TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tuba & Suzafon

için 38 sonuç bulundu.

Tuba & Suzafon

Latince boru anlamına gelen “tubus” kelimesinden türetilmiş tuba, konik borulu ve pistonlu üflemeli bir çalgıdır. Tarihi Roma İmparatorluğu'na kadar uzanır. Günümüzde tuba, farklı ülkelerde farklı modellere sahip bulunmaktadır. Suzafon ise, tuba müzik aletinin bir türüdür. Tıpkı tuba gibi nefesli müzik aletleri sınıfına dahil olmaktadır.

Tuba Nasıl Bir Müzik Aletidir?

Tuba Nasıl Bir Müzik Aletidir?

Tuba müzik aleti genellikle pirinç ve bakırdan imal edilir. Tubanın uca doğru genişleyip açılan kıvrımlı gövdesi, çan biçiminde bir kalak ile biter. Ağızlık bölümü huni biçimindedir. Üzerinde tıpkı trompette olduğu gibi, değişik perdelerden ses veren ve kangal olarak adlandırılan ek borular ile bu boruları açıp kapamaya yarayan bir piston düzeneği vardır. Orkestralarda mutlaka bir tane tuba enstrümanı bulunur. Yaylı çalgılara bas sesi sağlayan kontrbas gibi tuba müzik aleti sesi de bakır üflemeli çalgılara bas ses tonuyla eşlik eder. Nefesli çalgılar arasında en kalın sesli müzik aleti tubadır.

Suzafon Nedir?

Suzafon Nedir?

Suzafon nedir diye soranlara, tuba çeşitlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Tıpkı tuba gibi nefesli bir çalgı olan suzafon çeşitli müzik tarzları için kullanılmaktadır. Suzafonun yaygın kullanım amacı bando müziği içindir. Suzafon, müzisyenin vücudunu saracak şekilde tasarlanmış tuba müzik aletidir diyebiliriz. Sol omuz tarafından desteklenerek taşınmaktadır. Suzafon’un gövdesinin üzerinde tıpkı tuba enstrümanının üzerinde olduğu gibi kangal olarak adlandırılan ek borular ile bu boruları kullanmaya yarayan piston düzeneği vardır. Suzafon müzik enstrümanı, Amerikan bandolarında çok kullanılır. Suzafon çeşitleri ve suzafon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyenleri Nefesli Çalgılar kategorimize alabiliriz.

Tuba & Suzafon Fiyatları Nelerdir?

Tuba & Suzafon Fiyatları Nelerdir?

Özellikle bandolarda kullanılan tuba ve suzafon enstrümanlarından alırken kaliteli bir model seçtiğimize emin olmalıyız. Enstrümanın ses kalitesi, müzik aletinin markasına, piston düzeneğinin düzgün çalışıp çalışmamasına bağlı olduğundan kaliteli bir müzik aleti seçmeliyiz. Aksi takdirde enstrümanımızdan güzel bir ses çıkaramayız ya da çalarken başka güçlüklerle karşılaşırız. Özellikle tuba & suzafon çalmaya yeni başlayanlar, enstrümanın ses kalitesini anlayamayacakları için daha büyük zorluk yaşarlar. Bu yüzden kaliteli bir enstrüman almaya gayret etmeliyiz. Bach, Helena Mia, Jinbao, John Packer, JUPİTER, King, Roy Benson, Tornado, Yamaha gibi pek çok markanın tuba & suzafon çeşitleri ve aksesuarları sizlerin seçimini bekliyor. Suzafon ve tuba müzik aleti fiyatları için Nefesli Çalgılar kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bach (2)
(2)
Fox (2)
JUPİTER (4)
Yamaha (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL