TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Trompet, Kornet, Flugelhorn

için 169 sonuç bulundu.

Trompet, Kornet, Flugelhorn

Genel olarak ham maddesi bakır olan trompet, farklı toplumlarca farklı ham maddeler ile de üretilmiştir. İlk türlerinde şimdikine nazaran daha az ses aralığı bulunuyordu. 1600’lü yıllarda sanatsal alanda daha çok kullanılmaya başlanan trompet günümüze kadar gelişerek ulaşmıştır. Ses aralığı da bu gelişmeyle genişleyen bu aletin artık orkestralarca da tercih edildiği görülüyor. Nefesli sınıfa ait üflemeli bir çalgı olan bu müzik aleti, bir ağızlık ve kıvrılmış silindir bir borudan oluşuyor.

Trompet ve Kornet ile Farklı Tonlar

Trompet ve Kornet ile Farklı Tonlar

Üflemeli çalgıların en eskilerinden olan trompet, bir ya da iki nota çıkarabilen ve Antik Mısır’da askeri ve dinsel törenlerde kullanılan ilkel bir çalgıydı. Öyle ki Mozart ve Handel gibi dünyaca bilinen klasik müzik adamları trompet için konçerto ve kornolar bestelemişlerdir. Trompete çok benzeyen bir üflemeli çalgı olan kornet ise 1820’lerde Avrupa’da ortaya çıkmıştır. Kendine özgü kornet partilerinin yanı sıra trompet partilerinde de zaman zaman boy gösteren kornet, trompetin yaygınlaşmasıyla kullanımı azalsa da hala müdavimleri bulunur. Caz müziğin vazgeçilmez bir enstrümanı olan bu alet, günümüzde orkestralarda da kendine mutlaka yer bulmuştur. Kendine has ve güzel, birbirinden farklı ses tonlarıyla bilinir. Romantik müzikler de çalınabilen trompet sesi itibariyle, vermek istediği duyguyu geçirebilen bir yapıya sahiptir. Ağır ritimli dans müziğini de eğlence müziğini de en iyi şekilde üretebilen bu çalgı, müzik severler tarafından oldukça beğeni toplamaktadır. Trompetin birçok ek parçası hayatınızı da kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Öyle ki daha rahat taşıyabilmeniz için trompet çantası, çeşitli ve farklı ses renkleri çıkarabilmek için ağızlık, daha tiz sesler üretmek için sürdin de denilen trompet susturucuları ve de daha rahat çalabilmek için trompet ayaklığı edinilebilir. Bunca trompet parçaları konforunuzu ve memnuniyetinizi artırarak daha güzel bir Müzik deneyimi yaşamayı vaat eder.

Trompet, Kornet ve Flugelhorn Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Trompet, Kornet ve Flugelhorn Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Nefesli çalgı sınıfına ait bakırdan yapılan trompetin de içinde bulunduğu sınıfa ait enstrümanlar üç ana bölümden oluşur. Ağızlık, kalak ve borudan oluşan bu bölümlerin yanı sıra pistonlu modellerde bulunan piston bölümü, borunun üstündedir. Kendine has, sığ bir ağızlığa sahip olan trompet, tiz sesleri böylelikle daha rahat çıkarabilir. Trompet çeşitleri, genelde notalarla belirtilir. Si, do, re, la, mi, mi gibi cinsleri mevcuttur. Ses rengi nedeniyle en çok kullanılan si bemol trompetlerdir. Ses rengini etkileyen diğer faktör ağızlıktır. Ağızlık çalınacak müzik türüne, çalanın dudak şekline ve rahatlığına göre seçilir. Senfoni orkestralarında daha koyu tonlu bir ağızlık seçilirken caz trompetinde ise genellikle daha sığ ve ince tonlu bir ağızlık seçilir. Şöyle basit kuraldan da bahsetmek gerekir ki boru uzadıkça ses pesleşir ve toklaşır, boru kısaldıkça ise ses incelir. Kornet de tıpkı trompet gibi bakır üflemeli grubundan bir çalgıdır ve yapısı itibariyle trompetle çok benzerlik gösterir. Şekli daha az yaygın olan kornetlerin ses tonu daha yumuşaktır. Kornet ve trompetlerin farkı sesin ton kalitesi ve ses rengidir. Ayrıca boru kısımlarında da farklılık gösterirler. Trompetin boru kısmı baştan sona silindir şeklindeyken, kornetin borusu ise önce dar uca doğru genişleyerek koni şeklini alır. Kornet ilk çıktığı zamanlarda daha melodik sesleri çıkarabilmiştir fakat trompet de pistonların gelişmesiyle birlikte melodik sesleri çıkarma yetisine ulaşmıştır. Kornetin boru kısmının koni şeklinde olmasının şöyle bir avantajı vardır; daha hızlı pasajlar çalınabilir ve daha toplu olduğundan daha küçük ebattadır. Bu da daha kontrol edilebilir olmasını sağlar, bu nedenle çalmayı yeni öğrenenler için kornetle başlaması önerilir. Flugelhorn da kornet ve trompet gibi aynı sınıfta yer alır, kalağı trompete göre daha büyü olmakla birlikte borusunun şekli tıpkı kornetteki gibi koni şeklindedir. Trompetle trombon arası bir ses tonuna sahiptir. Trompet fiyatları ve ya kornet fiyatları ise malzeme kalitesi, büyüklüğü ve profesyonelliğine göre değişmektedir. Daha profesyonel çalıcıların tercih edeceği profesyonel trompet fiyatları ise diğerlerine göre daha pahalıdır. Kullanım amacınıza ve ihtiyacınıza göre birçok farklı model bulabileceğiniz trompet, kornet ve flugelhorn, bütçenize uygun bütçenize de uyum sağlayacak modellerle hizmetinize sunulur. Nefesli Çalgılar içerisinde bir seçim yapmak istiyorsanız trompet modellerini sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz.

Her Ruh Haline Uyum Sağlayan Sesleri ile Trompet

Her Ruh Haline Uyum Sağlayan Sesleri ile Trompet

Spor yapmak, kitap okumak, bahçe ve bitkilerle uğraşmak gibi bir sürü seçenek arasından ulaşılabilirliği kolay olan müzik dinlemek ve ya nispeten daha zahmetli olan Müzik Aletleri çalmak insanın ruhuna en iyi gelen şeylerden biridir. Farklı ses tonlarına ve renklerine ulaşabilen yapısıyla trompet çalmak ise alıştıktan sonra vazgeçilmeziniz olabilecek güzide bir hobidir. Bu güzel enstrümandan çıkan sesler yakaladığı frekanslarla içinize işler ve sizleri gündelik hayatın stresinden bir an olsun uzaklaştırmayı başarır. Kendiniz çalarken olsun, bir başkası çalarken olsun duyduğunuz trompet sesi, yoğunluğuyla hemen farkını fark ettirecek bir sestir. Tabi ki her zaman duygusal tonlar istemeyebilirsiniz, bazen de melodik ve hareketli seslerle eğlenerek de stres atmaya ihtiyacınız olabilir. Gelişen piston sistemiyle trompet ve kornet size bu imkânı da sağlar. Hatta romantik akşam yemeklerinizde ve gecelerinizde atmosfere uygun ton rengi yakalayabilirler. Gördüğünüz üzere yapısı itibariyle her ruh halinize uygun bir ses tonu çıkarmaya elverişli olarak tasarlanan bu müzik aletleri değerli birer parçadırlar. ‘’Trompet nedir?’’ sorusunun da cevabı olacak nitelikteki yazımızda kornet ve trompet hakkında bilgi edindiniz. Çeşitli ihtiyaca karşılık gelen trompet modellerinden, kendinize ve bütçenize en iyi gelecek güzel bir trompeti sayfamızdan inceleyerek bulabilir, farklı ödeme seçenekleriyle güven içinde satın alabilirsiniz. Muazzam trompet sesi ile kendinize bir iyilik yapıp ruhunuzu sevindirebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bach (11)
Bonson (3)
Conductor (1)
(25)
Fox (5)
Jinbao (4)
JUPİTER (3)
King (1)
Nomad (1)
Picaldi (3)
Suzuki (2)
Tornado (2)
Valler (1)
wisemann (1)
Yamaha (6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(5)
ve üzeri (7)
ve üzeri (7)
ve üzeri (7)
ve üzeri (7)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL