Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Saksafon

için 193 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Saksafon

İlk üretildiklerinden bu yana genel olarak büyük bir yapıya sahip olan müzik aletleri teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanılan malzeme de değişiklik göstermiştir. Hem görsel hem de işlevsel olarak birçok değişikliğe uğramışlardır. Günümüzde yalnızca iş gereği değil, hobi amacı ile sevdiğiniz ve kendinizi bulduğunuz bir müzik aleti de çalabilirsiniz. Bir müzik aleti çekmek istiyor fakat hangisi olduğuna karar veremediyseniz dinlemiş olduğunuz müzik türleri de bu aletleri seçmenize yardımcı olacaktır. Kulağa her hoş gelen nağme veya müziği her müzik aletinde çalma şansınız olmayabilir. Bu nedenle sevdiğiniz tarzda notalara hayat vermek adına sizin için en doğru müzik aletini seçmeniz gerekmektedir. Çalması bir o kadar zevkli ve farklı bir görünüme sahip olan saksafon, çalma sistemi ile de oldukça farklı bir deneyime sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Biralar kullanarak bu müzik aletinin kulağınızın pasını silmesine yardımcı olabilirsiniz. Normal müzik aletlerine göre hacim olarak daha büyüktür ve oldukça gösterişli müzik aletleri arasında neredeyse bas köşede yer almaktadır. Bu müzik aletini çalabilmek için doğru bir eğitim almanız gerekmektedir. Dikkatli bir şekilde dinleyip, istikrarlı bir şekilde çalmaya devam ederseniz hayal ettiğiniz o müzik aletini artık çalabiliyor olursunuz. Saksafonlar, üflemeli nefes çalgıları kategorisine girmektedir. Saksafonun ağız kısmına üflediğinizde müzik aletinin üzerinde bulunan nota deliklerine basarak değişik melodiler elde etme imkânınız bulunmaktadır. Birçok renkte üretimi yapıldığı gibi genellikle sıkça kullanılan renk de gold rengidir. Bu renk hem müzik aletinizi daha havalı hem de daha dikkat çekici olmasına yardımcı olacaktır. Duruşları bakımından oldukça asıl bir görüşünüze sahip olan saksafonlar, fiyat açısından da kullanılan malzemenin kalitesine göre de değişiklik göstermektedir.

Eşsiz Müzik Keyfi İçin Saksafon Tercih Edin

Eşsiz Müzik Keyfi İçin Saksafon Tercih Edin

Hobilerin arasında olmazsa olmazlar içinde belki de en başta müzik dinlemek gelmektedir. Kimi zaman şarkı söylemek kimi zaman da müzik yapmak kişileri rahatlatmaktadır. Bazen stres atmak veya sesinden hoşnut olduğunuz müzik aletleri olabiliyor. İster hobi olarak isterse de iş gereği kullanabileceğiniz müzik aletleri arasında yer alan saksafonlar, yapılan müzik türüne bağlı olarak oldukça fazla tercih edilmektedir. Hem çıkardığı ses hem de asıl duruşu ile size hava katacaktır. Bu müzik aletlerini hem tek başına hem de orkestra eşliğinde birden fazla müzik aletinin yanında çalabilirsiniz. Saksafon sesi, aldığınız müzik aletinin türüne göre de değişiklik göstermektedir. Kalın, ince veya farklı tonlarda isterseniz saksafonun alt bölümlerini de inceleyebilirsiniz. Bazı özel günlerde bando takımlarını görmektesiniz. Çaldıkları eşsiz müzikler ve şarkılar ile tüylerinizi diken diken etmektedir. Bu bando takımında da yine saksafonların kullanımı ön plandadır. Özellikle uzak bir yerden çalma işlemi yapsalar dahi rahatlıkla duyabileceğiniz bir tok sese sahiptir. Birden fazla saksafon kullanımı da yine daha fazla sesin etkin bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır. Saksafon müzik aleti, diğer çalgılara nazaran daha tok ve gür bir sesin çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu müzik aletleri ayni zamanda caz müzik yapan kişilerde de duyulmaktadır. Bir orkestrada solist caz müzik okuyorsa olmazsa olmazlar arasında baş sırada yer alan saksafonlar bulunmaktadır. Hem çıkan yok ses hem de verdiği muhteşem ezgiler sayesinde müziği dinleyicilerin kulağına hoş bir biçimde aktaracaktır. Saksafonlar, girdikleri müzik içinde kişileri coşturmak adına da kullanılır. Hem karşıdakinin müziği tam anlamıyla anlaması ve aynı zamanda yaşaması adına da tercih edilmektedir. Nefesli ve üflemeli çalgılar kategorisinde bulunan saksafonlar, güçlü bir nefes yeteneğine sahip olan kişiler tarafından kolaylıkla çalınmaktadır. Bunun için bazı eğitimler de gerekmektedir. Caz müziğin yanı sıra klasik müziklerde de karşınıza çıkmaktadır. Ekip veya orkestra çalındığına kulakta çok hoş bir tını bırakacaktır. Eğlenceli ve renkli pop şarkılarında da bu müzik aletini kullanıp, şarkınıza eğlence katabilirsiniz. Yine bazı kliplerde de bu müzik aletini görebilmeniz mümkün hale gelmiştir. En eğlenceli ve değişik saksafon modellerine hem uygun fiyat hem de kaliteli bir şekilde sahip olmak için sayfamız üzerinde bulunan modellere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz renk ve kalitede saksafonlar için de filtreleme işlemi yaparak hayalinizdeki müzik aletine kısa zamanda kavuşabilirsiniz. Tercihe göre birçok seviyede klasik gitar modeli de sayfamızda yer almaktadır.

Kolay Kullanım sağlayan Müzik Aleti; Saksafon

Kolay Kullanım sağlayan Müzik Aleti; Saksafon

Saksafon, ismini bu müzik aletini icat eden kişiden almıştır. Ilk üretildiklerinde, günümüze baktığınızda oldukça fazla sekil değişiklikleri meydana gelse de şu anki konumda uzun yıllardır görselini korumaktadır. Saksafonların şekli alfabedeki S harfine benzemektedir. Bunun sebebi hem üreten kişide hem de nefesiniz ile üflediğinizde ses hava ile temas ederek ortama kısa sürede yayılmaktadır. Saksafonun birçok bolumu bulunmaktadır. Bu müzik aletinde ağzınız ile üfleme işlemini gerçekleştireceğiniz yere bek adı verilmektedir. Bu müzik aletlerini birden fazla kişinin de kullanması mümkün haldedir. Bek bölümüne farklı ağızlıklar da takılarak çalma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Saksafonlar, her ne kadar bir bütün olarak görünse de aslında birden fazla parçanın bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Birden fazla kişinin çalacağı bir ortam var ise yedek ağızlık kullanılmalıdır. Aynı zamanda kısa süre için değil de bir konser veya uzun sürecek bir müzik için saksafon çalışacak ise özellikle bel, boyun ve kol bölümlerinin ağrı yapmaması adına da boyunluk kullanabilirsiniz. Saksafonu elde değil de bel ve boyundan destek alarak taşınmasına yardımcı olmaktadır. Saksafonların olmazsa olmazı haline gelmiş ve en önemli parçalarından bir tanesi de kamışlardır. Bu kamışlar saksafonlara nefes verdiğinizde seslerin çıkmasını sağlamaktadır. Saksafon kamışı aldığınız enstrüman veya enstrüman çeşitlerine göre de değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler kısa, uzun veya orta boyutta olmaktadır. Her çeşidin kendine özgü bur kamış biçimi vardır. Doğru kamış seçimi yapmamanız halinde aldığınız müzik aletini kullanamayabilirsiniz. Kamışların ses gücü, 1 ile 6 arasındaki sayılar arasında ölçülendirilmiştir. Bu sesler az ve çok ses çıkarma özelliklerine sahiptir. Bir saksafon almayı düşünüyorsanız mutlaka müzik aletinize uygun olan bir kamış türü de almanız gerekmektedir. Saksafon parçaları birçok model ve şekilde bulunmaktadır. Alacağınız müzik aletinin türüne göre doğru seçimler yapılmaktadır. Sayfamız üzerinde hem farklı farklı saksafonlar hem de bu müzik aleti için gerekli olacak tüm parça ve aksesuarlara kolaylık ile ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda hem kaliteli hem de oldukça uygun fiyata ürünler ile hem kendinizi hem de cebinizi sevindirebilirsiniz. Alacağınız saksafonların parçaları da yine sizleri uğraştırmadan ve vaktinizi almadan kolaylık ile takılabilecek ürünlerdir. Ilk defa bu müzik aletini kullanacaksanız gerekli olan tüm ekip ve ekipmanlara ürün sayfası üzerinden ulaşarak, gerekli koşullar ile filtreleme işlemi yapıp, satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Saksafon Tarz ve Çeşitleri ile Dilediğinizi Bulabilirsiniz

Saksafon Tarz ve Çeşitleri ile Dilediğinizi Bulabilirsiniz

Her üründe olduğu gibi saksafonlarda da yine birden çok model ve çeşit bulunmaktadır. Bu çeşitler alacağınız parçadan, çıkacak olan sese kadar etkili bir seçimdir. Bu müzik aletinin çeşitleri 4 farklı grupta incelenmektedir. Sizler de hu bilgilere göre hangi saksafonun sizin için uygun olduğunu bulabilirsiniz. Öncelikle ilk defa saksafon aldıysanız ve bu ilk kullanışınız olacaksa daha basit ve kolay öğrenebileceğiniz alto saksafon modellerine göz atabilirsiniz. Kullanım ve anlatım açısından oldukça basit oluşu, sizlerin bu enstrümanı daha kolay ve rahat kavramanız yardımcı olacaktır. Bu tur müzik aletini konserler, müzikaller ve caz müziklerinde görebilmeniz mümkün hale gelmiştir. En çok tercih edilen klasik müzikte de bu enstrüman kullanılmaktadır. Ilk defa başlayacak olan kişiler öncelikli olarak bu müzik aletinden başlayabilirler. Boyut olarak diğer saksafonlara göre en ufak olanıdır. Saksafonların kullanımında alto saksafonlar ile ilk adımı attıysanız kendinizi daha da geliştirebilmek için tenor saksafon kullanabilirsiniz. Daha deneyim sahibi olabileceğiniz ve boyutu alto saksafonlara göre daha büyüktür. Bu enstrümanların boyutları yaklaşık olarak 81 cmdir. Tenor saksafonlarda kullanılan hem ağızlık hem de kamışlar alto saksafonlarına göre daha büyük boyuttadır. Boyutları büyüdükçe kullanılan parçalar da doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Bir saksafonu çalmadan önce nefes egzersizleri yapılmalıdır. Göründüğü gibi kolay olmayan ve emek isteyen bu müzik aleti için nefes hareketleri çalışmanız gerekmektedir. Bunun için özel eğitimler alabilir, daha önce bu müzik aletini kullanmış veya hali hazırda kullanan yakınlarınızdan yada internet üzerinden bilgi edinebilirsiniz. Çaldığınız müziğin türüne göre eğer kalın sesli bir saksafon kullanmak isterseniz oldukça tercih edilen bariton saksafonları da satın alabilirsiniz. Bu müzik aleti de diğer iki enstrüman çeşidine göre daha büyük boyuttadır. En eski üretimi yapılan ve geniş orkestralarda özellikle tercih edilen bir diğer tür ise baş saksafonlarıdır. Enstrümanlar arasındaki farklar görünüş olarak çok fark etmese de ses ve kullanılan parçalar açısından birçok farklılık bulunmaktadır. Kullanılan ağızlıklar aldığınız saksafonun modeline göre büyük ve küçük olarak sınıflandırılır. Aynı şekilde kullanılan kamışlar da farklı boyutlar olacak şekilde üretimi sağlanmıştır.

Kaliteli Üretim İle Eşsiz Nağmeler İçin Saksafon Tercih Edin

Kaliteli Üretim İle Eşsiz Nağmeler İçin Saksafon Tercih Edin

Aldığınız ürünün kaliteli olması onu uzun sureli olarak kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Kaliteli olarak aldığınız müzik aletleri diğerlerine göre fiyatta daha yüksek fiyatlıdır. Bunun sebebi ise kaliteli üretim yapılır ve siz ikinci bir masraf yapıp aletiniz çabuk bozulmadan uzun yıllar kullanabilirsiniz. Genel anlamda kaliteli bir saksafon pirinç malzemeden yapılmaktadır. Biçimi s işaretine benzer ve boyutu normalleşen daha büyüktür. Pirinç kullanılmasının sebebi hem kaliteli olması hem de elinizde tutarken sizleri yormamasıdır. Hem nefesiniz ile üfleyip hem de tutma işlemi sizleri yoracağı için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Saksafonları kullananlar için bir diğer kolaylık ise bir müzik aletini birden fazla kişi kullanıyor ise satın alabileceğiniz kişiye özel ağızlıklar sayesinde daha sağlıklı bir enstrüman kullanımı olacaktır. Bu ağızlıklar aldığınız enstrüman ve çeşitlerine göre de değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda ağızlık ve kamış seçimleri yaparken aldığınız saksafonun hangi çeşit olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Saksafon müzik aleti, kullanım kolaylığı sayesinde kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Müzik aleti seçimi yaparken bur grup şeklinde mi yoksa tek olarak mi çalınacak bu kriter belirlenip ona göre bir seçim yapılmalıdır. Hangi enstrüman elde tutarken veya nefes verirken sizi daha az yoruyor ise ona göre bir tercihte bulunabilirsiniz. Klasik ve pop şarkıların yanında saksafon jazz müzikte de oldukça on plana çıkmış bir müzik aletidir. Hem hareketli müzik veya şarkılarım bu kısımlarını sahanda vurgulamak hem de görünüşü bakımından izleyicilere görsel bir şölen oluşturmuş olursunuz. Sadece gold olarak değil, siyah ve beyaz gibi renklerini de bulabilmeniz mümkündür. Nefes vermek adına üflediğiniz yer olan bek, ses tonunu belirlemeyi sağlayan ses kamışı ve ellerin terlemeye bağlı olarak kaymasının önüne geçen eldivenler, saksafon çalarken yararlanılan aksesuarların başında gelmektedir. Saksafonlar genellikle büyük boyutta oldukları için hem taşıma hem çalma açısından zorlanan kişiler için cep boyutta olup taşınabilen cep saksafonları da üretilmiştir. Bu saksafonların bir diğer adı da klarnetlerdir. Biçim olarak ince ve uzun yapısı olması sebebi ile bu ismi almıştır. Bu saksafon çeşitlerinin hem taşınması kolay hem de uzun vadede bir müzik yapacaksanız uzun saatler sahnede iken sizleri yormadan müzik yapmanızı sağlayacaktır.

Saksafon Temizliği ve Fiyatları

Saksafon Temizliği ve Fiyatları

Aldığınız herhangi bir ürünün zaman zaman veya rutin olarak temizlik işleminin yapılıyor olması gerekir. Zamanında temizlik ve bakim yapılan her ürün uzun süre kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Saksafonların tercih edilmesindeki en önemli konu temizlik ve bakımının kolay bir şekilde ve zahmetsiz olarak yapılmasıdır. Evinizdeki herhangi bir bez yardımı ile veya set olarak satılan özellikle saksafonunuzu temizlemeniz için bazı setler bulunmaktadır. Bu setlerin içinde deliklere rahatlıkla sokabileceğiniz ve orada biriken tükürükleri alabileceğiniz çubuk, dış yüzey temizleme bezi, iç yüzey temizleme mendili, kamış ve boyun kısmını temizlemek için ip bulunmaktadır. Temizleme işlemi yapabilmek için çok kısa bir vakit ayırmamız yeterli olacaktır. Hem çalma hem de temizlik ve bakım konusunda oldukça rahat kullanım imkanı sağlamaktadır. Temizlik esnasında temizlemek için ağır maddeler kullanılmamaktadır. Genel temizlikler sade şu ile yapılırsa müzik aletinize bir zarar vermeden kullanmış olursunuz. Genellikle sade mikrofiber bir bez ile tozunun alınması yeterli olacaktır. Bu temizleme ürünlerini de yine uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Saksafon fiyatları tercih edeceğiniz müzik aletinin türüne göre değişiklik göstermektedir. Alacağınız her ürün gibi saksafonların seçimlerinde de öncelikle iyice araştırılıp, ona göre bir karar verilmesi gerekmektedir. Ne kadar bir bütçe ayırdığınız da önemli unsurlar arasında yer almaktadır. İlk defa çalmaya başlayacaksanız sizler için en uygun olan modeli seçmeniz gerekmektedir. Profesyonel olarak çalıyorsanız daha donanımlı bir müzik aleti tercih edebilirsiniz. İlk defa başlayacaksanız daha donanımlı ürünler almak, çalma işlemini yapamadığınız zamansa başaramadığınız zamanda sizleri umutsuzluğa sürükleyebilir. Bu durumun yaşanmaması adına sizin için kullanım kolaylığı sağlayacak ve rahat çalabileceğimiz bir model belirlemeniz gerekmektedir. Düşünebileceğiniz birçok saksafon markası bulunmaktadır. Fiyat aralığı markaya göre değişmektedir. Bütçenize göre sizin için en uygun olan müzik aletini satın alabilirsiniz. Sizler de enstrümanlar arasında saksafonu tercih edecekseniz hem fiyatlar hem de kaliteli üretimler için sayfamız üzerinden filtreleme işlemi yaparak kolayca ürün satın alabilirsiniz.