Buzdolabı

için 2,486 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Buzdolabı

İcadından bu yana her zaman popüler beyaz eşya ve mutfak eşyaları arasında yer alan buzdolabı; yemeklerinizi korumak ve saklamak, içeceklerinizi serin serin içmenizi sağlamak için hep yanınızda. Modern buzdolapları derin dondurucu ve sebilin yanı sıra "Nesnelerin İnterneti" (IoT) gibi birçok özelliği de beraberinde getirebiliyor.

Buzdolabı Modelleri Nelerdir?

Buzdolabı Modelleri Nelerdir?

Buzdolabı, gövdesi içinde özel bir ısı alanı yaratan ve sıcaklığı belli bir düzeyde tutan, temelde elektrikle çalışan bir cihazdır. Düşük sıcaklık yiyecek ve içeceklerdeki bakteri oluşumunu yavaşlatır ve bozulmaların büyük ölçüde önüne geçer. Buzdolabının optimum sıcaklığı 3 ile 5 derece arasındadır. Bundan daha düşük sıcaklıkta çalışan bağımsız cihaz ise derin dondurucu olarak karşımıza çıkar. Standart buzdolaplarının birçoğunun en üstteki bir iki katı gömme derin dondurucuya ayrılır, burada daha uzun süre dayanması istenen buzlu ve dondurulmuş gıdalar rahatlıkla saklanabilir. Buzdolabı döngüsünün içinde ise beş temel unsur vardır: Sıvı soğutucu, soğutucunun akışını kontrol eden kompresör, buzdolabının dışında bulunan kondensör bobini, buzdolabının içinde bulunan evaporatör bobini ve genişleme valfi. Bunlar birbirleriyle belli şekillerde etkileşime geçerek buzdolabı içerisinde bulunan ürünleri soğutur. Buzdolabı çeşitleri ise baktığınız zaman temel olarak ikiye ayrılır: Ticari buzdolapları ve ev buzdolapları. Ticari buzdolapları daha çok restoran ve cafe tarzı işletmelerde kullanılır ve hacimsel olarak daha geniştir. Ev buzdolapları ise bireysel kullanım içindir, bununla birlikte genel olarak kompresörlü olurlar. Ev tipi buzdolapları kayda değer ölçüde ses çıkarır ama ses düzeyi markadan markaya değişiklik gösterebilir. Buzdolabı modelleri ise yine markalara göre değişebilir. Günümüzdeki buzdolaplarının geneli paslanmaz çelikten imal edilir ve beyaz renklidir. Ama dekoratif yönü de bulunan, yeşil, turuncu, kırmızı gibi canlı renklere sahip buzdolapları da bulmanız mümkün. No frost buzdolabı olarak geçen modeller buzdolabının arkasında karlanma ve buzlanma olmayacağını ifade ederken büro tipi buzdolabı modelleri ev tipi dolaplara oranla daha küçük hacimli ve kompakt olur; ofis, dükkan ya da çalışma odası gibi dar alanlar için oldukça uygundur.

Buzdolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Buzdolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Buzdolabı seçimi yaparken dikkate almanız gereken birden fazla faktör vardır. Bunlardan birincisi ve en önemlisi mutfağınızda buzdolabı için ayrılmış alandır. Çoğu modern mimari yapıda mutfaklarda hali hazırda buzdolapları için ayrılmış bir tezgah bölmesi bulunmakta ve bu tezgah bölgesi genellikle standart olarak tek kapılı buzdolabı ölçülerine göre dizayn edilmektedir. Standart tek kapılı buzdolapları genellikle 54x60 santimetre genişlik ve derinliğe sahipken ankastre buzdolabı modelleri 70x74 santimetre gibi daha hacimli ölçülere sahip oluyor. Başka bir deyişle buzdolabı satın almadan önce mutfağınızdaki boş alanı kontrol etmenizde fayda var. Doğru ölçü ve hesaplamaların ardından buzdolabı seçiminde dikkate almanız gereken diğer bir faktör de ailenizin yeme alışkanlıkları. Eğer ağırlıklı olarak taze sebze, meyve ve bakliyat ile besleniyorsanız bu tür gıdayı uzun süre taze tutacak geniş bir sebzelik haznesine sahip olan bir buzdolabına ihtiyacınız olacaktır. 1-2 kişilik ailelerde çoğunlukla 200-250 litrelik net hacimleriyle tek kapılı buzdolabı iş görürken çocuklu ve kalabalık ailelerde 400 litre ve üzeri geniş hacim seçenekleriyle çift kapılı buzdolapları çok daha kullanışlı bir hal alıyor. Tabii ki elektrik faturanız da buzdolabı seçiminde göz ardı edilmemesi gereken bir diğer unsur. Tipik bir buzdolabı evdeki elektriğin yaklaşık yüzde 14'ünü harcıyor. Standart buzdolaplarına kıyasla daha yüksek bir bütçe gerektiren A++ ya da A+++ enerji sınıflı bir buzdolabı, uzun vadede elektrik faturanızı yüzde 20'ye kadar azaltır ve kendi kendini amorti eder.

Buzdolabı Fiyatları Ne Kadar?

Buzdolabı Fiyatları Ne Kadar?

Bir buzdolabı satın almadan önce dikkat ettiğiniz noktaların belki de en başında fiyatı geliyor. Buzdolabı fiyatları temel olarak buzdolabının ölçülerine, işlevlerine, enerji sınıfına ve diğer teknik özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Doğal olarak ölçüler ne kadar büyürse ve işlevleri ne kadar artarsa fiyat da o kadar yükselecektir. Bununla birlikte enerji sınıfının tasarruf düzeyinin artması da fiyatın beraberinde artmasına sebep olacaktır. Derin dondurucu özelliği olmayan büro tipi bir buzdolabı ile çift kapılı no frost buzdolabı arasında fiyat farkı beklenebilir. Bireysel ev tipi buzdolaplarında genellikle tek kapılı, beyaz renkli dolaplar en uygun fiyata satılırken çift kapılı, farklı renklerde ve ankastre buzdolapları bütçenizi biraz daha esnetmenizi gerektirebilir. An itibariyle piyasada en çok tercih edilen buzdolabı modelleri arasında dokunmatik ekranlı, son teknoloji ile donatılmış akıllı buzdolapları yer alıyor. Buzdolabı satın alırken, hele de ankastre mutfağınız varsa her şeyden önce buzdolabı ölçülerine dikkat etmeniz gerektiğine daha önce de değindik. Ölçü ve işlev opsiyonlarında karar kıldıktan sonra Arçelik buzdolabı, Samsung buzdolabı, Vestel buzdolabı modellerine; Profilo, Altus, LG, Siemens ve diğer ünlü buzdolabı markalarının modellerine göz atarak ihtiyaçlarınızı en fazla karşılayacak ürünü seçmeniz mümkün. Seçiminizi yaptıktan sonra tıpkı bir gardırop döşer gibi buzdolabınız için ek raf, ek kompartman ve ek göz temin etmeniz ve buzdolabınızı ihtiyaçlarınıza göre şekillendirmeniz mümkün. Tüm beyaz eşya çeşitleri için Beyaz Eşya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Buzdolabı Kullanımına Dair Küçük Tüyolar

  • Buzdolabı düzenleyiciler ile buzdolabınızdaki boşlukları daha iyi değerlendirebilir ve yiyeceklerinizi daha derli toplu saklayabilirsiniz.
  • Doğranmış soğan ve sarımsak gibi kokabilecek yiyecek maddelerini kapaklı kaselerde veya kilitli buzdolabı poşetlerinde saklayabilirsiniz.
  • Muzlar etrafındaki besinleri hızlı olgunlaştırıp çürütebileceği için ayrı olarak, hatta buzdolabı dışında saklanmalıdır.

Bunlara Dikkat!

  • Sık sık elektrik kesintisi gerçekleşen bir bölgedeyseniz buzdolabınız bozulabilir ve gerektiği gibi soğutmayabilir. Bunu önlemek için topraklı, akım korumalı priz kullanın.
  • Buzdolabı magnetlerinin dış boyayı çizebileceğini unutmayın.
  • Gazlı içecekleri buzdolabının buzluk kısmında saklamayın, genleşip patlayabilirler.
  • Buzdolabında garip bir ses, koku veya sarsıntı fark ederseniz elektrikle bağlantısını kesip teknik servisi arayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aeg (2)
Altus (202)
Arçelik (35)
Beko (13)
Bexel (1)
Bosch (536)
Dijitsu (17)
(3)
Dominox (3)
Electrolux (31)
Empero (13)
Esty (1)
Finlux (22)
Franke (47)
Grundig (1)
Hitachi (1)
İndesit (3)
LG (103)
Liebherr (82)
Maytag (1)
Miele (7)
Nexon (2)
Profilo (462)
Regal (70)
Samsung (292)
Sharp (22)
Siemens (225)
Silverline (23)
Teka (2)
Uğur (17)
Vestel (160)
Vestfrost (32)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

KOMBİ (1117)
Gardırop (84)
Büro Tipi (36)
Kombi Tipi (21)
Gardrop (9)
Büro (7)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

No-Frost

(2009)
(420)
(19)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı

A+ (1212)
A++ (1148)
A+++ (59)
A (16)
Bilinmiyor (14)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kullanım Şekli

(2360)
(41)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(305)
ve üzeri (419)
ve üzeri (449)
ve üzeri (454)
ve üzeri (468)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL