Nefesli Çalgılar

için 11,404 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Nefesli Çalgılar

İçindeki havanın titreşmesiyle sesin oluştuğu nefesli çalgılar pek çok çeşide sahip bulunmaktadır. Klarnet, mızıka, yan flüt, pikolo, saksafon, melodika, blok flüt, trompet, kornet, flugelhorn, ney, trombon, kaval, mey, tuba, suzafon, korno, obua, fagotlar, marching brass gibi enstrüman çeşitleri nefesli çalgılar ailesine girmektedir.

Klarnet

Klarnet

Klarnet, beş parçalı bir müzik enstrümanıdır. Sert ve dayanıklı bir ağaç olan abanoz ağacından hazırlanmış üflemeli müzik aletidir. Bakalit gibi seçenekleri de vardır. Bek, kamış, bilezik, baril, kalak, şalümo, üst kısım parçalarından oluşmaktadır. Her türlü tempoya uygun bir enstrümandır. Türk müziğinde önemli bir yere sahip olan klarnet, solist enstrüman görevini üstlenir.

Mızıka

Pop, blues, country ve western gibi müzik dallarında oldukça yaygın olan nefes ve dil ile çalınan delikli bir çalgıdır. Mızıka enstrümanının, diatonik, kromatik, tremolo, akor, ChengGong, akor düdüğü, orkestra melodi olmak üzere yedi farklı çeşidi bulunmaktadır. En çok kullanılan versiyonu Diatonik mızıkalardır. Rock, blues gibi müzik türlerine hitap eder.

Yan Flüt

Yan Flüt

Yanlamasına çalınan flüt çeşitlerinden yan flüt metal ya da ahşaptan hazırlanabilir. Özellikle klasik müzik olmak üzere pek çok farklı müzik türünde kullanılmaktadır. Yan flüt solo bir çalgıdır. Müziğin duygusunun en yüksek noktasında devreye giren yan flüt, orkestranın en önemli enstrümanlarındandır.

Saksafon

Saksafon, koni ve “S” şeklinde pirinçten tasarlanmaktadır. Günümüzde daha çok pop ve caz müziği için kullanılmaktadır. Saksafon çeşitleri arasında en çok tercih edilen modeller, soprano, alto, tenor ve bariton saksafonlardır. Soprano saksafon, 1960’lardan sonraki dönemde caz müzikte yaygınlaşmıştır. En çok çalınan saksafon çeşitlerinden bir tanesidir.

Melodika

Melodika

Melodika nefesli ve tuşlu bir enstrümandır. Melodika üflemeli yapısından dolayı uzun hortumuyla kullanılır. Enstrüman sol elle tutulur, melodika ağızlığı bölümünden üflenir. Kolay öğrenilen, kursa gitmeden kendi kendinize öğrenebileceğiniz bir müzik aletidir. Çocukların müzik eğitimine ve müziğe yeni başlayanlara önerilmektedir.

Trompet

Üflemeli çalgıların en eskilerinden olan trompet, jazz müziğin en önemli müzik enstrümanlarından biridir. Pirinç alaşımdan ya da bakırdan yapılmış bir müzik aleti olan trompet, bir ağızlık ve kendi üzerine kıvrılmış borudan oluşur. Trompetin ses rengi parlak ve metaliktir. En ünlü trompet ustaları Miles Davis, Dizzi Gilespi ve Lois Armstrong'dur.

Flugelhorn

Flugelhorn

Flugelhorn, trompet ve kornete çok benzeyen nefesli çalgılar sınıfına dahil olan bir müzik aletidir. Büğlü adıyla bilinen flugelhorn, bakır ve pirinç alaşımdan üretilmektedir. Perdeli ya da pistonludur. Verdiği seslere göre küçük, soprano, alto ve bariton olmak üzere başlıca dört çeşidi bulunmaktadır.

Ney

Türk sazı adıyla da anılan ney enstrümanı, tasavvuf müziğinin simgesidir. Kargı kamışından üretilen ney çalgısı, dokuz boğuma sahip bulunmaktadır. Gövdesinin üst bölümünde altı, alt bölümünde bir delik bulunur. Ney müzik aletinin, mansur, şah, davud, bolahenk, mansur şah, yıldız, kız, kız mansur, süpürde, müstahsen, bolahenk süpürde mabeyni, bolahenk nısfiye gibi pek çok çeşidi vardır. Tüm nefesli çalgı çeşitleri için Müzik Aletleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acepro (7)
Adagio (1)
Admira (2)
Alctron (1)
Alesis (1)
Almira (8)
Alto (6)
ARDOR (3)
Artech (1)
Ashton (3)
Axiom (2)
Bach (120)
Barre (29)
Bonson (28)
Boss (1)
Castle (10)
Conductor (19)
Cremonia (92)
Daddario (400)
Dadi (9)
Dca (2)
(1943)
Dominguez (31)
DR (1)
Extreme (14)
F Zone (1)
Fame (5)
Fender (34)
Fox (80)
Gibson (1)
GUO (1)
Hartke (1)
Helena Mia (151)
Hercules (8)
Hohner (311)
Hora (1)
JENBO (1)
Jinbao (30)
Joylink (3)
JUPİTER (104)
Jwin (8)
King (1)
Kingston (1)
Line6 (4)
Locto (3)
LONGTERM (1)
LP (1)
Manol (1)
Mascot (1)
Mavis (2)
MY AUDIO (1)
Möller (3)
Neotech (12)
Nino (1)
Nomad (24)
Osawa (1)
P.Mauriat (4)
Picaldi (16)
Remo (1)
Rico Royal (626)
Ritter (20)
Roy Benson (79)
Royal (6)
S.Cruz (1)
Saz (95)
Sesenta (4)
SOLID (3)
Spread (1)
Stagg (20)
Sunrise (1)
Suzuki (61)
Swing (5)
SX (3)
Tombo (31)
Tornado (9)
Tycoon (4)
Valencia (17)
Valler (5)
Vandoren (358)
Vater (2)
Vivaldi (26)
wisemann (12)
XM (2)
Yamaha (174)
YFC (5)
Zoom (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(478)
ve üzeri (645)
ve üzeri (692)
ve üzeri (711)
ve üzeri (735)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL