TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Obua

için 11 sonuç bulundu.

Obua

17. yüzyılda iki Fransız müzisyeni, Jean Hotteterre ve Michel Philidor tarafından icat edilmiş bir enstrüman olan obua nefesli çalgılar sınıfına girmektedir. Shawm adı verilen bir enstrümanın dönüştürülmesiyle oluşan obua müzik aleti, orkestralarda yer almaya başladıktan sonra orkestranın vazgeçilmez enstrümanlarından olmuştur.

Obua Nedir?

Obua Nedir?

Obua nedir diye soranlara kısaca şöyle aktaralım: Obua, ağız ve hava basıncıyla çalınan nefesli çalgılar ailesinden bir müzik aletidir. Sert kabuklu ağaç türlerinden yapılan Obua çeşitlerinde genellikle abanoz ya da gül ağacı tercih edilmektedir. Bunun dışında şimşir ve sedir ağaçları da kullanılmaktadır. Ney gibi başka nefesli bir çalgı çeşidi ile karşılaştırıldığında obua daha derinlemesine bir ses verir. Orkestralarda akort işlemi için la sesi obua enstrümanından alınır. Notaları sol anahtarı ile yazılır. Buffet Crampon, Bulgheroni, Conn Selmer, Vandoren, Yamaha gibi pek çok farklı markanın obua çeşitleri sizlerin seçimini bekliyor.

Ünlü Obua Yapıtları

Ünlü Obua Yapıtları

Tarih boyunca bazı besteciler, obua için solo eserler besteledi. 18. yüzyıldan itibaren çoğu orkestra, obuayı bünyesine katmaya başlamıştı. Bunların arasında George Frideric Handel, Antonio Vivaldi, Joseph Haydn, Tomaso Albinoni, Vincenzo Bellini, Wolfgang Amadeus Mozart ve Ludwig Van Beethoven gibi ünlü klasik müzik sanatçıları vardır. Johann Sebastian Bach’tan Brandenburg concertos nos 1 and 2, Domenico Cimarosa ve Wolfgang Amadeus Mozart’tan Oboe Concerto in C major, George Frideric Handel’den The Arrival of the Queen of Sheba, Francis Poulenc’ten Oboe Sonata gibi pek çok ünlü obua konçertosu bulunmaktadır. Orkestraların vazgeçilmez müzik aleti obua enstrümanını edinmek istiyorsanız kategorimizi inceleyerek obua fiyat ve çeşitlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Obua Parçaları Nelerdir?

Obua Parçaları Nelerdir?

Ağaç, ebonit gibi materyallerden üretilen müzik aletleri içerisinde en çok tercih edilen ve önerilen obualar, ağaçtan üretilmiş olanlardır. Obua, üstten alta doğru genişleyen konik bir biçime sahiptir. Kalak adı verilen orta, üst ve alt bölüm olmak üzere üç parçası bulunur. Üstte bulunan ince ve küçük metal boru bölümüne takılan çift kamışlı bir ağızlıktan üflenir. Bu ağızlık iki parça kamışın balmumlu ince bir iple bağlanması ile birleştirilmiştir. Profesyonel obuacılar kendi ağızlıklarını kamış ve balmumu ipiyle kendileri hazırlamaktadır. Müzik Aletleri kategorimizde yer alan diğer müzik aletlerini inceleyebilir, obua fiyatlarını karşılaştırabilir, bütçenize ve zevkinize göre bir tercih yapabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(7)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL