TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Saksafon

için 415 sonuç bulundu.

Saksafon

Jazz müzik denilince akla ilk gelen enstrüman şüphesiz saksafondur. Romantik müzik aleti yıllar önce Paris’te tasarlanmıştır. Yapısal olarak klarnetle ciddi benzerlik gösteren bu enstrüman daha çok batı müziğinde kullanılır. Günümüzde çoğunlukla pop veya jazz ile ilişkilendirilse de öncelerinde klasik müzik yaparken kullanılırdı. Onlarca farklı boyutlarda olabilen saksafon çeşitleri ton olarak da birbirlerinden farklılık göstermektedir. Genel olarak pirinçten üretilen enstrümanlar parlak gri ya da parlak altın renginde olabilir. Hoş bir sokak çalgısı da olabilecek bu enstrümanı dinlemek oldukça huzur vericidir. Duyduğunuz bir notada eski zamanları yaşayıp hüzünlenirken bazı notalarda çocuklar kadar şen olursunuz. Son dönemlerde enstrümana gösterilen rağbetin de artmasıyla konsept mağazalarında bile saksafon aksesuarları veya bibloları görmeniz mümkün.

Saksafon ile Hayatın Ritmini Yakalayın

Saksafon ile Hayatın Ritmini Yakalayın

Enstrüman çalmak boş zamanlarınızı kaliteli değerlendirmek ve stresini atmak için en iyi yollardan biri olabilir. Özellikle saksafonun huzur verici sesiyle ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Çalarken kendinizden geçip zamanını nasıl geçtiğini anlamazsınız. Gitar gibi pek alışılmış bir müzik aleti olmayan, saksafon nedir diye düşündüğünüzde kafanızda parlak renkte, üzeri tuşlu, kıvrımlı ve ucu geniş olan bir şekil canlanır. Yapısal olarak ve çalma tarzı olarak klarnete benzetilen bu aletin ses tınısı biraz daha farklıdır. Hem sıra dışı bir Müzik Aletleri olmasıyla da sizi diğer insanlardan farklı kılarak ortamların, eğlenceli arkadaş toplantılarının aranan ismi haline getirebilir. Kafanıza estiğinde müzik aletinizi alıp sokağa çıkabilir insanlara mini bir konser verebilirsiniz. Belki de yoldan geçen bir çocuğun bu aletle tanışmasında bir ön ayak olabilirsiniz. Ya da sahil kenarına gidip denizi izlerken hem siz hayallere dalarsınız hem de orada bulunan insanların kulaklarının pasını silersiniz. Nefesli bir çalgı türü olan saksafon, alışık olmadığınızdan üfleme konusunda sizi başlarda biraz zorlayabilir fakat alıştıktan sonra saksafon notaları nefesinizle birlikte kendiliğinden dökülmeye başlayacaktır. Alıştıkça siz de tarifsiz bir zevk alacak belki de kendi bestelerinizi ortaya koymaya başlayacaksınız. Böylelikle müzik dünyasına bir adım atmış sayılırsınız. Başlangıç için uygun modelleri seçip kendinizi birden zorlamamalısınız. Zamanla gelişeceğinizden diğer çeşitlerini de ileriki zamanlarda deneme fırsatı bulabilirsiniz. Öncesinde az da olsa nota bilginizin olması müzik aletini öğrenme sürecinde sizi hızlandıracaktır. Sonrasında farklı enstrümanlara geçişinizi de kolaylaştırabilir. Bu sebepten yavaş yavaş müzik bilgisi edinmeye başlayabilirsiniz. Satın almadan önce müzik aleti hakkında ciddi bir araştırma yapmanız önerilir. Farklı tonları olan bu aletlerden zevkinize uyum sağlayan, kulağınıza hoş gelen melodiyi oluşturabileceğinizi düşündüğünüz modellerden birini seçmeniz enstrümanı severek çalmanız konusunda oldukça önemli.

Saksafon Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Saksafon Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Saksafon sesi içinizi kıpır kıpır ederken aynı zamanda ruhunuzu dinlendirir. Günlük hayatın sıkıntılarından sizi uzaklaştırarak anı yaşamanızı sağlar. İç yapısı yuvarlaklığı itibarıyla klarnete benzetilirken tuş dizilişi daha çok flütle benzerlik gösterir. Tek kamış kullanılan bu enstrüman orkestraların olamazsa olmazıdır. Pirinçten yapılan bu müzik aletinde paslanmayı önlemek adına vernik kullanır. Ayrıca bu malzeme sesin gürlüğünü de arttırarak daha etkili bir performans sunar. Vakti zamanında plastik ya da tahta benzeri materyallerden yapılmaya çalışılsa da pirinçte olduğu kadar etkili bir performans alınamamıştır. Saksafon türleri oldukça çeşitli olup on iki farklı türe sahiptir. Bunlardan ilki en küçük boyutlara sahip olanları olup adı sopranissimo saksafondur. Oldukça zor bulunan bir tür olup saksafon dünyasındaki en fazla perdeye sahip olan enstrüman çeşididir. En küçük boyutlara sahip olması nedeniyle de çalması epey güçtür. Bir diğer türü ise sopranino saksafondur. Orkestraların vazgeçilmezi olmasının yanı sıra solo olarak dinlemek de oldukça keyiflidir. Fakat fiyat olarak biraz yüksek maliyetlere sahiptir. Sıradaki saksafon türüne aşina olabilirsiniz çünkü bu model Türk müziğinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca yeni başlayanlara sıklıkla tavsiye edilen saksafon türünün adı alto saksafondur. Bunların dışında tenor saksafon, bariton saksafon gibi toplam on iki farklı üyesi olan saksafonlar geniş bir aileye sahiptir. Çalma stili olarak bazı modellerde hiçbir fark olmazken bazılarında tamamen başka bir enstrüman öğreniyormuş gibi farklı bir teknik kullanırsınız. Bahsedilen müzik aletinde ses çıkarılan yere kamış adı verilir. Bu kamışlar çalan kimsenin konforuna göre değiştirilebilir. Her markanın farklı numaralandırdığı kamışlardan kendiniz için uygun olanı deneyerek bulmalısınız. Çıkardıkları ses itibarıyla da hafif değişiklik gösterebilecekleri gibi aynı numaralar bile bazen birbirlerini tutmayabilir. Ağızlıklarda da durum farklı değildir. Birçok farklı materyallerden üretilen bu parçalar metal, plastik hatta cam bile olabilir. Saksafon fiyatları seçtiğiniz türden birleştirilmiş olduğu kamış ve ağızlığa kadar farklılık gösterir.

Saksafon ile Jazz Müziği Keşfedin

Saksafon ile Jazz Müziği Keşfedin

Jazz müziği kavramı Amerika doğmuş olup tüm dünyaca çok beğenilmiştir. Dinlendirici bir havası olup kendini sıkmadan saatlerce dinlettirebilir. Her türlü duygu durumuna bir karşılık bulabileceğiniz jazz müzik hem hüzünlüyken hem neşeliyken hem de sadece rahatlamak için dinlenebilir. Jazz müziğin olamazsa olmazı ise tabi ki saksafondur. Gerek bir orkestrada diğer enstrümanlarla olan ahengi gerekse bir sahil kenarında salaş vaziyette çalınan solosu dinlenmeye değerdir. Aksesuar olarak bile evinizin her köşesini özenle süsleyip otantik bir hava yaratacak bu enstrüman duruşuyla da oldukça zariftir. Son dönemde insanların da ilgisini çekmeye başlamasıyla müzik marketlerinin vitrinlerinden vintage dükkanlarındaki mankenin kıyafetindeki desenine kadar her yeri süslemektedir. Antika tutkunlarının da gözdesi olan bu enstrümanlar kişiler tarafından çalınamasa bile antika koleksiyonlarına eklemek istedikleri parçaların başında geliyor. Yapılan bu koleksiyonlar yıllanarak nesilden nesile aktarılıyor. Çocuklarınız için de bir enstrüman düşünüyorsanız kuşkusuz bu alet onları aynı anda birkaç işlemi yapmak zorunda bırakarak çoklu işlem kabiliyetlerini arttıracaktır. Böylelikle zihinsel gelişimlerine de katkı sağlamış olursunuz. Ayrıca enstrüman çalmanın kişiyi zararlı alışkanlıklardan uzak tutacağını göz önüne alarak çocuklarınızı hem korumuş hem de onları sosyal ve zihinsel açıdan yetiştirmiş olursunuz. On iki farklı model içinden gerekli araştırmaları yaparak başlangıç için uygun modeli seçmeniz oldukça önemlidir. Zira çocukların soğumasına neden olarak onları enstrümanlardan uzaklaştırabilirsiniz. Günümüzün gelişen teknolojisiyle birlikte müzik dünyası da yavaş yavaş elektronik dünyaya kaymaya başladı. Saksafon olarak elektronik saksafon seçeneğini de değerlendirebilir zevkinize hitap etmesi durumunda tercih edebilirsiniz. Diğer elektronik enstrümanlarla da ahenk yakalayacağından arkadaşlar arasında küçük çaplı bir müzik grubu oluşturabilirsiniz. Tercihiniz doğrultusunda seçtiğiniz alet için saksafon çantası edinmeniz sizlere ürünü güvenle saklamanız ve rahatça taşımanız konusunda kolaylık sağlayacaktır. Tüm bu anlatılan özellikleri ayrıntılı incelemek ve görseller üzerinde fikir edinmek için Nefesli Çalgılar sayfamız üzerinden araştırmaya başlayabilirsiniz. Detaylı fiyat analizi yaparak bütçenize uygun modeli bulabilir ve enstrümanınızı satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alctron (1)
Bonson (3)
Castle (1)
Conductor (8)
(71)
Fox (7)
Jinbao (14)
JUPİTER (2)
Möller (1)
Neotech (2)
P.Mauriat (2)
Picaldi (4)
Rico Royal (37)
Roy Benson (15)
Saz (1)
Suzuki (2)
Tornado (1)
Valler (6)
Vandoren (64)
Vivaldi (1)
Yamaha (6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(22)
ve üzeri (23)
ve üzeri (24)
ve üzeri (24)
ve üzeri (24)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL