TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kaval

için 202 sonuç bulundu.

Kaval

Çoban çalgısı adı ile bilinen kaval, çeşitli ağaçlardan hazırlanan nefesli çalgılar sınıfından delikli bir müzik aletidir. Genellikle ceviz, erik, incir, şimşir, kiraz, kızılcık gibi sert odunlu ağaçlardan üretilir. Kaval gibi müzik aletleri alırken mutlaka kaliteli olandan yana seçim yapmalıyız. Kalitesiz bir müzik enstrümanında çıkan ses kalitesi düşecek ve bu hem çalma performansınızı zorlayacak hem de elde ettiğiniz sonucu kötüleştirecektir.

Kaval Nedir?

Kaval Nedir?

Sert kabuklu ağaçlardan üretilen çoban çalgısı kaval enstrümanı, genellikle ceviz, kiraz, incir, şimşir, kızılcık gibi sert kabuklu ağaç türlerinden üretilir. Çok nadir olarak livori ve erik ağaçlarından üretilebilen kavalın, altta 1 ve üstte 7 deliği bulunmaktadır. Dilli kaval ve dilsiz kaval olarak adlandırılan iki çeşidi vardır. Dilli kavalın çalınışının, dilsiz kavala göre daha kolay olduğu söylenmektedir. Çoban çalgısı olarak bilinmesinin ardında yatan sebep, otlatılan hayvanları sakin tutmak ve sürüden ayrılmamasını sağlamak amacıyla çobanların sık sık kaval kullanmalarıdır. Günümüzde hala uygulanan bu geleneğin kökeni çok eskilere gitmektedir. Nefesli bir çalgı olan kavalın ülkemizde yöresel türleri bulunmaktadır. Gaziantep şehrinin ünlü erik ağacından özel el yapımı Antep işi zurna modelleri en bilinen kaval modelleri arasında yer almaktadır.

Kaval Çeşitleri Nelerdir?

Kaval Çeşitleri Nelerdir?

Kaval enstrümanının iki çeşidi bulunmaktadır. Dilli ve dilsiz olmak üzere iki çeşit bulunan kaval, yapıldığı ağaca ve çalınışına göre değişmektedir. Dilli kaval, ucundaki aparatı ile çalınırken, dilsiz kaval tıpkı ney müzik aleti gibi çalınır. İdol Müzik Aletleri markasının, erik ağacından antep işi kavalları, Cengiz Sanat Evi’nin plastik kaval çeşitleri, Nota Müzik Aletleri markasının profesyonel dilli erik ağacı kaval modelleri, Rekor Müzik markasının Si dilsiz plastik kavalı, si karar dur ağacı kaval çeşitleri, Koshi marka dilsiz erik kaval çeşitleri ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Nefesli Çalgılar kategorimizden dilli ve dilsiz kaval fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kaval Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kaval Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kaval alırken, aldığımız kavalın kaliteli bir materyalden üretilmiş olmasına dikkat etmeliyiz. En çok tercih edilen kavallar, erik ve kızılcık ağaçlarından üretilmiş olanlardır. Kavalın deliklerinin doğru yerde olduğuna ve düzgün, pürüzsüz bir biçimde açılmış olduğuna dikkat edilmelidir. Ayrıca, gövdesinin iç kısmının iyi zımparalanmış olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kavaldan doğru ses ve doğru bir ton elde edilmesi mümkün olmayabilir. Kaval fiyatları, kavalın kalitesine ve yapıldığı ağaca göre değişmektedir. Müzik Aletleri kategorimizden dilsiz ve dilli kaval fiyatları başta olmak üzere tüm müzik aletleri hakkında daha detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(27)
Saz (9)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(11)
ve üzeri (14)
ve üzeri (17)
ve üzeri (18)
ve üzeri (23)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL