Öne Çıkanlar

Buzdolabı

için 2,152 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Buzdolabı

İcadından bu yana her zaman popüler beyaz eşya ve mutfak eşyaları arasında yer alan buzdolabı yemeklerinizi korumak ve saklamak, içeceklerinizi serin serin içmenizi sağlamak için hep yanınızda. Modern buzdolapları derin dondurucu ve sebilin yanı sıra "Nesnelerin İnterneti" (IoT) gibi birçok özelliği de beraberinde getirebiliyor.

Buzdolabı Nasıl Çalışır?

Buzdolabı Nasıl Çalışır?

Buzdolabı, gövdesi içinde özel bir ısı alanı yaratan ve sıcaklığı belli bir düzeyde tutan bir cihazdır. Düşük sıcaklık yiyecek ve içeceklerdeki bakteri oluşumunu yavaşlatır ve bozulmaların büyük ölçüde önüne geçer. Buzdolabının optimum sıcaklığı 3 ile 5 derece arasındadır. Bundan daha düşük sıcaklıkta çalışan bağımsız cihaza derin dondurucu denir. Ama standart buzdolaplarının birçoğunun en üstteki bir iki katı gömme derin dondurucuya ayrılmıştır. Buzdolabı döngüsünün içinde beş temel unsur vardır: sıvı soğutucu, soğutucunun akışını kontrol eden kompresör, buzdolabının dışında bulunan kondensör bobini, buzdolabının içinde bulunan evaporatör bobini ve genişleme valfi. Bunlar birbirleriyle belli şekillerde etkileşime geçerek yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi soğutur.

Buzdolabı Modelleri Nelerdir?

Buzdolabı Modelleri Nelerdir?

Buzdolabı çeşitleri temel olarak ikiye ayrılır: ticari buzdolapları ve ev buzdolapları. Ticari buzdolapları işletmelerde kullanılır. Ev buzdolapları ise bireysel kullanım içindir. Ev buzdolabı çeşitleri genel olarak kompresörlüdür. Bunlar kayda değer ölçüde ses çıkarır ama ses düzeyi markadan markaya değişiklik gösterebilir. Buzdolabı modelleri ise yine markalara göre değişebilir. Günümüzdeki buzdolaplarının geneli paslanmaz çelikten imal edilir ve beyaz renklidir. Ama dekoratif yönü de bulunan, turuncu, kırmızı gibi canlı renklere sahip buzdolaplarını da bulmanız mümkün. No frost buzdolabı olarak geçen modeller ise buzdolabının arkasında karlanma ve buzlanma olmayacağını ifade eder.

Buzdolabı Fiyatları Ne Kadar?

Buzdolabı Fiyatları Ne Kadar?

Buzdolabı fiyatları temel olarak buzdolabının ölçülerine ve işlevlerine göre değişiklik gösterir. Ölçüler ne kadar büyürse ve işlevleri ne kadar artarsa fiyat da o kadar yükselecektir. Derin dondurucu özelliği olmayan büro tipi bir buzdolabı işe çift kapılı no frost buzdolabı arasında fiyat farkı beklenebilir. Markaların farklı modelleri arasında da fiyat farklılıkları bulunur. Buzdolabı satın alırken, hele de ankastre mutfağınız varsa her şeyden önce buzdolabı ölçülerine dikkat etmelisiniz. Ondan sonra Arçelik buzdolabı, Samsung dolabı, Vestel buzdolabı modellerine; Profilo, Altus, LG, Siemens ve diğer ünlü buzdolabı markalarının modellerine göz atarak ihtiyaçlarınızı en fazla karşılayacak ürünü seçebilirsiniz. Tüm beyaz eşya çeşitleri için Beyaz Eşya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Buzdolabı Kullanımına Dair Küçük Tüyolar

  • Buzdolabı düzenleyiciler ile buzdolabınızdaki boşlukları daha iyi değerlendirebilir ve yiyeceklerinizi daha derli toplu saklayabilirsiniz.
  • Doğranmış soğan ve sarımsak gibi kokabilecek yiyecek maddelerini kapaklı kaselerde veya kilitli buzdolabı poşetlerinde saklayabilirsiniz.
  • Muzlar etrafındaki besinleri hızlı olgunlaştırıp çürütebileceği için ayrı olarak, hatta buzdolabı dışında saklanmalıdır.

Bunlara Dikkat!

  • Sık sık elektrik kesintisi gerçekleşen bir bölgedeyseniz buzdolabınız bozulabilir ve gerektiği gibi soğutmayabilir. Bunu önlemek için topraklı, akım korumalı priz kullanın.
  • Buzdolabı magnetlerinin dış boyayı çizebileceğini unutmayın.
  • Gazlı içecekleri buzdolabının buzluk kısmında saklamayın, genleşip patlayabilirler.
  • Buzdolabında garip bir ses, koku veya sarsıntı fark ederseniz elektrikle bağlantısını kesip teknik servisi arayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Samsung (274)
Profilo (263)
(246)
Altus (179)
Liebher (103)
LG (90)
Vestel (85)
Arçelik (70)
Regal (64)
Siemens (55)
Bosch (46)
Finlux (40)
Beko (37)
Sharp (34)
İndesit (30)
Electrolux (27)
Sunny (24)
Ariston (20)
Hitachi (17)
Vestfrost (16)
Airfel (11)
Kleo (9)
Franke (8)
Alarko (7)
(5)
(4)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Enerji Sınıfı

A+ (810)
A++ (326)
A (55)
A+++ (17)
C (9)
B (7)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

No-Frost

(861)
(327)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kullanım Şekli

(1070)
(23)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(200)
ve üzeri (269)
ve üzeri (285)
ve üzeri (289)
ve üzeri (306)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL