735)
XX (1)
Yargıcı (16)
Yeliz (4)
Yuled (1)
ZepHome (1)
ZEYNHOME (10)
ZRN (1)
Zücev (13)
Zümrüt (81)
ÇERÇİ (6)
ÖZELL. (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(430)
ve üzeri (517)
ve üzeri (548)
ve üzeri (562)
ve üzeri (584)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL