TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Trombon

için 105 sonuç bulundu.

Trombon

İlk zamanlarda sadece dini müziklerde kullanılan trombon, zaman içerisinde saray müziğinde ve diğer etkinliklerde de yer almaya başlamıştır. Nefesli çalgılar sınıfından olan bu müzik aleti çeşidi, trompetin daha genişi daha uzunu olan tenor-bariton versiyonudur.

Trombon Nasıl Bir Müzik Aletidir?

Trombon Nasıl Bir Müzik Aletidir?

İlk defa XV. yüzyılda sürgülü trompetin geliştirilmiş hali olarak ortaya çıkmış olan trombon müzik aleti hakkında bilgi edinmek isteyenlere kısaca şöyle anlatalım: Pirinç, altın kaplama, gümüş kaplama, plastik, ahşap veya titanyum malzemelerinden üretilmiş nefesli bir çalgı olan trombon, fincan biçimli bir ağızlığa sahiptir. Bu fincan biçimli ağızlığa dayanan dudakların titreşmesiyle ses çıkarmaktadır. Kulis adı verilen bir sürgüsü bulunmaktadır. Bu sürgü trombonun farklı notalarda ses çıkarabilmesini sağlar. Trombon müzik aleti, kalak, ağızlık ve kulis olmak üzere üç parçaya sahiptir. Gelişen müzikle birlikte, o dönemde sürgülü trompet olarak bilinen çalgının ses aralığının yetersizliği üzerine trombon geliştirilmiştir.

Trombon Çeşitleri Nelerdir?

Trombon Çeşitleri Nelerdir?

Pistonlu ve sürgülü olmak üzere iki çeşit trombon bulunuyor. Bu iki çeşit trombon, tenor ve bas olmak üzere iki çeşide ayrılıyor. Pistonlu trombon için do ve fa anahtarları tercih edilir. Sürgülü trombon biçim olarak pistonlu trombona benzer ancak piston yerini kulis adı verilen sürgülü bir bölüme bırakır. Fox pistonlu tenor trombon , F.H Möller trombon, Picaldi Valve altın renk lake gövdeli trombon, Valler B Flat tenor slide trombone, Yamaha tenor trombon gibi pek çok farklı markadan trombon çeşitleri, trombon ağızlığı, trombon susturucusu gibi aksesuarlar kategorimizde sizlerin seçimini bekliyor.

Trombon Fiyatları Nelerdir?

Trombon Fiyatları Nelerdir?

18. yüzyılda trombon, orkestralar dışında solo enstrüman olarak da kullanmaya başlanmıştır. Georg Wagenseil'in yazmış olduğu konçerto, Leopold Mozart'ın trombon için konçertosu, Michael Haydn'ın alto trombon için yazmış olduğu Re Majör Divertimento ve Johann Georg Albrechtsberger'in alto trombon konçertosu gibi pek çok ünlü trombon konçertosu bulunmaktadır. 1780 yılından itibaren trombon dramatik etki yaratmak için operada kullanılmaya başlanmıştır. Mozart'ın “Don Giovanni” ve “Sihirli Flüt” operalarında trombon dramatik etkiyi arttırmaktadır. Helena Mia, Jinbao, Bach, Conn Selmer, Roy Benson, Tornado, Fox, John Packer, JUPİTER, Möller, Picaldi, Valler, Yamaha gibi pek çok markanın trombon fiyatları ve diğer müzik aletleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için Nefesli Çalgılar kategorimizi inceleyebilir, bütçenize ve zevkinize göre bir müzik aleti seçebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bach (6)
Bonson (1)
(16)
Fox (3)
Jinbao (3)
JUPİTER (4)
Valler (2)
Yamaha (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL