Yan Flüt & Pikolo

Batı müziğinde en çok kullanılan flüt çeşidi, yan flüttür. M.Ö Batı müziğinde uzun süre boyunca flüt çeşidinin kullanıldığı bilinmektedir. 12. yüzyılda da öncelikle Almanca konuşulan yerde kullanılmaya başlanmış, sonrasında ise askeri bandolarda yerini almıştır. Bu yüzden yan flütün bir diğer adı da Alman flütüdür. 17. yüzyılda ise oda müziğinde kullanılmaya başlanmıştır. İlk flütler 6 parmak deliğinden ve tek parçadan oluşmaktayken, 1600'lü yıllardan sonra, birbirine bağlı olarak 3 parçadan ibaret olarak yeniden tasarlanmıştır. Sonraki dönemlerde flüte daha çok tuş eklenmiş ve flüt orkestra parçalarında yerini almıştır. Günümüzde ise 4 tuşlu ve 8 tuşlu flütler en çok tercih edilen flüt çeşitleri arasında yerini almıştır.

Bandoların ve orkestraların önemli melodi çalgısı arasında yan flüt yer alır. İlk zamanlarda abanoz ağzından yapılan yan flütler günümüzde hala kullanılıyor olsa da pek tercih edilenler arasında değildir. En çok kullanılan yan flüt çeşitleri genellikle bakır alaşımlı, gümüş, krom ve nikel gibi paslanmaz madenlerle kaplanmış parlak metallerden yapılanlardır. En değerlileri de gümüş ve altından yapılanlardır. Yan flüt, üç ana parçadan oluşmaktadır; baş tarafı hafif konik, orta ve iç kısmındaki parçalar ise silindirik boru şeklindedir. Üzerindeki deliklerin birbirine uzaklıkları ve çapları farklı ölçülerdedir.

Flüt çeşitleri arasında yer alan pikolo flüt, büyük flütün yarısı kadar uzunluktadır. Yan flütün küçüğü de denilebilir. Hemen hemen yan flütün kopyası gibidir. Pikolo flüt fiyatları ve yan flüt fiyatları, markalara göre değişiklik göstermektedir. Uygun fiyatlı bir flüt arıyorsanız kategorimizi inceleyebilirsiniz. Yan flüt çeşitleri arasında en çok tercih edilen Helena marka yan flüttür. Hem öğrenciler hem de ileri seviye müzisyenler için ideal olan bu flüt çeşidinin görüntüsü de oldukça dikkat çekicidir. Kutu içerisinde akord ve ayar aparatlarının yanı sıra temizlik çubuğu ve koruma çantası bulunur.

Yan Flüt & Pikolo

için 810 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(2)
Armstrong (9)
(3)
(1)
Bonson (9)
(4)
(3)
Conductor (7)
(3)
Cremonia (6)
(107)
(2)
(3)
Fox (9)
(1)
Helena Mia (12)
(1)
(5)
JUPİTER (17)
(1)
(2)
(1)
(1)
(4)
(5)
(1)
(1)
Stagg (7)
(3)
(1)
Vivaldi (8)
(4)
Yamaha (14)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(21)
ve üzeri (26)
ve üzeri (27)
ve üzeri (28)
ve üzeri (28)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL