TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ney

için 415 sonuç bulundu.

Ney

Türk sazı adıyla da anılan ney enstrümanı, tasavvuf müziğinin simgesidir. Türkiye'de Akdeniz, Güneydoğu ve Ege bölgelerinde yetişen, bunun dışında Mısır’da Nil nehri civarında, Suriye’de Asi nehri civarında ve Kuzey Kıbrıs’ta da bulunan kargı isimli özel bir çeşit kamıştan üretilmektedir.

Ney Nasıl Bir Müzik Aletidir?

Ney Nasıl Bir Müzik Aletidir?

Kargı kamışından üretilen ney çalgısı, dokuz boğuma sahip bulunmaktadır. Gövdesinin üst bölümünde altı, alt bölümünde bir delik bulunur. Açkı ile delinmiş yedi deliğin yanında buselik (natürel si) perdesinin düzgün çalınabilmesi için gövdenin altına bir delik daha açılması da mümkündür. Son yüzyıllarda ney üflemeyi kolaylaştırmak için başpare aparatı üretilmiştir. Fil dişinden, manda boynuzundan, şimşir gibi sert kabuklu ağaçlardan, sert plastikten üretilmiş ney başpare çeşitleri bulunmaktadır. Müzik Aletleri kategorimizde ney enstrümanın yanı sıra başpare gibi ney malzemeleri, ney kutusu, kılıfı gibi ney aksesuarları bulunmaktadır.

Ney Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ney Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ney müzik aletinin, mansur, şah, davud, bolahenk, mansur şah, yıldız, kız, kız mansur, süpürde, müstahsen, bolahenk süpürde mabeyni, bolahenk nısfiye gibi pek çok çeşidi vardır. Ney çalgı aleti alırken görünüş, kişisel zevke kalmıştır. Ancak kaliteli bir ney almak için kamışın sarı renkli ve sık lifli olmasına, çok kalın ya da ince olmamasına, boğum genişliklerinin ve boylarının orantılı biçimde azalmış olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Kamışın kaliteli, parlak ve lekesiz olması makbuldür. Neyin kalınlığı çıkardığı sesleri etkilemektedir. Neyin verebildiği en kalın ses ya da en ince ses, neyin gövdesinin kalınlığına inceliğine bağlıdır. Neyin uçları çatlamasın diye konulan metal malzemelerin gümüş olması tercih etmekte fayda vardır. Neyin uçlarında oluşabilecek en ufak bir çatlama enstrümanın ses vermesini engeller.

Ney Markaları Nelerdir?

Ney Markaları Nelerdir?

Ney basit bir enstrüman olmasa da çalımı zor bir enstrümandır. Aslında diğer müzik aletlerinde olduğu gibi “ney çalmak” diye ifade edilmez, üflenmek kelimesi tercih edilir. Geniş bir kültür ve tarihe sahip tasavvufun müzik aleti olan ney enstrümanının pek çok çeşidi bulunmaktadır. Yamaha markasının çocuklar için akort edilmiş kamış süpürde neyleri, Barcelona markası ağaç desenli görünümlü plastik ney çeşitleri, Jwin marka dokuz boğum plastik başpareli neyleri, Koshi markasının profesyonel sahnelik akortları tam kız ney seçenekleri, Manuel Raymond markasının ileri düzey neyzenler için birinci sınıf kamış neyleri ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Müzik Aletleri kategorimizde ney ve diğer pek çok müzik aleti sizlerin seçimini bekliyor. Ney enstrüman fiyatları için kategorimize uğramayı unutmayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alice (3)
Arya (1)
(86)
Donizetti (2)
Jwin (1)
Köhner (1)
Saz (1)
Segovia (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(34)
ve üzeri (59)
ve üzeri (70)
ve üzeri (72)
ve üzeri (75)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL